Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samo da javim, da se u jednoj od spavaonica u Tjumenu desio incident, ocekuje se policija. Pa ukoliko vam se rodjaci i prijatelji ne javljaju (a s obzirom da je nedelja verovatno ocekujete da su slobodni), da znate da najverovatnije cekaju da se situacija smiri. Pozdrav!
 
Pozdrav za sve stare i nove clanove iz urengoja,NPS2. Malo duze mi je trebalo da odgovorim jer je ovde dosta losa internet konekcija.Uglavnom gradiliste kao i svako drugo sa dosta blata jer jos nema prave hladnoce, posao kao i na vecini gradilista , hrana i smestaj solidni.Jedini pravi problem je to sto je najblize mesto na 3h voznje vahtom(onaj kamion pretvoren u bus). Okolina je simpaticna, jelke u pokusaju i mahovina, poneki galeb .Uglavnom za sve nove poruka je STRPLJENJE
 
Šta smatraš pod glupostima?
Ja u RF putujem legalno, ulazim i izlazim na isti način.Ako su to gluposti onda se izvinjavam.

Pa prvo napadas devojke sto je nedopustivo, drugo ako si toliko u RF ko sto kazes kako onda neznas za prelaske granice, trece nije ni mesto ni vreme za prepirke nego da pomognes ko sto i svi mi radimo ovde savetom ili konkretniom pomoci. Kritike drugih clanova i omalovazavanje ili sta ti ja znam nije lepo ako ja nesto neznam volim da me isprave ako gresim. Ali se neljutim nego gledam da pomognem koliko mogu.
Mama izvini ako sam preterao ali morao sam cure da branim. :)
 
moj suprug i brat su na nps 11 jako slaba konekcija za internet skoro pa nikakva,smestaj onako,hrana solidna tople vode ima sve u svemu je ok puno se radi ..15,16 pa i vise sati ...srecno pozzz

Nekada se takav nacin rada zvao robovlasnicki, kako bi ga sada zvali sa obzirom da se dobrovoljno na takav rad ide, a rade se i subota i nedelja do podne ?! Majko Bozja nasta se zivot sveo?! Zivis i radis poput roba da bi sebi kada se budes vratio i svojima makar malo zivota dostojanstvenog coveku omogucio.
 
Dragi drugari da li je neko od vasih bio u grupi koja je otisla danas u Nejrjungri? Moj prijatelj otisao i nemamo nikakvu informaciju gde na koje gradiliste i kakvi su uslovi. Otisao na 6 meseci. Znacio bi mi bilo kakav info, hvala :) Otisao je kao sef gradilista, ali ne znamo kog. Koliko ima gradilista blizu tog grada i kako ce moci da nam se javi, mislim porodici i prijateljima. Samo mob ili ima neta? Ako ima neko neku vest i pomoc posto je prvi put otisao, a mi se brinemo, znacila bi mi bilo kakva vest. HVALA !
 
Poslednja izmena:
Draga Dragana, da li su oni u Nerjungriju? Moj prijatelj je otisao tamo danas, jos nemamo nikakvu informaciju ni koje je gradiliste ni kada stizu, ni da li ima grada blizu, Aldan cini mi se, ali to sam videla na netu, nisam sigurna, ali znacila bi mi pomoc ako su i Vasi u tom gradu, tj gradilistu. Koliko ima gradilista blizu tog grada ili u U gradu i na kej bi ga mogli poslati, nemamo pojma. Hvala puno
 
Tuzno ali istinito tako mora ...proce ...izdrzacemo sve uz Bozju pomoc..veliki poz svima...Molim se svaki dan da im Bog da zdravlja i da mi se zivi i zdravi vrate ...

Bas tako tužno a istinito kad nekog izbora i nemamo pravo robovlasnicko društvo ne kazem da se nezaradi kad nemas posao onda je ovaj dar od Boga ali za tamo gde se nalaze i gde rade totalno van civilizacije stanice od 5$ i 4$ su sramne za majstore i sve ostale radnike neka ih Bog čuva
 
dragi moji forumasi, imate od naseg Drinjaci velik pozdrav. A Ljilja ima personalan veliki pozdrav! :):super:
On je na nps11 i kaze da je tamo pao sneg, a nima jos ne dali zimski radni odela.. Vau... I kako oni tamo sad snalaze, samo Bog zna... :(
 
Na kraju je sve proslo ok. Napio se kreten, pa udario nekog. Koliko sam razumela samo su ga udaljili iz firme, nisu pravili problem drugim radnicima. zakljucila sam u ovih 10 dana koliko mi je decko tamo, vise se treba cuvati nasih ljudi.
 
dragi moji forumasi, imate od naseg Drinjaci velik pozdrav. A Ljilja ima personalan veliki pozdrav! :):super:
On je na nps11 i kaze da je tamo pao sneg, a nima jos ne dali zimski radni odela.. Vau... I kako oni tamo sad snalaze, samo Bog zna... :(

Hvala Centr, hvala Drinjaci na pozdravu sa zeljom da zima malo zakasni a topla odela i tople Ruskinje ga sto pre zagreju! :)
 
Na kraju je sve proslo ok. Napio se kreten, pa udario nekog. Koliko sam razumela samo su ga udaljili iz firme, nisu pravili problem drugim radnicima. zakljucila sam u ovih 10 dana koliko mi je decko tamo, vise se treba cuvati nasih ljudi.
dobro je...

- - - - - - - - - -

Prenecu ja njemu tvoju poruku! :zcepanje:
Hvala Centr, hvala Drinjaci na pozdravu sa zeljom da zima malo zakasni a topla odela i tople Ruskinje ga sto pre zagreju! :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top