Podrška Predragu Konu

Nevezano za animalno , moram ti pojasniti pojam primitivnog....
Primitivnost nije isto sto i prostacko, prizemno..

Primitivnost je osobina osobe da namece svoje vrednosti , vidjenja drugima...kao primarna vrednost...
Primitivnost moze biti cak i elitisticka......npr zapadnjaci koji namecu estetski kriterijum nekom na Tibetu koji je pastir...zabole njega za bradavice koje ima na licu a uzasnog su izgleda....medjutim, primitivnost zapadnjaka ce to tretirati kao problem koji treba da se resi...

Primitivnost je cesto integrisana, ugradjena u ponasanje pojedinca, pa ne primecuje svoje primitivnosti......tek putovanjem i ispoljavanjem u drugacijim kulturama postaje svestan svoje i tudje primitivnosti...

Хвала на појашњењу.

Примитивно .. простачко ..'насупрот' достојанствено

.. различите вербалне форме за отварање кранијума и просипања церебралне масе

каменом, секиром, мачем будаком ... маљем ...флоретом... широким енглеским мачем хелебардом... сабљом.. катаном

.акка сопствено повећање шансе за умножавањем

Западњаци и њихов 'реалан' страх су више пута показали Вартоломејским Кристалним .. и другим ноћима ..

ширењем 'цивилизације ' аккка

идустријализовањем роботизацијом

мас убијањем екстерминацијом холкаустовима геноцидима и сатирањем 'других начина живота '

своју (не)примитивност

Понашање појединаца је френквентно потребом за признањем групе .. односно прокреацијом .. која увек има све остале видове

понашања само као средство
 
Ne prostacko...primitivno je primitivno.....primitivnost ne bi trebala da ima pozitivno ili negativno etiketiranje, iako je negativna pojava, i onda bi se makli sa mesta..
prostacko , cak i to prostacko cesto nema negativan prizvuk......vuce ka jednostavnosti, i ako nije obojeno animalnim, onda je prostacko isto sto i prosto....a prosto je jednostavno.......

Ono sto je zaebano je kad se etiketira prosto u istoj kategoriji sa prostackim i sa animalnim, i sa seljackim, onda gradjanska opcija koja je totalno nejasna animalcima , postaje nobles...tj postaje prestizna stvar za kicenje, pa se ide u suprotnost.....gradjansko postaje jako slozeno , a nije, postaje jako uzviseno a nije, postaje no no za praziluk, za luk, za beli luk, za crni luk, za mazanje masti na hleb, za mazanje kajmaka na pogacu itd...i postane moda a ne nacin razmisljanja i vrednovanja...

BG je idealan primer za to....skoro da je pravilo prva generacija sa sela, kreira babe i deke koji su teski snobovi, pozeri, ali ti pozeri tipa nemoj praziluk da me potseca odakle sam vaspitanjem..
Njihova deca su prva generacija praktikanata, ipak su gradjanska deca koja su gledala taj pozeraj , inace bi bili mozda potpuno odvojeni od tog seljackog, ali ovako nisu , pa imaju neke gospodja ministarka detalje u psihi...
A ako nisu usmereni ka uspehu i uvlacenju postaju deca ulice....mangupi , krimosi sitnog kalibra i prevaranti preduzetnici...
Ono sto zovemo prigradski milje....
 
Ne prostacko...primitivno je primitivno.....primitivnost ne bi trebala da ima pozitivno ili negativno etiketiranje, iako je negativna pojava, i onda bi se makli sa mesta..
prostacko , cak i to prostacko cesto nema negativan prizvuk......vuce ka jednostavnosti, i ako nije obojeno animalnim, onda je prostacko isto sto i prosto....a prosto je jednostavno.......

Ono sto je zaebano je kad se etiketira prosto u istoj kategoriji sa prostackim i sa animalnim, i sa seljackim, onda gradjanska opcija koja je totalno nejasna animalcima , postaje nobles...tj postaje prestizna stvar za kicenje, pa se ide u suprotnost.....gradjansko postaje jako slozeno , a nije, postaje jako uzviseno a nije, postaje no no za praziluk, za luk, za beli luk, za crni luk, za mazanje masti na hleb, za mazanje kajmaka na pogacu itd...i postane moda a ne nacin razmisljanja i vrednovanja...

