Policija sprečila puštanje 700 pasa na ulicu

Nemam pojma čime se u životu baviš ali sve govori da si u nekom udruženju. Znači da si pristrasan.
Ne samo da sam u udruženju, nego sam suosnivač udruženja, ali nije mi jasno na osnovu čega, osim pokušaja zamene teza, možeš da tvrdiš da sam pristrasan.
Mogu jedino da budem iz prve ruke upućen u odnos državnih organa prema životnoj sredini, živom svetu i udruženjima koja se time bave... i gle čuda, jesam upućen.
Zapravo ne samo što sam upućen, nego dobijam državne izveštaje na uvid pre nego što se finalizuju.
Stoga odlično znam šta je u članku koji si naveo jeftina propagandna manipulacija, a šta je očaj ljudi koji žele da pomognu i ljudima i psima.


Kad vidim da se sa istom energijom zalažeš za human odnos države prema ljudima, reći ću da si u pravu. Da li si podržao veterane koji su se godinama borili za ono što im je država dugovala. Ili si kao i mnogi pomislio da su to budale koje su se borile za tuđe interese.
Ja sam vojni invalid. Molim te, obavesti me o situaciji koju pominješ, pošto ništa o istoj ne znam. :ceka:

Znaš li kolika je prosečna zarada u opštinama na jugu Srbije?
Znaš li u kakvim uslovima žive Srbi na jugu Kosova i Metohije?
I šta sada? :dontunderstand:


Da li i oni treba da prete državi samospaljivanjem da shvatiš da takav život nije dostojan čoveka.
Bulatović je odsekao i pojeo svoj prst
Osim toga, samospaljivanje je vid protesta, zapravo ne tako redak vid protesta, protesta protiv nepravde, protesta za kojim posežu očajnici koji ne žele da ugroze bilo čiji život. Samospaljivanje je potez ljudi koji su nadasve altruisti i imaju visokoi razvijenu etiku u situaciji u kojoj više nemaju izlaza, niti drugih sredstava.


A što se tiče mahinacija sa parama...treba li da izvlačim članke o sumnjivim poslovima Elvira Burazerovića?
Opet vršiš zamenu teza. Zaista jadno. :thumbdown:
Vodimo diskusiju o konkrenom udruženju, a ne o Elviru Burazeroviću.
Da izvlačim članke o Pinočeu? :roll:
Veze sa vezom nema.


Што волим двоструке аршине... Кад локални клинац избацује на улицу куцу коју је покупио из сажаљења а сад више нема где да је држи, то је иживљавање и небрига према животињама. Када ПРИВАТНО удружење ради исту ствар са 700 паса то је проблем државе. По оном Стаљиновом ''једно убиство је злочин, милиони су статистика''.

Овде постоје 2 проблема, од којих је свакако далеко већи комунални проблем паса луталица у Суботици. И по градској власти/држави/комуналном/несавесним грађанима треба осути дрвље и камење. Али то не треба да амнестира ове што су ишли грлом у јагоде.
Nije reč o dvostrukom aršinu, kao što je Marsupilami jasno objasnila.
Psi su u azil udruženja primljeni upravo zato što ih je neko izbacio na ulicu.
Držanje pasa u azilu je društveno korisno, pošto ne samo zbrinjava pse, već i uklanja pse od ljudi.
Nije problem prostor, već nedostatak hrane za te pse.
Osuđivati nekoga zato što se posvetio pomaganju životinjama i ljudima, zato što se našao u finansijskoj neprilici? Ja još uvek nisam dospeo do te kaljuge morala i etike.


