Po vama,

Ne znam kako se tvoja prva rečenica uklapa u ostatak teksta :S Verovatno je greška.
A što se tiče poslednje - dužan je da daje od 15 do 50%, zavisi od slučaja, pretpostavljam.
Sve preko toga je nažalost njegova dobra volja. Opet, neshvatljivo mi je da je nekome teško da plaća svojoj deci, pa to pokušava da izbegde time što ne prijavljuje pravu visinu plate itd...
ne, nije greska.
taj drugi roditelj, bilo da je otac ili majka, je duzan da daje minimum 15% od plate, a plata moze da bude i 5000 i 100000 dinara, to nije bitno. sto znaci da visina njegove plate nije presudna za visinu procenta koji ce davati.
dakle, mora da da 15% - ovo mora uzmi uslovno, jer sam vec napisala da neki ne daju ni zutu paru, iako imaju. moja prijateljica se pre par godina razvela, i bivsi muz je velikodusno ponudio da daje 50% od svoje plate.
i tako je islo neko vreme, dok se on nije ponovo ozenio i dok mu ta druga supruga nije ostala u drugom stanju.
onda je on tuzio DETE, da, svoje rodjeno dete, iz prvog braka (tako mora, jer je dete primalac, a ne majka) i trazio da se taj procenat smanji.
sud je zalbu uvazio, i on sada daje cini mi se 20tak procenata.
normalnom coveku je to neshvatljivo, ali ima i gorih i crnjih prica od ove koju sam ja upravo ispisala.
smesno ili nesmesno zivot ti je takav.
cupav i dlakav.
 
polako bre, nema tu nista neshvatljivo.
ako covek ima jedno dete iz prvog braka i recimo dvoje iz drugog, da li je realno da daje 50% jednom detetu, a da za njega i jos dvoje dece ostane 50%?
naravno da nije.
ne treba praviti od svega dramu.
 
@YouBetterStop
visina alimentacije se odredjuje po visini plate, a sad vidim da si ti htela da kažeš da se po visini plate ne određuje procenat koji se uzima :) razumele smo se.
Što se tiče slučaja koji si navela - kao što neko već reče, naravno da nije okej da otac daje polovinu zarade na jedno dete, a da za njega i drugo dete (ili više njih) zajedno ostane tek isto toliko.
Mada, ako je dobio jedno dete, možda nisu trebali da toliko smanje taj procenat, ali verovatno je slučaj složeniji...
 
ne, nije greska.
taj drugi roditelj, bilo da je otac ili majka, je duzan da daje minimum 15% od plate, a plata moze da bude i 5000 i 100000 dinara, to nije bitno. sto znaci da visina njegove plate nije presudna za visinu procenta koji ce davati.
dakle, mora da da 15% - ovo mora uzmi uslovno, jer sam vec napisala da neki ne daju ni zutu paru, iako imaju. moja prijateljica se pre par godina razvela, i bivsi muz je velikodusno ponudio da daje 50% od svoje plate.
i tako je islo neko vreme, dok se on nije ponovo ozenio i dok mu ta druga supruga nije ostala u drugom stanju.
onda je on tuzio DETE, da, svoje rodjeno dete, iz prvog braka (tako mora, jer je dete primalac, a ne majka) i trazio da se taj procenat smanji.
sud je zalbu uvazio, i on sada daje cini mi se 20tak procenata.
normalnom coveku je to neshvatljivo, ali ima i gorih i crnjih prica od ove koju sam ja upravo ispisala.
smesno ili nesmesno zivot ti je takav.
cupav i dlakav.


Pa, sad, socijalnu službu i sud slabo interesuju i otac i majka - oni gledaju šta je za decu najbolje. Ne može neko da daje za prvo dete maksimalan iznos, i da više u životu ne sme da ima dece! On je obavezan da daje iznos koji mu je određen, podeljen na svu decu koju ima... pa može da ih ima i 5-toro! Kako da je reč o braku sa više dece, da li prvom detetu pripada sve, a ostaloj deci ako preostane? Ne, nego se deli na svu deci podjednako, pa kako je jednom, tako i ostalima...

Glupo je samo to, što ne može da se dogovori sa bivšom ženom, i što ne može (?) da tužbu naslovi na nju, kao detetovog staratelja.
 