BG je idealan primer za to....skoro da je pravilo prva generacija sa sela, kreira babe i deke koji su teski snobovi, pozeri, ali ti pozeri tipa nemoj praziluk da me potseca odakle sam vaspitanjem..
Njihova deca su prva generacija praktikanata, ipak su gradjanska deca koja su gledala taj pozeraj , inace bi bili mozda potpuno odvojeni od tog seljackog, ali ovako nisu , pa imaju neke gospodja ministarka detalje u psihi...
A ako nisu usmereni ka uspehu i uvlacenju postaju deca ulice....mangupi , krimosi sitnog kalibra i prevaranti preduzetnici...
Ono sto zovemo prigradski milje....

'градсики ' дестилат .. или тепих, поњава .. мало је 'повукла' и 'прозукла'...

Умишљено тврдити да је 'врх' чистији само што је тањи, даљи , ван домашаја .. недостижнији ... је клопка .. као бунар у који је Талес упао

'Guided by the stars, I fell into the well.'

Duce sidera atque incidit.
 
Poslednja izmena:
Znači, predlažeš da primeni tvoj princip i da otvori novu adresu, da se zove " Pedža D-boy Konj" samo da bi mogao da prdi na Fejsu?
Jao nemojte o emocijama onih premazanih svim farbama - virus mora prodje kroz slojeve

1) KOLIKO SRBIJA IMA SVETSKIH EPIDEMIOLOGA UKLJUČUJUĆI MEGA-GIGA-EKSPERTE U PENZIJI samo , kako to biva u Srbiji medj' šljivama, politički nepodobne?

2) KOLIKO PLAĆATE BOŠKA IZ DVERI DA SA PANDURIMA PRAVI CIRKUS?


3) Mislim da Aca dobro radi svoj posao, izmajmunisao državnu penziju zajeb'o vek, za njega neoliberalizam važiti neće

4) Kuku meni i ostalom narodu što pomažemo privrednicima i pobednicima tranzicije bez socijalnog i penzionog, jel može male hakerske ispravke u didžitalnom radnom stažu? Evo matični, nadrkajte mi malo čisto dok je trajala tranzišn raspad države i rat vam poklanjam :D

5) Uzmite koji god hoćete nick samo nemojte Dlakava_Strvina, Iron Lord, Baba Višnja, Badža Poštenjačina (najkraće trajao, ne vole ljudi poštenje), Nepozvani Junak, Navodni Heroj, Forumaš Veličanstveni, Sivonjski Mudrac, Rasejani Prorok, Seksi Gospodin i ostala nepomenuta dokona boranija za sprdnju sa činjenicama spremnim :mrgreen:

6) Ako vratite nazad u zemlju 51 milijardu koje izneo neko 2003-4 onda bi narod u pošti mogao umesto 100 evra da podigne 7880 evra na šalteru. Dobili bi glasove ne samo iz Srbije nego i sa Kosova, Crne Gore, Bosne, Slovenije, Hrvatske, Makedonije i Bangladeša :super:
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo, ja sam bio cesto u drustvu jevreja, pevao sam u jevrejskom horu, imao i neke drugarice jevrejke, ali nikad ih nisam pitao sta misle o hriscanstvu...
Nisam nikad pricao o religiji sa njima...

Da li hriscani misle da je jevrejska religija slicna hriscanskoj?

Sve je to ista Svetska Kujna, nego tada nisu imali kapaciteta za finansijsko ucenjivanje robova i dodatno pljačkanje kroz poreze i vakcine koje predlaže WHO iz budžeta pod hitno. Nemaju dokaxa da au zemlje primaoci BSŽ vakcine koliko toliko imunije od onih koje su tu vakcinu ukinule ali imaju dokaze koliko će meseci da traje što je jako interesantno. Plus živom leče grip jer je dokazano šta živa radi.

