Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobri ljudi,a koliko vidim ovde ih je mnogo :), zamolila bih vas da mi odgovorite na par pitanja. Dobila sam poziv od Velestroja,a danas i na mejl listu sta od papira treba da im odnesem u Zlatiborsku 35. Citajuci temu unazad neke stvari su pocele da me bune. Prvo gde se radi lekarski? Meni je receno,u gore pomenutoj listi, ili u DZ ili u ovlascenoj ustanovi. A ovde ljudi spominju Maglajsku,V.Stepe... Gde onda? Drugo,ovde se spominje odlazak na 3 meseca a meni je receno na 6 meseci. Na koliko onda? A povrh svega frka mi je! :sad2: Inace sam geodeta i receno mi je da idem na Crno more,gde ne znam,samo mi je receno da cu do 15.10 biti na gradilistu. Pomagajte! :)[/QUOT

Moj suprug je prvi put isao na 3 meseca u Tyumen kao poslovodja (gradj.tehnicar), Lekarski je radio ovde kod nas, dok su neki radili u Tyumenu. Sad u ponedeljak 16.9.je otisao ponovo tamo, ali kako mi se cini na 6 meseci :( jer su mu radjeni papiri (radna viza). E sad zavisi da li ti ides prvi put, jer obicno prvi put salju na 3, a posle na duze, ako imaju potrebe za tvojim zanimanjem. Na Crnom moru nije strasno sto se vremena tice u odnosu na ove sto su u Sibiru :/ Jedino sto mi se ne svidja to su vize, jer je moj suprug 2 meseca imao biznis vizu, pa je jedan mesec imao turisticku i morao je da pravi prelaz u Kazakastan, a sada se nadam da ce dobiti radnu.

Hvala ti na informaciji. :ok: Videcu kad odem licno da predam papire jer sam cula razne verzije. Tebi jos jednom hvala. I sta da ti kazem osim izdrzi! :( Sve je nas muka oterala preko grane.
 
A, ne! Imam i ja takvo iskustvo. Al u situacijama, kad je dete moje u pitanju, reagiram jako ostro.:aaa::azdaja:
ma to sve nije nista cudno...i kod nas je ista situacija...moja drugarica je nocu vodila dete sa temperaturom 40 od bolnice do bolnice ...nisu ih primili jer nisu nadlezni oni nego decija bolnica koja je njoj bila najdalje...tako da pogotovo ovakav slucaj nije za cudjenje
 
Da li se to o radu na crno odnosi na Velestroj ili neku drugu firmu...?? Da li moze neko da mi kaze da li na gradilistima rade samo srbi ili ima i ljudi sa strane? Ja sam dobio poziv od Velestroja da idem na neko gradiliste kod Bajkalskog jezera,zna li ko sta o tom gradilistu? I da ugovnrom bi sevzao 6 meseci,i da li se to odradjuje u cugu ili ima pauza posle 3 meseca? Hvala vam unapred
 
to sam i ja mojoj drugarici rekla...znas kad bi se setkala od bolnice do bolnice...bilo bi ~ILI GA PREGLEDAJTE,ILI VAS NECE BITI ....tako smo se i u vrtic upisali :rotf: pa ovih dana razmisljam,posto jos ne zovu mog dragog,da li da prosetam do velestroja :zcepanje::rotf:

- - - - - - - - - -

A, ne! Imam i ja takvo iskustvo. Al u situacijama, kad je dete moje u pitanju, reagiram jako ostro.:aaa::azdaja:[/QUOTE
 
Moj suprug je bio na NPS11 u julu pa kuci na par dana pa avgust opet nazad dosao je petog septembra nije sve tako sjajno kako se prica ovde je dobio stanicu 6$ a tamo mu je odmah skinuta na 5,5$ prvi mesec to nije ni znao dok nije legle plata a vec je drugi put otisao nazad i tek kad je tamo stigao receno mu je da je satnica spustena inače je otisao kao bravar a sto se tice sefofa gradilista i sefofa gradjevinaca to je strasno kako se ponasaju prema radnicima to je informacija za NPS11 kod Lenska smestaj je očaj
 
