posao za zavarivace u evropi????

TIG

Početnik
Poruka
46
Zavarivac sam po struci i uglavnom radim u kotlogradnji,isao sam van preko nasih firmi par puta ali bih rado otisao negde van sam i zapoceo sve ispocetka..
Znam da je to cesta prica:)))
Da li kao atestirani zavarivac imam sanse da se negde zaposlim van???
Nisam za iseljenje u kanadu i australiju.
Ako neko zna nesto u vezi ovoga ,,,,
hvala unapred,
 
Pocetnice,zavarivace traze svuda.... Ali,u zavisnosti od toga gde zelis da odes moras imati odgovarajuce ateste. Obzirom na to da si vec bio u EU poznato ti je da za Evropu moras imati "Tifove" ateste... Amerikanci imaju svoje standarde...Japanci svoje..itd. itd.......
Ako vec zelis da odes negde van, preporucujem ti da to bude Finska....
Ne znam sta imas od atesta,i koliko si dobar u svom poslu.....ali,najbolje bi bilo, i jedino pravo resenje da si "argonac"...ne bi bilo lose da imas vise iskustva na materijalima tipa CrMo7,X20 i belim mterijalima,takodje..... Takodje bi ti dobro doslo da varis i "flis varove"....
Ako zelis da odes van Evrope....imas opciju da odes u SAD kao CO2 zavarivac(ukoliko imas iskustva sa punjenom zicom)......
 
Dobar dan postovana gospodo.Trazim posao zavarivaca,elektroluckog i Co2 zavarivanja.Posjedujem i ateste,za sve pozicije.Radnog iskustva imam oko sest godina,posjedujem i novi pasos.Roditelj sam dvoje male djece,a trenutno se nalazim na cekanju u nedostatku posla,pa bih vas molio,ako ste zainteresovani zamene da se javite na telefon +38765/411-681,u svako doba dana.Nece te pokajati,ako me pozovete unaprijed HVALA!:)
 
Odlična tema !!! Dobro veče svima. Ja sam Varioc TIG i MIG sa 12 godina iskustva i veoma sam zainteresovan za odlazak odavde , naravno jer sam čuo , saznao koliko se plaća sat ovog našeg posla , tako da se bez neke velike matematike dođe do baš dobre plate . ALI treba otići, kako , svakodnevno mi stižu oni konkursi sa recimo JOBRAPIDO, REED.CO.UK, JOBSEEKER , itd. ali zasada ništa , ili ja to ustvari na pogrešnom mestu tražim. Sobzirom koliko je ovo naše zanimanje traženo u svetu siguran sam da ja posao tražim na pogrešan način , AKO NEKO IMA SAVET DOBRONAMERAN VOLEO BIH DA ČUJEM .Pozdrav i hvala .
 
Jao ;judi sto ja nemama vase znanje a vi moju pamet , netreba ti niko odaberi zemlju prevedi diplome licence i sve papire koje imas skupi dvesta -trista evra pusti se u neku zemlju. nadji na netu firme otidji do njih podeli te papire i vrati se . kontaktiras njih 50 jedan ce se javiti . probaj da nadjespimbeta on je uglavnom na forumu Malta , ali netre ba vam niko aman zaman e pocecu da radim ko menadzer maj kemi izgleda da cu tako naj bolje zaaradjivati.
evo maila ako treba nesto jos
ivans77@hotmail.rs
 
Jao ;judi sto ja nemama vase znanje a vi moju pamet , netreba ti niko odaberi zemlju prevedi diplome licence i sve papire koje imas skupi dvesta -trista evra pusti se u neku zemlju. nadji na netu firme otidji do njih podeli te papire i vrati se . kontaktiras njih 50 jedan ce se javiti . probaj da nadjespimbeta on je uglavnom na forumu Malta , ali netre ba vam niko aman zaman e pocecu da radim ko menadzer maj kemi izgleda da cu tako naj bolje zaaradjivati.
evo maila ako treba nesto jos
ivans77@hotmail.rs

Al ga savetujes!Sa 200,300evra ubrzo ce spavati u podzemnoj!
Treba da znas gde ides,treba da znas bar kolko tolko jezik te zemlje,nece zbog tebe zaposljavati i prevodioca!
Da je to tako lako,ja bih odavno bila u Nemackoj!Poslodavac,bar u Nemackoj,moze primiti stranca na posao(onaj koji nema radnu dozvolu)s tim da tu tvoju struku nemaju u ponudi na njihovom Birou rada!Onda,da bi dobio radnu vizu,moras poloziti A1 test nemackog jezika!Moras imti nekog ko garantuje za tebe,tj da imas prijavu stana kod nekog!
Ako hoces da studiras,moze,ali moras prvo u Srbiji upisati fax,pa onda podneti zahtev za prebacivanje dokumenata!
Jedini nacin je da nadjes nku sa drzavljanstvom te zemlje.da se vencas,ali i tada moras poloziti integracioni kurs!
Ili da si neki naucnik,kojeg oni nemaju!
Ne kazem da ne moze,ali lako nije!Pazi sednes na voz,ruksak na ledja i 300evra u dzepu...bilo nekad!
 
zavarivaci zanat vam se pozlatio..otkud toliko posla za tu struku?

