Покушаји ревизије историје Првог светског рата

Ništa nije Dukljanin slagao, nego je samo prenio pisanje medija. Evo još:
Veliki rat: Srbija „dokazuje“ nevinost | Izbor iz štampe | DW.DE | 08.01.2014
Онда је Дукљанин пренео лаж, а није се ни потрудио да прочита текст.
Нигде се ни у овом тексту ни у оном горе не говори о неком разликовању оригинала од превода у Србији већ се различито тумачи писмо, а како то бедно изгледа видимо из следећих реченица, цитирам:
"Srbija u svakom budućem ratu boriti kao otvoren i ogorčen protivnik na strani naših neprijatelja. Međutim, Srbiju treba učiniti bezopasnom tako što bi se sjedinila sa monarhijom bar u obliku jedne trgovinske, carinske i vojne konvencije, predlaže tadašnji zvaničnik.“-како су мислили да сједине једну независну и суверену земљу са монархијом изузев ратом.
"Na posletku, imamo i činjenicu da Austrija sredinom 1914. uopšte nije bila spremna za rat."- а Србија је после два балканска рат била спремна за трећи како да не.
Уз то Србија нема шта да доказује, истина је позната ево већ 100 година, то треба да ураде германске "демократе", овако то неће ићи сигурно.
 
Poslednja izmena:
, цитирам:

"Srbija u svakom budućem ratu boriti kao otvoren i ogorčen protivnik na strani naših neprijatelja. Međutim, Srbiju treba učiniti bezopasnom tako što bi se sjedinila sa monarhijom bar u obliku jedne trgovinske, carinske i vojne konvencije, predlaže tadašnji zvaničnik.“-
Niđe se rat ne pominje Kroz istoriju je bilo bezbroj unija. Očigledno je da je ovo još jedna prljava propaganda friškog Srbina Nemanje Kusturice.
 
Od Crnogoraca nema friškije nacije. Ako su uopšte i nacija.
Starija su naacija od Srba, to je sigurno.
U jesen 1827. godine, malo poslije dolaska Sime Milutinovića Sarajlije na Cetinje Petar I Petrović piše ruskom konzulu u Dubrovniku Jeremiji Gagiću:

"Ja ne znam bi li se ikakav drugi Serbin soglasio živjeti u Cernoj Gori, kako što je naš ljubazni Milutinović soglasan." :lol:

http://www.njegos.org/past/sarajlija.htm#_Toc483545802

Prema tome, Petar I je jasan - jedini Srbin u Crnoj Gori 1827. godine bio je Sima Milutinović Sarajlija.
 
Poslednja izmena:
Niđe se rat ne pominje Kroz istoriju je bilo bezbroj unija. Očigledno je da je ovo još jedna prljava propaganda friškog Srbina Nemanje Kusturice.
Било је безброј унија, али ако високи функционери једне велике силе из суседства планирају да једну земљу "sjedinila sa monarhijom bar u obliku jedne trgovinske, carinske i vojne konvencije", врло је јасно на шта се мисли, сигурно јој неће понудити равноправан статус.
Уосталом та иста АУ је направила прегрш међународних инцидената од којих је један анексија БиХ, када је рат требао још тада да почне али је ипак одложен.
Јесте Кустурица је измислио писмо.
Он бар зна и ко је и шта је, за разлику од неких новокомпонованих *********а.
И батали демагогију на овој теми, твоји ********* нису учествовали у овом рату тако да си ти вишак на овој теми.
 
"Ja ne znam bi li se ikakav drugi Serbin soglasio živjeti u Cernoj Gori, kako što je naš ljubazni Milutinović soglasan."
:hahaha::hahaha:lool koji mozak
da je kojim slucajem recenica glasila "Ja ne znam bi li se ikakav drugi čojek soglasio živjeti u Cernoj Gori, kako što je naš ljubazni Milutinović soglasan."
ti bi iz toga izveo zakljucak da u Crnoj Gori nije bilo drugih ljudi do Sime :hahaha::hahaha:
 
:hahaha::hahaha:lool koji mozak
da je kojim slucajem recenica glasila "Ja ne znam bi li se ikakav drugi čojek soglasio živjeti u Cernoj Gori, kako što je naš ljubazni Milutinović soglasan."
ti bi iz toga izveo zakljucak da u Crnoj Gori nije bilo drugih ljudi do Sime :hahaha::hahaha:

Jeste, a mogao je da kaže "Ja ne znam bi li se ikakav drugi Somalijac soglasio živjeti u Cernoj Gori, kako što je naš ljubazni Milutinović soglasan." ali nekim čudom nije rekao! :hahaha:

:hahaha:
 
Било је безброј унија, али ако високи функционери једне велике силе из суседства планирају да једну земљу "sjedinila sa monarhijom bar u obliku jedne trgovinske, carinske i vojne konvencije", врло је јасно на шта се мисли, сигурно јој неће понудити равноправан статус.

