Quantcast

Pričamo, dakle postojimo!

Poruka
51.012
tema za razmisljanje... beograd je bio za vreme tiranina broza kulturni megalopolis...za vreme tiranije ovih nacionalsocijalista postao je amaterska umetnucka selendra... da li je komunizam lek, inekcija za prevrat iz duhovnog kala u kome zivimo? i da li ste misljenja da ceo svet danas velikim koracina srlja u nevidjenu anarhiju koja ce potrti sve ono najbolje po cemu se ljudi razlikuju od mentalnih bolesnika i zatucane stoke?
Izgleda da je dobar deo razvijenog sveta prevazišao boljku srljanja u (duhovnu) anarhiju. Verovali ili ne, ali Zapad je nostalgičan za starim vrednostima, a opšte je poznato da odlično čuva ono što treba čuvati ... s tim što se, paralelno, tamošnji gradovi šire i razvijaju po modelu "Petog elementa" a tehnologija usavršava brzinom svetlosti. Akcenat je, ipak, na OBRAZOVANJU.
Bila sam, do pre nekoliko dana, u jednom pravom megapolisu. Ne mogu još da dođem k sebi od kultur-šoka, iako sam u njemu bila pre mnogo godina, i iako sam upućena u njegov razvoj.
Idi na moj FB; postavila sam tamo opširnije tekstove/putopise sa fotografijama.

BojaMagije

Veoma poznat
Poruka
10.050
Izgleda da je dobar deo razvijenog sveta prevazišao boljku srljanja u (duhovnu) anarhiju. Verovali ili ne, ali Zapad je nostalgičan za starim vrednostima, a opšte je poznato da odlično čuva ono što treba čuvati ... s tim što se, paralelno, tamošnji gradovi šire i razvijaju po modelu "Petog elementa" a tehnologija usavršava brzinom svetlosti. Akcenat je, ipak, na OBRAZOVANJU.
Bila sam, do pre nekoliko dana, u jednom pravom megapolisu. Ne mogu još da dođem k sebi od kultur-šoka, iako sam u njemu bila pre mnogo godina, i iako sam upućena u njegov razvoj.
Idi na moj FB; postavila sam tamo opširnije tekstove/putopise sa fotografijama.
dok sam bila finansijski sposobna isla sam na venecijanski bijenale koji je neuporedivo pogadjao pravac u kome se krece savremeno drustvo... ovlas posmatrajuci trendove vladavine politickih oligarha, skontavam da vise nema trunke stida ili demagoskih zavrzlama u pripajanju vlasti i max kontrole... secam se koliko mi je obama bio antipatican u nastupima, posle trampove bezocnosti i jeftinih trikova, danas obama deluje kao otkrovenje normalnosti... pogledacu, pretpostavljam da za ovu kulturnu jatagan malu kakva je srbija danas, poseta turskoj prodavnici tepiha deluje kao odlazak u kan ili berlin.

Poruka
51.012
A da li se treba okrenuti komunizmu ... Pa ne znam; komunizam je, u svom izvornom obliku, utopija, a sve što je ličilo na njega uglavnom je crklo.
Ne znam čemu bismo se mi okrenuli. Ovde je levica nepostojeća; ono što se tako deklariše uglavnom je suprotnost - fašizam u bermudama. Eventualno se deo levice identifikuje sa hipsterima.
Če je danas samo simbol na majici, ili ime kafića. I ideologije su modni trendovi.

gamboran

Obećava
Poruka
68
Moram nešto da podelim sa Vama. Prosto me tera misao i ključa u glavi. U poslednje vreme se sve više spekuliše o tome kako je Zemlja ravna ploča :) Ajte da se nasmejemo na to. Ali ovo je zaista važno. Zemlja je sigma oblika. To bih mogao da vam objasnim ovako. Uzmite kartu sveta i spojite istok i zapad i sever i jug. I to je to. Samo mi to ne možemo da vidimo. vidimo kao loptu jer smo trodimenziona bića. Ali Artik i Antarktik su isto područje. Verujte mi. Ako ne verujete meni, ima ovde školovanih pa nek se raspitaju po CERN-u i NAS-i pa nek vide šta kažu na ovo.

gamboran

Obećava
Poruka
68
Kod tih dimenzija ima još jedna stavka koju sam naučio boraveći u ludnici. Teleportacija je moguca. Samo ne bih znao kako to da opišem. Nije potrebna nikakva tehnika, samo subjekat oslonca. Kazem subjekat a ne objekat. I onda taj subjekat dozivljava prividjenje teleportacije. Kao dokaz za to, mogu da kazem sledece. Lezao sam u krevetu okrenut ka vratima. Vrata su bila otvorena i video se hodnik. Inače sve je u staklu, skoro sve. I postoji samo jedan hodnik. Ko prodje gore (da šeta), da bi se vratio u svoju sobu mora da prodje i dole, tj, iz drugog smera da prodje pored tebe. E ja sam vidjao ljude koji non-stop idu samo gore, onda sam taj psihotrip podelio i sa ostalima i to se desilo i drugima, bilo je potrebno samo da mi veruju i provere. I potvrdili su to.