Znakovi latentne depresije

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
338.637
depresija-pixabay-ryan-mcguire-750x430.jpg


Depresija ima mnogo lica, a jedan od najčešćih oblika je latentna, odnosno prikrivena. Dok je neko tužan, apatičan, ništa mu se ne radi,
nigde mu se ne ide, kod nekog drugog sve naizgled može da deluje sjajno, uz osmeh na licu. Znakovi da ljudi imaju latentnu depresiju:

Uvek izgledaju srećno

Možda je jedna od najčešće praktikovanih navika ljudi sa latentnom depresijom da stalno imaju masku sreće. Oni sve vreme glume dobro raspoloženje. Spolja, često izgledaju srećni i zadovoljni. Međutim, izgled spolja ne govori ništa o tome kako se osoba zaista oseća.

Ne govore istinu

To naravno ne znači da su lažljivci generalno, već ne govore istinu kada ih neko pita kako su. Na pitanja o svom blagostanju odgovaraju da su odlično, sjajno, da su zadovoljni… Kada se ne pojave na dogovorenom sastanku ili okupljanju, u stanju su da smisle toliko dobar izgovor u koji će svi poverovati.

Imaju problem da se isključe

Mozak ovih ljudi brzo obrađuje sve što im se dešava u životu. Preterano i previše analiziraju sve, bilo da je dobro ili loše. Njihovi mozgovi su poput sunđera, upijaju sve što im se nađe na putu i nikada ne odmaraju, što je veoma iscrpljujuće.

Oni su perfekcionisti

Ljudi s latentnom depresijom često imaju prevelika očekivanja od sebe. Kao rezultat toga, mogu da osećaju konstantni unutrašnji pritisak, anksioznost, stres, što na duže staze vodi depresiji.

(Krstarica)
 
Da li imate neki od ovih znakova iako meni dobro raspoloženje i nasmejanost i sreća ne deluje kao znak latentne depresije
Jer šta to znaci.ako sam nasmejana i raspoložena ja nisam svesna svoje depresije koju imamo skoro svi..neko više neko manje
Mislim baš suprotno..što su ljudi raspoloženiji i nasmejani to su manje podložni depresiji
 
Da li imate neki od ovih znakova iako meni dobro raspoloženje i nasmejanost i sreća ne deluje kao znak latentne depresije
Jer šta to znaci.ako sam nasmejana i raspoložena ja nisam svesna svoje depresije koju imamo skoro svi..neko više neko manje
Mislim baš suprotno..što su ljudi raspoloženiji i nasmejani to su manje podložni depresiji
..imam sve ove znakove...sve do jednog...:lol:

Dakle, gotova sam...:rotf:
 
Ne znam bass.
Clanak je previse nabacan i uopsten ko god da ga je pisao.
Meni je vise kao iz sekcije Zabava u nekom casopisu.
Kako uopste npr da znam kako izgleda srecna osoba?
Mnogi odlicno izrazom lica kriju osecanja.
Tekst je bas loss i amaterski.
Eto to mislim.
EDIT
verovatno je narucilac neka farmaceutska kompanija
da svi dobijemo po Prozac ili neke druge pilule za lilule.
 
Jer šta to znaci.ako sam nasmejana i raspoložena ja nisam svesna svoje depresije koju imamo skoro svi..neko više neko manje
Mislim baš suprotno..što su ljudi raspoloženiji i nasmejani to su manje podložni depresiji
Zavisi... ne kažu oni nigde da je svako ko se smeje latentno depresivan, nego da neki ljudi koji su latentno depresivni ostavljaju takav utisak spolja. I to je poznata činjenica.
 
Da li imate neki od ovih znakova iako meni dobro raspoloženje i nasmejanost i sreća ne deluje kao znak latentne depresije
Jer šta to znaci.ako sam nasmejana i raspoložena ja nisam svesna svoje depresije koju imamo skoro svi..neko više neko manje
Mislim baš suprotno..što su ljudi raspoloženiji i nasmejani to su manje podložni depresiji
Da, sve do jednog, naročito su izražena poslednja dva.
 