Na osnovu čega se onda ovde tvrdi da bi ti psi bili poubijani ako ih preuzme državni azil?
Ma neće ih ubiti, teleportovaće ih u koloniju na Marsu. :roll:
Azil grada Sobotice je već pun, a kapacitet mu je oko 300 pasa.
Gde si ti tačno zamislio da bi komunalne službe smestile te pse? :ceka:


I onda ih treba pustiti na ulicu da bi se oprala savest i napadali građani kad krenu da ih truju ili ubijaju na druge načine. Mislim...svaka čast na principijelnosti.
Da pse ti isti građani nisu izbacili na ulicu, na prvom mestu, ne bi ni bilo problema.
I da, slažem se da treba odati počast na principijelnosti. Neko drugi bi pse pustio da umru od gladi, a evo vidimo da je predsednica udruženja spremna da žrtvuje i sopstveni život za nedužne životinje.
Uzgred, građani koji bi trovali pse su pshički labilne ličnosti koje bi trebalo preventivno zatvoriti kao opasne po društvo. :bye:
 
Nije reč o dvostrukom aršinu, kao što je Marsupilami jasno objasnila.
Psi su u azil udruženja primljeni upravo zato što ih je neko izbacio na ulicu.
Držanje pasa u azilu je društveno korisno, pošto ne samo zbrinjava pse, već i uklanja pse od ljudi.
Nije problem prostor, već nedostatak hrane za te pse.
Osuđivati nekoga zato što se posvetio pomaganju životinjama i ljudima, zato što se našao u finansijskoj neprilici? Ja još uvek nisam dospeo do te kaljuge morala i etike.
Увек је лако погрешно разумети. Ја сам само скренуо пажњу на то да се и добар део паса које су примили са улице на њој нашао из сличних разлога- нису имале газде од чега да их хране/коме да их дају, и како су удружења у стању да оспу паљбу по таквим поступцима. И ја волим животиње, али их не купим са улице ако нисам смислио шта ћу после с њима.

Да додам још штогод- нема шансе да би пси остали живи у државном азилу, пси нису ваздух да их компресују у боце, према томе, ''прилив'' мора да буде једнак ''одливу'', па ме не чуди пто се тај ''одлив'' мало погура :(
 
@ Caliburn

Ako nekom treba odati priznanje za majstorstvo u manipulisanju činjenicama i zamenama teza, onda si to svakako ti. Neku lujku, hordašicu, koja je iz ko zna kojih pobuda sakupila 700 lutalica bez ikakve ideje kako da ih i prehrani, predstaviti nekim Robin Hudom kome se treba klanjati i davati počasti, stvarno je umeće. I za to još potprašiti opštinske vlasti i nesavesne građane koji nemaju razumevanja za njene želje. A činjenice su da je taj azil PRIVATNO VLASNIŠTVO i da lokalna samouprava nema nikakve obaveze da finansira njene eksperimente. A kako si ti u sve upućen i sve najbolje znaš, objasni kako bi ti rešio tu situaciju a da ne ucenjuješ opštinu za pare iz budžeta. Svako od nas može da osmisli neko udruženje, proglasi njegove aktivnosti humanitarnim radom i zahteva da mu opština pokriva troškove. Ali se pitam dokle više planirate da muzete nas koji još uvek nešto u ovoj zemlji proizvodimo. Država nema para za socijalne programe a daj da nam još malo nametne poreza da hranimo lutalice koje sakupljaju hordaši po Srbiji.
A posebno je smešno što tu predstavu sa samospaljivanjem pokušavaš da predstaviš nekim herojstvom. Politi se benzinom i pretiti nekim upaljačem okružen gomilom policajaca i radnicima...smešno. Jeftin marketing. Jedino što iz toga može da dobije je krivična prijava za ugrožavanje javne bezbednosti i imovine komunalnog preduzeća. I nadam se da tužilaštvo neće popustiti nekim pritiscima i odustati od gonjenja.
I da...pokušavaš da izbegneš bilo koje pominjanje Elvira Burazerovića koji je važio za alfu i omegu zaštitara. Pa ako je on mogao sve da pretvori u biznis i manipulaciju po kom osnovu da se ne sumnja i u druge. A videli smo da se zaštitari ne libe da poture u novine falsifikovanu fotografiju neke ubijene kuje i napišu da se radi o Zaječaru, da psa kome je voz odrubio glavu poture komšiji i optuže ga za surovo ubistvo...
 
