Pomagajte_drugovi :o)

koce

Početnik
Poruka
9
Zdravo drugari!
Evo dobih malo slobodnog vremena pa resih da vam se javim.....Kod mene je sve po starom, nista novo....
Zovem se Jovanovic Bojan, apsolvent sam na Elektronskom fakultetu u Nisu (imam jos 3 ispita do kraja).
Zanima vas sta me muci!? E pa evo ovako.....
Zeleo bih da poslediplomske studije nastavim u Francuskoj (nije mi bitno koji fakultet ni koji grad, zelim samo da odem odavde (iskreno).
Planiram da konkurisem i za stipendiju francuske vlade pa mi je za to izmedju ostalog potrebno motivaciono pismo (lettre de motivation)....
E sad, vasa pomoc i bilo kakvo iskustvo bice mi dragoceni!!!
Ako ste ikada pisali motivaciono pismo podelite iskustvo sa mnom, ako ste ikada kontaktirali neki fakultet u inostranstvu (predstavljali plan i program studija na svom fakultetu, pitali za upis na poslediplomske studije...) podelite iskustvo sa mnom, ako ista znate o bilo kom tehnickom fakultetu u Francuskoj podelite iskustvo samnom!
Budite lafcine, cemu inace sluze drugari!
U SVETU POSTOJI JEDNO CARSTVO,
U NJEMU CARUJE DRUGARSTVO,
U NJEMU JE SVE LEPO, U NJEMU JE SVE NEZNO,
U NJEMU SE SVE RADUJE......

Cao drugari, pisemo se!
)
 
Francusku ti ne bih preporucio,-al ne zelim da ti razbijem snove-jer prema sadasnjoj histeriji sve sto je Srbsko -sve je sumnjivo i ne gleda se rado.
Ako bas zelis "preko"na zapad ,preporucujem ti Portugal,pogledaj na internetu,narod dosta slican nama ,pati pod diktaturom imperije .
Ako zelis kvalitet studija a ne samo "zapad",Rusija je najbolja opcija ,niko te nece zezati sto si Srbin ,naprotiv,bices rado primljen.
Ja sam studiro i zavrsio postdiplomske studije u Svabi,dobih dobro znanje,al nikad se nisam oslobodio osecaja da su oni trdicionalni porobljivaci Srbije.Zbog toga sam i otiso iz nje,pre dvadesetak godina.Kad odlazim u posetu -samo kad stvarno moram-cudim se kako sam mogao da zivim u toj zemlji tolko dugo vremena.
Inace "preporuku",mora da ti napise neko od profana,zavisi od birokrata kako ce primiti-ne stvarno ko si ,sta si il ko ti napisa preporuku.,takodje neki faksovi nit to traze jer znaju da je fol.
Kad bih mogao da se vratim u "mlade godine",jedino inostranstvo za skolovanje bi bilo za mene Rusija.
A ako si stvarno navro u F,pogledaj forum "Pogledi",francuski deo,ima nasih koji pisu priloge a studirali ,zive u F.
 
cao koce!
pa, ja ne znam za Francusku, ali ja sam u Belgiji i poznajem dosta stranih studenata koji su ovde na razmeni. Mnogi su pokusali u Pariz , ali nisu bili prihvaceni iako su iz Evropske Unije. Znaci , velika je konkurencija!
Zato su izabrali Belgiju, jer je ovde francuski glavni jezik, a drugi je flamanski. Ali nije obavezan u Briselu, bar ne dok si student. A za stipendiju, ne bih da se puno nadas, kao sto su neki vec pomenuli - nas gledaju kao poseban slucaj. I sve procedure su ogromne. Ali kako se kome posreci. Recimo moj fakultet ovde je odmah naglasio da od njih ne smem da trazim stipendiju.

Inace za Italiju i Austriju je relativno lako cujem. Imam drugaricu koja je vrlo lako otisla u Italiju i dobila stipendiju od 4 200 eura godisnje.

Zato, vrlo dobro se raspitaj. I znaj da treba dosta para. Moras im dokazati da neces biti na teretu njihovoj drzavi, to im je jedini cilj. Imaju vec previse, previse, Marokanaca, Turaka, latino-amerikanaca i svih ostalih nacija koje postoje na svetu, ovde im je carstvo! svi ih primaju

Veliki pozdrav i pokusaj jos na podforumu Evropa!
 
Koce, za postdiplomske iz elektrotehnike najbolje uslove pruzaju Skandinavija, Holandija, Svajcarska i Nemacka, kako u pogledu studentskog standarda i mogucnosti dobijanja stipendije, tako i kvaliteta studija. Francuska je los izbor, kao i Italija, Spanija i ostala boranija - sto juznije to tuznije (kada je u pitanju elec. engineering i telekomunikacije). Sto se tice pisanja motivacionog pisma, na netu imas gomilu sajtova sa savetima i primerima kako to treba da izgleda
 

Back
Top