Prava religija postoji! Kako je identifikovati???

maleni:
STAJIC:
maleni:
Moj ti je savet da se klones religija jer one predstavljaju samo organizovano iskoriscavanje osecanja vere koje svaki covek ima. Religije pokusavaju da Boga prilagode sebi umesto da sebe predaju Njemu.

Okreni se ti cistoj, jednostavnoj veri, onoj koja veruje u Trojedinog Boga - Oca, Sina i Duha Svetog, spoznaj svoju gresnu prirodu, pokrsti se i primi dar Duha.
nadji sebi zajednicu vernih, staraj se da dobro cinis, da budes putokoza ljudima do Svetlosti Bozje Gospoda i Spasitelja Isusa Hrista i deli sa njima ono sto si i sam primio.

I Bog ce te blagosiljati.

Pozdrav Maleni!


Ako sam dobro razumeo ti meni savetujes da prihva-
tim pravoslavnu religiju!? :D

Ne, ne znam gde si to procitao.
Pravoslavna religije je, pored rimokatolicke, primer najstrasnijeg manipulisanja ljudima. Njihova dopisana bilioteka, tzv. sveto predanje, potpuno je podredjena tome.
I da ne zalazim u detalje. Za pravoslavlje ti kazem ono sto je Isus rekao ucenicima da se cuvaju farisejskog kvasca. Jer ovi su i gori od fariseja.


Maleni ja cenim tvoju iskrenost,ali Biblija ne
podrzava i ne podupire trojstvo.To je ljudska filozo-
fija.Slazem se sa tobom da su pravoslavlje i katoli-
cizam kvazi hriscanstvo-to se vidi:"po njihovim deli-
ma poznace se",ali ove dve religije,takodje podupiru
trojstvo.

Nije mi jasno sta znaci pokrstiti se?

Pozdravljam te!Dragutin :D
 
MaranAta:
Увек се питам... зар је потребно цитирати оволике текстове, да би јадо на крају додао бедну просто проширену реченицу ? :roll:
Da, ti si napredovao. Ti često ništa i ne citiraš već samo napišeš tu bednu prosto proširenu rečenicu kojom na primer diskredituješ sagovornika jer pripada drugoj verskoj zajednici. To je valjda cool.
 
Они који имају више од једне мождане ћелије, знају да није потребно цитирати ако се обраћаш претходном посту. Тек ако је то неки горе пост изнад... онда може, а и не мора увек цели текст... :?
 
MaranAta:
Они који имају више од једне мождане ћелије, знају да није потребно цитирати ако се обраћаш претходном посту. Тек ако је то неки горе пост изнад... онда може, а и не мора увек цели текст... :?

Evo ga,blista u svom punom sjaju,covek kome je vrlina mana,covek koji ima samo jednu ali veoma vrednu mozdanu celiju,covek kome je dozvoljeno da sudi,covek koji postavlja smajlije,covek koji je smajli....
Objasni nam o veliki,ti cudo sa ovoga sveta,ti majstore nad majstorima(bez Margarite)ti covece sa vise tj. sa jednom ogromnom mozdanom celijom kako da,kako da pisemo i kad treba a kad ne postaviti smajlije!
Pozdrav.
 
Ево, и ти и Сизиф очигледно радите оно о чему ја причам, наравно... јер сад треба лупити контру... Зрела особа ће увек размислити да ли је примедба на месту или не, а не обавезно контрирати. :roll:
 
MaranAta:
Ево, и ти и Сизиф очигледно радите оно о чему ја причам, наравно... јер сад треба лупити контру... Зрела особа ће увек размислити да ли је примедба на месту или не, а не обавезно контрирати. :roll:

Resavska skola bratac!
To videsmo od tebe Marane Smajli Ato!
 