@ Caliburn

Ako nekom treba odati priznanje za majstorstvo u manipulisanju činjenicama i zamenama teza, onda si to svakako ti. Neku lujku, hordašicu, koja je iz ko zna kojih pobuda sakupila 700 lutalica bez ikakve ideje kako da ih i prehrani, predstaviti nekim Robin Hudom kome se treba klanjati i davati počasti, stvarno je umeće. I za to još potprašiti opštinske vlasti i nesavesne građane koji nemaju razumevanja za njene želje. A činjenice su da je taj azil PRIVATNO VLASNIŠTVO i da lokalna samouprava nema nikakve obaveze da finansira njene eksperimente. A kako si ti u sve upućen i sve najbolje znaš, objasni kako bi ti rešio tu situaciju a da ne ucenjuješ opštinu za pare iz budžeta. Svako od nas može da osmisli neko udruženje, proglasi njegove aktivnosti humanitarnim radom i zahteva da mu opština pokriva troškove. Ali se pitam dokle više planirate da muzete nas koji još uvek nešto u ovoj zemlji proizvodimo. Država nema para za socijalne programe a daj da nam još malo nametne poreza da hranimo lutalice koje sakupljaju hordaši po Srbiji.
A posebno je smešno što tu predstavu sa samospaljivanjem pokušavaš da predstaviš nekim herojstvom. Politi se benzinom i pretiti nekim upaljačem okružen gomilom policajaca i radnicima...smešno. Jeftin marketing. Jedino što iz toga može da dobije je krivična prijava za ugrožavanje javne bezbednosti i imovine komunalnog preduzeća. I nadam se da tužilaštvo neće popustiti nekim pritiscima i odustati od gonjenja.
I da...pokušavaš da izbegneš bilo koje pominjanje Elvira Burazerovića koji je važio za alfu i omegu zaštitara. Pa ako je on mogao sve da pretvori u biznis i manipulaciju po kom osnovu da se ne sumnja i u druge. A videli smo da se zaštitari ne libe da poture u novine falsifikovanu fotografiju neke ubijene kuje i napišu da se radi o Zaječaru, da psa kome je voz odrubio glavu poture komšiji i optuže ga za surovo ubistvo...

Htela bih samo da pojasnim, iako se ne obraćaš meni, nadam se da ne smeta. Taj azil postoji godinama i do sada nije imao problema. Šta se desilo i zašto je došlo do promena i do strašne situacije u kojoj se sada nalaze - ne znam, ali ne može se reći da je neka lujka hordašica sakupila pse bez ideje kako da ih prehrani. Do juče su ti psi imali šta da jedu. Činjenica je da je azil privatno vlasništvo, ali je takodje činjenica da su u tom, i svim ostalim azilima, psi koje su gradjani izbacili na ulicu i koji su posledica nerada institucija i te institucije moraju snositi deo odgovornosti. To nisu psi koje je dotična osoba razmnožila pa sad traži hranu za njih.
Hordašenje - da li se inspekcija potrudila da ispita uslove u kojima psi žive i naloži nekakve mere?
Samospaljivanje - kao zastupnik udruženja Branka Bojanin se pojavljuje od pre kratkog vremena. Ne znamo šta se u udruženju dešavalo i prilično je neukusno davati kvalifikacije nekome za koga u zaštitarskoj priči čujemo prvi put.
Elvir Burazerović - ko ga je proglasio za alfu i omegu zaštitara? Zašto praviti generalizacije? To je isto kao kada bi na osnovu toga što je jedan lekar primio mito sumnjali i u druge. Uff, možda nije dobar primer, oni baš primaju mito i u zadnje vreme je onoliko afera ali ... razumeli ste me. Po kom osnovu da se ne sumnja i u druge? Po osnovu zdravog razuma, sopstvenog znanja i iskustva i praćenja situacije. Znam da to nije lako, ali ovo važi za svaku oblast života, ne samo za zaštitarsku.
 
