Po vama,

Letos sam na tu temu razgovarala sa drugom koji živi u Španiji. Tamo se alimentacija ne određuje na osnovu plate već na osnovu potreba deteta. Za svako dete je recimo minimum oko 300e pa puta broj dece. Sud uopšte ne zanima kolika je plata i šta tebi ostaje, bitna su deca.
Kod nas je to dosta tužno i teško posebno ako taj koji treba ne želi da plaća.
 
Kad sam se udavala znala sam da moj muž ima dete iz prvog braka i da plaća alimentaciju i to mi je skroz ok. Duga je to priča. Oni su se razveli kad je to dete imalo 6 meseci a gospođa bivša je rodila drugo dete sa drugim čovekom pre nego što je i dobila rešenje za razvod a udala se čim je dobila to rešenje. Nikad ništa u životu nije radila a nema ni potrebe jer sad ima dve krave muzare. Jedna je bivši muž koga je odrala za alimentaciju a druga je sadašnji koji ima za njene potrebe mala primanja. U svakoj njenoj žalbi na smanjenje alimentacije je pisalo kako njena porodica u zbiru imaju manja primanja nego moja porodica u zbiru (pošto sam ja zaposlena) i da zato ne treba smanjiti alimentaciju a ne da ona nije dovoljna za izdržavanje deteta. Alimentacija treba da se koristi za izdržavanje deteta a ne cele nove porodice majke tog deteta. Nemam ja ništa protiv tog deteta i naravno da ono nije krivo zbog glupiranja svojih roditelja. Ali mislim da i majka treba da doprinese njegovom izdržavanju a ne da parazitira na drugim ljudima.
 

Back
Top