Quantcast

Pomagajte_drugovi :o)

koce

Početnik
Poruka
10
Zdravo drugari!
Evo dobih malo slobodnog vremena pa resih da vam se javim.....Kod mene je sve po starom, nista novo....
Zovem se Jovanovic Bojan, apsolvent sam na Elektronskom fakultetu u Nisu (imam jos 3 ispita do kraja).
Zanima vas sta me muci!? E pa evo ovako.....
Zeleo bih da poslediplomske studije nastavim u Francuskoj (nije mi bitno koji fakultet ni koji grad, zelim samo da odem odavde (iskreno).
Planiram da konkurisem i za stipendiju francuske vlade pa mi je za to izmedju ostalog potrebno motivaciono pismo (lettre de motivation)....
E sad, vasa pomoc i bilo kakvo iskustvo bice mi dragoceni!!!
Ako ste ikada pisali motivaciono pismo podelite iskustvo sa mnom, ako ste ikada kontaktirali neki fakultet u inostranstvu (predstavljali plan i program studija na svom fakultetu, pitali za upis na poslediplomske studije...) podelite iskustvo sa mnom, ako ista znate o bilo kom tehnickom fakultetu u Francuskoj podelite iskustvo samnom!
Budite lafcine, cemu inace sluze drugari!
U SVETU POSTOJI JEDNO CARSTVO,
U NJEMU CARUJE DRUGARSTVO,
U NJEMU JE SVE LEPO, U NJEMU JE SVE NEZNO,
U NJEMU SE SVE RADUJE......

Cao drugari, pisemo se!
)

pons

Zainteresovan član
Poruka
220
Francusku ti ne bih preporucio,-al ne zelim da ti razbijem snove-jer prema sadasnjoj histeriji sve sto je Srbsko -sve je sumnjivo i ne gleda se rado.
Ako bas zelis "preko"na zapad ,preporucujem ti Portugal,pogledaj na internetu,narod dosta slican nama ,pati pod diktaturom imperije .
Ako zelis kvalitet studija a ne samo "zapad",Rusija je najbolja opcija ,niko te nece zezati sto si Srbin ,naprotiv,bices rado primljen.
Ja sam studiro i zavrsio postdiplomske studije u Svabi,dobih dobro znanje,al nikad se nisam oslobodio osecaja da su oni trdicionalni porobljivaci Srbije.Zbog toga sam i otiso iz nje,pre dvadesetak godina.Kad odlazim u posetu -samo kad stvarno moram-cudim se kako sam mogao da zivim u toj zemlji tolko dugo vremena.
Inace "preporuku",mora da ti napise neko od profana,zavisi od birokrata kako ce primiti-ne stvarno ko si ,sta si il ko ti napisa preporuku.,takodje neki faksovi nit to traze jer znaju da je fol.
Kad bih mogao da se vratim u "mlade godine",jedino inostranstvo za skolovanje bi bilo za mene Rusija.
A ako si stvarno navro u F,pogledaj forum "Pogledi",francuski deo,ima nasih koji pisu priloge a studirali ,zive u F.

Loo

Zainteresovan član
Poruka
342
cao koce!
pa, ja ne znam za Francusku, ali ja sam u Belgiji i poznajem dosta stranih studenata koji su ovde na razmeni. Mnogi su pokusali u Pariz , ali nisu bili prihvaceni iako su iz Evropske Unije. Znaci , velika je konkurencija!
Zato su izabrali Belgiju, jer je ovde francuski glavni jezik, a drugi je flamanski. Ali nije obavezan u Briselu, bar ne dok si student. A za stipendiju, ne bih da se puno nadas, kao sto su neki vec pomenuli - nas gledaju kao poseban slucaj. I sve procedure su ogromne. Ali kako se kome posreci. Recimo moj fakultet ovde je odmah naglasio da od njih ne smem da trazim stipendiju.

Inace za Italiju i Austriju je relativno lako cujem. Imam drugaricu koja je vrlo lako otisla u Italiju i dobila stipendiju od 4 200 eura godisnje.

Zato, vrlo dobro se raspitaj. I znaj da treba dosta para. Moras im dokazati da neces biti na teretu njihovoj drzavi, to im je jedini cilj. Imaju vec previse, previse, Marokanaca, Turaka, latino-amerikanaca i svih ostalih nacija koje postoje na svetu, ovde im je carstvo! svi ih primaju

Veliki pozdrav i pokusaj jos na podforumu Evropa!

vukad

Zainteresovan član
Poruka
124
Koce, za postdiplomske iz elektrotehnike najbolje uslove pruzaju Skandinavija, Holandija, Svajcarska i Nemacka, kako u pogledu studentskog standarda i mogucnosti dobijanja stipendije, tako i kvaliteta studija. Francuska je los izbor, kao i Italija, Spanija i ostala boranija - sto juznije to tuznije (kada je u pitanju elec. engineering i telekomunikacije). Sto se tice pisanja motivacionog pisma, na netu imas gomilu sajtova sa savetima i primerima kako to treba da izgleda

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.