Maleni ja cenim tvoju iskrenost,ali Biblija ne
podrzava i ne podupire trojstvo.To je ljudska filozo-
fija.Slazem se sa tobom da su pravoslavlje i katoli-
cizam kvazi hriscanstvo-to se vidi:"po njihovim deli-
ma poznace se",ali ove dve religije,takodje podupiru
trojstvo.

Nije mi jasno sta znaci pokrstiti se?

Pozdravljam te!Dragutin :D[/quote]


Moram da ti kazem da to nije istina. Cak Biblija, gledana u celini podrzava trojstvo. Najjednostavnije. Stari zavet - OTAC, Novi zavet - SIN, od Pentekosta na dlje -DUH SVETI.
Ali ovo temu smo vez zestoko pretresali ovde. Ipak se na kraju sve svodi na pitanje vere.

Pokrstiti se znaci, kao sto nam Pismo govori, biti uronjen u vodu radi oprostenja greha. To je i nacin javnog ispovedanja da prihvatamo Hrista kao Boga i Spasitelja. Osim toga to je i deo pripreme za ulazak u sveti zivot.
I na kraju to je delo poslusnosti u veri.

Mozemo i detaljnije ako nesto nije jasno.

Mir Bozji
 
maleni:
To je i nacin javnog ispovedanja da prihvatamo Hrista kao Boga i Spasitelja...

Типично је за протстанте да срозавају чин крштења на ниво "јавне објаве", тј. "накит који неко носи". У Божјој Православној Цркви, сам чин крштења је део самог процеса спасења, плус много више. Ево мало на ту тему:

Сва многобројна написанија првих дана хришћанства указују на необориву чињеницу да је рана Црква једна велика Божја Тајна како у телошком, тако и у практичном погледу. Две од свих Светих Тајни Божјих, поновно рађање из воде у Духу Светоме и ломљење хлеба нису биле само церемоније, него извор и испуна, само срце раног хришћанства.

Свето Писмо на многим местима помиње крштење и то као незаобилазни део спасења душе:

- Христов опис новог рађања из воде у Духу Светоме је још у раној Цркви значило Свету Тајну Крштења (Јн 3,5).
- Христово упуство ученицима да иду по свету и проповедају и крштавају (Мт 28,19)
- Св. Петар је на Педесетници рекао да је једини начин да се одрекну греха и крену у нови живот преко покајања и крштења (Дела 2,38)
- Ананије је познавао значај крштења и то је и показано када се обратио новом вернику Савлу (Дела 22,16)
- Говор Св. Павла Римљанима је имао за циљ да не забораве шта се десило на њиховом крштењу (Рим. 6,3-6)
… итд. итд.

Има тих примера још много: (1 Кор. 6,11; 10,2; 12,13; Тит. 3,5; 1 Пет. 3,21; Јев. 10,32). Међутим, најјаснији од свих примера који говори о важности крштења и објашњава везу са спасењем је свакако (Мк 16,16).

Из свих наведених примера, јасно је да крштење није било нешто као што је накит који носимо како бисмо показали другима да га имамо. Крштење је један од критичних момената везан за наше спасење, и представља много више од доказа јавности да је неко Хришћанин. Крштење није само дело човека, него је и дело Бога. Овакво схватање и прилаз Светој Тајни крштења се налази свугде у текстовима Светих Отаца ране Цркве.

У тексту Светог Јустина Мученика, који је рођен пред крај првог века, Првој Апологији, која представља одбрану хришћанске вере и службе, говори се о троструком поливању водом у име Светог Тројства, са описом свих инструкција како за кандидата који се крштава, тако и за присутне а и саму Цркву. Он говори о крштењу као о “прању” и “освећењу”. Одакле сва ова упуства ? Сам Св. Јустин у свом тексту каже: “О овоме чину и разлозима смо научили од Апостола…”

Ова изјава је само још један од многих доказа о Светом Предању које су Апостоли пренели на Свете Оце ране Цркве. Документ познат под називом Пастир Хермаса је написан око 100. године А.Д., око 10 година након Апостола Јована. Пастир пише: “Морамо да се оперемо кроз воду, тако да можемо да поново оживимо, јер другачије не можемо ући у Царство Небеско, осим да се одрекнемо греха нашег претходног живота. Ти, који су претходно били мртви, примили су печат Божјег Сина, и ушли су у Царство Небеско. Јер је речено, пре него што примимо име Божјег Сина, ми смо мртви. Али, када примимо Његов печат, одлазимо из смрти у поновни живот.”