Pa da Poćorek se uplašio da u pismu ne navede rat! :hahaha: Propaganda taze Srbina Nemanje Kusturice. Taze Srbin mašao pismo objavljeno 1928. godine! :lol:
 
Jeste, a mogao je da kaže "Ja ne znam bi li se ikakav drugi Somalijac soglasio živjeti u Cernoj Gori, kako što je naš ljubazni Milutinović soglasan." ali nekim čudom nije rekao!
****** dukljo, vidim da ti logika nije jaca strana ( naravno i kako bi bila kad mislis da si crnogorac ili ne daj boze dukljanin ) ali da pokusamo prosto na nivou drugog razreda, da li bi hipoteticka recenica "Ja ne znam bi li se ikakav drugi čojek soglasio živjeti u Cernoj Gori, kako što je naš ljubazni Milutinović soglasan." implicirala da u Crnoj Gori nije bilo pripadnika vrste homo sapiens u to vreme?:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Zar se jedina vladarska dinastija koju je "crnogorska nacija" imala nije izjašnjavala kao srpska, čak daleko "srpskija" od austrofilnih Obrenovića i ruso-frankofilnih Karađorđevića? Ne razumem čemu uopšte polemika o srpstvu/dukljanstvu Crnogoraca. Možda bi i bilo primamljivo nastaviti diskusiju da je sagovornik neki apolitični stručnjak, ali Dukljanin je očigledno trol i provokator, sa diskutabilnim referencama. A ni oni koji udovoljavaju njegovim hirevima ne čine raspravu mnogo pametnijom.

Nego, držimo se onog što je tema: Poćorekovog pisma od pre I svetskog rata.
 
Искрено, није ми јасно да ви муџоси изгледа стварно верујете ДА МОЖЕТЕ ДА ЖИВИТЕ НА ИЗМИШЉОТИНАМА О ГЕНОЦИДУ...... алоооооо...... брееееееее......... радите нешто...... нема више Србије и Срба ДА ВАС ВУКУ НА СВОЈИМ ЛЕЂИМА А СТРАНЦИ СУ
ТАКОЂЕ СВЕ БЛИЖЕ ДА ОД ВАС ДИГНУ РУКЕ... како ти није блам да се увијаш и превијаш и изиграваш жртву не би ли добила
кашику клопе у своје чанче.........

Tupko, hajde da se drzimo cinjenica i da se ne vrijedjamo.
 
Ништа нормалније него да се један народ уједини у једну државу. С те стране настојање Цг и Биограда је било једнодушно,као и Босанаца и Херцеговаца св Саве али Беч то неда, јер не може ни корак напред без мржње Србаља и Хрвата. Отуда мржња у Цг према свему србском,из исте кухиње и поистом принципу,само сте глупида би то схватили...

Antun Radic 1902.pise: "...sve se to kovalo za to da se Becu i Niemcu pomogne jos dalje od Bosne na istok. A dve su stvari bez kojih Bec ne moze ni korak dalje na istok, a to je prvo: rimska vjera i rimsko svecenstvo, a drugo SVADJA IZMEDJU HRVATA I SRBALJA. Za ovo dvoje Bec nije nikada u neprilici."
 
Ништа нормалније него да се један народ уједини у једну државу. С те стране настојање Цг и Биограда је било једнодушно,као и Босанаца и Херцеговаца св Саве али Беч то неда, јер не може ни корак напред без мржње Србаља и Хрвата. Отуда мржња у Цг према свему србском,из исте кухиње и поистом принципу,само сте глупида би то схватили...

Antun Radic 1902.pise: "...sve se to kovalo za to da se Becu i Niemcu pomogne jos dalje od Bosne na istok. A dve su stvari bez kojih Bec ne moze ni korak dalje na istok, a to je prvo: rimska vjera i rimsko svecenstvo, a drugo SVADJA IZMEDJU HRVATA I SRBALJA. Za ovo dvoje Bec nije nikada u neprilici."

Leka pobratime ti me izgleda ne razumiješ. Beč jeste htio proširenje na Balkan za što su mu bili životno potrebni Srbi kao najbrojnija i resursima najbogatija populacija. Beču nije odgovarala Jugoslavija koja je zajedenica svih južnih Slovena, već Velika Srbija koja će pokoriti sve južne Slovene izazivajući animozitet prema Srbima koji će se morati oslanjati na Beč. Jasnije? Naravno da je iz istih razloga Beč podsticao vjersku netrpeljivost parvoslavnih i katoličkih hrišćana. Naravno da su Crnogrci željeli zajedničku državu sa ostalim slovenskim narodima (ne srpsku državu nego Jugoslaviju)
Pa Radić je bio u pravu.
 