Da li imate neki od ovih znakova iako meni dobro raspoloženje i nasmejanost i sreća ne deluje kao znak latentne depresije
Jer šta to znaci.ako sam nasmejana i raspoložena ja nisam svesna svoje depresije koju imamo skoro svi..neko više neko manje
Mislim baš suprotno..što su ljudi raspoloženiji i nasmejani to su manje podložni depresiji
I te kako je istina, ko još pita veselog čoveka kako se oseća, to se podrazumeva zar ne? Leptirići šarenići, sve je divno, sve funkcioniše, ma idila, a u glavi mrkli mrak.
 
Da li imate neki od ovih znakova iako meni dobro raspoloženje i nasmejanost i sreća ne deluje kao znak latentne depresije
Jer šta to znaci.ako sam nasmejana i raspoložena ja nisam svesna svoje depresije koju imamo skoro svi..neko više neko manje
Mislim baš suprotno..što su ljudi raspoloženiji i nasmejani to su manje podložni depresiji

Не'ам ти снајка с' тим проблема! Ја сам клинички потиштен.
 
Oni sve vreme glume dobro raspoloženje. Spolja, često izgledaju srećni i zadovoljni. Međutim, izgled spolja ne govori ništa o tome kako se osoba zaista oseća.

Ovo je tačno. Kada razgovaram sa ljudima iz svog okruženja, a neko od njih ne zna da sam npr trenutno u epizodi depresije, misle da sam zadovoljna svojim životom.

Možda je to zato što ne volim da dosađujem ljudima sa svojim problemima.
 
Poslednja izmena:
ja vam lepo kazem da se pomirite sa depresijom, takva su vremena, ali mnogi nece onda imaju
tu prikrivenu [latentnu]
Uvek izgledaju srećno
Ne govore istinu
Imaju problem da se isključe
Oni su perfekcionisti

..imam sve ove znakove...sve do jednog...:lol:
izgledas srecno,. ne govoris istinu, ne mos' se iskljucis, i perfekcionista si?
ja sve suprotno, vala se bih menjao sa tobom nikad, ali zato ja nemam tu prikrivenu depresiju, vremena su depresivna, inace ja nikad ne bih bio, pa nisam lud
 
Jeste, to mogu biti znaci funkcionalne depresije. Kada je na površini sve u redu i sve funkcioniše a mi smo potisnuli neke tuge i negativne emocije ili nam nisu zadovoljene osnovne emocionalne potrebe a to smo potisnuli jer -na površini sve funkcioniše super i život je ok i ne želimo to da kvarimo.
 
Ovo je tačno. Kada razgovaram sa ljudima iz svog okruženja, a neko od njih ne zna da sam npr trenutno u epizodi depresije, misle da sam zadovoljna svojim životom.

Možda je to zato što ne volim da dosađujem ljudima sa svojim problemima.
pa covek mora da se cupa kako zna i ume. ali dok ne nadje tu slamku spasa, ne moze da laze samoga sebe,. a okolinu cesto nije ni briga, ili lupi nesto 10-o kao ja

ovaj svet izgleda da se bazira na odlucnima, samopouzdanima, samouverenima, ma da ne nabrajam, shvatas, ali sta da radimo mi koji nismo takvi? sta smo mi, neka podklasa? pa vidimo nazovi elite dokle dovedose ovaj svet, do apsurda mnogih, ;ljudi se bre bune,. pa ne mogu svi da budu pobednici, ko ce da bude pobedjen onda?
 
sta smo mi, neka podklasa? pa vidimo nazovi elite dokle dovedose ovaj svet, do apsurda mnogih, ;ljudi se bre bune,. pa ne mogu svi da budu pobednici, ko ce da bude pobedjen onda?

Nismo podklasa, mislim tu na ljude koji imaju dijagnostikovanu depresiju. Često depresivni ljudi koji nemaju samopouzdanja vrše autostigmatizaciju, kao da nije dovoljno što društvo stigmatizuje ljude sa depresijom i ostalim psihičkim poremećajima.
Ne osećam se kao pobednik, ali ni kao pobeđena.
 
Ne znam bass.
Clanak je previse nabacan i uopsten ko god da ga je pisao.
Meni je vise kao iz sekcije Zabava u nekom casopisu.
Kako uopste npr da znam kako izgleda srecna osoba?
Mnogi odlicno izrazom lica kriju osecanja.
Tekst je bas loss i amaterski.
Eto to mislim.
EDIT
verovatno je narucilac neka farmaceutska kompanija
da svi dobijemo po Prozac ili neke druge pilule za lilule.
To se odnosi na osobe koje malo bolje poznaješ...
 

Back
Top