Свети Јован Златоусти је приметио да не-хришћани лове рибу тако што је ваде из воде напоље, док Хришћани лове рибу тако што је бацају у воду. У то рано време Црква није морала да објашњава верницима зашто је крштење неопходно. У то време је то било познато да онај који жели да следи Христа, мора прво да умре у старом животу и да се роди наново са Њиме и у Њему. Хришћански живот започиње са тим чином и разлика између форме и суштине је неважна апстракција.

Тешко је и заправо немогуће занемарити ова древна сведочанства. Једнако је тешко замислити да наглашеност крштења у Новом Завету може бити сведено на ниво јавне објаве која не представља ништа друго него ли дело људи, као што је то урађено у протестантизму.
 
Maraticu, ili idi da ti vrate pare u osnovnoj skolili ili se ponovo upuisa da naucis da citas.
Sad jos jednom proctaj moj prethodni post pa vidi sta si to kasnije odgovorio.

Ne mogu vise da ti sve crtam, daj predji vec jednom sa mleka na cvrstu hranu ili se okani ovoga.

Ljudi pocinju da te ismevaju, a time ismevaju i Boga i crkvu koju kazes da predstavljas.
 
Ругача и опадача је одувек било. Нису ли се и самом Христу ругали и исмевали га чак и кад су га распели на крсту ? Ја бих се забринуо да није тако, јер би то само значило да не проповедам Христа и Јеванђеље. :roll:
 
maleni:
Maleni ja cenim tvoju iskrenost,ali Biblija ne
podrzava i ne podupire trojstvo.To je ljudska filozo-
fija.Slazem se sa tobom da su pravoslavlje i katoli-
cizam kvazi hriscanstvo-to se vidi:"po njihovim deli-
ma poznace se",ali ove dve religije,takodje podupiru
trojstvo.

Nije mi jasno sta znaci pokrstiti se?

Pozdravljam te!Dragutin :D


Moram da ti kazem da to nije istina. Cak Biblija, gledana u celini podrzava trojstvo. Najjednostavnije. Stari zavet - OTAC, Novi zavet - SIN, od Pentekosta na dlje -DUH SVETI.
Ali ovo temu smo vez zestoko pretresali ovde. Ipak se na kraju sve svodi na pitanje vere.

Pokrstiti se znaci, kao sto nam Pismo govori, biti uronjen u vodu radi oprostenja greha. To je i nacin javnog ispovedanja da prihvatamo Hrista kao Boga i Spasitelja. Osim toga to je i deo pripreme za ulazak u sveti zivot.
I na kraju to je delo poslusnosti u veri.

Mozemo i detaljnije ako nesto nije jasno.

Mir Bozji[/quote]


Maleni mene zanima sta bi ti mogao da kazes o temi
Biblije,o tome kakve koristi,mi ljudi imamo ako prou-
cavamo Bibliju.

Pozdravljam te!Dragutin
 
MaranAta:
Ругача и опадача је одувек било. Нису ли се и самом Христу ругали и исмевали га чак и кад су га распели на крсту ? Ја бих се забринуо да није тако, јер би то само значило да не проповедам Христа и Јеванђеље. :roll:

Opet ti. Ja nisam rekao da se rugaju nego da ismevaju takvu crkvu i takvog Boga koga ti predstavaljas. Kao sto si primetio vecina prisutnih na ovim forumu su ozbiljni ljudi, tragaci, poprilicno cvrsti u svojim verovanjima. Njih ne mozes da nazivas imenima samo zbog toga sto ti se tako cefnulo. To cak ni Isus sebi nije dozovolio. Sastajao se i diskutovao sa svakim pa cak i sa onima za koje je zna da ruzno misle o njemu, a za svoji stolom je imao i onoga koji ga je izda.
Ali mozda si ti veci od Njega ... nikad se nezna.
 