Leka pobratime ti me izgleda ne razumiješ. Beč jeste htio proširenje na Balkan za što su mu bili životno potrebni Srbi kao najbrojnija i resursima najbogatija populacija. Beču nije odgovarala Jugoslavija koja je zajedenica svih južnih Slovena, već Velika Srbija koja će pokoriti sve južne Slovene izazivajući animozitet prema Srbima koji će se morati oslanjati na Beč. Jasnije? Naravno da je iz istih razloga Beč podsticao vjersku netrpeljivost parvoslavnih i katoličkih hrišćana. Naravno da su Crnogrci željeli zajedničku državu sa ostalim slovenskim narodima (ne srpsku državu nego Jugoslaviju)
Pa Radić je bio u pravu.

Cgci snivaju samo o obnavljanju srb drzave,a tek kada su se stekle prilike i uslovi za sveslovesnko ujednjenje i o tome nesto govore. a sva je istorije obnova dusanovog carstva! kosovski osvetnici i sl. citaj malo putopisce i stariju cg i herc literaturu,novine i pjesme! ti sto znas znas iz osovne komunisticke skole,i to je sve gdje ste ucili cg i srbi,a ranije:cg i brdani,tj cg i sbijanci.cak zelenasi u emigraciji ne kazu srbi vec srbijanci,a komunjare uvode taj termin,dakako i aljkavi biograd ima takvih ispada i ranije.a i Nikola je pogresio sto je drzavu nazvao po uzem narodnom imenu,a ne sirem,tako je lisio sebe toga da ravnopravno parira srbiji u srbstvu,iako su cgci daleko vise srbi od sumadinaca.
 
Nego sta su crnogorci?

Pa oni su bili nacija dok su vam turci isprobavali sve sto je bilo zenskog na dvije noge po serviji...

Mislim, stvarno ima pacijenata...

Охоооо, нуто Турадије у помоћ "црногорцима"... :hahaha::mazi:

Него, шта ти значи оно "женске на две ноге"? Код нас су женске увек на две ноге. Код вас нису?

А што се пацијента тиче, пацијент ти је тата који те је из двапут правио.
 
Nego sta su crnogorci?

Pa oni su bili nacija dok su vam turci isprobavali sve sto je bilo zenskog na dvije noge po serviji...

Mislim, stvarno ima pacijenata...

Ako su bili nacija samo subnacija Srbiji. Inace sta ste navalili na Turke kad su pravi Turci vladali Srbima i nije bilo toliko lose, Hadzi Mustafa. Balije su bile problem.

PS: Aludiras na "pravo prve bracne noci" sta je mith.
 
Pa ovo svo vrijeme govorim. Beč je htio imati Srbe na svojoj strani, nimalo i9m se nije sviđela ideja jugoslovenstva, a oni su smislili ideju Velike Srbije čime drže u šaci i Srbe i sve druge Južne Slovene. Vrlo lukav plan na čijem ostvarenju Beograd i dalje istrajava ali uz dodvoravanje Moskvi, misleći da ih može iskoristiti za svoje interese, koja budalaština.
Па наравно да се Бечу није допадала идеја југословенства, јер је била против империјалних територијалних аспирација Аустро-Угарске. Не знам шта је ту чудно. чудно је само то што се везујете за идеологију поражене и пропале царевине.

Шта ти зовеш ВЕликом Србијом? И откуд ти то да Руси имају неке везе са тим? Велика Србија је био назив за план уједињења Јужних Словена, који је АУ пропаганда оклеветала приказујући га као план за некаквом српском доминацијом, што он није био. Ако мислиш на Начертаније, није га саставио ни Србин ни Рус, него Чех, Франтишек Зах, у време пансловенског полета.
 
Leka pobratime ti me izgleda ne razumiješ. Beč jeste htio proširenje na Balkan za što su mu bili životno potrebni Srbi kao najbrojnija i resursima najbogatija populacija. Beču nije odgovarala Jugoslavija koja je zajedenica svih južnih Slovena, već Velika Srbija koja će pokoriti sve južne Slovene izazivajući animozitet prema Srbima koji će se morati oslanjati na Beč. Jasnije? Naravno da je iz istih razloga Beč podsticao vjersku netrpeljivost parvoslavnih i katoličkih hrišćana. Naravno da su Crnogrci željeli zajedničku državu sa ostalim slovenskim narodima (ne srpsku državu nego Jugoslaviju)
Pa Radić je bio u pravu.

Covece po tebi ovde zive roboti koje mozes ubediti da sve rade sta hoce. Vidi u CG kako Milo Djukanovic ne moze ubediti tamosnje Srbe da nisu Srbi ili da svi Bosanci trebaju ziveti u istoj drzavi. To velike sile hoce ali ne uspeva. A sve je to u 19. veku islo bez problema.

Ili ti zivis u nasom univerzumu ili u nekom pararelnom gde je to moguce.
 

Back
Top