Председник ЕП: Живела италијанска Истра, живела италијанска Далмација!

Detektujem na temi komplekse zbog izdaje i bežanije leta 95'
Hebiga Roljo kad si pio ladan djus i šetao kožuricu na Adi dok je Knin padao ,a goloruki narod und nejač turirao traktore ,sad ti ostaju samo ove priglupe teme . :(
Inače severna Dalmalacija i Istra nisu bili deo Italije pre 1918. ,pa je i pored emotivne izgubljenosti tema u svadji i sa povijesnim činjenicama ,bolje se vrati na botovanje i kapilare .:lol:
 
Tri puta. Prvi put izgubili, ali prešli na stranu pobjednika. Drugi put i pobjedili (partizani) i izgubili (ustaše), ali opet se našli za pobjedničkim stolom. I treći put zabili tešku tricu. Ono, za bis. :)

Prvi put ste dobili preko pic-ke u sukobu sa Srbima tokom 1.Sv.rata (Srbijom)
Drugi put ste dobili preko pic-ke u sukobu sa Srbima tokom raspada SFRJ (Srbijom).Niste vi izbacili oruzjem Srbijance iz Hrvatske koji su kontrolisali 1/3 Hrvatske u Aprilu 1992. nego smo se mi sami povukli iz Hrvatske,onako najopustenije.Da nije bilo SAD mi bi i dan danas bili u Hrvatskoj kao Izraleci na Golanu ,a vi bi bili je8eni Sirijci i mogli bi samo da kmecite
Sada dolazimo do boldovanog i vase "pobede".Narod koji u borbi za stvaranje drzave drzavu stvarao kroz Saranovu Jamu,Pag,pokolj u Glini ,pokolj u Drakulicima,Jasenovac ,....spocitava sta je to drzavotvornost narodu koji je u temelje drzave ugradio drzavu Misar ,Cagar , Cele kulu, Bregalnicku, Cer, Kolubaru, Kajmakcalan
Prosto mi je neprijatno da te konstantno samaram.Da neko ovo posmatra sa strane, mogao bi izvuci pogresan zakljucak da je u pitanju vrsnjacko nasilje
 
Nema se što vraćati. Duže je to pod Hrvatskom upravom nego je i jedan dio Dalmacije i Istre bio pod Italijom ikada.
K tome ni Talijana nema nesto.

A ko izgradi one gradove? Vanzemaljci?

Pa kako vas nije sramota tako da lažete?:zcepanje::zcepanje::zcepanje:

kakva bagra, sve to falsifikuje i ne trepne a slaže
 
Понекад помислим да би могла да подржим Италијане али се онда сетим Рада Кончара и другова којег су исти стрељали и не могу . не знам зашто би се Хрвати бунили обзорм да је сам Павелић поклонио Далмацију Италијанима
 
Detektujem na temi komplekse zbog izdaje i bežanije leta 95'
Hebiga Roljo kad si pio ladan djus i šetao kožuricu na Adi dok je Knin padao ,a goloruki narod und nejač turirao traktore ,sad ti ostaju samo ove priglupe teme . :(
Inače severna Dalmalacija i Istra nisu bili deo Italije pre 1918. ,pa je i pored emotivne izgubljenosti tema u svadji i sa povijesnim činjenicama ,bolje se vrati na botovanje i kapilare .:lol:

Mašiš temu. Ako si funkcionalno nepismen pa ne shvataš šta si pročitao ne moramo svi to znati.

- - - - - - - - - -

Понекад помислим да би могла да подржим Италијане али се онда сетим Рада Кончара и другова којег су исти стрељали и не могу . не знам зашто би се Хрвати бунили обзорм да је сам Павелић поклонио Далмацију Италијанима

Drugarice i Rade Končar bi ih sada podržao da je poživeo.

Nisu Talijani krivi što veseli Rade nije imao mozga .
 
Mašiš temu. Ako si funkcionalno nepismen pa ne shvataš šta si pročitao ne moramo svi to znati. - - - - - - - - - - Drugarice i Rade Končar bi ih sada podržao da je poživeo. Nisu Talijani krivi što veseli Rade nije imao mozga .
Они су га убили и то мучки , то не могу да заборавим .. баш тужну судбину је имао а био је поносан и храбар .Кончар је био панслависта , сањар ...
 
