Quantcast

Pravni Fakultet Nis

bokes

Početnik
Poruka
1
Ne znam kako ja na drugim pravnim fakultetima ali meni je ovde prva godina bila dosta laka. Iako sam kampanjac neizlechivi i uvek sam pochinjao da uchim tek kad vidim tachno kog dana shta polazem, godinu sam ochistio u junu. Jeste da mi je prosek nizak ali opet, gradjansko i stvarno sam uchio 4 dana, nisam ni prochitao sve, izashao sam na ispit i polozio. Bitno je samo da ume da se pricha, da baratash pravnom terminologijom i da prichash neke logichne stvari koje imaju smisla jer nema svrhe lupati gluposti, ipak slushaju profesori kolko-tolko. Sad cu da vidim kako je na drugoj godini, kazu da je najteza :D

Svestan sam da je fakultet primenom bolonje postao sprdnja u odnosu na ono sto je nekad bio, ali da se na taj nacin polozi takav ispit, bez obzira koliko je smanjen kriterijum... zaista mi vredjas inteligenciju! Ok je da se polozi tako na srecu poneki ispit, ali bre bas da na taj nacin ocistis godinu... Ti mora da si neki novi Seselj! Koliko oad da koristis pravnu terminologiju i koliko god da umes da se snadjes, zna se sta da li si nesto ucio ili improvizujes! A ako je sve tako kao sto pricas, u sta cisto sumnjam, onda definitivno taj fakultet treba ukinuti, ako ni zbog cega drugog, ono bar da ne bi degradirao diplome stecene po MNOGO VISEM kriterijumu!

pecinjo

Početnik
Poruka
1
Sada ionako više nije bitno koji fakultet ste završili jer se nigde nećete zaposliti bez jake veze. Ni prosek od preko 9 vam neće pomoći jer će pre zaposliti sestričinu nekog ''političara'' sa srednjom mesarskom na mesto dipl. pravnika, ekonomiste ili šta već. A ako neko zna nekog ko je završio u roku sa prosekom iznad 9 a da mu tata ili mama nisu profesori na tom fakultetu baš bih voleo da znam za takav slučaj, jer većina takvih ''velikih'' kapaciteta i na papiru naj naj studenata su ustvari samo vezare i totalno šuplji duduci čiji su se indeksi samo prošetali po fakultetu od kabineta do kabineta i oni će upravo biti zapošljeni na tvoje radno mesto, i to ne samo na jedno već budući da su tako dobri stručnjaci imaće par funkcija tu i tamo jer zaboga jedna plata nije dovoljna a mi ostali, pa odlično bi bilo da nestanemo da ne pravimo gužvu.

britgirl

Primećen član
Poruka
600
Gradjansko i stvarno za 4 dana????????????? Pa jedino si mogao 30 od 250 pitanja da nauchish za tih 4 dana i da te ubodu :) Jos ako si kod Kustrimovicke polagao nemoj da si smesan, ona ume da obori i kada znas za 10 ako ti promakne neko sitno slovce :)

acidaN

Zainteresovan član
Poruka
131
Nije mi bilo teško da pročitam sve komentare zato što ih malo ima, i slažem se u potpunosti sa jednim od forumaša koji je rekao da nisu problem ispiti već stav profesora prema studentima. On je još 2006. napisao ovo, i vidim da se ništa nije promenilo od tad. Sem Bolonje koja je dodatno zakomplikovala stvari. Ja sam četvrta godina na ovom cenjenom fakultetu, i mogu vam reći da mi je najveća greška u životu upis ovog fakulteta. Ono što sam volela sad se pretvorilo u ono što najviše mrzim. Sve zbog profesora, i pre svega ne mislim na sve profesore, naravno da ima korektnih, već na nekoliko njih, koji mogu da te psihički unište i ubiju volju za učenjem i drugih predmeta. I smeta mi to što im je najbitniji novac. Ako si uplatio to i to, možemo da pričamo, ovako ne obraćaj mi se. Taj fazon je na službi. Mislim, jasno mi je da je ovo normalno i da ne važi samo ovde, ali opet, ume jako da nervira. I ja sam prvu godinu očistila u roku, ali kasnije- Bože me sačuvaj, kao da sam upisala drugi fakultet. Ja više ne učim zato što hoću, već -ako sam počela da jedem *****, poješću ga do kraja. I ta obaveštenja u poslednjem momentu, dan pred ispit izbacivanje rasporeda ispita, gužva na šalteru, uzimanje potpisa, svakog meseca ispitni rok ( pomislićete pa to je super! Ali varate se. Ispiti zahtevaju duži vremenski period da se spreme, ja učim, izađem, padnem ili položim ispit, već je došlo vreme da prijavim nov ili isti, krećem ponovo da učim, non-stop neki pritisak, nemam vreme za sebe, mrzi me, znači sto faktora! Opet, imam ja mogućnost da ga ne prijavim, ali negde podsvesno ne mogu to da ne uradim). Možda sam preterala sa pisanjem, ali je ovo neko moje mišljenje. I savet da ne upisujete prava. Ni u Nišu, ni bilo gde. Mislim toliko kidanja živaca, obimno gradivo da biste sutradan bili najobičniji pravnici (ko hoće više, dodatni napor i učenje). Čist gubitak vremena. Svaka čast izuzecima i onima koji hvale prava. Ja nisam jedna od njih.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.