Ih,zna da vari,samo mu jos treba 300evra :zcepanje: i samo njega cekaju,bez da zna jezik,boravnu i radnu vizu ima da dobije cim vide prvi var!
Dajte ljudi,da je to tako lako,pola Srbije bi bilo negde vani!
Nego,postavljacu teme,bih preporucila da ne odustaje,imas valda nekog koga znas u inostranstvu,rodbinu,prijatelja?Dakle,prvo se odluci gde zelis ici,u koju zemlju,uci jezik,to ti je vrlo vazno,znaci moras imati neciju podrsku!Ta prica,stavis ruksak na ledja i 300e u dzep,taj ko prica da je tako otisao,lagi!
Ne odustaj i bezi odavde!
 
Ih,zna da vari,samo mu jos treba 300evra :zcepanje: i samo njega cekaju,bez da zna jezik,boravnu i radnu vizu ima da dobije cim vide prvi var!
Dajte ljudi,da je to tako lako,pola Srbije bi bilo negde vani!
Nego,postavljacu teme,bih preporucila da ne odustaje,imas valda nekog koga znas u inostranstvu,rodbinu,prijatelja?Dakle,prvo se odluci gde zelis ici,u koju zemlju,uci jezik,to ti je vrlo vazno,znaci moras imati neciju podrsku!Ta prica,stavis ruksak na ledja i 300e u dzep,taj ko prica da je tako otisao,lagi!
Ne odustaj i bezi odavde!
lepo si im i ispravno rekla
 
Zaposlimo TIG varilce

Kraj dela: Nemčija
Zahteve: A-testi, Izkušnje, vestnost
Plačilo: 10-13 eur

Za več informacij nas kontaktirajte, da se dogovorimo za sestanek.

Kontakt: 00386 70 651 473 ali alexander.bezjak@gmail.com


Lep pozdrav, Alexander

TIG,budi obazriv,mnogi su naseli i izgubili novce ili radili bez nadoknade!Dobro se raspitaj ko ti nudi posao!To ti je moj savet,a ti kako hoces,nisi mali,a prevaranata je na tone!A ovaj oglas mi ne uliva bas poverenje!Mozda gresim,ali sumnjam!
 
Zavarivac sam po struci i uglavnom radim u kotlogradnji,isao sam van preko nasih firmi par puta ali bih rado otisao negde van sam i zapoceo sve ispocetka..
Znam da je to cesta prica:)))
Da li kao atestirani zavarivac imam sanse da se negde zaposlim van???
Nisam za iseljenje u kanadu i australiju.
Ako neko zna nesto u vezi ovoga ,,,,
hvala unapred,
Ta 2 su odlične solucije ne otpisuj ih...Mada je sve teže otići u odnosu na ranije godine...
 
Ljudi hvala na ovako lepim savetima i odgovorima uopste.
Jako je tesko zadrzati se u inostranstvu jer je potrebno puno papirologije da se dodje do radnih dozvola. Engleski mi je dobar, italijanski - osnovno. Prevara je bas puno, niko ne trazi pare unapred ali moze lako da se desi da radis i ostanes bez plate..Prica da sa 300 evra odes i zavrsis posao -- nije to bas tako..Kod nas ima posla u sezoni.Preko nasih firmi se ode van ali to mi je vac dosadilo, uvek neke mutljavine,petljanja i kako vec kod nas sve funkcionise..
Ne predajem se trazim i dalje nacin da odem odavde..
 
Ljudi hvala na ovako lepim savetima i odgovorima uopste.
Jako je tesko zadrzati se u inostranstvu jer je potrebno puno papirologije da se dodje do radnih dozvola. Engleski mi je dobar, italijanski - osnovno. Prevara je bas puno, niko ne trazi pare unapred ali moze lako da se desi da radis i ostanes bez plate..Prica da sa 300 evra odes i zavrsis posao -- nije to bas tako..Kod nas ima posla u sezoni.Preko nasih firmi se ode van ali to mi je vac dosadilo, uvek neke mutljavine,petljanja i kako vec kod nas sve funkcionise..
Ne predajem se trazim i dalje nacin da odem odavde..

Samo budala i moze reci da je to samo tako odes i ne vratis se!U pravu si nije lako,narocito poslednjih par godina,ali nije nemoguce.Samo trazi neki poverljivu zenu za fiktivan brak,to ti je jedini nacin!Drzim ti palceve i nadam se da ces uspeti!Puno srece i neodustaj!
 
TO sa fiktivnim brakom je ok ideja ali moze lako da se obije u glavu
Tesko je naci nekoga od poverenja za tako nesto. Trazio sam i tu opciju, lose iskustvo jednog kolege me je pokolebalo.
KAKO GOD.. idemo dalje sa nadom u bolje sutra a zivot uvek donosi nove prilike :)
 

Back
Top