Ма, брисао сам патос неколико пута њим, па је сад малчице фрустрират...:lol:
Jesi Roljo naravno , pre neki dan si bio i sa puškom u šumi na nekoj temi - Rambo 7 :ok: dok ti negovateljica nije donela večeru i terapiju,pa sa novim pelenama u novi boj . :worth:
 
http://www.novosti.rs/vesti/planeta...TE-Zivela-italijanska-Istra-i-Dalmacija-VIDEO

Председник Европског парламента Антонио Тајани: Живео Трст, живела италијанска Истра, живела италијанска Далмација

10521484785c617e8a11db8395521579_v4_big.jpg

Загреб -- Председник Европског парламента Антонио Тајани "разбеснео" је Хрвате и Словенце.

Он је токо, церемоније обележавања Дана сећања у италијанској Базовици Истру и Далмацију назвао италијанском.
"Живео Трст, живела италијанска Истра, живела италијанска Далмација", рекао је Тајани у говору поводом Дана сећања на жртве егузодуса из Истре, Ријеке и далмације, преноси загребачки Индеx.



Он је на свом Фејсбуку објавио и видео са церемоније у коме је рекао да данас одаје почаст палим жртвама мржње према Италијанима, које су починили "они који су на униформи имали црвену звезду" и додао да ће у Европском парламенту подсетити на "трагедију везану за Трст".

Он је рекао и да Трст симболизује национални идентитет Италијана, као и да у том граду пуно патили иако су били присиљени да напусте подручје у коме су живели.

"На крају су, захваљујући истини и правди, победили и зато данас славимо успомену на те страшне године и надамо се да се ово више никада неће догодити. Успели смо да избегнемо да се заувек угаси светло над догађајима у Трсту", рекао је Тајани.

Такође, он је подсетио да се не сме допустити да се у Венецуели у којој живи пуно Италијана понови "комунистичка диктатура као Титова".

Индеx наводи да је идеја о италијанској Истри и Далмацији била једно од главних начела италијанског фашизма насталог 20-их година прошлог века. Индеx подсећа да се тајним Лондонским уговором из 1915. године Италија обавезала да ће ратовати на страни Антанте, али је заузврат тражила велики део источнојадранске обале која је у то време била део Аустро-угарске Монархије, а након рата, новембра 1918. године, италијанска војска окупира је велики део Далмације.

Две године касније потписан је Рапалски уговор између тадашње Краљевине СХС и Италије, по коме су Италији припали Трст, Горица, Градишка и део Крањске, Истра, Задар, острва Црес и Лошињ, Ластово и Палагружа.

Након Другог светског рата Далмацију и Истру ослобађају партизани.

(Танјуг)
 
Pišeš gluposti. Granice između jugoslavenskih republika su uspostavljene već 1945. U Ustavu NR Srbije iz 1947. točno su definirane granice Srbije. Tako je bilo i u ustavima ostalih republika.

Što nam je to dao, a da nikad nismo imali? :think:

- - - - - - - - - -



Ma svakako. :lol:

glupost je tvoja odrednica

lijepo ti se kaze a ti i dalje tvrdis.

granice su uspostavljene 1974 godine
i to administrativne granice koje i jesu i podlozne i promenama , dekteretom , bas kao sto se i kod vas sada i desavaju , da se oblasti i zovi

recimo

primorska.....

i jel si shvatio ko je i napravio granice i na koji nacin.
 
Они су га убили и то мучки , то не могу да заборавим .. баш тужну судбину је имао а био је поносан и храбар .Кончар је био панслависта , сањар ...
Убили су га италијански фашисти, које су врло брзо сами Италијани најурили моткама са власти, са све Дучеом, који је збрисао као псето код Хитлера под скуте.
И то не поништава логично право Италије на своју територију.
 
