Previranja u Ukrajini i u vezi sa njom - V deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Мислим да је ово јединствен случај у историји. То, да припаднике твог народа тамане у непосредној близини границе матичне државе, и да ти то гледаш мирно и наводиш неке идиотске флоскуле које нико не зарезује, мислим да свет још не памти.

Па, мислим да су нападнути Малтежани, у држави која се граничи са Малтом, одговор Малте би био сигурно енергичнији.
Крв становника Донбаса и Луганска, као и све геополитичке консеквенце, иду на душу Путину и његовој властели.
 
Мислим да је ово јединствен случај у историји. То, да припаднике твог народа тамане у непосредној близини границе матичне државе, и да ти то гледаш мирно и наводиш неке идиотске флоскуле које нико не зарезује, мислим да свет још не памти.

Па, мислим да су нападнути Малтежани, у држави која се граничи са Малтом, одговор Малте би био сигурно енергичнији.
Крв становника Донбаса и Луганска, као и све геополитичке консеквенце, иду на душу Путину и његовој властели.

Vala bas, ali i dalje smatram da ce Rusija odreagovati na vreme i u dovoljnim kolicinama kad za to dodje vreme.
Bice, dize Marko ralo i volove....a oni znaju kada ce to uciniti bolje od nas :D
 
Мислим да је ово јединствен случај у историји. То, да припаднике твог народа тамане у непосредној близини границе матичне државе, и да ти то гледаш мирно и наводиш неке идиотске флоскуле које нико не зарезује, мислим да свет још не памти.

Па, мислим да су нападнути Малтежани, у држави која се граничи са Малтом, одговор Малте би био сигурно енергичнији.
Крв становника Донбаса и Луганска, као и све геополитичке консеквенце, иду на душу Путину и његовој властели.
А матична држава велика сила(или ,,велика сила":think:) с правом вета у СБ УН и бар 8к нуклеарних бојевих глава!
 
А матична држава велика сила(или ,,велика сила":think:) с правом вета у СБ УН и бар 8к нуклеарних бојевих глава!

Ajde ne zahebavaj kad ja Amerikanac moram da te ucim kako su stradali Srbi u NDH dok je Srbijanac Draza vodio jugoslovensku vojsku i oistavljao ustase da rade svoj posa!
 
Ajde ne zahebavaj kad ja Amerikanac moram da te ucim kako su stradali Srbi u NDH dok je Srbijanac Draza vodio jugoslovensku vojsku i oistavljao ustase da rade svoj posa!
Дража је био прво Југословен, па тек онда Србин, као што је сада врх РФ више совјетијски, него руски.
 
Мислим да је ово јединствен случај у историји. То, да припаднике твог народа тамане у непосредној близини границе матичне државе, и да ти то гледаш мирно и наводиш неке идиотске флоскуле које нико не зарезује, мислим да свет још не памти.

Па, мислим да су нападнути Малтежани, у држави која се граничи са Малтом, одговор Малте би био сигурно енергичнији.
Крв становника Донбаса и Луганска, као и све геополитичке консеквенце, иду на душу Путину и његовој властели.

Velebite druže stari ja kontam da si razočaran jer ginu ljudi koji ne misle kao zvanični Kijev ali moraš shvatiti da je Ukrajina nezavisna država i da u današnje vrijeme invaziju takvih razmjera izbjegava i sam Nato koji je to istina radio ranije.Nije baš jednostavno ušetati se u Kijev tek tako,reakcije već i onako izmanipulisane Evrope bi se pretvorile u histeriju...
Ja sam se potajno nadao bombardovanju bez ulaska kopnenih snaga ali procjena Rusije je da će se Ukrajina urušiti sama od sebe što se već polako dešava...
Zar nije to daleko jeftinije i bez stvaranje agresora od sebe...ja vjerujem u one neodlučne Ukrajince a takvih je najviše...
 
J2q3ztG.png
 
У крајинска војска се распада, сем лудака из десног сектора нико није мотивисан да ратује, дезертирају масовно, а са друге стране имамо људе који се боре за опстанак, за голи живот. Јасно је ко ће победити у овом прљавом рату за западне интересе. Руси то знају и једноставно чекају да се уруше сами од себе и да се појаве као спасиоци. Они који мисле да су баје и да треба да се реагује ко у кафани су слободни да се пријаве у добровољце и објасне тамо неке ствари.
 
Дража је био прво Југословен, па тек онда Србин, као што је сада врх РФ више совјетијски, него руски.

Imas jedan mali problem s percepcijom pa zamjenjujes teze.
Koliko vidim, Rusi u Ukrajini nisu zrtve ko Srbi u NDH, zato ne poredi Drazu i Srbijance sa danasnjom Rusijom.
Sjedi, kec i ne seruckaj!!!
 
Za sve one koji misle da bi otvorena intervencija rešila nešto evo jedna teza za razmišljanje...
Danas svi pričaju kako Izrael ima *uda da napadne u svako doba dana i noći Palestinu da zaštiti svoj narod.Za svaki projektil koji sleti na teritoriju Izraela oni uzvrate sa 100 projektila nazad...I?Šta imaju od toga???
Nema čovjeka na planeti koji ne zna za sukob na Bliskom Istoku koji evo već sada traje dugi niz godina uz pauze i primirja ali problem i dalje postoji bez obzira što s vremena na vrijeme Izrael uleti sa vojskom i pobije nekoliko hiljada ljudi kao dobar dan.Ali opet poleti raketa i sa one druge strane...čak su i ogroman zid izgradili.
Interevenisala je Amerika i na kraju se morala povući jer je taktika kopnene invazije u 21 vijeku prevaziđena,dakle ako baš moraš gađaj iz vazduha sa sigurne udaljenosti i lobiraj političare u toj zemlji.
Rusija je preuzela recept Zapada,budimo strpljivi,jedina taktika koja je jasno vidljiva da će Rusi dovesti Ukrajinu u očajnu situaciju,toliko će je ekonomski izmrcvariti da Zapadu neće biti od nikakve koristi.
Potpuno Rusiju podržavam u toj priči...
Jer je Ukrajina dovoljno sisala Rusiju,sada je pucala sama sebi u nogu,neka je sama i sanira,ko je ebe!
A to što gine narod,koga je realno briga sem nas na forumu,koga je bilo briga kada je Nato bombardovao Srbiju?
U igrama velikih sila nema emocija!Samo čisti interes...
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top