Porez na imovinu veći za 100 odsto?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

sve je bilo TAKO JEFTINO da si mogao da zivis sa 20 maraka

Dok danas pod tadicem za iole normalan zivot minimum apsolutni je 1000 evra mesecno
To je kompletna glupost, 20 maraka nikada ne može da bude ekvivalent 1000 evra.

Obavesti se o tome koliku inflaciju beleže evropske valute.

Ili idi ovde na američki digitron za inflaciju → http://data.bls.gov/cgi-bin/cpicalc.pl

Danas je standard mnogostruko viši nego pre 5. oktobra, i to se vidi na svakom koraku.

Te 1998. je verovatno i veš-mašina bila nepremostiv izdatak
 
.kakve to ima veze koliko ih ima ako svi uplacuju penziono ..............po tome znachi da oni privatni penzioni fondovi ce da propadnu ako mnogo njih uplate.......

Ili znas sta je razlika izmedju privatni i javni.

Javni penzionski sistem uzima od ranika i daje penzionerima. A danas 1,2 radnika rane 1 penzionera.

A kod privatnog svako stedi za sebe i dobije cince od obaveznica i akcija.

A naravno da penzioneri u nasem penzionog sistema nista ne uplacuju, samo uzimaju.
 
Ili znas sta je razlika izmedju privatni i javni.

Javni penzionski sistem uzima od ranika i daje penzionerima. A danas 1,2 radnika rane 1 penzionera.

A kod privatnog svako stedi za sebe i dobije cince od obaveznica i akcija.

A naravno da penzioneri u nasem penzionog sistema nista ne uplacuju, samo uzimaju.

..........pa cekaj znachi da od penzionog fonda nishta nije napravljeno u ovoj zemlji svih ovih godina ,da penziono ne poseduje nishta vec da se to radi od danas do sutra ,ti i ja uplatimo pa posle oni to premoste i daju penzionerima.....
 
Porez na imovinu nije i ne može biti smatran ''dostignućem'' razvijenih zemalja, tj. civilizacijskom tekovinom.

Želeo bih samo povodom ove teme da istaknem jednu ne toliko vidljivu, ali zastrašujuću činjenicu: Čovek, dakle, ne može da živi u miru a da mu ''država'' (što znači nekolicina ljudi sa pravom upotrebe sile)ne otima novac. Ako ste zaradili nekretninu i kupili je, ili kojim slučajem samo nasledili, otimaće vam svake godine porez na imovinu, ali ja bih to nazvao porez na moje POSTOJANJE, ništa drugo. Ne mogu da pobegnem u šumu i tamo napravim brvnaru, to je takođe ilegalno. Ili plaćam, ili na ulicu, ili - odbijam da platim, a onda me nakon nekoliko opomena, poziva, ljudi u plavim uniformama odvedu iza rešetaka, a ako se i tome opirem, na kraju me i ubiju. To je ta činjenica, samo se zove lepim imenom POREZ.
(Mladen, 6. januar 2011 16:13)

upravu je ovaj covek

TADIC JE VECI ZLOTVOR NEGO TURCI

jer kod turaka si mogao da se odmetnes ko hajduk u sumu i tamo zivis kako ti volja i nikom ne placas porez

a kod tadica da imas kucerak u sred neke nedodjije moras da mu platis HARAC

banda zuta lopovska
 
@zoran: Ili nisi nisi nikada bio u Americi ili svesno lazes. Prvo, stanovi koji su onakvi kakvi su u Srbiji, u Americi i Engleskoj su pravljeni samo za ljude koji su na socijali (Projects u USA; Council Flats u UK); ti ne samo da ne placaju porez, vec i stanuju besplatno i drzava ih izdrzava. U Americi nisam ziveo u svojoj kuci, ali u Engleskoj zivim u kuci koja je moje vlasnistvo. Nema poreza na imovinu, postoji samo lokalni porez koji ja placam u celosti. Medjutim, ako si student, penzioner ili osoba sa prihodima ispod neke granice, ne placas nista. Ko sto sam rekao, u stanovima kao sto su novobeogradski blokovi, stanuju samo ljudi koji ne rade i oni ne samo sto tu stanuju besplatno (odnosno placaju im stan drugi poreski obveznici) vec jos dobijaju neke pare za zivot. Sto ne kazes kakav je standard u Americi; kada sam ja ziveo tamo galon (4.2L) benzina je bio dolar, moja porodica koja je kupovala hranu kakvu kod i koliko kod je htela nije mogla da potrosi vise od 200 USD/mesecno; restorani gde jedes i pijes (satima) koliko hoces za 5 USD/po coveku itd. Kod njih u Mekdonaldsu rade ljudi koji su ili mentalno hendikepirani ili im je to vrlo privremeni posao; kod nas (bar kako se ja secam) je to bio jedan od bolje placenih poslova u zemlji. U USA sa prilicno obicnim poslovima dolazis kuci sa (cisto) ~2000 USD mesecno; bilo sta drugo sto zahteva kvalifikacije razbijas. Kako ces u Srbiji da oporezujes nekoga koji nema nista. Stanovi u Srbiji ne vrede nista, jer ih nije moguce prodati. Pogledaj oglase, nista se ne prodaje.
(Komina, 6. januar 2011 16:12)

