Pitanje za pobornike ulaska u Evropsku Uniju

Tebi Sorabe promice ono sto je uslo u istorijske udzbenike. Rat na Balkanu je izazvala Srbija. U istom tom udzbeniku pise: "Drugi Svetski rat je izazvala Nemacka. Hitler." Umes da citas, informisi se. Uslovi za ulazak su postavljeni prema tome. Izruciti ratne zlocince (koji nisu izruceni), vratiti imovinu (ona nije vracen), i mnogo toga jos. Sta nije jasno?
 
021123456789:
Sve je u politici relativan pojam, ali Hotel Vojvodina u Novom Sadu pripada Dundjerskima, i ima da im se vrati, za to znam. Tanurdziceva palata takodje. Za ostalo ne znam tacno, ali ko se bori-taj bi mogao da se izbori.
А, да, ево тек сад видех.

Али, нема ту много шта "релативног". Закон о реституцији, за - СВЕ, а неке разлике само у начину враћања.


( Између осталог, ја се иначе по томе, генерално, руководим, кад доносим суд о некој странци. Мени је ово веома важно мерило. Јесте, можда и субјективно, из личних побуда, али, говори доста и о општем истинском односу према раскиду с комунском прошлошћу).
 
Norma Kampl:
( Између осталог, ја се иначе по томе, генерално, руководим, кад доносим суд о некој странци. Мени је ово веома важно мерило. Јесте, можда и субјективно, из личних побуда, али, говори доста и о општем истинском односу према раскиду с комунском прошлошћу).

Tako i treba. Toliko o glasacima. Svaka cast.
 
da se mi srbi recimo granicimo sa grcima mesto sa siptarima ja bih prvi bio za ulazak u EU.

al ****** ne granicimo se sa grcima nego sa albancima , nacijom koja ima najvecu biolosku snagu u evropi. tim pre kao prve komsije smo naravno prvi na udaru, i jebana smo strana ako ikada udjemo u EU. Albanci ce svakako uci jer njima to odgovara. Nama kao naciji ne odgovara.
 
021123456789:
To sto ti uzimas za primer Bugarsku i Rumuniju nema veze sa zivotom, oni imaju drugacije uslove za ulazak. To si zaboravio, ili sta?

Небулоза од тебе поново (као увек). Кад Еу врати крајишким и осталим Србима отету имовину за време другог светског рата који су усташе отели Србима, и кад хрвати и муслимани врате Србима отету Српску имовину коју су отели у задњем рату. Онда тек могу да траже да се немцима и другим народима врати у овај део Србије који није скроз под окупацијом.

Румунија и Бугарска кад су ушле у Еу нису уопште биле у бољем стању од Србије. Немаш појма о чему пишеш. Лидер Дс који је под земљом, је и сам признао да му запад само дао део обећаних пара. Лидер Дс не би могао ништа да ради и да је жив данас, једино као 1999 да иде по западу и да моли да се Срби бомбардују. Али сад би испушио. Русија је ојачала. Америка ослабила пуно ратом у Ираку. Приближавају се дани ослобаћања Српске Крајине и Косова.

Румуни и Бугари су сиромашнији од Срба у Србији, долазе да раде у Србији, уместо у својим земљама.

Кад ћете ви изручити Србији или Републици Српској све ратне злочинце који су убијали и протеривали Србе, уз помоћ запада?
 
021123456789:
Pa to je sve posledica otvaranja granica. Nemoj da si toliko homofobican i bice ti lepo.


pa ako je tebi lepo da imas prvog komsiju siptara, onda se spakuj i odma se preseli u podujevo ili djakovicu. meni nije.

moja kuma je rodjena u peci i kakvih sam se strahota od nje naslusao, i kako je njeno detinjstvo bilo to je tesko. recimo siptari su iseljavali najvise srbe tako sto su vrsili konstantne verbalne i fizicke napade na srpske devojke. svi ti napadi bi se zavrsavali obavezno silovanjem, a to je bila velika sramota za srbe i takvu devojku niko ne bi hteo da zeni, i siptari su to znali u tako udarali na cast i obraz citave familije. i oni tako siluju 1-2 devojke u selu, i ostale familije kad to cuju, lagano se spakuju da i njihove cerke ne bi dozivele slucajno istu sudbinu.

i tako je kosmet ociscen od srba.
 
nesha taxista:
Ne mora, šta ćemo ako Kosovo ostane u Srbiji, pa se Albanac preseli u Rašku? Eto tebi novog komšije s puno ''malji deca''.


ako kosovo ostane deo srbije a srbija van EU imacemo zakonske mogucnosti da sprecimo njihovo preseljavanje u druge opstine , kao recimo onaj milosevicev zakon o zabrani kupoprodaje nekretnina izmedju srba i albanaca.

ako srbija ide kao EU, i u EU taj zakon nikako ne moze da se primenjuje jer se sukobljava sa standardima EU.

Sto opet znaci da bilo Kosovo deo Srbije ili ne, ako Srbija udje u EU Siptari ce moci da kupuju nekretnine i sire se gde god pozele u Srbiji.
 
