Povratak u Srbiju iz inostranstva

A sto se tice vijetnamaca , ocekujem da I'm drzava izadje u susret I pokloni po kucicu ili individualne stanove u barakama , dok srbijanci , valjda ih zovu trecesrbijancima , tj oni koji su ziveli u srbiji od rodjenja , preko 30 godina , ne mogu ni socijalu .

Kako predivno ugadjanje srpskom zavidnom I zluradom rivalitetu
 
Skoro svaki dan imate na nekoj od nacionalnih TV ispovest kako se neko posle godina kriminala smirio skucio I postao covek za srpski primer . Ono sto ja vidim su kopije Kristijana , tj ako te primere pustis da malo pricaju , vidis da je ponosan na tu svoju osobinu fizickog nasilja I dominacije ludila koja mu se dopusta kao narodni duh I mentalitet . Naravno postoji zakon I 6 meseci kazna koja ne vazi za krimose , cak I kad ozbiljno povrede osobu . Ali nekako je svima OK I neprimetna sugestija kriminalom kad mora , do postenja .
 
Da li razmišljate o povratku u domovinu? Ili ste možda u procesu povratka ? Ili ste taj korak već učinili? Voleo bih da razmenimo mišljenja i iskustva. Mislim da se u poslednje vreme priča mnogo više na ovu temu i mislim da se određeni broj ljudi vraća. Mislim da to svakako može da bude dobro, ukoliko se vraćaju ljudi sa dobrim obrazovanjem iskustvom i kapitalom.
Evo vratila sam se ja i samnom muz koji je Francuz i veze nema sa Srbijom. Njemu je odlicno kaoni meni i samo se kajemo sto nismo dosli ranije. Politika,partije i slicno nisu deo nasih zivota. Tv kad upalimo gledamo film,a posao nam ne zavisi od nikakvih stranki kao sto se ovde pise. Administracija, nikakav problem nije bio da zavrsimo sta smo imali, a detetu mozemo da priustimo dvojezicne privatne vrtice koji su ludilo mozga, sportice, razne aktivnosti,spa centre za nas i slicno sto bi nas na zapadu kostalo malo bogatstvo. Onaj ko radi za 300€ sugurno ne uziva, ali ako se zaradjuju pristojni novci mnogo je bolje ovde. Dosta ljudi smo upoznali koji su se vratili i bas se naveliko prica o tome. Nije ovde sve savrseno, ali gde jeste?! Poenta je da smo mi ovde srecniji, dosta nam je bilo sterilnog zapada. Svako neka iskalkulise i svako zna cemu tezi. Zivot je jedan i ne zelim da ga zivim kao sto se zivi tamo. Drago mi je da sam bila, videla, zivela pa mogu da uporedim i shvatim gde je meni bolje. Ovi sto pljuju po Srbiji uglavnom nisu iz nje izasli i zive po onoj “ u tudjem dvoristu je trava zelenija“. Pozdrav
 
Дуго сам размишљао о повратку па нисам ни узео аустриско држављанству, сада ми је јасно да волим свој народ, али да је менталитет такав да после месец дана би опет да побегнем и то у неком реалном времену нече се променити.

Дуго нисам узео аустриско држављанство, сад ћу узети у октобру.
 
