Poznajete li licno nekoga ko je imao ili ima korona virus?

Moja drugarica i cela njena porodica je prelezeala koronu, komsija je jedva preziveo, znam jednog direktora koji je umro od nje tako da itekako postoji i nemoj da lupate da je to neka zavera i i izmisljotina

Problem je taj sto je za ovaj virus stvorena globalna panika i predstavlja se kao da je veoma smrtonosan a ustvari nije toliko opasan a i nije za pocenjivanje jer naravno stariji i bolesljivi mogu lako da stradaju ako se zaraze i ako im se ne ukaze adekvatna pomoc na vreme ali isto tako mogu i od svakog sezonskog gripa.I mladi mogu da umru ako im se ne ukaze adekvatna pomoc a vec imaju malo problema pre toga sa zdravljem...Neki saznaju za neke bolesti koje nose u sebi a nemaju poima tek kad ih korona izbaci na povrsinu, saznaju da su pozitivni i tu takodje moze da nastane problem...

Nego nosite maske u zatvoren prostor, izbegavajte kafice bar ova tri topla meseca prezivecete i bez njih i putovanja jednog leta nece biti smak sveta...Druzenje samo na otvoreno i u prirodi i nema problema...
Izbori su zavrseni nemate potrebe vise da glasate jos za vucica i da idete po sendvic na stranackim skupovima...
 
Prije nekoliko godina sam imala teski grip,zajedno sa majkom.Lezale smo u kuci pod visokom temperaturom koja se nicim nije mogla oboriti,jedva smo imale snage do wc otici,a kamoli doktora.Samo lezis,gledas u plafon,ne jedes nista,a temperatura ne spada.Negdje sedmi,osmi dan smognemo snage otici do ljekara...i tamo nam kaze jos tri dana lezite i proci ce.I tako je i bilo.
Deseti dan prodje temperatura,vrati se apetit,jos koji mjesec je trebalo da se organizam potpuno oporavi.Znaci,sve je zavisilo samo od vlastitog imuniteta.
Ali nismo se bojali u smislu sta ce biti,kao sto bi se bojali sad od ove korone,jer niko nije stvarao dramu.Lezi dvije nedelje,cuti,pij lijekove i cekaj da prodje.A ljudi su i od gripa umirali.
I iako je bila sezona gripa i cekaonice pune nolesnih,niko nije nosio masku,nista se nije dezinfikovalo,a ne vjerujem ni da je vecina primila vakcinu.
 
Licno znam dvoje, za sada, kojima je zvanicno potvrdjeno na testu,
zenu koja je lezala na infektivnoj mesec dana sa teskom upalom pluca, blizu je 50g, nije bila na respiratoru, oporavlja se kuci sada.
i tipa koji ima vec par dana 38-40 temp. jeziva glavobolja, kasalj ali za sada bez upale pluca 45g, rekli su mu da se javi ako ga zabole pluca.
 
Poslednja izmena:
Stalno slušamo neke cifre i statistiku o broju bolesnih,umrlih,na respiratoru i slično.
Ne možemo ih provjeriti ,ni znati da li su tačne.Ima li ko informacija "iz prve ruke" ?
Znam jednu porodicu. Muž,žena i šestomesečna beba. Svi su dobro, jer su odmah otišli u izolaciju. Beba je najbolje podnosila simptome...dok je njima virus prošao za nekih mesec dana(kada dva poslednja uzastopna testa budu negativna).Nemaju drugih oboljenja i relativno je mlada porodica.Muškarac je nakon prvog testiranja pio neki lek, koji sprečava da bolest ode na pluća, ali kaže da virus nije šala i da je osećao sve isto kao kod običnog gripa, ali sa 10 puta jačim i gorim simptomima.
 
Ja ne sumnjam da nešto postoji.Taj virus ili nešto drugo.Ali u kojoj mjeri?Kako nas zastrašuju,ljudi bi trebali padati po ulicama.
Kad je sezona gripa,uvijek znamo ili cujemo za nekog iz okoline da je bolestan.A sada nesto kao cujemo da je neko bolestan,ali niko ne zna nikog konkretno.
pa ne kazem da ne postoji nista nego je vrv neki standardni grip a oni od toga prave epidemiju
 
Da li si siguran?
20200701_154048059.jpeg

Zavod za patente i intelektualnu svojinu.
 
Znam, zet(1983.) mi je oboleo od Korone, bio u Zemunskoj bolnici dva puta po dve nedelje. Prvi put ga pustili kao smirilo se negativan je a gužve su prevelike, bio u samoizolaciji narednih 15 dana i na ponovnoj kontroli bio opet pozitivan. Još dve nedelje na plućnom ležao. Snimci pluća su nekako ko prekriveni paučinom. Kakve će posledice biti to ne znamo.

Nije se šaliti sa ovim, šta god da je
 

Back
Top