vratiti Odbranu i zaštitu kao obavezan predmet

Ja sam za zabranu redovnog vojnog roka, ali sam za uvodjenje predmeta ONO i DSZ, cak i prosirenje ovog DSZ....ONO da se radi svake godine, , narocito kad je rodjendan, a DSZ da se radi kroz ucenje pravnih detalja i ugovornih prava...kreiranje neke ideje kako nesto funkcionise u drustvu....

A ONO da se radi prakticno , sto vise praktike...ko bas ne zna , on ce sam ili sama da procita teoriju...

Kao dodatak predmeta ONO i DSZ moze se raditi i predmet prva pomoc, jer kad se radi ONO nekad treba i prva pomoc...

ONO da se pocne da se radi u prvom srednje, ne kasnije....

Na fakultetu ce sami da rade ONO non stop...

Poslednja izmena:
Moja gimnazija je imala pravi kabinet za ono....
Znaci terasa za gadjanje 6komada vazdusnom puskom, 15m 20m ne secam se da je neko gadjao sa vece daljine...jeste ko razbija na ovim daljinama...ali ovo su mogli sami djaci..

I da vam kazem uopste nije smetalo to sto je terasa pored hodnika i sve stakleni prozori , niko se nije zaebavao pa da uperi vazdusnu u staklo

Imala je po 3,4 puskomitraljeza, neki stari neki novi , pojma nemam odakle im novi...
Imala automate, neki nemacki neki partizanski neki JNA neki novi..
Puske papovke, 47 ili 48 ne secam se , one sto stipaju saku kocnicom kad se sklapaju i rasklapaju...AP kalasnjikov, 10 komada, kasikare, odskocne, kragujevke, jel to one sa drvenom drskom...razne vrste kasikara...ne znam sta smo radili sa plasticnim eksplozivom, samo ga pipkali , bio u nekom celofanu...znam da sam bacao tnt stapine dva puta, ali zato nisam poginuo u vojsci ...palili sporogoreci stapin 3,4 puta, pucali na izletima 4,5 puta...

Tamo je to izgledalo veliko i opasno i snazno i znam par osoba koje su sebi povredile nos..
U vojsci naucis da nista od oruzja nije opasno koliko bolidi pored tebe, a jos sam bio medju probranima, psiholoski probranima, ali nisu bili i intelektualno probrani....

Obavezno da predmet drzi musko , zaebi price da zena moze da drzi obuku , moze djoku mog...
Sve metalno zasticeno , kavezi , kase, metalni sefovi....blindirani zidovi...vise je obezbedjen bio ono kabinet nego lokalne banke...i dan danas ...
Na prozorima su neke legure koje se ne seku brusilicom, ali sigurno mogu praskavim gasom , tj HHO...

Back