platiti za porodjaj ili ne?

napisi taj clanak za sebe avansno.
kazi, neke zene sa losim/dobrim iskustvima nisu htele da mi pomognu u istrazivanju jer sam sama temu okarakterisala pezorativno, kao "samo jedan tekst za samo jedan dan". bez uvrede, i tvoj porodjaj ce nekome biti samo jedan u nizu obavljenih tog dana. a dan mu je poceo lose jer mu je odleteo papagaj...
 
Ja mislim da je mnogo glupo i tuzno sto se vi sad svadjate :cry: . Mislim da divlja nije imala losu nameru i da je sasvim O.K. sto hoce da pise o ovom problemu, samo ne vidim kako ce to da poboljsa situaciju? Pa, u novinama se pise o svemu i svacemu, koliko je bilo primera da su lekari cak i ubili ili osakatili pacijenta nesavesnim lecenjem, pa nisam primetila da je neko od njih odgovarao zato sto je to izaslo u novinama! Od novina nema nikakve vajde.
 
Samo vas gledam i ništa mi nije jasno!
Prvo, činjenica je da svi kukamo ne samo na lekare nego i na mnoge druge pojave u društvu koje nas izluđuju i ne bi smele da se dešavaju, a niko nije spreman da o tome javno priča! Pa kako onda da se bilo šta promeni?
Za jedan sasvim banalan prilog na radiju (krajnje bezazlen), niko neće da kaže svoje mišljenje kad uključim diktafon, a i ako pristane - može samo ako ne objavim ime! Jednostavno, ljudi su takvi (da li samo ovde?) i to je to...
Naravno da to ne znači da ne postoji lep, kulturan, učtiv i (za sve) prihvatljiv način da se priča napravi. Bez namere da bilo koga podučavam u bilo čemu, samo primećujem da sigurno ne možemo navesti ljude da o svom problemu pričaju time što ćemo im reći da je to za nas beznačajno! Ne zaboravite da je svakom svoj problem i te kako važan i značajan, da je uvek teško o njemu pričati, a jedini način da to uradimo je da postoji međusobno poverenje i uvažavanje.
Ovde ima jako puno materijala za dobru novinsku priču i ne bi bilo loše, zbog svih nas - da ona bude i objavljena. Naravno, sa pravim pristupom i na pravi način.
Inače, bavljenje škakljivim temama nikad nije "sigurno", a treba znati i to da novinar i po postojećem Zakonu ima pravo da štiti svoj izvor!
 
smeh:
Ovde ima jako puno materijala za dobru novinsku priču i ne bi bilo loše, zbog svih nas - da ona bude i objavljena. Naravno, sa pravim pristupom i na pravi način.
Inače, bavljenje škakljivim temama nikad nije "sigurno", a treba znati i to da novinar i po postojećem Zakonu ima pravo da štiti svoj izvor!
e,upravo o tome ja pricam.
dakle,slozis materijal,pozoes nas pa da pricamo,mada smo vec sve ispricale.
ali nije vazno,jos ima tu sigurno sto,sta cega se nismo ni setile.
ali mene je uvredio stav,
mada sam vec ,ko svaba tra la la , rekla 10 puta,da hocu da pricam..
a zamislite sledeci text...
sanja Jovanovic iz Beograda koja se porodila u Gradskoj Bolnici...1997 kod doktora tog i tog tvrdi da je on njoj uzeo novac...i mi isli kod njega i on kaze da nije i onda je pokrenuo tuzbu za klevetu!
zasto?
pa zato sto iza njega stoji jos citava banda a iza mene, jedna mlada,neiskusna,a svakako dobronamerna novinarka,kojoj je to bio jos samo jedan text,u nedelji :?
dakle,kao sto smeh rece,tema nije naivna!
a novinar i te kako moze da nas stiti,znam,bila sam i ja sa te strane...mikrofona

i da Dobar dan!
 
