Quantcast

Planetarijum

agatha

Legenda
Poruka
57.149
E prešao sam na pueblo duvan, motam. Nemački bez aditiva, svetli. Mogu ti reći dobra priča, onako boemska.
znam dobar je.....
Meni drug dono iz Jamerike pravu indijansku mešavinu duvana
Tamo se družio i lečio neke Indijance
Tu ima svega,najmanje duvana,neke bobice,cveće,lišće....
Nisu ni ove nama poznate gudre
Čudan je fazon,izmeni ti svest ali ne kao droga ili alkohol,nego nekako posebno
Ko kad sam jednom uzela tibetanski lek pa mi je realnost bila mnogo čistija
Kao kad se opere prljava šoferšajbna

agatha

Legenda
Poruka
57.149
Ovo je neki moj stav o životu kad me kritikuju što ne verujem u revoluciju nego u evoluciju
I što sam toliki individualista

zen priča

Akrobate

Dvoje akrobata, starac i devojčica, živeli su od svog performansa na ulici. Njihova tačka sastojala se u tome što bi starac balansirao bambusovu motku na svojoj glavi na koju bi se lagana devojčica polako popela i neko vreme zadržala na vrhu.

Kako bi izbegli povrede, oboje su morali da u svakom trenutku zadrže svoj fokus i balans.
Jednog dana, zabrinuti starac je savetovao učenicu:

– Mislim da bi trebalo da počneš ti da gledaš mene, a ja ću gledati tebe i tako ćemo kontrolisati jedno drugo kako ne bi došlo do povrede.
Devojčica mu je odgovorila:
– Dragi učitelju, mislim da je bolje da ostanemo skoncentrisani svako na sebe, jer samo tako možemo da sačuvamo oboje u celini.

Komentar: Najviše što možemo da uradimo za druge jeste da se neposredno pobrinemo za svoje ispravno življenje, a time ćemo posredno i njima učiniti dobro, jer smo svi na ovoj Zemlji akrobate koje su tako zavisne jedne od drugih da čine jednu tačku.

SalomooN

Aktivan član
Poruka
1.842
Džabe koliko god se mi vrdali sve ovo je iscenirano i vraća nas na stazu koja je predoređena. Zato na primer ljude koji krenu sa totalnim presecanjem vrpce spucaju raznoraznja sranja odma jedna za drugim. Jer stižu svi karmički dugovi na naplatu u istom momentu.
U principu iz svesti je sve moguće. E sad taj fenomen je sam po sebi specifičan. Ima dobra slika ono kad čovek sedi i gleda mozak. Organ koji je svestan samog sebe. To možda još samo par životinja pored čoveka mogu da obrade, ako mogu...

SalomooN

Aktivan član
Poruka
1.842
E sad na primer moj pristup svesti uopšte nije te prirode. Svako ko krene da kopa dublje malo postaje mu jasno da je sve ovo igrica...Samo pored toga postaje svestan da je ozbiljna igrica. Kada nastupa taj džoker momenat? Kad znaš da je sve predstava ali nikad ne napuštaš svoj show do kraja. Tu si u sadašnjosti i plešeš kroz vreme, prostor, energiju, simboliku i paralelno uživaš u trenutku. Čim postaneš svestan da se smeješ prestaješ da se smeješ. Zato ne treba forsirati ni tu svest previše. Treba živeti i uživati u doživljajima iskustva a posle ih iz svesti obraditi kada za to dođe vreme. Ne bežite od sebe, volite sebe baš takve kakvi jeste :D Laq noc

agatha

Legenda
Poruka
57.149
E sad na primer moj pristup svesti uopšte nije te prirode. Svako ko krene da kopa dublje malo postaje mu jasno da je sve ovo igrica...Samo pored toga postaje svestan da je ozbiljna igrica. Kada nastupa taj džoker momenat? Kad znaš da je sve predstava ali nikad ne napuštaš svoj show do kraja. Tu si u sadašnjosti i plešeš kroz vreme, prostor, energiju, simboliku i paralelno uživaš u trenutku. Čim postaneš svestan da se smeješ prestaješ da se smeješ. Zato ne treba forsirati ni tu svest previše. Treba živeti i uživati u doživljajima iskustva a posle ih iz svesti obraditi kada za to dođe vreme. Ne bežite od sebe, volite sebe baš takve kakvi jeste :D Laq noc

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.