Ples sa djavolom

Pogled na grimizne zavese bio joj je mrzak.Bojala se onoga šta bi mogla ugledati iza te maske skrivanja .Još se više bojala osećaja koji bi joj se ,možda,prosuo po utrobi.
Znala je ,uprkos svemu,da mora zakoračiti kroz tu bol i neizvesnost.Ne zbog sebe .Davno je izgnala misao o miru i normalnosti koju je splela oko sebe .Raskinuti pramenovi šaptali su joj ludosti koja se već uvlačila u sve pore,misli i želje.
......
Dozivao je kroz bespuća ,ostavljajući krvave tragove po stazama ,istim onim kojim je vodio jednom davno.U snu ,govorila je sebi ,ali to je bila prizvana svest neke druge nje.I sada je osećala bolnu toplinu od tog tužnog pogleda,kojim ju je ćutke molio da razume.
Nestajao je i pojavljivao se ,iznova i iznova ,svaki put sa novim ožiljcima i tajnama koje je oplakivao u sebi.Spuštao glavu na njeno krilo s nečim nepodnošljivo osujećenim i izgubljenim.Volela ga je..takvog..volela je sve njegove hirove ,ćutanja i odlaske.
Jer bio je odlazeći na njoj sve znane načine.Pričao joj je ,tiho o dalekim zvonima i opasnim mestima,otrovnim ,kuda se ne sme.Pričao joj je i o uzrocima svih svojih rana.I o ljubavi joj je pričao,na poseban način.
.........
Morala je da krene.Grimiz će se preliti u crnilo ako bude oklevala.Razmaći zavese,pokidati lažnu zaštitu i krenuti u ludilo da ga potraži među večnim zalascima i starim putokazima usamljenih grobova...

S
images (6).jpeg
 
Pogled na grimizne zavese bio joj je mrzak.Bojala se onoga šta bi mogla ugledati iza te maske skrivanja .Još se više bojala osećaja koji bi joj se ,možda,prosuo po utrobi.
Znala je ,uprkos svemu,da mora zakoračiti kroz tu bol i neizvesnost.Ne zbog sebe .Davno je izgnala misao o miru i normalnosti koju je splela oko sebe .Raskinuti pramenovi šaptali su joj ludosti koja se već uvlačila u sve pore,misli i želje.
......
Dozivao je kroz bespuća ,ostavljajući krvave tragove po stazama ,istim onim kojim je vodio jednom davno.U snu ,govorila je sebi ,ali to je bila prizvana svest neke druge nje.I sada je osećala bolnu toplinu od tog tužnog pogleda,kojim ju je ćutke molio da razume.
Nestajao je i pojavljivao se ,iznova i iznova ,svaki put sa novim ožiljcima i tajnama koje je oplakivao u sebi.Spuštao glavu na njeno krilo s nečim nepodnošljivo osujećenim i izgubljenim.Volela ga je..takvog..volela je sve njegove hirove ,ćutanja i odlaske.
Jer bio je odlazeći na njoj sve znane načine.Pričao joj je ,tiho o dalekim zvonima i opasnim mestima,otrovnim ,kuda se ne sme.Pričao joj je i o uzrocima svih svojih rana.I o ljubavi joj je pričao,na poseban način.
.........
Morala je da krene.Grimiz će se preliti u crnilo ako bude oklevala.Razmaći zavese,pokidati lažnu zaštitu i krenuti u ludilo da ga potraži među večnim zalascima i starim putokazima usamljenih grobova...

SPogledajte prilog 1391391
:heart:
препознах те у маси
по тузи у очима,
кроз душе предака,
битке ратника,
кораке оклопника,
топоте коња,
урлике вукова,
звуке гусала..
по бесједи са усана...

препознах те међ` стотинама..
кроз исте таласе пливали,
истим вјетровима шибани,
истим млијеком појени,
истом муком задојени..
на гиљотину вођени
и враћани,
на ломачу стављани,
а не спаљени;
камама сијечени,
а не сахрањени...

препознах те међ` хиљадама
по сличним ранама,
крвавим завојима времена,
костима ломљеним од бремена,
рукама сатраним од терета,
убодима душманских копаља...

и знамо се вијековима,
и знамо се данима
и ћутећи се разумијемо
и жмирећи се видимо..
и умрећемо заједно у истој борби!
 
Poslednja izmena:
Na pola buđenja ,
Na pola shvatanja ,
Trenutak pred iskliznuce
Ti,kao misao ,razlivena ,konačna.
........
Bol koju volim kako boli.
Pogledajte prilog 1395460
F2t-Dc-Y2-XUAEGSin.jpg

Ti čuvaš moje ponore i poraze,
Ti dišeš za oboje dok me gledaš i vraćaš mi sve
Ranu po ranu, sećanje po sećanje.
Oči te odaju , prepoznam sve tvoje strahove,
I grlim te i krijem te samo da te ne povrede

B.L.
 
Želela sam da me saslušaju,
Makar jednom .
Želela sam poglede koji razumeju,dišu..
Ulazak u mene je bez izlaza
I zato vrata ne postoje.
........
Htela sam zagrljaj bez reči i starih tuga
Da budu samo moji.
Izdišući bih ih ponela sa sobom
Nikome ne bi smetali.
Nikome ne bi umrli na pragu ,

Kao nepotrebno sećanje..
emocija-unistava-mentalno-fizicko-zdravlje-zavist1143010694.jpg
 
Želela sam da me saslušaju,
Makar jednom .
Želela sam poglede koji razumeju,dišu..
Ulazak u mene je bez izlaza
I zato vrata ne postoje.
........
Htela sam zagrljaj bez reči i starih tuga
Da budu samo moji.
Izdišući bih ih ponela sa sobom
Nikome ne bi smetali.
Nikome ne bi umrli na pragu ,

Kao nepotrebno sećanje..Pogledajte prilog 1409546
:heart:💛
 
Hold me close to youMy candle in the gloomAre we light enough? To save this loveI know I drift awayWhen darkness comes to playBut don't give upOn our fading loveIf you're no longer hereI'm scared I'll disappearInto the land of darknessAnd emptinessAnd lonelinessIf you're no longer hereI'm scared I'll disappearInto the land of darknessAnd emptinessAnd lonelinessHear my heartbeat Calling out to You can hear itBeating in theDarkness fills thisHouse of memory Remember I still love youIf you're no longer hereI'm scared I'll disappearInto the land of darknessAnd emptinessAnd loneliness
f1138e34a568f3c9ff7092e1ca62193a.jpg
9854db72b12cebc8b4984e263ab3bc8e.jpg
 
Poslednja izmena:
Za svaki sam osmeh izgubila deo sebe.
Odlutale iskre igraju se duboko ,
Pod talasima zelenih ogledala.
Odlutale misli pokopane pored uklete staze.
.....srce...nadlutalo samo sebe ,u tišini..

I sve je tako staro..
Večno a toliko puta ubijeno..
I sakupljano
Pod šumom tihe vode i zvucima dalekog zvona
Jedne druge priče.
woman-considering-abortion-web.jpg
 
Svi koji su pokušali da me zavole,
Odustali su.
Bilo im je previše moje neprisutnosti ,
Premalo mene.
Odlazili su s gorčinom uzaludnog truda.
Bila sam , na čudan način, zahvalna na tome.
Uskratili su mi reči, ne znajući da su zakopane.
Rekli da sam kazna...

Osetila sam sav pepeo koji su kovitlali oko moje duše,
A ja sam, skrivena i poluslepa tada najjasnije videla sebe.
Niko me nije imao.
naslovna36.jpg

Nikada.
 

Back
Top