smeh:
Samo vas gledam i ništa mi nije jasno!
Prvo, činjenica je da svi kukamo ne samo na lekare nego i na mnoge druge pojave u društvu koje nas izluđuju i ne bi smele da se dešavaju, a niko nije spreman da o tome javno priča! Pa kako onda da se bilo šta promeni?
Za jedan sasvim banalan prilog na radiju (krajnje bezazlen), niko neće da kaže svoje mišljenje kad uključim diktafon, a i ako pristane - može samo ako ne objavim ime! Jednostavno, ljudi su takvi (da li samo ovde?) i to je to...
Naravno da to ne znači da ne postoji lep, kulturan, učtiv i (za sve) prihvatljiv način da se priča napravi. Bez namere da bilo koga podučavam u bilo čemu, samo primećujem da sigurno ne možemo navesti ljude da o svom problemu pričaju time što ćemo im reći da je to za nas beznačajno! Ne zaboravite da je svakom svoj problem i te kako važan i značajan, da je uvek teško o njemu pričati, a jedini način da to uradimo je da postoji međusobno poverenje i uvažavanje.
Ovde ima jako puno materijala za dobru novinsku priču i ne bi bilo loše, zbog svih nas - da ona bude i objavljena. Naravno, sa pravim pristupom i na pravi način.
Inače, bavljenje škakljivim temama nikad nije "sigurno", a treba znati i to da novinar i po postojećem Zakonu ima pravo da štiti svoj izvor!
SMEH JE SVE LEPO REKLA. TEMA BI BILA NO. 1!!! NADAM SE DA DOBRA VOLJA POSTOJI JOŠ UVEK KOD SVAKE OD NAS, URAZUMITE SE , OD OVOG PREPUCAVANJA NEMA NIŠTA, A AKO SE NEŠTO ODAVDE POKRENE MOŽDA ĆE I URODITI PLODOM KAD TAD.
 
uuuuuu al se tema zakuvala, nisam znala sda ce na ovo da izadje... :roll: :roll:
jak oje glupo sto se prepucavate, ne bih da branim divlju ali i sama radim u dnevnim novinama pa znam kako masinerija funkcionise - SVE je potrosna roba senzaciaj za jedan dan,sve urednici mere po tome koliko to prodaje novinu. Ova tema je mnogo ozbiljna da bi se svela na jedan clanak. prosle godine mom kolegi se desila grozna stvar u frontu - lekari su iskomplikovali porodjaj njegove zene bebica je patila i posle mesec i po umrla, a majka jedva ostala ziva. Njihova veza nije proradila i sve se zavrsilo tuzbom(mozda se neko seca to je tada bilo u svim medijima)i posle toga - nista .Taj mikovic i dalje radi i verovatno i dalje uzima pare.
Licno ja sam platila anesteziologa i dok drzava ne uredi sistem to ce biti tako. Jer za ep[iduralnu anesteziju ne radi dezurni anesteziolog pa dolazi lekar od kuce koji je tu SAMo zbog vas, a to naravno mora da se plati. ovo je prica koja zahteva feljton ili osnivanje neke nevladine organizacije, sudskih tuzbi ili tako nesto . Samo da se ne zanosimo da mozemo mnogo da promenimo jer ovo sto se zenama na porodjaju desava nazalost je javna tajna - svi znaju a sve boli uvo. e sad tdruga je stvar sto svi mi kod kojih se porodjaj zavrsio srecno odmah umanjujemo znacaj svega toga pa ispada da od svih kloji su platili bune se jedino oni koji su da se grubo izrazim platili uzalud i mozda jedino oni zele i imaju snage da isteruju pravdu.
pozdrav od linge i male jane
 
HVALA NASLA SAM I PROCITALA !Jao Boze gde ja zivim al sam ja naivna a ja mislila ono kao castis tamo ko ti se nadje i tu nasu kao vezu i to je to kad ono svi unapred odredjene tarife vec imaju ,znala sam da toga ima ali da je to toliko zastupljeno i uzelo maha nisam mogla ni da naslutim!Doduse nikad se nisam ni interesovala o tome ali sad posto treba da se porodim za mesec dana raspitujem se o svemu, i neki dan slucajno cujem od jedne poznanice da doktor kojeg smo nasli uzima 500e za porodjaj i ja budala pomislim ma ne moguce i rekoh malo bolje da se raspitam al kad sam procitala ovde vasa iskustva zgranuta sam i ogorcena i preplasena i nemam reci na sve ovo sto nas je snaslo.Bilo kako bilo nek nam je Bog u pomoci!
 
