Председник ЕП: Живела италијанска Истра, живела италијанска Далмација!

To je uvek bilo jedino logično rešenje.

- - - - - - - - - -


.
Jesi, jesi i ustaša i Hrvat, ne vadi se sada .

Ništa strašno što ti se ne dopada što bi Italijani da uzmu svoje
Ако коза лаже- рог не лаже, народ каже....:lol:

- - - - - - - - - -

to je normalan redosled sleda dogadjaja

rasturao si Jugoslaviju , pa onda , niti i moze da uzivas u TEKOVINAMA STVARANJA JUGOSLAVIJE.

Talijani , nek pocnu da traze svoje , ono ZAKONOM

ponistiti odluku i onda traziti , svoje.

pa sve sto je i u dalmaciji , Istri , su RIMLJANI i napravili i ostavili
Тачно тако.
Реституција, враћање имовине власнику...
 
Pa zar toliko boli ?

Šta ima veze. Istra i do Splita lepo Talijani, ostatak da se vrati Srbima - kredite što su podigli za ceste na tri dela - pošteno, nećemo mi da ih samo oni vraćaju .

Kinezi uvek mogu da rasklope Pelješki most i preko AliBabe da ga prodaju na drugm mestu,
Ја, да живим тамо- копао бих и рукама и ногама да живим у Италији, уместо у некаквој геноцидној Хрватској...:roll:
 
Ne boli mene nista, nego jednostavno mrzim italijane, sa hrvatima ili bez njih. Odvratni su mi kao narod i to je to.

I to je razlog da Italijani ne vrate svoje ?

To su njihove teritorije koje su im Srbi oteli.

Nije nas bilo sramota - našu vojsku prevezli na Krf a mi im zbog taloga katoličkog ( još nisu ni bili Hrvati) oteli teritoriju, prećutali kad su ih isterivali a sad im taj talog oteo tamo i istoriju i nasleđe
 
Ја, да живим тамо- копао бих и рукама и ногама да живим у Италији, уместо у некаквој геноцидној Хрватској...:roll:

svi , oni , koji i mogu da dokazu da su poreklom talijani

dobijaju automatsko i drzavljanstvo,

mnogi su i sacuvali ,

IZVOD IZ MATICNE KNJIGE RODJENIH

gde se i tacno i videlo

imena , prezimena njihovih roditelj.

TACNO JE I DE JURA I DE FACTO

DOKUMENTA SU I BILA U MOJIM RUKAMA...

sta vise , jos za ono vreme kada su i radili na razbijanju JUGOSLAVIJE,

Italijani , su i doneli odluku da svi oni koji su i bili u jedinicama Italije u drugom svetskom ratu , imali su PENZIJU.
 
Ја, да живим тамо- копао бих и рукама и ногама да живим у Италији, уместо у некаквој геноцидној Хрватској...:roll:

Videćeš kako će uskoro da se prisete kako su bili Italijani i šta su im Croati uradili
 
I to je razlog da Italijani ne vrate svoje ?

To su njihove teritorije koje su im Srbi oteli.

Nije nas bilo sramota - našu vojsku prevezli na Krf a mi im zbog taloga katoličkog ( još nisu ni bili Hrvati) oteli teritoriju, prećutali kad su ih isterivali a sad im taj talog oteo tamo i istoriju i nasleđe
Сад је прилика да се неправда према Италији испраци, и њихов праведни захтев подржи.
И заиста, врло подло је тај део отет Италији, мада је то више подлост савезника- није ту Србија имала неку битну улогу...
 
zemlja pripada onome ko na njoj živi.

da bi talijani uzeli zemlju hrvatima morali bi pokazati da su ih hrvati etnički očistili. pa potom potegnuti rat ili dati dovoljno veliki kredit hdz-u. npr.

Mislim da 2-3 podeblja crna kufera HDZ-u riješila stvar. Idem ja, za svaki slučaj, počet učit talijanski. :srecan: :lol:
 
Сад је прилика да се неправда према Италији испраци, и њихов праведни захтев подржи.
И заиста, врло подло је тај део отет Италији, мада је то више подлост савезника- није ту Србија имала неку битну улогу...

Moguće, no svejedno., trebamo im dati izvinjenje... ljudski je
 
Moguće, no svejedno., trebamo im dati izvinjenje... ljudski je
Ма, знају они да то и није имало везе са Србима, ту "кујну" су им спакоали Британци, правећи пријатељску монархију на Балкану.
Време је да се исправи историјска неправда према Италији...
 
To nije teritorijalna pretenzija, već prisećanje na istorijsku sudbinu. Dobro, možda je politički malo problematično izjaviti, ali prevelika galama se pravi oko toga.

Znaš kako ide. Mediji od svega prave senzaciju. Evo njegovih riječi:

"Žao mi je, ako su moje riječi krivo protumačene..."

"Svojim prisustvom htio sam podsjetiti na tisuće žrtava Talijana, ali i Hrvata i Slovenaca. U svom sam govoru htio istaknuti put mira i pomirenja između Talijana, Hrvata i Slovenaca, govorio sam o talijanskoj Istri i Dalmaciji, ali to nipošto ne znači prisvajanje teritorija, govorili smo o Talijanima, njihovim unucima i sinovima koji su bili prisutni na toj ceremoniji.

http://hr.n1info.com/Vijesti/a369783/Tajani-Zao-mi-je-ako-su-moje-rijeci-krivo-protumacene.html
 
http://www.politika.rs/scc/clanak/4...talijanska-Istra-zivela-italijanska-Dalmacija

Шта мислите, како би требало да се понаша Србија, у евентуалном процесу враћања тих теиторија Италији, с' обзиром да су то сад делови Хрватске, а дато је Краљевини СХС, која одавно више не постоји, као ни свим "Југославијама", које су наследиле ту државу?

Изволите.
 

Back
Top