Pre svega zelim da ti kazem da je Biblija za one koje veruju Knjiga Istine i Spoznaje. I verni je citaju sa tog stavista vere.

Medjutim, jednostavno receno, bez cvrstog religijskog zastupanja vlastite vere, Biblija je korisna za mnogo sta i ima odgovor ena mnostvo pitanja.
Pavle upucuje mladog Timotija da je sve Pismo dobro za pouku, ispravljanja, ukoravanje, ipak ona prevazilazi korisnost samo za one koji veruju.

Biblija je puna moralnih, etickih, filosofskih rasprava i ucenja i prakticnih istorijskih podataka i zapisa.

Ako je proucavas samo kao knjigu sa sadrzajem koji sam pomenuo ona vec ima veliku korist za tebe. Osim toga Biblija da jedan od najsirih radova o sagledavanju Boga, razvoju i napredovanju religije i stvaranje civilizacije pod uticajem iste.

U svakom slucaju ne mozes da izgubis nista citajuci i proucavajuci je.
Citao sam radove mnogih pisaca koji su krenuli u proucavanje Pisma samo iz jednog razloga - da pokazu gde su greske. Sve njihove pretpostavke rusile su se na svako malo ozbiljnije proucavanje. Ali ovde mislim na stvarno ozbiljno proucavanje Pisma, a ne crkvenih doktrina i istina koje su iste dopisale i proglasile za sveto predanje koje kod nekih crkava (npr. pravoslavna) sluze za samo tumacenje Pisma, umesto obrnuto.

I sam sam na pocetku obracenja bio u velikim nedoumicama i trazenju odgovora koje uopste nije lako naci, pa cak ni razumeti kad ih nadjes. Iako sam u tom poslu imao mnogo prijatelja i ucitelja, ipak sam sve vreme bio sam. Jer prihvatiti ili ne prihvatiti Pismo to je na mnogim mestima stvar iskljucivo licne odluke. Tak kad doneses odluku stvari postaju jasnije i cistije.

Nadam se da sam barem malo odgovorio na tvoje pitanje.
 
Pozdrav Maleni!

Slazem se da je Biblija izvanredna knjiga!Osnovna
tema Biblije je Bozje Kraljevstvo i ta tema se pro-
vlaci kroz celu Bibliju.
Kralj Bozjeg Kraljevstva, Isus Hrist-Bozji sin i
otkupitelj,sudija i Gospod ce uskoro izvrsiti egzeku-
ciju nad ovim sistemom stvari i slomiti sve ljudske
vladavine na zemlji umesto kojih ce doci Bozje Kra-
ljevstvo-Bozja pravedna vladavina(Danilo 2:44) kojoj
nece biti kraja.Pod jednom takvom pravednom vladavi-
nom ljudi ce ponovo steci ono sto su Adam i Eva pro-
kockali-blizak odnos sa Stvoriteljem i vecni zivot
u raju na zemlji!

Pozdrav!Dragutin :D
 
Како је очигледно кад је неко члан неке од западњачких сети. Они увек говоре о Исусу, јер су то наследили од Римокатолика који исто тако увек говоре о Исусу. А поред тога, говоре и о краљевству, уместо царству, иако је царство изнад краљевства по хијерархијској лествици. Самим тим на неки начин и деградирају Бога и Његово Царство.

Имамо дакле:

Христос и Богородица (Православље) насупрот Исус и Марија (инославље).
Царство Божје (Православље) насупрот Краљевство Божје (инославље).