77:
HVALA NASLA SAM I PROCITALA !Jao Boze gde ja zivim al sam ja naivna a ja mislila ono kao castis tamo ko ti se nadje i tu nasu kao vezu i to je to kad ono svi unapred odredjene tarife vec imaju ,znala sam da toga ima ali da je to toliko zastupljeno i uzelo maha nisam mogla ni da naslutim!Doduse nikad se nisam ni interesovala o tome ali sad posto treba da se porodim za mesec dana raspitujem se o svemu, i neki dan slucajno cujem od jedne poznanice da doktor kojeg smo nasli uzima 500e za porodjaj i ja budala pomislim ma ne moguce i rekoh malo bolje da se raspitam al kad sam procitala ovde vasa iskustva zgranuta sam i ogorcena i preplasena i nemam reci na sve ovo sto nas je snaslo.Bilo kako bilo nek nam je Bog u pomoci!

Draga bez panike, polako, ima kod nas puno žena koje nemaju love, pa su dobro prošle na porodjaju bez dinara. Realnost je takva kakva je, doktori su korumpirani i to traje već 20 godina, nije to nikakva novost. Javljaj se ako ti je lakše i obavezno napiši kako si prošla. pozdrav
 
Ne treba panicariti. Ja sam, posto sam odustala od epiduralne anestezije otisla na porodjaj u Gradsku bolnicu bez namere da ikom ista platim. Porodjaj je protekao O.K., niko mi nije trazio ni dinara a doktorka i babica su bile predivne. Naravno, ako hoces "vezu" to onda mora i da se plati.
 
Vidim da je mnogo onih koji misle da se novcem sve rešava. Nije tačno. Znam x slučajeva gde su urađeni propusti pri kompilkacijama, a nikom od tih zdravstvenih radnika (da se razumemo, mnogo je efikasnije 'kupiti' babicu, a ne lekara) nije palo na pamet da vrati novac, i da se, ljudski, izvini.
Znam takođe x slučajeva gde su svi priticali u pomoć, bez imalo želje za materijalnom nadoknadom (koju, naravski :wink: nisu baš odbili, kada im je, posle svega, ponuđena).
Iz lične perspektive, imam i jedna i druga iskustva. Mnogo je važniji kontakt porodilje sa tim lekarima (babicama, anesteziolozima) i njene familije, nego bukvalno materijalno podmazivanje mašinerije koja bi ionako funkcionisala i bez toga.
Plaćanje ima svrhe samo ako su potrebne neke dodatne analize, ili korišćenje spec.aparata, lab.materijala, itsl. zbog odvratnog sistema zakazivanja na po mesec i po dana čekanja na red, i nedostatka istih. Tu novac učini svoje, omogući trenutni pregled. A, sve ostalo... Nema potrebe bacati ga. Mnogo je efikasnije pojuriti rodbinske i prijateljske veze, ako (kada) nešto zaškripi. :)
 
Nakon svega sto smo prosli moj andjeo i ja, zelim da posavetujem sve sadasnje i buduce trudnice da ozbiljno povedu racuna kome ce poveriti u ruke zivot i zdravlje svog deteta kao i sopstveno.
Istina, ima slucajeva da su zene dosle samo sa uputom, ne znajuci ko ce ih poradjati i odlicno prosle ali ja bih rekla, imale su srecu.
U porodilistima radi najveci moralni sljam. Srecom, ima i nesto malo odgovornih i strucnih ljudi dostojnih mantila koji nose.
Platiti ili ne, nije bitno, bitno je znati cijim se rukama prepustate. Preveliki je ulog da bi se kockali.
 
e sad sam ja iz ove teme izvukla neki zakljucak : najbolje bi bilo da se poradjamo kod kuce :roll:

lepo platis jednog najboljeg anesteziologa, jednog najboljeg doktora (a moze i 2, za svaki slucaj), jednu babicu, jednu patronaznu sestru, i udri kod kuce, u svom krevetu :roll:

mozda je staromodno i/ili zastarelo, al je i :

1. troskovi mu dodju na isto kao u bolnici
2. bar si sigurna da je beba tvoja, i da nece "slucajno" da nestane, ispari u bolnici :x :x :x
3. posteno si platila da svi budu ljubazni
4. moze muz da bude prisutan, a da se doktori ne zgrazavaju u fazonu "sta ce on ovde?"

ovo pod 2. mi je najveci razlog :!:

ps. je l poradjanje kod kuce zabranjeno???
 