@YouBetterStop
visina alimentacije se odredjuje po visini plate, a sad vidim da si ti htela da kažeš da se po visini plate ne određuje procenat koji se uzima :) razumele smo se.
Što se tiče slučaja koji si navela - kao što neko već reče, naravno da nije okej da otac daje polovinu zarade na jedno dete, a da za njega i drugo dete (ili više njih) zajedno ostane tek isto toliko.
Mada, ako je dobio jedno dete, možda nisu trebali da toliko smanje taj procenat, ali verovatno je slučaj složeniji...
e drago mi je da smo se sad razumele. :cao:
Ne može neko da daje za prvo dete maksimalan iznos, i da više u životu ne sme da ima dece!
naravno da ne moze, ali moze da svoje dete izbaci iz stana, moze da mu ne cestita rodjendan, moze da mu se ne javlja, da ga ne vidja, moze da tudjoj deci kupi komp, rolere i da placa rekreativnu... sve on to moze da radi za tudju decu, i niko ga ne moze naterati da to radi za svoje dete.
 
e drago mi je da smo se sad razumele. :cao:

naravno da ne moze, ali moze da svoje dete izbaci iz stana, moze da mu ne cestita rodjendan, moze da mu se ne javlja, da ga ne vidja, moze da tudjoj deci kupi komp, rolere i da placa rekreativnu... sve on to moze da radi za tudju decu, i niko ga ne moze naterati da to radi za svoje dete.



Da. Država može (ali je najčešće boli uvo) da ga natera da plaća alimentaciju, i to je sve...ljubav se ne može silom...A on ima prava da, osim alimentacije, sa svojim preostalim novcem pokazuje okolo koliki je nečovek...

Jedino čime mu se može pripretiti je oduzimanje roditeljskih prava...neko je to već napisao, pa ako tako hoće, onda to dete i nema oca - kao da je umro... na žalost.
 
Želim i ja da se priključim ovoj temi.
Moj suprug ima dete iz prvog braka za koje plaća 20% svoje bruto zarade (od max 22%). Pošto mu je plata dosta visoka to iznosi odo 35000 - 38000 din mesečno. On je sada u drugom braku i imamo dvoje dece. Pokrenuli smo tužbu za smanjenje alimentacije i posle četiri godine razvlačenja po sudu nije nam odobreno smanjenje. Sud smatra da se okolnosti nisu bitno promenile.
Znači li to da ono prvo dete više vredi od od ovo dvoje druge dece ?
Ima li to jedno dete veće potrebe od dvoje druge dece ?
Baš sam se iznenadila kad sam pročitala da je nekome za novi brak i jedno dete smanjena alimentacija - mislila sam da se u stvarnom životu to ne dešava.
 
Znači li to da ono prvo dete više vredi od od ovo dvoje druge dece ?
Ima li to jedno dete veće potrebe od dvoje druge dece ?

Нисам стручњак, али не знам ни зашто овако гледаш на све то?
Зашто мислиш да на прво дете троши више него на друга два?

Ако на свако од троје своје деце потроши по 20%, то је укупно 60% од плате, а њему лично остане још 40%, зар не?
 
Jel ima nekoga da mi preporuči nekog dobrog advokata za ponovno pokretanje tužbe za smanjenje alimentacije ?
Ja verujem da zaista nije pravedno sud nije presudio u našu korist (nisam napomenula da smo u stvari imali tri rešenja u našu korist, ali je na okružnom ili višem sudu (ne znam kojem već) doneto konačno rešenje koje je pobilo tri prethodna).
Nadležan za ovaj spor je IV opštinski sud u Beogradu.
 
Bivsa supruga tog oca se preudala i odlazi da zivi u Italiju. Udala se za italijana poprilicno situiranog, pa zato pitam. Cisto da znamo kako da se postavimo, da reagujemo dalje, s obzirom da i sami znate i vidite sta se desava u zemlji, sto kod nas sto u svetu, kada da tata te dece trazi povisicu, dal da je trazi itd, itd, itd.......
moj kolega se posle razvoda ponovo oženio i u tom braku ima sina, kao i u prvom braku. ne žali pare ni za jedno dete....koliko daje jednom, toliko i drugom.
mislim da su takvi roditelji retki.
ali, majka ovako da se ponaša - to još nisam čula. mislim da to što joj je muž situiran nema veze sa alimentacijom. važna su njena primanja, ako ih uopšte ima.
 