Malo sam vas upoznala sa našom situacijom kada se u septembru vratio nazad izneo je slučaj sa satnicom sto je spuštena a isto tako su im i sate smanjili pisao je izjavu ne samo on nego jos bravara i grejaca da Li je neko veco ovo prosao čisto malo saveta sta dalje sve je to završeno u Zemunu isao je na turisticku hvala puno
 
Da li se to o radu na crno odnosi na Velestroj ili neku drugu firmu...?? Da li moze neko da mi kaze da li na gradilistima rade samo srbi ili ima i ljudi sa strane? Ja sam dobio poziv od Velestroja da idem na neko gradiliste kod Bajkalskog jezera,zna li ko sta o tom gradilistu? I da ugovnrom bi sevzao 6 meseci,i da li se to odradjuje u cugu ili ima pauza posle 3 meseca? Hvala vam unapred

...jesi li bio na razgovoru u Velesstroju?....pitaj ih sve što te zanima.....ne razumem, dobijete poziv i znate nešto a ono najbitnije ne znate!
 
Dugujem vam jedno pojasnjenje moje ranije poruke gde sam naveo da su me zvali iz Velestoja proslog meseca da idem za Tjumen bez ikakve vize - NA CRNO. Naime ja sam njima u junu poslao svu zahtevanu dokumentaciju i od tada pa sve do poziva na rad koji sam naveo nismo se bili culi. Nekih 2 nedelje posle tog poziva su me nazvali i rekli da salju moja dokumenta za dobijanje priglasenja a ovoga meseca su me opet pozvali na lekarski pregled koji sam i obavio. Vracajuci temu na pocetak i poziv za rad u Tjumenu (za 4-5 dana od poziva je trebao biti polazak) ja znaci tada nisam imao niti priglasenje uradjeno a samim tim smatram ni mogucnost za radnu vizu a opet dali su oni meni turisticku mogli da srede za tih 4-5 dana od dana poziva i dali su imali nameru da to urade neznam. Znaci mozda bi mi i uradili turisticku?!?!?!
 
Dugujem vam jedno pojasnjenje moje ranije poruke gde sam naveo da su me zvali iz Velestoja proslog meseca da idem za Tjumen bez ikakve vize - NA CRNO. Naime ja sam njima u junu poslao svu zahtevanu dokumentaciju i od tada pa sve do poziva na rad koji sam naveo nismo se bili culi. Nekih 2 nedelje posle tog poziva su me nazvali i rekli da salju moja dokumenta za dobijanje priglasenja a ovoga meseca su me opet pozvali na lekarski pregled koji sam i obavio. Vracajuci temu na pocetak i poziv za rad u Tjumenu (za 4-5 dana od poziva je trebao biti polazak) ja znaci tada nisam imao niti priglasenje uradjeno a samim tim smatram ni mogucnost za radnu vizu a opet dali su oni meni turisticku mogli da srede za tih 4-5 dana od dana poziva i dali su imali nameru da to urade neznam. Znaci mozda bi mi i uradili turisticku?!?!?!
Pa ta turisticka viza sto je mnogi zovu nema sta da se sredi samo pasos i napred kao u zemljama Sengena Evropske unije mozes da ides na tri meseca tako u Rusiju mozes da ides na mesec dana i to je to a radna viza je nesto drugo i poslovna tu u pasos ima stambilj da je viza izdata a na ovu sto mnogi zovu tiristicka tu je samo pecat udaren od strane carinika i nista vise:D
 
Ljudi jel neko zma nekog prevoznika koji vozi ljude za Soci. Hvala u napred

Ja toplo preporucujem svima Avio prevoz jer imam iskustva sa vozovima putovao sam tako i mnoooogoo bre traje put 4 dana i cetiri noci je mnoogo da se ide vozom avion za dva ipo sata sleti i direktni let je. Mislim da kosta oko 260 eura bar sam ja toliko platio kad sam se vracao

- - - - - - - - - -

Evo jedan oglas za posao u RF dobra je firma pa ko voli nek izvoli
http://poslovi.infostud.com/posao/Sef-gradilista/Strabag-d.o.o.-Beograd/94577
 
Pa ta turisticka viza sto je mnogi zovu nema sta da se sredi samo pasos i napred kao u zemljama Sengena Evropske unije mozes da ides na tri meseca tako u Rusiju mozes da ides na mesec dana i to je to a radna viza je nesto drugo i poslovna tu u pasos ima stambilj da je viza izdata a na ovu sto mnogi zovu tiristicka tu je samo pecat udaren od strane carinika i nista vise:D
Hvala na pojasnjenju turisticke vize koja znaci i ne postoji. I posle mesec dana posalju radnika da predje granicu na najblizem prelazu ili plate carinika da udari pecat na x pasosa kao da su prosli granicu i ponovo usli u Rusiju i tako se ostane jos jedan mesec?!
 