Ситница рекло би се, али... да ли је баш тако ? :wink:
 
MaranAta:
Како је очигледно кад је неко члан неке од западњачких сети. Они увек говоре о Исусу, јер су то наследили од Римокатолика који исто тако увек говоре о Исусу. А поред тога, говоре и о краљевству, уместо царству, иако је царство изнад краљевства по хијерархијској лествици. Самим тим на неки начин и деградирају Бога и Његово Царство.

Имамо дакле:

Христос и Богородица (Православље) насупрот Исус и Марија (инославље).
Царство Божје (Православље) насупрот Краљевство Божје (инославље).

Ситница рекло би се, али... да ли је баш тако ? :wink:

E, moj maraticu, to si se pijan vratio sa slave pa nisi znao sta drugo da napises osim ovoga sto nema nikave veze ni sa cim.
Cuo sam da neki kazu da je rasol dobar za to, nadam se da si stavio kupus.
 
Да си ти пио имало расола, не би био у позицији у којој данс јеси. Јер, то би значило да имаш барем мрвицу поштовања за твоје претке који нису нимало били глупљи од тебе, нити су били мање интелигентни. А да је то тако, говори и чињеница да су живели и преживљавали зиме румених образа - пијући расол, а не гутајући пилуле Ц витамина као надоместу у току зиме. Прст на чело синко... :roll:
 
MaranAta:
maleni:
To je i nacin javnog ispovedanja da prihvatamo Hrista kao Boga i Spasitelja...

Zar nisi ti ovo citirao mene. Pa kako onda stoji tvoj optuzba da ja pripradam zapadnjackoj sekti jer stalno govorim o Isusu, a ti si pravoslavac i govoris o Hristu.

E, maraticu, rasol je dobar samo za mamurluk, za trezvenost ces morati da uzmes nesto drugo.

Sto se tice mojih predaka, nikad ni jedan nije pio rasol, i svi su bili hvala Bogu, dugovecni i zdravi.
 
Јадо... зашто себу уопште умишљаш да сам на тебе мислио када сам говорио о западњачким сектама ? Ти си још гора врста. :roll:

ПС: Упитај мало стричеве или ујаке како "нису никад пили расол" ни они а ни њихови очеви или дедови. Да си читао, на пример, мемоаре од Проте Матије Ненадовића већ би знао како се живело у Србији у време 1. Српског Устанка. :wink:
 
MaranAta:
Ругача и опадача је одувек било. Нису ли се и самом Христу ругали и исмевали га чак и кад су га распели на крсту ? Ја бих се забринуо да није тако, јер би то само значило да не проповедам Христа и Јеванђеље. :roll:

E,zbog ovih reci bi te Torkvemada prilicno surovo kaznio.
Odakle ti hrabrost da se poredis sa Bogom?
Hulis bratac,hulis! Cccc.....
Ovo ni ja ne bih rekao.
 
MaranAta:
Где ти ту видиш поређење ? Не знаш ли да онај ко пије чашу Христову мора да страда ? :roll:

Ako ti u ovim svojim recima ne prepoznajes poredjenje sa Isusom onda ja i ti stvarno vise necemo diskutovati,jer cu pomisliti da si sve drugo osim ono sto mozda jesi!
Ako se salis,onda ok. sala ti je bila odlicna ali nemoj vise!
 
(Марко 10)
38 A Isus im reče: ne znate šta ištete: možete li piti čašu koju ja pijem, i krstiti se krštenjem kojijem se ja krstim?
39 A oni mu rekoše: možemo. A Isus reče im: čašu dakle koju ja pijem ispićete; i krštenjem kojijem se ja krstim krstićete se;

(Матеј 5)
11 Blago vama ako vas uzasramote i usprogone i reku na vas svakojake rđave riječi lažući, mene radi.
:roll:
 

Back
Top