Pravoslavni vernici ne bi trebali da vežbaju jogu

Ne znam. Osim što sam ja jednom prilikom istegla ligamente zbog svoje
trvrdoglavosti, ne znam nikoga kome je vežbanje joge nešto trajno
naškodilo.
I znam više pravoslavnih vernika koji vežbaju jogu, nego koji rade
metanije. Mislim da za taj pojam ni čuli nisu.
Napredne tehnike joge, tj. rad sa pranom i energijama uopšte bi trebalo praktikovati uz nadzor stručnjaka i to dobrog stručnjaka.
 
Zato i imas kriticko misljenje i prihvatas samo odluke od onih koje smatras autoritetima.
A onaj koji bi mi rekao da skacem u ladnu Moravu,ne bi mi ni mogao biti autoritet.
I ljekaru ne vjerujes svakom isto.
Tako i teolozima.
Добро онда ти постани теолог па демантуј теологе. Одбацивањем мишљења лекара не значи да смо ми образованији и да знамо више од лекара.
A znas li nekog na koga je negativno uticala joga?
Јога укључује и медитацију.
 
Добро онда ти постани теолог па демантуј теологе. Одбацивањем мишљења лекара не значи да смо ми образованији и да знамо више од лекара.

Јога укључује и медитацију.
A ima li šta tu loše?
Npr meditacija ili lekovi , šta pravoslavac pre izabere?!
 
A ima li šta tu loše?
Npr meditacija ili lekovi , šta pravoslavac pre izabere?!
Од када стављамо медитацију у исту раван са лековима ? Јел то научно потврђено да медитација делује једнако добро ?
Шта има лоше ? Поједина медитација укључује испражњење. Дакле укључује технике које имају везе са источњачким религијама.
Па ако неко жели да постане будиста, што да не, нека проба.
Данас се медитација представља као cure-all ослобађање од стреса и бољи живот, а да ли је заиста тако ?
 
Može i ne mora.
To ме интересује. Како мислиш не мора ?
Svaka crkva gleda da sacuva svoje stado ... ovce se tu malo pitaju.
Не знам на шта мислиш, па људима су широко доступне информације па одлучују сами.
А то што се неко уплашио да не изгуби профит ако мање људи иде на часове јоге, то је већ друга прича.
 
Bili neki jogi majstori, u njihovom svetu, ne znam tačno odakle su ih iz inostranstva doveli, i sad, bio otvoren pristup slobodan za publiku, da mi vidimo da oni mogu da odvoje tela od tla. Odemo mi, još smo išli i gim. Onii obučeni tradicionalno, scenska svetla, bina, imali su konferansijea, mlatili nešto, ovi sede jogiji ko dušeci, jogi dušek pa da....i posle sat i po - moooošaaa..ostali da sede, nikom ništa. : )
 
Pa pomodarstvo kod bivsih komunista, eto to. Samo zato je joga "in" umesto da odu na klasicnu gimnastiku.
Moja drugarica, svršeni fizioterapeut, držala je jedno vreme školu Hata joge na Vračaru. Skroz super devojka. Non-stop mi je donosila neke štampane vežbe, uputstva, vežbe za druga koji ima problema sa diskus hernijom. Tad je već radila, volontirala zapravo u Sokobanjskoj....
U Hati je samo fiskultura.
Spojila lepo sa korisnim.
Odavno se time ne bavi.
 
Moja drugarica, svršeni fizioterapeut, držala je jedno vreme školu Hata joge na Vračaru. Skroz super devojka. Non-stop mi je donosila neke štampane vežbe, uputstva, vežbe za druga koji ima problema sa diskus hernijom. Tad je već radila, volontirala zapravo u Sokobanjskoj....
U Hati je samo fiskultura.
Spojila lepo sa korisnim.
Odavno se time ne bavi.
Pa normalno da se ne bavi, "osisala" budale uzela pare ili se potpomogla finansijski u nekom trenutku, i to je to.

Ja se pitam, zar za obicnu gimnastiku ne treba koncentracija i smirenje? Pa ako neko zeli, zasto se time ne bi bavio, ako vec zeli i fizicki na sebi da radi, i da se opusti istovremeno?
 
kakvu jogu radis ?
hatha ?
ili neki flow ?
Ne znam šta to znači, idem na grupnu jogu koju vodi instruktorka, ne opterećujem se nazivima poza i sl. Svaki trening završavamo šavasanom, to znam šta je

Pošto treniram snagu, joga mi dođe kao savršeno komplementarna aktivnost. Inače se ne preporučuje da slabi (u mišićnom smislu) ljudi treniraju jogu, jer im onda ligamenti ponesu svu težinu i dolazi do povreda

Ja sam na to srećom bila upozorena, pa sam jogu uključila tek nakon što sam dobila nešto mišićne mase

Eto, kad pričamo o opasnostima joge, to je jedina 'opasnost'.
 

Back
Top