Poznajete li licno nekoga ko je imao ili ima korona virus?

Prelezao ili trenutno imas?Kakve si simptome imao?

Inace,meni je dosta kolega imalo,i samo je jedan bio asimptomatican.Jedan je dve nedelje,ako ne i vise disao kao riba na suvom,pluca su ga bolela kad dise...Drugi je samo sa temperaturom dosao na snimanje,gde su mu utvrdili tesko zapaljenje pluca,i doktorica koja ga je pregledala mu je rekla da je samo mogao da kolabira i ostane tu gde je.
Na zalost,jedan kolega,nesto stariji od mene (oko 55god) je umro,a prekjuce i moj komsija iz detinjstva,'68 godiste,nije imao nikakvih hronicnih bolesti.
Moj brat od tetke je u bolnici.
Dve nedelje je bio kuci bez ikakvih lekova i ako je ustanovljeno da ima kovid. Nije imao neke simptome, dva dana temperaturu jedino je kasalj bio uporan. na nagovor porodice da insistira a i potezanjem veze napokon su mu snimljena pluca i kada su videli snimak odmah je zavrsio u bolnicu.
I kod mene u bolnici najcesci odgovori su idi kuci, mora temperatura da bude dve nedelje.To sto kasljem, sto me svaki misic na telu boleo, sto je temperatura i ako ne visoka ipak me lomila, sto nikakav miris nisam mogla osetiti, a ni culo ukusa nije bilo na zavidnom nivou, sto sam imala napada kada tesko disem, nikome nista tamo nije znacilo jer osim svojima ja sam ipak samo broj zar ne.
Neka nas bog sacuva jer mnogi su ipak prepusteni sami sebi.
To je moje iskustvo sa kovidom.
 
Evo punih 14 dana temperatura 37,5, bolovi u mišićima, malaksalost, bolovi u želudcu, skoro ne jedem ništa što je jedna od pozitivnih stvari korone, bar za mene............Radim desetak puta dnevno one vežbe za disanje, s te strane sam ok.
Pio sam prvo hemomocin 6 dana, Pancef,Bulardi i cink, posle toga samo Paracetamol.......
Nisam bio u Kovid ambulanti, drugar koji radi tamo mi je rekao da ne dolazim, jer je tamo haos, a njega pratim i on mi je rekao terapiju, i rekao mi da je uz simptome koje imam relativno čest oblik kod mene u gradu.......
Ja se opet lečim od hipertenzije, imam 52 godine, imam višak kilograma i opstruktivni bronhitis iz vremena kada sam bio pušač(ostavio pre 9 godina), tako da se može reći da sam rizična grupa, mada koliko vidim baš je skroz individualno kako ga podnose osobe pojedinačno, i da nema nekih pravila.
 
Evo punih 14 dana temperatura 37,5, bolovi u mišićima, malaksalost, bolovi u želudcu, skoro ne jedem ništa što je jedna od pozitivnih stvari korone, bar za mene............Radim desetak puta dnevno one vežbe za disanje, s te strane sam ok.
Pio sam prvo hemomocin 6 dana, Pancef,Bulardi i cink, posle toga samo Paracetamol.......
Nisam bio u Kovid ambulanti, drugar koji radi tamo mi je rekao da ne dolazim, jer je tamo haos, a njega pratim i on mi je rekao terapiju, i rekao mi da je uz simptome koje imam relativno čest oblik kod mene u gradu.......
Ja se opet lečim od hipertenzije, imam 52 godine, imam višak kilograma i opstruktivni bronhitis iz vremena kada sam bio pušač(ostavio pre 9 godina), tako da se može reći da sam rizična grupa, mada koliko vidim baš je skroz individualno kako ga podnose osobe pojedinačno, i da nema nekih pravila.
Ja pijem jos i vitamin C kao i D3. Danima sam zivela na vocu i jogurtu jedino sam to nekako mogla pojesti. Kako god bilo bi dobro da mozes snimiti pluca jer spadas u rizicnu grupu.
U svakom slucaju srecno ..... zelim ti brz oporavak.
 