Dobar procenat populacije je "u sistemu" tako da mi ovozemaljski prašinari možemo samo da kažemo:"Bogu hvala i na ovom prelepom danu - živ sam" :pop:
 
Poslednja izmena:
Jel znate da su od prošle godine ukinulu obaveznu vakcinu protiv svinjske kuge?
A uveli eksperimentalne koje Amerikancima ništa nisu pomogle - 56 komada u kartonu do 14-te godine a popadaše ko mačići?

Što li su ukinuli svinjsku da mi je znati?
Opet nabavka preko budžeta?
 
Kaže - "pogodila ga mišljenja na društvenim mrežama"
Znate koliko mene zabole šta ko misli?
Ne na mreži nego i ovako kad znam da nešto ispravno radim a da se vodi "kampanja protiv mene"
Samo otvoriš novu e-mail adresu i opet si na Krsti.

Ne mogu shvatim čoveka koji se prodao WHO-u (SZO prim.S.M.) da ga "pogadja nečije mišljenje"?
Ima šta je bitnije od moralnih hipoteza - a to je ipak život.
Medjutim WHO (SZO) je licemerna PRIVATNA organizacija koja će grip da leči živom.
Napravi frku pa naplati.
Svako sa pola grama mozga mora da drži tu organizaciju na oprezu jer je leglo visokoobrazovanih hohštaplera koji se zaista razumeju ali im je PROFIT BITNIJI
Napravili svoj mali Raj na zemlji pa rade šta hoće i nad kime hoće

Sa druge strane religija...
Stoji da je u Rusiji bila jednom kuga ali da se niko nije zarazio što se pričesto
ali isto tako bila kuga u Engleskoj pa ljudi zarazili i sveštenike u crkvi zamalo da Engleza fizički ne bude ali oni su ionako protiv higijene istorijski.

Ne vidim da se vodi kampanja za smenjivanje struke ali se vodi kampanja protiv Vučića jer bi neki da budu na njegovom mestu zbog zaobilaženja zakona zarad imovne koristi

Od mene toliko za ovaj virus iz američke laboratorije koji se oteo kontroli a ne smeju da kažu
Подлегао притиску чикица...
Мене импресионира др. Кисић; жена ич не ебе лајање џукаца, као да и не причају о њој!?
Краљица, игнорише болиде маестрално; прави приступ! :rotf:
 
To nije represivno nego moralno, jer su svi ti dzukci imali predstavnika koji je glasao da je nasilje prema bilo kome nemoralno i nezakonito, znaci pristali su da se kazne oni koji su nasilni. U ostalom niko se nece trznuti ako se par nasilnika na mrezi ili u novinama nadje iza resetaka....
Imate 20,000 policije a 7,800,000 civila

You do the math, mein Nenormalny
 
Подлегао притиску чикица...
Мене импресионира др. Кисић; жена ич не ебе лајање џукаца, као да и не причају о њој!?
Краљица, игнорише болиде маестрално; прави приступ! :rotf:
Ti nisi bio sa sisatim zenama cesto u drustvu.....
 
Подлегао притиску чикица...
Мене импресионира др. Кисић; жена ич не ебе лајање џукаца, као да и не причају о њој!?
Краљица, игнорише болиде маестрално; прави приступ! :rotf:

Morao sam da je odslušam koliku antikampanju vode protiv nje....
Mogu da joj popuše
Ili šta već :mrgreen:
 
Mislim na ove botove na netu i na novinare....
Све је то демократска процедура.
Нема сад- 'оћу каким, нећу каким"...
Право будале и мудраца у истој равни, у односу 1:1.
Као коњско- зечија паштета; један зец, и један коњ... :lol:
 
Подлегао притиску чикица...
Мене импресионира др. Кисић; жена ич не ебе лајање џукаца, као да и не причају о њој!?
Краљица, игнорише болиде маестрално; прави приступ! :rotf:

Жене . у приципу и глобалу , имају бољи , ефикаснији приступ свему што јесте ђубре или је за ђубре .
 
Poslednja izmena od moderatora:
Konu to nije prvi put da se duri i preti ostavkom ??
EVlCuX2WsAAw_x5
:think:
 

Back
Top