Htela bih samo da pojasnim, iako se ne obraćaš meni, nadam se da ne smeta. Taj azil postoji godinama i do sada nije imao problema. Šta se desilo i zašto je došlo do promena i do strašne situacije u kojoj se sada nalaze - ne znam, ali ne može se reći da je neka lujka hordašica sakupila pse bez ideje kako da ih prehrani. Do juče su ti psi imali šta da jedu. Činjenica je da je azil privatno vlasništvo, ali je takodje činjenica da su u tom, i svim ostalim azilima, psi koje su gradjani izbacili na ulicu i koji su posledica nerada institucija i te institucije moraju snositi deo odgovornosti. To nisu psi koje je dotična osoba razmnožila pa sad traži hranu za njih.
Hordašenje - da li se inspekcija potrudila da ispita uslove u kojima psi žive i naloži nekakve mere?
Samospaljivanje - kao zastupnik udruženja Branka Bojanin se pojavljuje od pre kratkog vremena. Ne znamo šta se u udruženju dešavalo i prilično je neukusno davati kvalifikacije nekome za koga u zaštitarskoj priči čujemo prvi put.
Elvir Burazerović - ko ga je proglasio za alfu i omegu zaštitara? Zašto praviti generalizacije? To je isto kao kada bi na osnovu toga što je jedan lekar primio mito sumnjali i u druge. Uff, možda nije dobar primer, oni baš primaju mito i u zadnje vreme je onoliko afera ali ... razumeli ste me. Po kom osnovu da se ne sumnja i u druge? Po osnovu zdravog razuma, sopstvenog znanja i iskustva i praćenja situacije. Znam da to nije lako, ali ovo važi za svaku oblast života, ne samo za zaštitarsku.
Apsolutno se slažem da važi za svaku oblast života...korupcija je uplivala u sve oblasti pa nisu više imune ni NVO, društva građana, nevladin sektor. Opravdana je sumnja i na drušva za zaštitu životinja kad se pročitaju cifre koje se spominju u novinama.
Ovo oko samospaljivanja...nisam shvatio tvoj stav bilo o kojoj osobi da se radi. Upoređivati poteze očajnika koji odsecaju sebi prst, onog nesrećnog rudara iz Bora sa marketinškim potezom neke zaštitarke... Baš verujem da je ozbiljno mislila da to uradi...nego je znala da će je sprečiti prisutna policija.
Na osnovu čega tvrdiš da se do tog broja od 700 nije došlo i razmnožavanjem postojećih pasa ako Mimi's kaže da su bili protiv sterilizacije?
Postoji nešto što se zove odgovornost. Nije dovoljno ograditi plac od par hektara i proglasiti sebe dobročiniteljom 700 lutalica već imati rešenje za njihov opstanak. Koliko sam pročitao oni nisu sprovodili čak ni vakcinaciju. I sad kad su u problemima još biraju i ucenjuju one koji hoće iz tih problema da ih isčupaju.
 
Apsolutno se slažem da važi za svaku oblast života...korupcija je uplivala u sve oblasti pa nisu više imune ni NVO, društva građana, nevladin sektor. Opravdana je sumnja i na drušva za zaštitu životinja kad se pročitaju cifre koje se spominju u novinama.
Ovo oko samospaljivanja...nisam shvatio tvoj stav bilo o kojoj osobi da se radi. Upoređivati poteze očajnika koji odsecaju sebi prst, onog nesrećnog rudara iz Bora sa marketinškim potezom neke zaštitarke... Baš verujem da je ozbiljno mislila da to uradi...nego je znala da će je sprečiti prisutna policija.
Na osnovu čega tvrdiš da se do tog broja od 700 nije došlo i razmnožavanjem postojećih pasa ako Mimi's kaže da su bili protiv sterilizacije?
Postoji nešto što se zove odgovornost. Nije dovoljno ograditi plac od par hektara i proglasiti sebe dobročiniteljom 700 lutalica već imati rešenje za njihov opstanak. Koliko sam pročitao oni nisu sprovodili čak ni vakcinaciju. I sad kad su u problemima još biraju i ucenjuju one koji hoće iz tih problema da ih isčupaju.