Prvi put ste dobili preko pic-ke u sukobu sa Srbima tokom 1.Sv.rata (Srbijom)
Drugi put ste dobili preko pic-ke u sukobu sa Srbima tokom raspada SFRJ (Srbijom).Niste vi izbacili oruzjem Srbijance iz Hrvatske koji su kontrolisali 1/3 Hrvatske u Aprilu 1992. nego smo se mi sami povukli iz Hrvatske,onako najopustenije.Da nije bilo SAD mi bi i dan danas bili u Hrvatskoj kao Izraleci na Golanu ,a vi bi bili je8eni Sirijci i mogli bi samo da kmecite
Sada dolazimo do boldovanog i vase "pobede".Narod koji u borbi za stvaranje drzave drzavu stvarao kroz Saranovu Jamu,Pag,pokolj u Glini ,pokolj u Drakulicima,Jasenovac ,....spocitava sta je to drzavotvornost narodu koji je u temelje drzave ugradio drzavu Misar ,Cagar , Cele kulu, Bregalnicku, Cer, Kolubaru, Kajmakcalan
Prosto mi je neprijatno da te konstantno samaram.Da neko ovo posmatra sa strane, mogao bi izvuci pogresan zakljucak da je u pitanju vrsnjacko nasilje

Ma sve kako ti kažeš. Ako ti je lakše vjerovati u bajke, dopuštam ti. :lol:
 
podrska prijateljskoj Italiji Mislim da mi trebamo pokrenuti inicijativu da se Italiji vrate Istra Dalmacija i Kvarner jer su joj neopravdano oduzeta od strane komunista i poklonjena NDH a svi znamo da je to vekovna italijanska teritorija jos od vremena rimskog carstva....
још само да ми неко каже када је то Италија била нама пријатељска
 
Hoćeš reći da tema nije wishful thinking začinjena gorčinom i kompleksima iz nedavne prošlosti . :lol:

Neee. tema je više srpskog pokajanja, bili smo nepravedni prema Italijanima, otimali im teritorije, kada se tako isto nama dogodilo sada razumemo šta smo radili .

Ja to tako vidim.

To što mi najbolje znamo kako sui zašto hrvati došli do te teritorije nema nikakve veze sa kompleksima ... i čemu kompleksi kada smo mi hrvatima državu stvorili.

Dokle više to mahanje jednim nebitnim narodom kao što su oni.
 
tipična reakcija za pripadnika naroda psihopata sa kompleksom niže vrednosti :lol:

Za razliku od ove tvoje, koja je jako emocionalno i psihički balansirana i pokazuje tvoju zavidnu sposobnost samokontrole i zadržavanja iznad razine primitivnih nagona. Svaka čast! :lol:
 
Понекад помислим да би могла да подржим Италијане али се онда сетим Рада Кончара и другова којег су исти стрељали и не могу . не знам зашто би се Хрвати бунили обзорм да је сам Павелић поклонио Далмацију Италијанима

vratio je DALMACIJI i otocja

SETITE SE TKO I DALJE PRISVAJA MARCO POLA sa KORCULE

jes vala cist croat...
 
Italijani su upravo u vreme svojih najvećih pretenzija prema Dalmaciji forsirali i davali snagu separatizmu na Kosovu i u Makedoniji, pružali su i utočište ustašama i jačali ih. Mada za vreme Drugog rata su se posvadjali sa ustašama ali su i dalje forsirali Aljbance i Bugare.
 
Они су га убили и то мучки , то не могу да заборавим .. баш тужну судбину је имао а био је поносан и храбар .Кончар је био панслависта , сањар ...

E veseli Rade, razočarao bi se da je duže poživeo
 
podrska prijateljskoj Italiji

Mislim da mi trebamo pokrenuti inicijativu da se Italiji vrate Istra Dalmacija i Kvarner jer su joj neopravdano oduzeta od strane komunista i poklonjena NDH a svi znamo da je to vekovna italijanska teritorija jos od vremena rimskog carstva....

Tixi

nijesu je komunisti ni oslobodili a i niti dali

OSLOBODJENA JE OD STRANE

NARODNO OSLOBODILACKE BORBE , NARODA I NARODNOSTI.
 
podrska prijateljskoj Italiji

Mislim da mi trebamo pokrenuti inicijativu da se Italiji vrate Istra Dalmacija i Kvarner jer su joj neopravdano oduzeta od strane komunista i poklonjena NDH a svi znamo da je to vekovna italijanska teritorija jos od vremena rimskog carstva....
Ta Italija ti je dovela Ustase ,okupirala Crnu Goru i Kosovo,podrzavala siptare u 2.Sv.ratu , a iz Aviana u Italiji poketano je 90% napada na RSK ,R.Srpsku i SRJ 1999.
Samo totalna neznalica i budaletina moze da poveruje da su Italijani Srbima "prijatelji".
 

Back
Top