Pomaganje roditeljima?!

Nisam nesto luda za sredjivanjem,mislim redovno namestam krevet,kad primetim da mi je soba "van granica" neuredna,onda je spremim,i tako.Inace,mji su blagi,ali kada se sete da zele da nam je kuca u svakom trenutku cista,daju mi krpe i ostalo.Volim da "kupam" prozore,i zato sam i kupila ono za pranje prozora sa mirisom jabuke.I stvarno se oseti kad se priblizis prozoru:lol:.Onda,ponekad pomognem posle rucka sa tanjirima,a pre sam imala obicaj da mami otprilike jednom nedeljno operem sudove kad je puna sudopera,a ona se vrati uvece,umorna od posla.Ali to je nestalo otkad smo kupili masinu za sudove.Dobro radi,ali ne onako kako ja umem da uradim:lol:.Ima dana kada hocu da pospremim kucu tako detaljno,najcesce kada moji odu na put,pa da bude iznenadjenje za njih.
 
E da i ja sam se setila necheg.
Chesto kod brata kad odem,poshto on bash i nema vremena da sredi sobu,a tetka je zauzeta oko posla,onda mu sredjujem kucju.
Prozori,usisam,pospremim,stavim prljav vesh da se pere u vesh mashinu,onda ga rashirim,pokupim opeglam,sve lepo slozim,sudje i tako to.
A onda on meni posle neshto pomogne kad mi neshto treba:D
 
ja pomazem roditeljima u kupovini i cuvam malog brata... moja majka meni ne da da joj pomazem u kuhinji , jer smatra da mi to jos ne treba... sama pospremam, usisavam svoju sobu i brisem prasinu u njoj... tata usisava citav stan... mama, naravno, pravi rucak..
 
ja pomazem roditeljima u kupovini i cuvam malog brata... moja majka meni ne da da joj pomazem u kuhinji , jer smatra da mi to jos ne treba... sama pospremam, usisavam svoju sobu i brisem prasinu u njoj... tata usisava citav stan... mama, naravno, pravi rucak..

LoL a meni moja,jer smatra da cju ih,kako kuvam,otrovati....Ja pravim samo kolache...njami
 
Pa sa da ti kazem...lepo je pomoci roditeljima... ali ako nije zahvalan time sto ti radis za njega...onda 'ebi ga!!!:dontunderstand:
Ja pomognem kada mogu i kada oni to zatraze od mene...kada im pomognem oni to znaju da cene!!!:think: to bi bilo to!!!

shibby
E, moj ne ume da ceni, a mami ne da ddodje do izrazaja! :mad: S njom bi to islo lakse! ;)

Peki jer ti hoces da se otarasis obaveza,pa ovo pises na forumu ili pitas nas jer i mi imamo ovakve obaveze??
Da bih pitao da li imate neke obaveze i kakve!

Naravno...Uvek kad dodjem iz skole,moram da spremam svoju sobu,dnevnu...To je previse za mene.:cry:

Eh, da je samo to!...
 
Nisam nesto luda za sredjivanjem,mislim redovno namestam krevet,kad primetim da mi je soba "van granica" neuredna,onda je spremim,i tako.Inace,mji su blagi,ali kada se sete da zele da nam je kuca u svakom trenutku cista,daju mi krpe i ostalo.Volim da "kupam" prozore,i zato sam i kupila ono za pranje prozora sa mirisom jabuke.I stvarno se oseti kad se priblizis prozoru:lol:.Onda,ponekad pomognem posle rucka sa tanjirima,a pre sam imala obicaj da mami otprilike jednom nedeljno operem sudove kad je puna sudopera,a ona se vrati uvece,umorna od posla.Ali to je nestalo otkad smo kupili masinu za sudove.Dobro radi,ali ne onako kako ja umem da uradim:lol:.Ima dana kada hocu da pospremim kucu tako detaljno,najcesce kada moji odu na put,pa da bude iznenadjenje za njih.