Kad je Ana Karenjina u pitanju svi ridate :neutral:

ridala sam kad sam imala 17, a vronski mi je bio idol...sad kapiram da je to žena koja je odbacila sve radi sexa (i to pomešala s ljubavlju), koji nije doživela kako treba sa karenjinom....(a vronski mi je i dalje idol).
možda sad jeretišem, ali mi je ona užasan lik koji je završio tako kako je završio.
no mercy.
 
ridala sam kad sam imala 17, a vronski mi je bio idol...sad kapiram da je to žena koja je odbacila sve radi sexa (i to pomešala s ljubavlju), koji nije doživela kako treba sa karenjinom....(a vronski mi je i dalje idol).
možda sad jeretišem, ali mi je ona užasan lik koji je završio tako kako je završio.
no mercy.

Мени је и Вронски сероња!
 
Prvo - sta po nama?
Ovde valjda postoji zakonska regulativa vezana za odredjivanje alimentacije, a ono sto ja mogu da savetujem tom tati jeste da svakako trazi vise za alimentaciju i to je sve. Nikakve rasprave, nikakvo osudjivanje, nikakva melodrama. Tako ce verovatno i dobiti.
Ako je to cilj.:confused: ma.lo mi to nije jasno ko tu sta koga cega i tako to sto reko Wasp ali dobro....
 
Moram da odgovorim Hellen da se radi o 20% bruto plate a ne neto (to je oko 30% neto plate). Po njenoj računici troje dece dobija onda 90% plate (a ne 60%) a koliko ostaje ocu neka sračuna sama. Ako je zakonom propisamo max 22% od BRUTO plate to znači 22% za svu decu zajedno. To u ovom slučaju znači da ako prvo dete treba da dobije 20% onda koliko treba da dobiju drugo dvoje ?
 
Moram da odgovorim Hellen da se radi o 20% bruto plate a ne neto (to je oko 30% neto plate). Po njenoj računici troje dece dobija onda 90% plate (a ne 60%) a koliko ostaje ocu neka sračuna sama. Ako je zakonom propisamo max 22% od BRUTO plate to znači 22% za svu decu zajedno. To u ovom slučaju znači da ako prvo dete treba da dobije 20% onda koliko treba da dobiju drugo dvoje ?

sada sam ja zbunjena
da li je problem što kad svako dete dobije po 30 posto ocu ne ostane ništa za sebe i to dvoje dece sa kojima živi
ili je problem što to jadno dete uopšte išta prima
koliko se meni čini najbolje bi bilo da ga nema ili da se bar tako izvrši aproksimacija
 
sada sam ja zbunjena
da li je problem što kad svako dete dobije po 30 posto ocu ne ostane ništa za sebe i to dvoje dece sa kojima živi
ili je problem što to jadno dete uopšte išta prima
koliko se meni čini najbolje bi bilo da ga nema ili da se bar tako izvrši aproksimacija

bas htedoh isto da napisem
Helen71 mislim da je vrlo ruzno to kako dozivljavas neduzno dete coveka koga pretpostavljam volis
da li bi isto razmisljala da je situacija obrnuta?
 
nešto mi nije jasno
to dete nije palo sa neba
za njega si znala
i šta sad
očekivala si da će "taj problem" sam od sebe da nestane
neće
samo raste i verovatno biva sve lepši i lepši
 
da se razumemo
ja prva kažem da nisam sigurna da li bi mogla (hipotetički pošto sam u fala bogu srećnom braku) da se udam za nekog ko ima dete.
Pretežak je prtljag to za mene
Ali to bi odmah znala
Ne bi se udavala a posle na svaki način pokušavala da "to" eliminišem
 
Па добро, колико знам, уколико дође до битне промене у очевом животу (типа: добије још деце, мора да издржава и друга лица, остане без посла, пређе на слабије плаћено радно место...) онда постоји могућност да се алиментација прилагоди тим променама (а и требало би).
Е сад, која је процедура и како то функционише - боље да кажу правници.
 
ridala sam kad sam imala 17, a vronski mi je bio idol...sad kapiram da je to žena koja je odbacila sve radi sexa (i to pomešala s ljubavlju), koji nije doživela kako treba sa karenjinom....(a vronski mi je i dalje idol).
možda sad jeretišem, ali mi je ona užasan lik koji je završio tako kako je završio.
no mercy.
z:((z:((z:((:rida::vudu:
 

Back
Top