Pokušaću da ti odgovorim na svaku rečenicu. Sumnja može da postoji, ali nije opravdana, i ne možeš znati da li je tako dok ne proveriš. Cifre u novinama mogu biti i naduvane i ne moraju, ali opet ne znaš da li su tačne. Zato se mora biti u materiji da bi znao da li su moguće (cifre).
Ne razumem baš sasvim rečenicu u vezi mog stava. Ja nisam uporedjivala potez čoveka koji je sebi odsekao prst i pokušaj samospaljivanja. Ti ih porediš, meni to nije za poredjenje. Problemi koji se tiču ljudi imaju veće šanse da budu rešeni nego oni koji se tiču životinja. Da li je mislila ozbiljno da se spali ili nije? Ne možemo znati jer je sprečila policija.
Nisu bili protiv sterilizacije, ali je nisu sprovodili momentalno. Mnoge su ženke stigle nesterilisane i nisu odmah sterilisane, tako sam ja čula. Ok, neka je i bilo parenja u okviru azila, ali tu ponovo pominjem inspekciju. Da su oni radili svoj posao ne bi moglo da se desi da u azilu budu nesterilisane ženke.
Slažem se da mora da postoji odgovornost, i opet pominjem inspekciju. Da, naravno, ne može neko da ogradi livadu, da tresne pse na istu i kaže da je to azil. Ali, ko će da ga spreči da to uradi? Inspekcija, inspekcija, inspekcija ... nezainteresovanost države je čudo. I opet kažem da su se desile promene u tom udruženju. Osoba koja je godinama bila predsednica se ne pominje. Nemojmo generalizovati, ne znamo šta je bilo.
 
I samo jedno pitanje...ako je tačno kako tvrdite da je u udruženjima sve transparentno i posvećeno samo dobrobiti životinja, zašto se po forumima toliko prepucavate, zašto jedni druge optužujete za zloupotrebe, zašto ima toliko razočaranih ljudi koji napuštaju udruženja i ne žele da imaju bilo kakav kontakt sa njima?

Ufffff, kakvo pitanje, ajde postavi ga u skupštini, samo umesto dobrobiti životinja stavi dobrobiti čoveka. I zaštitari su ljudi, nisu marsovci, ima nas raznih, ljubav prema životinjama nije garancija poštenja, kao što to nije ni ljubav prema deci, koliko ljudi koji imaju decu su prevaranti, lopovi, ..., a koliko je njih divnih, poštenih, ..., koliko je ljudi razočarano u brak i posle razvoda tvrdi da se neće ponovo udati/ženiti pa ... u nekom trenutku to ponovo učini, ili ima vanbračnu vezu. I zaštita, kao i sve druge oblasti života, ima svoje probleme, svoje lepe strane i svoja razočaranja.
 
mozda je ruzno da kazem tako nesto,ali....
biti protiv cnr sistema a za azile(cemu azil,ako se mnoze i gladuju),pustati ih na ulicu i polivati sebe i koga vec benzinom....alo .....
razumem da je situacija sa tim psima ocajna ali ovakve stvari radi samo neko ko nije bas cist i takvo ponasanje ne razumem
hordasima treba zabraniti bilo kakvo mesanje u zastitu zivotinja
 
mozda je ruzno da kazem tako nesto,ali....
biti protiv cnr sistema a za azile(cemu azil,ako se mnoze i gladuju),pustati ih na ulicu i polivati sebe i koga vec benzinom....alo .....
razumem da je situacija sa tim psima ocajna ali ovakve stvari radi samo neko ko nije bas cist i takvo ponasanje ne razumem
hordasima treba zabraniti bilo kakvo mesanje u zastitu zivotinja
:worth::worth::worth:
Mico za ovo imaš reputacije sve dok sam na forumu :okok:
 
Na osnovu čega se onda ovde tvrdi da bi ti psi bili poubijani ako ih preuzme državni azil?

eutanazijapasa.jpg

DOKAZ DA SU U JEDNOM DANU UBILI 127 PASA !!!

