Podmuklo iseljavanje Srba sa Kosova i Metohije

TU-22M:
Da se spreči odlazak Srba u zapadne zemlje
Norveška pomaže iseljavanje

U tome "posebno prednjače" predstavnici Vlade Norveške, čime se "dodatno slabi istanjeni srpski korpus" u Pokrajini. Najčešće su "vrbovani" mladi bračni parovi iz Plemetine, Prilužja, Obilića, Osojana, Goraždevca.

Zajednica srpskih opština i naselja Kosova i Metohije zatražila je od Ministarstva spoljnih poslova Srbije da zaustavi iseljavanje srpskih porodica iz Pokrajine u pojedine zapadne zemlje. U saopštenju Zajednice koje je potpisao predsednik Marko Jakšić navodi se da predstavnici pojedinih zapadnih zemalja, koristeći težak položaj Srba na Kosovu, odvode mlade srpske porodice u svoje zemlje.

Dodaje se i da u tome "posebno prednjače" predstavnici Vlade Norveške, čime se "dodatno slabi istanjeni srpski korpus" u Pokrajini. Jakšić je naveo da su "vrbovani" mladi bračni parovi iz Plemetine, Prilužja, Obilića, Osojana, Goraždevca.

"Ovakva emigracija kosmetskih Srba više je nego čudna posebno kada se zna da veliki broj građana uže Srbije ne može da dobije vizu za putovanje u zapadne zemlje, dok se istovremeno Srbima s Kosova i Metohije daju dozvole za useljenje", navodi se u saopštenju.


A ko njih prisiljava da odu? Imaju otvorena vrata Norveške, pa neka izvole. Čitajući, kao da ih puškom gone na prisilan rad u Skandinaviju. Stavi prst na čelo, na Kosmetu nema perspektive ni za Albance, a ne za Srbe. Skoro sam pročitao da preko 40% stanovništva želi da napusti Kosmet, jer je to "crna rupa Evrope". bez izgleda da će se popraviti stanje.
A zašto mladi odlaze, pa neko želi da svoj život proživi koliko toliko dostojanstveno i ispunjeno. Čekajući da im standarde, posao i sigurnost obezbedi neko 3. i ode život.
 
filatelista:
A ko njih prisiljava da odu? Imaju otvorena vrata Norveške, pa neka izvole. Čitajući, kao da ih puškom gone na prisilan rad u Skandinaviju. Stavi prst na čelo, na Kosmetu nema perspektive ni za Albance, a ne za Srbe. Skoro sam pročitao da preko 40% stanovništva želi da napusti Kosmet, jer je to "crna rupa Evrope". bez izgleda da će se popraviti stanje.
A zašto mladi odlaze, pa neko želi da svoj život proživi koliko toliko dostojanstveno i ispunjeno. Čekajući da im standarde, posao i sigurnost obezbedi neko 3. i ode život.

Dostojanstveno je za tebe prodati Srpstvo i pristati da se postane norvezanin. Zapad hoce da Kosovo i Metohija bude bez Srba. Neka im hvala.
 
BG1109:
Pa normalno, samo što bi radikali hteli da ih silom zadrže dole, da oni sačuvaju Kosovo, a mi da odavde navijamo ko na utakmici.

Radikali su jedini bili protiv potpisa kapitulacije 1999. Radikali su najvise angazovani oko Kosovo i Metohije.

Koliko se vi demokrati brinete o Srbima na Kosovu i Metohiji moze da se opise u citatu vaseg demokrata iz Ds:

Bojan Stanojevic iz DS:„Ne može 200.000 Srba koliko živi na kosovu, da odlucuje o sudbini ostalih osam miliona:.
 
Viorija:
Dostojanstveno je za tebe prodati Srpstvo i pristati da se postane norvezanin. Zapad hoce da Kosovo i Metohija bude bez Srba. Neka im hvala.
A šta znači "prodati srpstvo", jel tako zoveš nekretninu čiji je titular Srbin???
Ti se pile moje spremi pa zapucaj dole i živi, a ne mlati tuđim po gloginjama. Ko si ti da osporavaš tim ljudima gde će da žive? Ako im je dole loše, a jeste i tu se ne može nikako pomoći, šta treba da rade, prave decu i čekaju kad će im neko ubiti, oteti, pretući to dete. To što je bolesna politika uradila od ove zemlje, nije na običnom čoveku da uništavajući svoj život popravlja.
 
filatelista:
A šta znači "prodati srpstvo", jel tako zoveš nekretninu čiji je titular Srbin???
Ti se pile moje spremi pa zapucaj dole i živi, a ne mlati tuđim po gloginjama. Ko si ti da osporavaš tim ljudima gde će da žive? Ako im je dole loše, a jeste i tu se ne može nikako pomoći, šta treba da rade, prave decu i čekaju kad će im neko ubiti, oteti, pretući to dete. To što je bolesna politika uradila od ove zemlje, nije na običnom čoveku da uništavajući svoj život popravlja.

Nisam ja pile. Ne znas ti gde sam ja, niti da li imam nekog na Kosovu i Metohiji. Zbog takvih kao ti je Kosovo i Metohija okupirana danas. Sve bi drugacije bilo da je Seselj vladao umesto Milosevica. Kad se utrube Srba i Srpkinja raspore na Kosovu, demokrate samo uloze protest.
 
filatelista:
Toliko su bili protiv kapitualcija da su ostali u Vladi koja je sprovela istu
ajde tu pesmicu probaj nekom drugom da pevušiš....
a dokaz "dobre politike" je da čak više i ti Srbi dole ne glasaju većinski za SRS.

Probaj ti da pevusis neku drugu pesmu kako je demokrate briga za Srbe. Nikolic je rekao kao sto je bilo, da nisu mogli nista drugo da urade u toj situaciji. Milosevic je imao potpunu vlast, Srs nije imao nikakvu moc.
 
Viorija:
Nisam ja pile. Ne znas ti gde sam ja, niti da li imam nekog na Kosovu i Metohiji. Zbog takvih kao ti je Kosovo i Metohija okupirana danas. Sve bi drugacije bilo da je Seselj vladao umesto Milosevica. Kad se utrube Srba i Srpkinja raspore na Kosovu, demokrate samo uloze protest.
Pa to je Sorab
pa sad prepoznah stil
....
zbog mene i takvih kao ja. Ti si jedna mala opičena lujka :grin: :grin: :grin:
 

Back
Top