Poslednja izmena:
Evo vratila sam se ja i samnom muz koji je Francuz i veze nema sa Srbijom. Njemu je odlicno kaoni meni i samo se kajemo sto nismo dosli ranije. Politika,partije i slicno nisu deo nasih zivota. Tv kad upalimo gledamo film,a posao nam ne zavisi od nikakvih stranki kao sto se ovde pise. Administracija, nikakav problem nije bio da zavrsimo sta smo imali, a detetu mozemo da priustimo dvojezicne privatne vrtice koji su ludilo mozga, sportice, razne aktivnosti,spa centre za nas i slicno sto bi nas na zapadu kostalo malo bogatstvo. Onaj ko radi za 300€ sugurno ne uziva, ali ako se zaradjuju pristojni novci mnogo je bolje ovde. Dosta ljudi smo upoznali koji su se vratili i bas se naveliko prica o tome. Nije ovde sve savrseno, ali gde jeste?! Poenta je da smo mi ovde srecniji, dosta nam je bilo sterilnog zapada. Svako neka iskalkulise i svako zna cemu tezi. Zivot je jedan i ne zelim da ga zivim kao sto se zivi tamo. Drago mi je da sam bila, videla, zivela pa mogu da uporedim i shvatim gde je meni bolje. Ovi sto pljuju po Srbiji uglavnom nisu iz nje izasli i zive po onoj “ u tudjem dvoristu je trava zelenija“. Pozdrav
Bravo.
Slepac u Srbiji ce biti slepac svuda.
 
Da li razmišljate o povratku u domovinu? Ili ste možda u procesu povratka ? Ili ste taj korak već učinili? Voleo bih da razmenimo mišljenja i iskustva. Mislim da se u poslednje vreme priča mnogo više na ovu temu i mislim da se određeni broj ljudi vraća. Mislim da to svakako može da bude dobro, ukoliko se vraćaju ljudi sa dobrim obrazovanjem iskustvom i kapitalom.
Повратак је једина нормална опција. Боље је овде много и биће све боље.
 
Evo vratila sam se ja i samnom muz koji je Francuz i veze nema sa Srbijom. Njemu je odlicno kaoni meni i samo se kajemo sto nismo dosli ranije. Politika,partije i slicno nisu deo nasih zivota. Tv kad upalimo gledamo film,a posao nam ne zavisi od nikakvih stranki kao sto se ovde pise. Administracija, nikakav problem nije bio da zavrsimo sta smo imali, a detetu mozemo da priustimo dvojezicne privatne vrtice koji su ludilo mozga, sportice, razne aktivnosti,spa centre za nas i slicno sto bi nas na zapadu kostalo malo bogatstvo. Onaj ko radi za 300€ sugurno ne uziva, ali ako se zaradjuju pristojni novci mnogo je bolje ovde. Dosta ljudi smo upoznali koji su se vratili i bas se naveliko prica o tome. Nije ovde sve savrseno, ali gde jeste?! Poenta je da smo mi ovde srecniji, dosta nam je bilo sterilnog zapada. Svako neka iskalkulise i svako zna cemu tezi. Zivot je jedan i ne zelim da ga zivim kao sto se zivi tamo. Drago mi je da sam bila, videla, zivela pa mogu da uporedim i shvatim gde je meni bolje. Ovi sto pljuju po Srbiji uglavnom nisu iz nje izasli i zive po onoj “ u tudjem dvoristu je trava zelenija“. Pozdrav
Koji glup post. Jel ti znaš koja je medialna plata u Srbiji? 2/3 svih u Srbiji spadaju u kategoriju ispod granice siromaštva. Doslovno.
A što se ostalog tiče, izgleda da ti se sviđaju hrpe smeća svugde i ispusti kanalizacija u reke i potoke bez da bi te vode pre toga bile prečišćene.
Isto ti ne smeta kvalitet hrane, koja je oplemenitena "ukusnim" otrovima, koji su u EU zabranjeni već godinama, jer su karcenogeni.
Administracija ti nije problem, dok ti trebaju jednostavne stvari. Otvori neki biznis, ili počni da gradiš kuću, pa tek onda, da razgovaramo o toj temi. Ono što obično završavaš u večini zemalja EU za 5 minuta, u Srbiji traje mesecima. O školskom i zdravstvenom sistemu ćeš se brzo uveriti, koje je kvalitete, kad će ti trebati nešto više od privatnog dvojezičnog vrtića, koji možeš priuštiti zbog rada na sterilnom zapadu..

Повратак је једина нормална опција. Боље је овде много и биће све боље.
Srbija umesto da smanjuje raskorak u razvoju prema razvijenim zemljama, taj je sve veći i veći.
 

Back
Top