Poslednja izmena:
Ljudi sad su mi zvali dečka da mu jave da su mu promenili mesto gde će raditi, rekli su mu da ide u Skovorodino...Tražili smo to mesto po internetu i koliko vidimo to je manji gradić negde iznad Kine. Zna li neko još da nam kaže nešto o tom gradilištu? Prigašenje mu je stiglo pre par dana.
 
Hvala na pojasnjenju turisticke vize koja znaci i ne postoji. I posle mesec dana posalju radnika da predje granicu na najblizem prelazu ili plate carinika da udari pecat na x pasosa kao da su prosli granicu i ponovo usli u Rusiju i tako se ostane jos jedan mesec?!

Да га пошању на границу,то да.... Да плате царинику,то никако!!! То може неко да прича бајке... А да има фалш печата.. има,колико хоћеш.. само што то не раде граничари..
Људи не знају са чим се суочавају кад прихвате да им неко печатира пасош... Пре пар месеци су пар њих са таквим печатима кренули кући.. а на аеродрому рампа.. и онда скоро два месеца затвора.. Па сад,коме се то исплати..
 
Ljudi sad su mi zvali dečka da mu jave da su mu promenili mesto gde će raditi, rekli su mu da ide u Skovorodino...Tražili smo to mesto po internetu i koliko vidimo to je manji gradić negde iznad Kine. Zna li neko još da nam kaže nešto o tom gradilištu? Prigašenje mu je stiglo pre par dana.
Meni ovo smešno,ali baš mnogo.
Šta tvoj dečko treba advokata,ne ume sam da pita?
Bez da neko misli da provociram ali ponekad se baš od srca ismijem na ovakva pitanja.
 
Poslednja izmena:
Moj dragi je juce odradio lekarski...Znaci nema sta nisu proveravali pored standardnih pregleda proveravali su i da li su mozda alkoholicari ili narkomani,da li imaju polne bolesti i slicno.....Ja zezam dragog za pregled da li su alkoholicari da im nisu mozda ostavili praznu flajku vodkice i koje istrese taj je pao lekarski..... :hahaha::zcepanje::rtfm: Mislim salu na stranu koga posalju u Grusovaju taj sigurno dobija zeleni karton mislim doduse samo za Krasnodarski okrug,ali i to je super....Kaze moj dragi da se tek ocekuju velike grupe radnika da krenu da pristizu iz Srbije....I da tamo uglovnom idu radnici povratrnici koji su se dobro pokazali na gradilistima gde uslovi i nisu bili bas nesto...evo moj dragi je bio na Nps1,sa njim je i jedan brigadir sa Nps 19.....
 
Да га пошању на границу,то да.... Да плате царинику,то никако!!! То може неко да прича бајке... А да има фалш печата.. има,колико хоћеш.. само што то не раде граничари..
Људи не знају са чим се суочавају кад прихвате да им неко печатира пасош... Пре пар месеци су пар њих са таквим печатима кренули кући.. а на аеродрому рампа.. и онда скоро два месеца затвора.. Па сад,коме се то исплати..
Znaci ima i fals pecatiranja. Ima neki batica koji lupa pecate kakve god ti trebaju. Iznenadjuje me ali ne cudi jer sam se u nekim drugacijim prilikama vec susretao sa time.
 
Meni ovo smešno,ali baš mnogo.
Šta tvoj dečko treba advokata,ne ume sam da pita?
Bez da neko misli da provociram ali ponekad se baš od srca ismijem na ovakva pitanja.
devojka se ineresuje za decka, a to sto ti nemas koza tebe da se interesuje to je tvoj problem, nemas razloga da citiras i da se podsmevas ljudima bzvz.
sa tim ponasanjem neces dobro da prodjes , pa ni u tvom selu odakle si a kamoli preko, gde ti treba podrska i drustvo!!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top