slatko volim :)):
e sad sam ja iz ove teme izvukla neki zakljucak : najbolje bi bilo da se poradjamo kod kuce :roll:

lepo platis jednog najboljeg anesteziologa, jednog najboljeg doktora (a moze i 2, za svaki slucaj), jednu babicu, jednu patronaznu sestru, i udri kod kuce, u svom krevetu :roll:

mozda je staromodno i/ili zastarelo, al je i :

1. troskovi mu dodju na isto kao u bolnici
2. bar si sigurna da je beba tvoja, i da nece "slucajno" da nestane, ispari u bolnici :x :x :x
3. posteno si platila da svi budu ljubazni
4. moze muz da bude prisutan, a da se doktori ne zgrazavaju u fazonu "sta ce on ovde?"

ovo pod 2. mi je najveci razlog :!:

ps. je l poradjanje kod kuce zabranjeno???


Kad sam ja svojevremeno postavila isto pitanje dobila sam sledeci odgovor: zena u principu moze da se porodi kod kuce i pozove hitnu pomoc u trenutku kad je porodjaj zavrsen... nju niko ne moze da odvede u bolnicu protiv njene volje ALI beba ce biti odnesena da bi bili obavljeni svi propisani pregledi i ona zavedena u svu mogucu dokumentaciju. E sad kako to izgleda u praksi, porodjaj kod kuce bez icije pomoci - to stvarno ne znam. A da lekar ili bar babica asistiraju porodjaju kod kuce u Srbiji - to je (jos uvek) nemoguce. U zapadnim zemljama gde postoji ta praksa postoje babice posebno obucene za kucne porodjaje, naravno tu nema ni govora o epiduralnoj anesteziji, za to je ipak potreban anesteziolog i odgovarajuca tehnika.
 
Danasnji "Blic":

Ginekolog pretio porodilji i njenom suprugu

U utorak uveče, posle hapšenja dr Vesne Mrđenović, anesteziologa u GAK „Narodni front“, porodicu porodilje Nataše Perišić nazvao je i dr Nebojša Zečević, ginekolog koji je vodio trudnoću i porodio mladu majku, i pretio i njoj i njenom suprugu zato što su čitav slučaj prijavili policiji. - Oko jedanaest sati uveče dr Zečević je nazvao mog supruga na mobilni telefon i u početku je bio fin i učtiv. Ali što je razgovor duže trajao, doktor je postajao sve neprijatniji, a na kraju je počeo da preti...

Sta reci, svaka čast ovom bračnom paru na hrabrosti!!!
 
Sad posle ove nazovi frke u medijima oko korupcije u porodilistima, lekari prave sledecu strategiju: zena vise ne moze da bira epidural, vec ce oni odredjivati da li moze ili ne moze, i otprilike imali su najbolju volju da pomognu porodiljama epiduralom ali ako je tako onda u redu (danasnji "Blic" razgovor sa nacelnikom Narodnog fronta).
Svaki lekar koji je davao izjavu poslednjih dana na ovu temu se iscudjava kad se pomene korupcija, cascavanje i sl. kazu da toga nema nego maltene to samo narod prica. Novinari k od ovoga prave samo naslove, jos nigde nisam procitala da je neko od njih okrpio lekare. U, pizdim od cele situacije. ko je ovde lud? Pa , neka onda uvedu da porodjaj kosta zvanicno 500 eura, i da te pare idu u drzavnu kasu, ali da zena bar ima neku sigurnost i paznju kad ode u porodiliste. Znaci, ko ima te pare nek ima i decu ko nema nema jer mu drzva ne dozvoljava da ima i gotovo. Tek ce ova Srbija videti sta je bela kuga !
 
Ја мало закаснила са одговором, ал` ајде ...
Породила сам се 2 пута у истој болници и оба пута сам супер прошла. Нисам осетила то "игнорисање" од стране лекара, бабица, сестара, ... ок су били, онако љубазни, ништа посебно. И ништа ме није коштало.
Ок, сигурно се то сад променило, сетила сам се да је питање за "свеже" породиље, а мени је најмлађи стар скоро 2 године. :)
 
Milly73:
Ја мало закаснила са одговором, ал` ајде ...
Породила сам се 2 пута у истој болници и оба пута сам супер прошла. Нисам осетила то "игнорисање" од стране лекара, бабица, сестара, ... ок су били, онако љубазни, ништа посебно. И ништа ме није коштало.
Ок, сигурно се то сад променило, сетила сам се да је питање за "свеже" породиље, а мени је најмлађи стар скоро 2 године. :)