Evo punih 14 dana temperatura 37,5, bolovi u mišićima, malaksalost, bolovi u želudcu, skoro ne jedem ništa što je jedna od pozitivnih stvari korone, bar za mene............Radim desetak puta dnevno one vežbe za disanje, s te strane sam ok.
Pio sam prvo hemomocin 6 dana, Pancef,Bulardi i cink, posle toga samo Paracetamol.......
Nisam bio u Kovid ambulanti, drugar koji radi tamo mi je rekao da ne dolazim, jer je tamo haos, a njega pratim i on mi je rekao terapiju, i rekao mi da je uz simptome koje imam relativno čest oblik kod mene u gradu.......
Ja se opet lečim od hipertenzije, imam 52 godine, imam višak kilograma i opstruktivni bronhitis iz vremena kada sam bio pušač(ostavio pre 9 godina), tako da se može reći da sam rizična grupa, mada koliko vidim baš je skroz individualno kako ga podnose osobe pojedinačno, i da nema nekih pravila.
Taj te je drugar dobro savetovao, kao sto ti je neko vec rekao , ja bih da sam na tvom mestu, svakako snimila pluca,
a inace mislim da si ti imao blazi oblik virusa i da si ga zapravo i preboleo.
Na drugoj smo jednom temi na forumu imali coveka koji je imao jos tezu sliku, bio je cesto za tih dvadesetak
dana i u nekom polusnu, satima nije bio pri cistoj svesti ( verovatno zbog temperature), ali zivi u zemlji
gde se pacijentima pomaze kod kuce, bolnice su samo za najteze slucajeve i naravno preziveo je kao sto si
i ti ocigledno sve vec pregurao, sada je veseo i cio. posto pravog leka i nema, lecili bi te tako i u bolnici kao sto
se i sam lecis od kuce.
 
Poslednja izmena:
Evo punih 14 dana temperatura 37,5, bolovi u mišićima, malaksalost, bolovi u želudcu, skoro ne jedem ništa što je jedna od pozitivnih stvari korone, bar za mene............Radim desetak puta dnevno one vežbe za disanje, s te strane sam ok.
Pio sam prvo hemomocin 6 dana, Pancef,Bulardi i cink, posle toga samo Paracetamol.......
Nisam bio u Kovid ambulanti, drugar koji radi tamo mi je rekao da ne dolazim, jer je tamo haos, a njega pratim i on mi je rekao terapiju, i rekao mi da je uz simptome koje imam relativno čest oblik kod mene u gradu.......
Ja se opet lečim od hipertenzije, imam 52 godine, imam višak kilograma i opstruktivni bronhitis iz vremena kada sam bio pušač(ostavio pre 9 godina), tako da se može reći da sam rizična grupa, mada koliko vidim baš je skroz individualno kako ga podnose osobe pojedinačno, i da nema nekih pravila.
Želim ti brz oporavak.
 
Evo punih 14 dana temperatura 37,5, bolovi u mišićima, malaksalost, bolovi u želudcu, skoro ne jedem ništa što je jedna od pozitivnih stvari korone, bar za mene............Radim desetak puta dnevno one vežbe za disanje, s te strane sam ok.
Pio sam prvo hemomocin 6 dana, Pancef,Bulardi i cink, posle toga samo Paracetamol.......
Nisam bio u Kovid ambulanti, drugar koji radi tamo mi je rekao da ne dolazim, jer je tamo haos, a njega pratim i on mi je rekao terapiju, i rekao mi da je uz simptome koje imam relativno čest oblik kod mene u gradu.......
Ja se opet lečim od hipertenzije, imam 52 godine, imam višak kilograma i opstruktivni bronhitis iz vremena kada sam bio pušač(ostavio pre 9 godina), tako da se može reći da sam rizična grupa, mada koliko vidim baš je skroz individualno kako ga podnose osobe pojedinačno, i da nema nekih pravila.

Jesi ti rizicna grupa, ali ko pa nije, narocito u tim godinama.
Gledaj, budi "karakter" ;) da samo smanjis taj visak kilograma, ova ce korona kod tebe proci, mogao bi da batalis i
paracetamol, uzimaj samo ove neke vitamine, pij vodu i na silu, neka bude i tri litra dnevno, stavi parce limuna
u vodu da bi bila ukusnija i tako ces pregurati ovu poshast.
 
