platiti za porodjaj ili ne?

divlja u srcu:
Prvo moram da imam izjave od vas nekoliko, da bih zapocela bilo kakvo istrazivanje.
A vi se odlicite, hocete ili necete. Mnogo brate filozofirate. Meni je to samo jedan tekst za jedan dan u novinama.
prvo. ti nisi kalibar novinara koji moze da istrazuje nesto. bar ne na nacin na koji si ti zamislila,jer sigurno neces ici dovoljno daleko.
drugo posle ove poslednje recenice,da u pravu si,to i jeste ZA TEBE samo jos jedan ,glupi,clanakza kolumnu u glupavim dnevnim novinama.
 
Slusaj te me.
Ako necete, necete.
Drugo, sve sto ja napisem, pisem u dogovoru sa urednikom, zna se kako se odredjena tema pise i urednik sve to cita na kraju.
I za gluposti se ispituje druga strana, a ne za ovo.
To je prilicno jednostavno.
A ti hanibal,ja cu sutra da budem majka, tako da je bolje da promislis malo pre nego sto podbadas.Ja cu uvek da nadjem temu za pisanje, ovo sam htela, jer mislim da je bitno. Al' mi je jasno da se sada kad treba uraditi nesto konkretno, izgovarate.
Inace, nas narod ima zesci trip od novina, verovatno recedivi komunizma. Ako radis i glupu anketu na ulici, tipa "kakva su vam primanja", oni se ogradjuju i prete. Aman!
Al' iskreno, razocarali ste me.
A vi se tesite "kalibrom" i "glupavim novinama"!
Iskrenije bi bilo reci "NECU" i tacka. A ne sada ja treba da se jos prepucavam ovde i da odgovaram na vasa podbadanja, jer sam imala dobru volju.

 
divlja vs ostatak sveta

mislim da svako ovde gleda stvari iz svog ugla ...
neki iz emotivnog a neko iz profesionalnog :cry:
a za neku godinu kad divlja bude imala jednog ili više bebaca i njen će se stav ( nadam se )promeniti a tekstove po novinama će pisati neki novi klinci . :wink:
 
Ljudi, bre, pa neko mora da pokrene tu pricu zbog svih nas koji cemo to tek da prodjemo. Naravno da se nista nece odmah promeniti i procice bar 10 godina dok se stvar u jadnoj Srbiji pomeri sa mrtve tacke ali neko mora da pocne. Ja nemam decu i nisam novinar a tako bih rado j.... mamicu tim lekarima.Zato ako neki novinar ima zelju da pise o tome (ali stvarno) vi mu zene izadjite u susret!
 
ko je rekao da nece?
ja jednostavno nemem nameru da pricam sve traume kroz koje sam prosla, i da to sve ponovo dozivljavam,da bi neko gradio karijeru.i jednostavno ne bi potkacio temu kako treba.
koja je korist da se nas 5,6 ispricamo?
a da se ne potkaci neko iz vladajuceg kadra,mafije zvane ginekolozi?
a ja sam bas sve na ovoj temi napisala.i sta jos treba divlja?
oces moj maticni broj?
ma,daj ...
drugo,jako je bezobrazan stav,da je za tebe to jos jedan clanak u novinama!
zaista. sto se mene tice ja sam svoje izradjala,i meni promene u zdravstvu,a na tu temu,onda,ako tako gledamo nisu vazne.
a,i moram da ti kazem da ti MENI niti onima koje su se porodile ne cinis nikakvu uslugu,time sto bi pisala.
to je ozbiljna tema,u taj clanak,ne mozes da stavis smajlija!
uozbilji se,pojavi se sa konstruktivnim predlogom,ja hocu da pricam,jer imam i sta,ali neci da to bude jedan tra la la text...
izvini,moje godine mi ne dozvoljavaju,da trosim vreme,na gluposti!
malo si pogresno krenula,kao da mi tebe molimo?
ne,ne molis ni ti nas,ali treba ti izvor,a to smo mi...
a to da bi se napojila,
moras da nam das konkretan predlog!
a ne samo ,ajde,niko ajde,sta cekate...
pa cekamo,da za promenu,uradis nesto pametno!
 
Ne znam stvarno u cemu je problem. I na pp sam ti objasnila da su mi potrebna vasa imena i prezimena i izjave, koje daju osnovne informacije po kojima ja idem dalje.
Mislim, ko je ovde neozbiljan?
Savetujes mi da koristim forumske postove.
Izvor mora da bude pouzdan, jer sutra ako tuze novine za klevetu, moje je dupe u procepu.
Necu da radim sa ljudima-ocu pikim, necu pikim!
Time da je to samo jedan tekst u novinama, htela sam da kazem da necu da se preganjam mesecima zbog jednog teksta, jer je to nebulozno. Ja sam shvatila iz opste price ovde da vi to zelite da uradite. Ako je citao neko prethodne strane, ja sam burno reagovala i dok nisam bila novinar, a to sto sada jesam, samo je dobra prilika. I ako cu ja sa jednim tekstom da gradim karijeru, mislim, ne naduvavajte, please. :lol:
A to sto se vi druzite i volite i solidarisete, to je bas lepo, al nema veze sa temom.
I drugo, ja nisam policajac i ne mogu nikog da hapsim, za to bi morale da podnesete tuzbu, moj posao je da informisem javnost sta se desava.
Ko cita novine zna kako ovi tekstovi izgledaju i ne znam ni tu u cemu je problem. Ja za zitu stampu ne radim, da prenosim rekla-kazala.
 