evo kaze covek u stanovima ko po beogradu stanuju u americi i engleskoj samo NARKOMANI PROSTITUTKE I KLOSARI

i ne da im nije 2000-2500 evra kvadrat za te rupetine, nego NISTA NI NE PLACAJU jer zive sa niskim prihodima

a tadic u srbiji otima najvise od sirotinje

BANDA ZUTA
 
Oduvek je bilo tvoje je samo sto sakrijes a scenario je vec vidjen .Zamisli porodicu u kreditima sa nesigurnim poslom i jos na to kad im se nakaci porez oni postaju beskucnici.takvih je u svetu na milione. Medjutim citao sam da je naplata poreza drasticno pala pogotovu na nekretnine nece to ici bas lako.


Dobrodosao na Zapad .... svi ste hteli da zivite americki san a sada kada ste uvideli da ipak treba raditi i tako reci postati rob za ono sto ste hteli, onda necete da se "igrate" .... nema nazad ....

nista nije za dzabe .....
 
stope su sledece

0.4% do 100.000
0.6% na iznos od 100.000 do 250.000
2% na iznos preko 250.000

uzmimo na primer da ste vlasnik kuce od 200 kvadrata u beogradu

opstinska vlast je vec ove godine procenjivala kvadrat na 2300 evra sto se mnozilo koeficijentom lokacije pa je vrednost kvadrata obracunska isla od 2300 do 2800 evra znaci prosek 2500 evra

2500 evra x 200 kvm = 500.000 evra

0.4% na 100.000e = 400e
0.6% na 150.000e tj na iznos od 100.000 do 250.000 = 900 e
2% na iznos od 250.000e tj na iznos od 250.000 do 500.000 = 5000e

ukupno za porez na ovu nekretninu 6300 evra!?!?!

najveci ceh ovog zutog HARACA platice vlasnici kuca u beogradu narocito vlasnici kuca u kaludjerici rusnju ripnju brace jerkovica banovom brdu ceraku altinii borci ovci krnjaci itd.!

TADIC ROKA USI OTPADAJU
'
 
evo ovaj covek tvrdi da porez na stan od 50 kvadrata nece biti 11.000 din nego cak 110.000 dinara!
Zasto nas obmanjujete sa clankom da ce za stan u centru od 50 kvadrata porez u 2011 godini biti 8000 dinara a 2012. godine 11000 dinara. 8000 dinara ce mozda i biti ove 2011 a 2011 ce biti mozda ne 11000 nego mozda 110000 dinara. Poreska uprava Beograda je 2010 godine za centralne gradske opstine obracunavala da je vrednost kvadrata 145000 dinara. Taj iznos se mnozi koeficijentom lokacije koji se za te opstine najcesece krece po skali 1,6 i 2. Tako da je vecini gradjana u centralnim opstinama poreska uprava racunala da im kvadrat vredi 232000 ili 290000 dinara sto je kada su nam bila podeljena resenja pocetkom maja bilo oko 2300 i 2900 evra.
Tako ako npr uzmemo da ce npr kurs u ovoj i sledecoj 2012 godini biti 110 dinara sto je nemoguce. Po tom kurs za stan od 50 kvadrata u centru star 50 godina i da racunamo da poresko proceni da kvadrat vredi 2500 evra dobija se iznos 13750000 dinara . Na prvih 10 miliona placate porez po stopi od 0,4 % tako da je porez vec 40000 dinara , plus na na 3750000 dinara placate porez po stopi od 0,6 % sto dodje 22500 dinara. Znaci dobijama iznos od 62500 dinara plus na to dobijate popust od 40 % na starost zgrade koja je stara 50 godina 25000 dinara i jos 20000 dinara . Tako da porez nece biti 11000 dinara nego 17500 dinara i to ako KURS EVRA BUDE 110 DINARA , sta ako dinar bude 130 iil 150 dinara onda ce iznosi poreza biti nekoliko puta veci od ovog iz primera.
(BGD, 6. januar 2011 04:45)
I nad Tihijem ima Tihi. :hahaha1: Kako sipaš gluposti i nebuloze po netu, pa to je neverovatno. :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top