Препоруке за куповину возила

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poceo sam da primenjujem takvu tehniku jer sve vise ljudi bi da se cenjka i cenjka kao da mora da dobije jeftino auto i pritom ne gledaju kakav je auto nego samo cenu.E zato evo im cena.Nema vise luftova kao sto se imalo i posto se vidi da je ok auto sta tu ima da se cenjka.z:)
Isto tako postoje ljudi koji u startu hoce da znaju krajnju cenu i ovako nesto im odgovara jer znaju na cemu su.
@zexy
Jeste 320D 2001 al nemam pojma sa koliko je konja jer i jedan i drugi su dobri a ko hoce vise ks tu je cipovanje.
 
Mislis da moze da se proveri kilometraza?z:)
Moze samo ako je auto kupljen nov u Srbiji i ako je odrzavan u ovlascenom servisu koji je umrezen.
Ja sam tako juce terao Astru kod majstora na pregled i lepo kazem da je ne teramo ako misli da ce da mu provere kilometrazu jer se ne moze proveriti a on uporan i na kraju posle pregleda auto je odlican ali ne moze da se proveri kilometraza.Ja mu lepo govorim a on misli da ga lazem.
Jedina mana na Astri je senzor ABS-a desnog tocka i lik mi ladno kaze da mu spustim cenu za to!!!z:((
Ne mogu da verujem da dansanji kupci hoce da za 3000 eura i auto star godina dobiju auto apsolutno bez ulaganja a pritom mi svi govore da je 3000 bas dobra cena za takav auto a jos sam se i juce uverio na pregledu gde je majstor isao u krug sa nekom spravom i rekao da nema gita na autu i da je motor perfektan a jos je izjavio da cim je seo da je odmah video da se radi o ozbiljnom primerku.
No kupac je hteo da mu jos spustim cenu bez obzira sto je rekao da je odlicna cena i da je odlican auto! E sad ga nece dobiti ni za 3500 pa nek kupi neku ritu gde ce imati mnogo vise ulaganja!

Ima ulaganja, kako nema. Treba da se promene gume, stare su 10 godina :) A ja bih i kaiseve obavezno zamenio. Al da je cena bedna za takav auto, jeste. Sto se mene tice, vise volim kad mi kaze covek kosta toliko i toliko, a ne da kaze jednu cenu, pa je posle spusti za odredjenu sumu i dodje na cenu za koju je mislio i da proda auto.
 
Pa u čemu je smisao da mi neko u salonu kaže "prešao je toliko km"?
Nemoguće da ne postoji neka dijagnostika u nekom servisu...
auto negde može da snima kilometražu ali tome su već doakali polako.
servis ne može da izvadi magični štapić, ali može da pristupi bazi podataka i da kaže "e ovaj auto je u regenzburgu bio na servisu 20.12.2011. i imao je 164.345km na satu tad"
a ako nije servisiran u ovlašćenim servisima, moš se slikati.
 
auto negde može da snima kilometražu ali tome su već doakali polako.
servis ne može da izvadi magični štapić, ali može da pristupi bazi podataka i da kaže "e ovaj auto je u regenzburgu bio na servisu 20.12.2011. i imao je 164.345km na satu tad"
a ako nije servisiran u ovlašćenim servisima, moš se slikati.

Čemu onda "garancija" tih placeva i salona na "kilometražu" koju daju gromoglasno pored one za legalnost?
Poenta je znači da se kupi auto sa servisnom knjižicom..valjda...
 
Čemu onda "garancija" tih placeva i salona na "kilometražu" koju daju gromoglasno pored one za legalnost?
Poenta je znači da se kupi auto sa servisnom knjižicom..valjda...
pa teoretski sa servisnom knjižicom. ona je naravno podložna falsifikovanju, ali svakako potrebno je iskoristiti mogućnost da servis pristupi bazi podataka i vidi nešto o tom automobilu. U tom smislu neki placevi i nude garanciju jer možda stvarno imaju regularne automobile, ne verujem da se može tek tako stvoriti lažna baza podataka, to je već ozbiljna organizacija. Ali stoji to što stalno čitam, polovni automobili i napolju koštaju "puno". Odnosno ako automobil vas u srbiji košta manje nego nemca u nemačkoj, nešto ne valja...
 
pa teoretski sa servisnom knjižicom. ona je naravno podložna falsifikovanju, ali svakako potrebno je iskoristiti mogućnost da servis pristupi bazi podataka i vidi nešto o tom automobilu. U tom smislu neki placevi i nude garanciju jer možda stvarno imaju regularne automobile, ne verujem da se može tek tako stvoriti lažna baza podataka, to je već ozbiljna organizacija. Ali stoji to što stalno čitam, polovni automobili i napolju koštaju "puno". Odnosno ako automobil vas u srbiji košta manje nego nemca u nemačkoj, nešto ne valja...

Čekaj,ima i ona teza da ovi koji uvoze dođu na plac u Nemačkoj i uzmu desetak vozila i na konto količine spuste cenu prosečno po autu tako da kad ga ovde ocarine ispadne možda koju stotinu manje nego da ga ja tamo kupim dovezem i ocarinim?
Misliš ako ovde košta manje na placu nego što ga Nemac tamo prodaje da je razlog za sumnju?
 
Ode Astra prvom koji je dosao a covek je majstor i kaze da je auto extra jer je znao da ne spustam cenu ni eura ispod 3000.z:) Odvezao je al je bio zaboravio muziku koju sam mu rekao da cu dati i kad se vratio ja ga pitam kakav je auto a on je sa smeskom na licu rekao da je bas utegnut auto.
A Yaris je u skoro pa takvom stanju jer je presla malo vise tj 122k km i meni se ona licno vise svidja jer ima nevidjeno prostora za toliki auto.
 
Sto budala? Dosao danas neki deda da gleda za sina auto i kaze da mi je cena zestoka!!!z:shock:
I ja mu odmah lepo rekao a gde ja pa to jeftinije toliko da je moja cena zestoka a on pocne da njake kako nije on gledao oglase ali za 2001 je to jaka cena na sta sam mu ja rekao"Cica mozemo mi i ovako da se igramo ! Od sada je cena fiksna 3500!"z:lol:
Cica se pokupio i otisao.Sta ce covek ,naisao na zestoku cenu i tvrd kamen pa kad nije uspeo da spusti ni dinara,jer je zestoka cena,pokupio se i otisao!
Sa takvima treba samo ostro.
A covek koji je kupio auto zvao me veceras oko 21h da mi se zahvali i javi da je auto bez problema presao 315km i da se obavezno javim kad budem u njegovom kraju.Znaci opet sam nekog zaebao sto bi rekao Mirko!!!
 
A evo Versa posle brisanja najobicnijom vlaznom magicnom krpom.z:)
mi08dj.jpg

20glm4w.jpg

2ueh3ll.jpg

2d0xk4x.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top