Evo prvi dan je bio juče, nema temperature, nema tegoba, čak sam i normalno jeo..........Još uvek malaksao, bez snage ali dobro, neka je ovako pa će sve doći na svoje.
Odlicno da je tako. Taj oporavak ce potrajati mesec, dva, ali strucnjaci ( lekari naravno) kazu da oporavak i
kod prelezalih od zapaljenja pluca traje mesec, dva.
Drago mi je da si to sve pregurao:)
 
E pa covid 19 nije jedini virus na svetu ,ali ima najaci marketing trenutno.
To to je.
ja sam pre dve godine imala jak virus popila sam 4 kutije najajcih antibiotika i tako su me lecili
mesec dana mi je trajalo
niti mi je doktorka rekla da idem u bolnicu niti da se testiram
samo sam pila lekove i sedela kuci
a u to vreme puno njih je bilo tesko bolesno od toga virusa i niko nije ziveo u strahu
moja drugarica s eonesvestila od visoke temperature i njoj je jos gore bilo.
I eto nisu pisale novine o nama.
Tako da ima raznih virusa samo ranije nisu svi pisali svoja iskustva niti su se brojali mrtvi, niti se svaki dan belezilo ko je bolestan ko je umro i to objavljivalo po 100 puta adnevno
to je ta razlika
a ovo je sve politicka igra i psiholoski rat protiv covecanstva
 
Nazalost i ja licno od juce poznajem ( poznavala sam jako dobro) coveka, daljeg rodjaka, ali meni jako dragog,
koji je juce i umro od korone.
To to je.
ja sam pre dve godine imala jak virus popila sam 4 kutije najajcih antibiotika i tako su me lecili
mesec dana mi je trajalo
niti mi je doktorka rekla da idem u bolnicu niti da se testiram
samo sam pila lekove i sedela kuci
a u to vreme puno njih je bilo tesko bolesno od toga virusa i niko nije ziveo u strahu
moja drugarica s eonesvestila od visoke temperature i njoj je jos gore bilo.
I eto nisu pisale novine o nama.
Tako da ima raznih virusa samo ranije nisu svi pisali svoja iskustva niti su se brojali mrtvi, niti se svaki dan belezilo ko je bolestan ko je umro i to objavljivalo po 100 puta adnevno
to je ta razlika
a ovo je sve politicka igra i psiholoski rat protiv covecanstva

Antiobiotici su lek protiv bakterija, ne protiv virusa, izlecila bi se i bez da si ista uzimala.
Ovaj deo foruma nije zamisljen da vodite blagougodne razgovore o raznoraznim teorijama,
niti da pisete kako ste pre nekoliko godina bili bolesni.
Svaki ce sledeci post biti brisan.
 
Antiobiotici su lek protiv bakterija, ne protiv virusa, izlecila bi se i bez da si ista uzimala.
Ovaj deo foruma nije zamisljen da vodite blagougodne razgovore o raznoraznim teorijama,
niti da pisete kako ste pre nekoliko godina bili bolesni.
Svaki ce sledeci post biti brisan.
izvini ti nisi medicinar mene su lecili lekari, strucnjaci
a osnovne stvari treba znati da virus slabi imunitet i da onda bakterije napadaju organizam.
To osnovno ja makar znam a i lekari koji su me adekvatno lewcili antibioticima i izlecili
sta mislis kako se dobija upala pluca od vurusa?
pa jednostavno je bakterije napadaju pluca.
 
Poslednja izmena:
izvini ti nisi medicinar mene su lecili lekari, strucnjaci
a osnovne stvari treba znati da virus slabi imunitet i da onda bakterije napadaju organizam.
To osnovno ja makar znam a i lekari koji su me adekvatno lewcili antibioticima i izlecili
sta mislis kako se dobija upala pluca od vurusa?
pa jednostavno je bakterije napadaju pluca.
nisi ni ti lekar niti bilo sta znas o tome
mono sto se pravis kao da sve znas kad znamo da ne znas nista
najopasniji su bas ti sto nista ne znaju a prave se da sve znaju i stalno dele neke savete
 

Back
Top