Lepo je cuti ovakve stvari , prosto nestvarno. Valjda smo svi isprepadani kojekakvim pricama u svakodnevnom zivotu pa ova tvoja prica deluje kao jedna u milion. Pozdrav
 
baki 75:
Lepo je cuti ovakve stvari , prosto nestvarno. Valjda smo svi isprepadani kojekakvim pricama u svakodnevnom zivotu pa ova tvoja prica deluje kao jedna u milion. Pozdrav
Ја се не обазирем на којекакве приче. Први пут су ме испрепадали, кад оно, све ок, нормално да нормалније не може бити, па сам решила да "окренем" главу на такве приче. И да, могу слободно да кажем да сам се породила у Земунском породилишту. Истина је да су реновирани и истина је да бебе тамо имају перфектну негу. Собе за породиље су мало "бљак", али ајде, не може све да буде савршено. Мени се порођај десио у 2 сата ујутру и бабица је одмах дотрчала. Није било помена о томе да ме "игноришу", тј. пусте да се порађам сама. Свашта.
Први пут су ме хвалили, мазили, чак и држали за руку (мада се ја нисам уопште чула .. мало се хвалим, не замерите) а други пут су били мало "званичнији" али опет, ето, на крају, бабица ме љубазно питала да ли имам мобилни да ми га дода, да јавим мојима да сам се породила и још питала јел нешто треба. Обилазили су ме сваких 15 минута, пошто се лежи 2 сата после тога. Па, рецимо да сам имала среће, а и то да тако нешто, ипак, постоји.
Поздрав свим мамицама а и оним будућим! :p
 
Da, meni se kuma isto porodila u Zemunu i kaze da sto se tretmana tice svi su bili veoma korektni i profesionalni, i naravno - nije ni dinara platila nikome (niti joj je ko nagovestio da bi trebalo da 'casti' sa p[ar stotina eura nekoga - ikoga!). Tako da.....Mislim, meni je ta prica o placanju za porodjaje odvratna ukratko receno, dozivljavam to kao najgoru vrstu kriminala i reketiranja ljudi u poziciji totalne nemoci. A ta doktorka sto je 'pala' za 150 eura, ako ih je uzela (ili ako su joj namestili - ocito su imali dobru podlogu da joj nameste)...ne znam sta da kazem sem da padaju nazalost sitne ribe, ja na toj klinici znam coveka koji je nakon cele te drame koja jos u Frontu traje oko njihovih lekara koji se povlace po zatvoru i medijima ladno uzeo mojoj drugarici 500 eura. Nije joj trazio, ali je dosao u 2 ujutro da joj uradi carski rez i kad ga je njen muz 'castio' sa 500 eura svakako nije ni trepnuo pre nego sto je uzeo! Mislim - strasno! A da ne pominjem da mi je drugarica lekar specijalista, dakle koleginica! Zaista sramota! Nebitno to sto je lekar, nego ocu da kazem da ja nikad ne bih uzela novac od kolege (naravno - NE BIH UZELA NOVAC NIODKOGA! ali posebno ne od kolege lekara!), bilo bi me bre sramota da u zemlju propadnem! Pa taj covek dobija platu za ime sveta, tacno je da se porodjaj ne desava u njegovo radno vreme, ali zaboga kad us isli u ginekologe valjda su znali da se ne poradjaju sve zene izmedju 7 i 15h, da se neke poradjaju i mimo njihovog radnog vremena?! I na kraju, to treba da regulise zdravstvena ustanova, Ministarstvo, Socijalno ili sta-me-vec-briga-ko da se ginekolozima plate prekovremeni sati kad poradjaju mimo radnog vremena, ili da se uvede cenovnik pa da plati porodilja i posle nadoknadi od socijalnog; a ne da te reketiraju barabe za porodjaj - covece 500 eura je vise od jedne njegove plate, mesecne plate, za to sto je potrosio 2 sata svog vremena - prekovremeno?!?! MA sramota, ogorcena sam do besvesti, sve bi ih bre trebalo pohapsiti, ali nece kula da padne od vrha, ti sto uzimaju po 500 i 1000 evra i sto su se nakrali - direktor, nacelnici itd, ti su zasticeni ko beli medvedi; padaju neke sitne ribe kao ta doktorka za 150 evra.......sramota i bruka. Za profesiju i za ljude.
 