21.03.2010 GODINE JE UBIJENO 127 PASA LUTALICA !!!

BEZ VODE I HRANE SU DRŽANI OD 05.03.2010 GODINE DA BI ŠTO MANJE PRUŽALI OTPOR !!!

Najbitnija i najžalostnija stvar ikada je ova da je: "Direktor" JKP KRALJEVICA, a po nalogu Republičke Veterinarske inspektorice Azre Prodanović 17.3.2010 stavio zabranu na prijemnoj kučici, da se psi nemogu OBILAZITI, HRANITI, NITI SLIKATI, NITI UDOMLJAVATI!!!

Ljudi su dolazili u više navrata i pokušavali da UDOME PSE, da ih NAHRANE, NIJE IM BILO DOZVOLJENO!!!!!! - A na pitanje zašto to , odgovor je bio, gazda je tako rekao!!!

Rečeno im je svima da dodju u ponedeljak - 22.3.2010. Gradjani su došli i zatekli POTPUNO PRAZNE KAVEZE, SVI PSI SA SLIKA KOJE SU PRILOŽENE, OKO 100 NJIH JE BILO, NESTALI SU MISTERIOZNO U NOĆI 20.3.2010 NA 21.3.2010!!!
 
mozda je ruzno da kazem tako nesto,ali....
biti protiv cnr sistema a za azile(cemu azil,ako se mnoze i gladuju),pustati ih na ulicu i polivati sebe i koga vec benzinom....alo .....
razumem da je situacija sa tim psima ocajna ali ovakve stvari radi samo neko ko nije bas cist i takvo ponasanje ne razumem
hordasima treba zabraniti bilo kakvo mesanje u zastitu zivotinja

:amen: Samo, ko će da proceni ko je hordaš?

Svako ko ima više od dve životinje je lud.....sami izračunajte svoj stepen ludila

Au, ja imam dva mačka i delim sa dve familije iz komšiluka starateljstvo nad njihovom starijom, skotnom sestrom. Jel' me to karakteriše kao ludu? Do nedavno sam zajedno sa komšijama brinula i o njihovoj mami, takođe skotnoj, ali je njihov zet pregazio autom, inače bi sad bilo još 4-5 mačića.
 
psihijatar? : )

Da, samo što po pravilu takve osobe odbijaju saradnju i pomoć.

Može tačno da se izračuna prema veličini životinje koliko joj prostora treba za normalan život. U pravilniku o azilima koji je u pripremi biće sve to lepo napisano, tako da ... sve preko tog broja oznčiće hordašnje.

To će biti lepo videti.
 
Da, samo što po pravilu takve osobe odbijaju saradnju i pomoć.


Da, i mogu da budu vrlo agresivne ukoliko im se kaže da ustvari zlostavljaju životinje i ne vole ih.



To će biti lepo videti.

Ufff, tek će onda da nastane horor, zaista mi nije jasno kako će to da se sprovodi u našoj situaciji, ali ajde videćemo jednog dana.
 
Poslednja izmena:
Kad malo bolje razmislim, brinem za sudbinu pasa koji su trenutno smešteni u neuslovnim azilima, većina će ih prelaskom u "državne institucije" biti osuđena na smrt ali opet, nekad je i adekvatna eutanazija bolje rešenje od ko zna kakvog života, svi smo imali prilike da viđamo šta se dešava sa životinjama kad neko u želji da pomogne preceni svoje sposobnosti.
 

Back
Top