Pitanje za pobornike ulaska u Evropsku Uniju

Imam jedno pitanje za ljude koji su pobornici ulaska u Evropsku Uniju. Ja sam protivnik.

Kao sto znate nebitno kakav bio status Kosova u blizoj buducnosti i Kosovo+Albanija + Srbija ce biti deo Evropske Unije sem ako radikali ne dodju na vlast.

Kao sto znate u okviru Evropske Unije nema granica. Svako moze da ide da zivi i radi gde god hoce . TO znaci da ce gomile siptara moci da nagrnu u Srbiju i da u opustelim granicnim srpskim mestima kupuju nekretnine, stvaraju porodice tj sire se i dalje na ustrb nase zemlje.

Kako vi mislite da resite taj problem ili ne mislite da ga resavate, sasvim vam je svejedno, tj i dupe bi rodjeno dali samo da budete deo EU?



pa cekaj siptari su valjda gradjani ove drzave pa samim tim i mogu da kupuju sta hoce
ovde nije problem sto ce oni kupovati vec sto srbi prodaju
e o tome se radi
a eu
bio sam u italiji na skijanju ove god i u nekoj prici sa vlasnicima apartmana gde sam bio posto je na granici austtrija italija,kazu ljudi jedina razlika da li zivis u italiji ili austriji je gde placas porez a sve ostalo je isto
tako da valjda cemo jednom za 100g i mi ziveti kao sav normalan svet,ovde mislim samo na zapadnu evropu
pozz
 
da bi bio u timu košarkaša, glavni uslov je da si dovoljno visok (uz ostale predispozicije).
tako je i sa članstvom u eu. samo ovde igra ulogu ekonomska razvijenost (prihod po stanovniku) uz ostale uslove, naravno.
to znači da je jedna stvar, da li plaćaš porez u jednoj ili drugoj državi, kad su obe visokog standarda.
druga je da to ne može biti slučaj u okolnostima različitog stepena razvijenosti. pošto bi onaj slabiji živeo na račun bogatog.
setite se slovenije, koja je tu temu potencirala svojevremeno. vrlo je indikativno pitanje kad će srbija biti spremna za članstvo u eu, uključujući sva nastojanja ili olakšice koje joj eventualno budu nuđene.
svakako će biti prinuđena za razne ustupke, samo da bi imala "naziv" - članica eu.
na kraju razvoj srbije zavisiće od nje same (jedino), što će biti oličeno u njenom kredibilitetu i uticaju u eu. s druge strane, tezak život nam ne "gine" ni u ovakvoj srbiji, pa je unuja bolja uz osećaj da nas eksploatišu drugi a ne naši tajkuni i lopovi.
 

Back
Top