WithdrawnWater:
Nije joj trazio, ali je dosao u 2 ujutro da joj uradi carski rez i kad ga je njen muz 'castio' sa 500 eura svakako nije ni trepnuo pre nego sto je uzeo! Mislim - strasno!

Stvarno ne razumem sta je tu tako strasno. Cuj, ovaj dao, ovaj uzeo. Mislim, gde je problem? Da li mu je neko nesto trazio? Nije. Ili, sta - daje, a moli boga da ne uzme, pa posle kuka i olajava na sav glas. Mislim, glupost.Ljudi, budimo realni - covek je dosao u 2 nocu i jos nije nista ni trazio zauzvrat. E, prima platu za to, da bedu od plate...
 
Pa nije mu dao zato sto je voleo da mu da, u tome i jeste cela stvar oko reketiranja: niko ti zvanicno ne trazi nego se podrazumeva da mu das - mozda je tebi dovoljno da imas jedno dete ali oni ljudi bi hteli da imaju mozda jos neko, i ne zele da dodju u situaciju da im neko preti kao ova sto je uhapsena da im je bolje' da izmire racune da ne bi ostali u LOSOJ uspomeni!" Mislim, daj molim te, sta to znaci - da joj ne bi ostali u losoj uspomeni: da sledeci put kad dodju trudni u porodiliste niko nece da ih pogleda i da mogu da crknu tu i majka i beba sto se njih tice (i ovako je stanje slicno, i kad platis!). Jadan on, bas mi je zao sto prima samo 400 eura platu, a svaki dan (pa neka je i svaki 5 dan!) uzme po 500 do 1000 'honorarno' da nadoknadi svoju malu platu?! Ma ajde molim te! Doso u dva nocu, jadan, bas mi ga zao! Pa ima nezvanicni cenovnik, je l', zato sto ona nije bila pristojan da joj krene porodjaj pre podne u njegovo radno vreme!? nemoj me nervirati molim te sa takvim glupostima! Sta ti to znaci - valjda ako ti se upali kuca pa podignu vatrogasce iz kreveta da popune smenu treba da im platis jedno 1000 evra sto gase - mimo svog radnog vremena?!?! Gluposti! Ne dolazi on u 2 zato sto ona insistira nego zato sto je njihov princip da nece da te porode drugi lekar i anesteziolog sem onaj koji ti vodi trudnocu, ne radi se o 'cascavanju' viskijem i kolacima nego o 500 evra, covece! To je bre dva-tri gradska proseka plate! Pa ako mu je beda neka ide da bude sanker ili nek bere tartufe u sumi pa nek zaradjuje bolju ako moze! Svasta, tek kad cujem ovakve budalastine mogu i da shvatim zasto se sve tako i desava! Postoji bre nesto sto se zove ZAKON, pa nesto sto se zove MORAL, pa nesto sto se zove ETIKA (profesionalna), i nesto sto se zove ZAKLETVA; a zato sto pojedini u medicini razmisljaju bas kao ti, bez osvrta na zakon, moral, etiku i zakletvu koju su polozili, blate i brukaju celu struku, i zbog njih i mi ostali crvenimo i trpimo konsekvence, prozivanja i pljuvanja. a to je najmanja stvar u svemu: ono sto je mnogo bitnije - stradaju LJUDI, ispastaju ljudi iz cijih dzepova se - za tvoju informaciju! - isplacuje ta 'bedna plata' (za koju se slazem da jeste bedna, ali to je nasa realnost: ko moze da zivi sa tim i da radi svoj posao neka ga radi, a ko ne moze nek bude posten pa nek nadje bolje placen, a ne da prebija svoj rat sa drzavom oko plate preko ledja jadnog sveta!). Fuj! Odvratno! Gadi mi se ovakva demagogija i ovakva bedna razmisljanja - koja samo stoje u sluzbi jadnih i klimavih samoopravdanja kako bi ti isti ljudi sutra mogli bez problema pogledati sebe u ogledalu i reci "Pa - to je sasvim u redu, plata mi je bedna....dovoljno dobro opravdanje da otmem od nekog drugog, cak i ako on ima manje od mene!"
 

Back
Top