@Sorab1



Glupavi nacionalisto, kladim se da bi hteo da se obracunas samnom, kao i sa celim svetom, pisanjem u dalj. Kada se Srbija svede na krajnju meru, ti se zakljucaj u stan, popi nesto, i neka ti taj sobicak bude i kraljevina i sta god ti hoces. Ja sam Srbin, a ti si Srbijancina, ili Srbenda, sta ti od toga draze, pa se i necemo nikad razumeti.
 
Jerry Ropero:
pa ako je tebi lepo da imas prvog komsiju siptara, onda se spakuj i odma se preseli u podujevo ili djakovicu. meni nije.

moja kuma je rodjena u peci i kakvih sam se strahota od nje naslusao, i kako je njeno detinjstvo bilo to je tesko. recimo siptari su iseljavali najvise srbe tako sto su vrsili konstantne verbalne i fizicke napade na srpske devojke. svi ti napadi bi se zavrsavali obavezno silovanjem, a to je bila velika sramota za srbe i takvu devojku niko ne bi hteo da zeni, i siptari su to znali u tako udarali na cast i obraz citave familije. i oni tako siluju 1-2 devojke u selu, i ostale familije kad to cuju, lagano se spakuju da i njihove cerke ne bi dozivele slucajno istu sudbinu.

i tako je kosmet ociscen od srba.

Pa ti onda sedi pa placi, a nemoj da izlazis na glasanje.
 
ja nisam od onih koji placu ja sam od onih koji se bore. zato svake izbore izlazim i glasam za radikale da bi sprecio ovu totalnu propast Srba i Srbije gde nas vodite vi demokrate iz DS/DSS/G17+

Ja cu sto je moje da odradim , al ako vecina srpskog naroda zeli da propadne i da im cerke siluju Siptari ko sto su radili i rade nasim Srbima na Kosovu ja cu tu "demokratsku" odluku svog naroda da prihvatim. U krajnjem slucaju cu da se preselim u majku Rusiju. I onako smo mi Srbi dosli sa prostora danasnje Rusije i svi smo poreklom iz Rusije.
 
И нећу да будем слуга
Ни жбир

Ни удворица

Ни паж
Зато ми ставише на главу трнов венац срама

А моја Земља је тек изашла из јарма

Моја краљица, обучена у пшеницу и раж

Моја великомученица Србија

Укавежена, попљувана и слана

Али ја знам да је све ово једна велика лаж

И поносим се што сам Србин

Србенда са Балкана!​
 
021123456789:
Kako sad pa to?! Pa ja rekao da si super... :shock:
Јел' ? Мени изгледа да се рекао иронично. Ил' сам, можда погрешнога дојма?

Дакле, да не буде забуне, и сасвим озбиљно сад:

Ја сам за апсолутни дисконтинуитет, и раскрст, не само са последњих 20-так, него и са свим претходним комунским годинама пре тога, јер је то у ствари једно с другим врло у вези.
 
zašto tražiš karizmu u sebi punjena ptico
mogućnost prosvijećenosti
razdvaja te u beskraj od žudnje za misijom
miris zemlje
koncentrični krugovi gluposti i neznanja
kao prstenje
ono dalje ne razumijem
izgleda mi da je mrtva straža

rekoh sebi
moj bože koliko demagogije sustavno poređane u artiljerijske salve
koliko pokradenih misli iza koji ne stoji ništa osim
mržnje
sujete
vlasti
i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred naše noge
i kako je do neprepoznavanja dovedena suština prevare

i rijeka nije bila rijeka u samom početku
i nije nužno da ne bude ponornica do kraja
što se događa kad mrtvi fazani lete iznad naših glava
kad mrtvi fazani lete a ni jedan ne pada
kad očajanje neumitno prelazi u kajanje
gledajući iz daljine kreature na sceni
padaju mi na pamet vodene boje
umazane ruke
brzo se peru
 
021123456789:
@Sorab1

Glupavi nacionalisto, kladim se da bi hteo da se obracunas samnom, kao i sa celim svetom, pisanjem u dalj. Kada se Srbija svede na krajnju meru, ti se zakljucaj u stan, popi nesto, i neka ti taj sobicak bude i kraljevina i sta god ti hoces. Ja sam Srbin, a ti si Srbijancina, ili Srbenda, sta ti od toga draze, pa se i necemo nikad razumeti.

Ти си Србин колико сам ја Хрват. Само пишеш твоје небулозе, и мислиш како си много паметан. Српског националисту мрзе само "демократе" и комуњаре, све друге националисте (посебно антисрпске) подржавају. Јел Русија уништила скору целу Чеченију, јел их смео запад напасти? Не. Јел запад воли Русију? Не. Јел Русију воле муслимани? Не. Јел се Русија обрачунава са целим светом? Не. Јел Русија ојачава, а твој вољени антисрпски запад слаби? Да.
 
021123456789:
@Norma

I ja sam za to, i nadam se da ce se to i desiti. Trajace (pretpostavljam) dugo, ali ne sme od toga da se odustane. Pozdrav, ja brisem sa ovog pdf-a, mnogo mi se zgadilo da se prepucavam sa planinskim "vilama".

Поздрави твоје драге зенге, Насера Орића и његово кољачко друштво са планинским "вилама".
 

Back
Top