Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Po meni koliko sam video apsolutno i samo UVLACENJEM,retko postenim radom! Pojedini se sa sefovima,grle,boksuju-sparinguju na radnom mestu,idu na pice.. tragikomedije su tamo sto se toga tice..

Bato moj zato samo gledaj sebe,i kako znas i umes nauci se da brojis do deset.Ima tog svuda.I ja se trenutno borim da ne dobijem cir na zelucu i da savladam skroz brojanje do deset.Jedino to moze da spasi.Zelim ti od srca da oslepis za stvari koje ne treba da vidis.Pozdrav
 
Vidim da se diglo mnogo frke oko onog šta sam ja pisao.
Ako su ovde u većini radnici,kao što neko napisa,ne vidim u čemu je problem.
Svi smo mi na istom zadatku tj. gradilištu.
Istina je ta da kad idete za RF preko posrednika,podizvođača, obično naši ljudi koji tamo dogovaraju posao
sa nosiocem projekta,opet naši ljudi ne prolazite isto kao kad bi direktno bili zaposlenik naše
firme koja je nosilac posla.Zato je i situacija da se dogovorite za platu od 8$ po satu,
a kad dođete tamo dobijete 5$ i još molite boga da vam je ne smanje.
Inače inženjeri rade za fiksnu platu, od 2300$ pa na više.
 
Vidim da se diglo mnogo frke oko onog šta sam ja pisao.
Ako su ovde u većini radnici,kao što neko napisa,ne vidim u čemu je problem.
Svi smo mi na istom zadatku tj. gradilištu.
Istina je ta da kad idete za RF preko posrednika,podizvođača, obično naši ljudi koji tamo dogovaraju posao
sa nosiocem projekta,opet naši ljudi ne prolazite isto kao kad bi direktno bili zaposlenik naše
firme koja je nosilac posla.Zato je i situacija da se dogovorite za platu od 8$ po satu,
a kad dođete tamo dobijete 5$ i još molite boga da vam je ne smanje.
Inače inženjeri rade za fiksnu platu, od 2300$ pa na više.
Bato puno pricas a nista ne govoris.Valjda ti vidis poentu.
 
Ma nema problema,bio sam na gradilištu gde su jednog nesretnog Uzbeka
posle pada sa skele vozali od bolnice do bolnice, i ni u jednoj nisu hteli da ga prime jer nema papire
Onda su ga onako polomljenog vratili u kolektivni smeštaj.
 
Ma nema problema,bio sam na gradilištu gde su jednog nesretnog Uzbeka
posle pada sa skele vozali od bolnice do bolnice, i ni u jednoj nisu hteli da ga prime jer nema papire
Onda su ga onako polomljenog vratili u kolektivni smeštaj.
E pa hvalati na ovoj informaciji ovo si dobro napiso znaci buduci radnici u bilo kojoj firmi u kojoj konkurisu da ne pristaju da idu na crno jel mogu da prodju kao ovaj nesretni covek cuvajte se ljudi ma gde isli jel zivot je jedan jedini :D
 
Mozda je bilo nekih promena (mada cisto sumnjam), a ovo je informacija od pre mesec dana. Opet radnici mogu da nabiju satnice jer se po nekada radi prekovremeno i nocu, dok je poslovodjama i inzinjerima plata fiksna ...
 
E pa hvalati na ovoj informaciji ovo si dobro napiso znaci buduci radnici u bilo kojoj firmi u kojoj konkurisu da ne pristaju da idu na crno jel mogu da prodju kao ovaj nesretni covek cuvajte se ljudi ma gde isli jel zivot je jedan jedini :D
Kad je hitan slucaj kao navedeni u pitanju cudno mi je da u hitnoj pomoci ne zele da pomognu ma u kojoj civilizovanoj zemlji to bilo. Kako ce se to posle naplatiti i koje ce peripetije posle toga nastati to je vec druga prica. Tu nesto ne stima?!?!
 
Dali je to neki redak slucaj u pitanju? Dali jos neko ima takve informacije?

Radnici su kao misevi u kandzama macke (gazde), pa s njima moze da radi sta hoce. Ipak mislim da su najveci problen vize, jer malo ko ima biznis ili radnu vizu, ostali moraju na prelaze svakih mesec dana zbog turistickih viza. I mozes da napravis kako mi je supru rekao najvise 2 prelaza, a onda nazad kuci, da sredjujes papire, ako zelis da se vracas.
 
Kad je hitan slucaj kao navedeni u pitanju cudno mi je da u hitnoj pomoci ne zele da pomognu ma u kojoj civilizovanoj zemlji to bilo. Kako ce se to posle naplatiti i koje ce peripetije posle toga nastati to je vec druga prica. Tu nesto ne stima?!?

Uzbekistance u RF tetiraju bukvalno kao roblje jer je moj suprug gledao kako ih tuku jer nemaju regularne papire (upala je kontrola na gradiliste), a nasi koji su imali turisticke vize su bili celu noc u zgradi za azilante. Posle su dolazili iz firme i ljude su pustali (sigurno je nesto placeno).
 
Kad je hitan slucaj kao navedeni u pitanju cudno mi je da u hitnoj pomoci ne zele da pomognu ma u kojoj civilizovanoj zemlji to bilo. Kako ce se to posle naplatiti i koje ce peripetije posle toga nastati to je vec druga prica. Tu nesto ne stima?!?!

Nema veze al da ima posledice ima pogotovo ako je na crno a ko ce da plati ko zna mada svako onda pere ruke i svako skida odgovornost sa sebe to je problem a to su oni poznati preduzimaci koji vode male grupe i rade na crno a ima ih najvise u Soci zato ja kazem da covek netreba da leti ko muva bez glave na gradilistu jel ona izreka cuvaj se i Bog ce da te cuva bolje da nedodje do bilo kakve povrede to je najvaznije;)
 
Nema veze al da ima posledice ima pogotovo ako je na crno a ko ce da plati ko zna mada svako onda pere ruke i svako skida odgovornost sa sebe to je problem a to su oni poznati preduzimaci koji vode male grupe i rade na crno a ima ih najvise u Soci zato ja kazem da covek netreba da leti ko muva bez glave na gradilistu jel ona izreka cuvaj se i Bog ce da te cuva bolje da nedodje do bilo kakve povrede to je najvaznije;)

ma to sve nije nista cudno...i kod nas je ista situacija...moja drugarica je nocu vodila dete sa temperaturom 40 od bolnice do bolnice ...nisu ih primili jer nisu nadlezni oni nego decija bolnica koja je njoj bila najdalje...tako da pogotovo ovakav slucaj nije za cudjenje
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top