divlja u srcu:
Prvo moram da imam izjave od vas nekoliko, da bih zapocela bilo kakvo istrazivanje.
A vi se odlicite, hocete ili necete. Mnogo brate filozofirate. Meni je to samo jedan tekst za jedan dan u novinama.

super razmisljanje, podseca me na jedno bedno piskaralo koje se smuca ovde :wink:
jako ozbiljna tema za ovakvo nipodastavanje.

da tom temom neko zeli/sme ozbiljno da se bavi, sta mislite forumasi, jel bi to do sad uradio???
 
divlja u srcu:
Prvo moram da imam izjave od vas nekoliko, da bih zapocela bilo kakvo istrazivanje.
A vi se odlicite, hocete ili necete. Mnogo brate filozofirate. Meni je to samo jedan tekst za jedan dan u novinama.

super razmisljanje, podseca me na jedno bedno piskaralo koje se smuca ovde :wink:
jako ozbiljna tema za ovakvo nipodastavanje.

da tom temom neko zeli/sme ozbiljno da se bavi, sta mislite forumasi, jel bi to do sad uradio???
 
Pa vi uvek mozete da nazovete bilo koje novine, koje nisu glupe, da se lepo organizujete svi, nadjete profi novinara, ispricate mu sta zelite i resena stvar. :D
Mozete i da tuzite doktore. 8)
Al vam je lakse da pravite problem oko moje izjave, koja jeste surova realnost ovog posla, cinjenica, ne razmisljanje.
A ja cu da trazim druge bivse trudnice. :lol:
A vama ako je vec tako lakse, okrivljujte mene, meni ne smeta.
Dovidjenja!
 
niko tebe ni za sta ne krivi.
nisi ti uradila nista lose,nisi optuzena!
malo si imala pogresan stav,ali to cu da pripisem,tvojij maldosti i neiskustvu :wink:
ali istina je ono sto je sanja rekla,ako je neko hteo,da se bavi ovom temom,koja je izuzetno skakljiva...
vec bi uradio.
a ti,slobodno nadji nove porodilje,pobogu,pa nije mi cilj da mi se ime vuce po novinama!
ja sam vec odavno bila tv lice :P kod branka Kockice :P
rekoh,daj konstruktivno,a ne da se dzapas,kao neka mala devojcica kojoj je neko pokvario igru!
 
e divlja sve je islo lepo dok ti nisi sa nipodastavanjem rekla "to je meni samo jedan clanak za jedan dan",sad napadas druge kako u jadni.a zene padaju u depresiju jer ono sto je trebalo da im bude najlepsi dan u zivotu bude pokvareno surovoscu...
da si samo malo vise postovala njihov bol,povredjenost tema ne bi krenula u ovom pravcu.pa onda reci da ja podbadam
 
divlja u srcu:
To se lepo kaze na samom startu i onda nema potrebe da se o bilo cemu raspravlja.
Ja iskrenost postujem i nikog nista nisam terala, lepo sam pitala.
Al' prozivke tog tvog tipa su krajnje zalosne. :(
slusaj,osto vidim da si povredjena,jer je ipak sve krenulo nekim drugim tokom...mada si sve sama započela
dakle,zajedljivo si napisala, da ces naci neke druge porodilje...
a ja sam ti ,kao i sada sto cu napisala sledece...
go on!
nadji druge,MOJ CILJ U ZIVOTI NIJE DA MI BUDE IME U NOVINAMA,jer nacin na koji si napisala,meni je upravo tako zvucao...nja nja nja nja nja nja neko drugi ce da bude u novi na ma aaa ne tiiiii.
ja sam odrasla osoba i nemam komplekse,pa da moje ime mora da bude u novinama.
kao,sto rekoh,popularnost sam iskusila u jako mladim danima,a u tvojim godinama imala svoju emisiju na radiju!
dakle,ne kaki i ne nalazi sada slamcice,vec kao
sto rekoh daj konkretno!
i nije tacno da necu da pricam za novine, vec hocu da znam konkretno,koji je plan i u kom pravcu to ide,
ovo nije tra la la tema
parking ili javni wc!
usputi,moje ime je Sanja Jovanović
nemam problema da mi se ime vuče bilo gde.
ali ne i po nekim nedovršenim textovima.
i iskuliraj malo nemoj se ponasati kao mala maza,kojoj moraju svi da povladjuju,
ja nisam iz te priče.
 
divlja u srcu:
Ajmo sad malo patetike.
Rekla sam da nema nipodastavanja, da je to cinjenica.
Alo, bre, ja cu za godinu dve da se poradjam u istim tim bolnicama :!: Ne zelim da platim porodjaj 500-700 eura, da bih bila sigurna da mi se nista lose nece desiti.

Hoces, hoces, platices! :wink:
Pa ljudi svaki dan iznose dokaze po novinama na razne teme i nista se ne desava.
Takve stvari se ne resavaju u novinama.
A da to postoji svi znaju, i ne vidim potrebu da ih jos jednom obavestimo.
Ovde jedan Kolesar uzme pare, uhvate ga, i on se slika u lux stanu, tek da nam zabode prst u oko.
I nista.
Drzava je ta koja sa svim svojim mehanizmima moze da se bori, a mi mozemo samo da menjamo one koji njom upravljaju na razne nacine.
Nazalost! :evil:
 

Back
Top