E, Tasho, da je to sve, pa ja nih bio prezadovoljan! ;)
 
:shock:
A ja mislila da sam jedina koja ne pomaze u kucnim poslovim....:D
sredjujem svoju sobu (usisavam, brisem prasinu,prozore,namjestam krevet, sredjujem ormar...), al meni odg kad je nered, tako da to samo radim vikendom, idem PONEKAD do prodavnice,perem auto... i to je to....e i ponekad operem nesto, al onako na ruke, kad mi je hitno....
nego, procitah negdje gore kako neko stavlja prljav ves u korpu i u masinu, pa no gdje se drugo stavlja??:dontunderstand:
trenutno me gnjave da moram pocet da kuvam...i mama i tata..jaooo!pakao!a pojma nemam zasto..mama ce da kuva jos 3god, onda na fakultet cu jest u menzu, ili cu pravit pastu, supu, puding i hranit se na brzu hranu..eto!;)
 
:shock:
A ja mislila da sam jedina koja ne pomaze u kucnim poslovim....:D
sredjujem svoju sobu (usisavam, brisem prasinu,prozore,namjestam krevet, sredjujem ormar...), al meni odg kad je nered, tako da to samo radim vikendom,

Ja volim da sredjujem,sve,evo malopre sam sredila sprat,ali sve sredjujem osim moje sobe,Ne smeta mi nered u sobi,ali dalje u kucji da :evil:
 
Ja volim da sredjujem,sve,evo malopre sam sredila sprat,ali sve sredjujem osim moje sobe,Ne smeta mi nered u sobi,ali dalje u kucji da :evil:
takodje....obozavam nered u mojoj sobi, al zato volim kad sjednem u dnevni da gledam tv da sve bude uredno, ili kad rucam....

Sve u svemu, ne dobijem maltene nista, za ono sto dajem! :(

eo mene ko neki psiholog- pa jesi pricao s njima..ipak imas 15god, u pubertet si, musko si, ja ne znam ni jednog lika koji toliko radi po kuci...kako stignes sve to??ja se ne pojavljujem u kucu, a kad se pojavim onda sam u svojoj sobi....to ti je najbolje resenje!;)
 
takodje....obozavam nered u mojoj sobi, al zato volim kad sjednem u dnevni da gledam tv da sve bude uredno, ili kad rucam....



eo mene ko neki psiholog- pa jesi pricao s njima..ipak imas 15god, u pubertet si, musko si, ja ne znam ni jednog lika koji toliko radi po kuci...kako stignes sve to??ja se ne pojavljujem u kucu, a kad se pojavim onda sam u svojoj sobi....to ti je najbolje resenje!;)

Treba mi pomoc! ;) Stignem tako sto moram sve to da uradim! Njemu kada to padne na pamet, ja moram da mu doletim! Nista drugo ne smem da radim dok to ne zavrsim, osim WC i da pijem vode. ;) Donekle i jeste tako; ja odem u sobu, uvece, kad se vratim iz skole, i ne dolazim do jedno 23h kada dodje da mi s*re da moram na spavanje, kao da sam mala beba! ***, cekam da napunim 18 i bezim od kuce, samo dalje od njega i pravila! :confused: :)
 
Treba mi pomoc! ;) Stignem tako sto moram sve to da uradim! Njemu kada to padne na pamet, ja moram da mu doletim! Nista drugo ne smem da radim dok to ne zavrsim, osim WC i da pijem vode. ;) Donekle i jeste tako; ja odem u sobu, uvece, kad se vratim iz skole, i ne dolazim do jedno 23h kada dodje da mi s*re da moram na spavanje, kao da sam mala beba! ***, cekam da napunim 18 i bezim od kuce, samo dalje od njega i pravila! :confused: :)

Jttttbbbb ispadne ko da ti cjale crnogorac....Shalim seNisu svachiji roditelji isti:(
 
Treba mi pomoc! ;) Stignem tako sto moram sve to da uradim! Njemu kada to padne na pamet, ja moram da mu doletim! Nista drugo ne smem da radim dok to ne zavrsim, osim WC i da pijem vode. ;) Donekle i jeste tako; ja odem u sobu, uvece, kad se vratim iz skole, i ne dolazim do jedno 23h kada dodje da mi s*re da moram na spavanje, kao da sam mala beba! ***, cekam da napunim 18 i bezim od kuce, samo dalje od njega i pravila! :confused: :)

Imas li kewu ili buraza,sestru??
 

Back
Top