Pitanje za ginekologa

  • Začetnik teme Zabrinuta
  • Datum pokretanja
imam gomilu pitanja i preplasena sam i nadam se da ce bar neko hteti i moci da mi odgovori. pre godinu dana sam bila na pregledu kod ginekologa i pitala za pilule za kontr, on mi je na osnovu obicnog pregleda, znaci bez vadjenja krvi i ostalog rekao da smem da ih pijem. bila sam skoro na kontroli i ocekivala da cu vaditi krv, raditi neki hormonski test, on kaze to se vise ne radi, nema potrebe. malo sam zacudjena jer svuda citam kako se na 6 meseci vadi krv. sta mislite o ovome? jos nisam u mogucnosti da zatrazim tudje misljenje jer mi je on izabrani lekar, drugi me ne bi primio a za privatnog trenutno nemam novca. drugo pitanje je da li neka od vas ima resice na ulazu u vaginu, neke izrastaje? davno sam to primetila ali nikad nisam cula da to neko ima i bilo me je strasno sramota, dok nisam upoznala sadasnjeg decka, sad me je samo malo manje sramota ::confused: i poslednje.. pre mesecak dana sam osetila bol pri odnosu, i to unutar vagine , na zidu, samo sa jedne strane, kao na odredjenom mestu. nekad je slabiji nekad jaci ali je tu uvek na pocetku odnosa, posle prestane. pitala sam pomenutog za to, samo je rekao nema tu nista. nikakav dalji komentar. :confused: veceras sam osetila taj bol tu na ulazu u vaginu, odmah. na jednom mestu. izgubila sam zelju za mazenjem i odnosom sa deckom zbog toga, a i on je. molim vas za bar neki odgovor jer nemam kome da se obratim, a zbunjena sam skroz. jedino da cekam da odem u bg na faks pa u studentsku polikliniku, ali do tad cu skrenuti
 
Ja sam redovno vadila krv dok sam pila pilule, i vadila sam pre nego što sam počela. A možda možeš to da uradiš i samoinicijativno? Ili da zamoliš dr opšte prakse?
Za hormonski test ne znam šta bih ti rekla, možda dr na osnovu svih ostalih činjenica može da utvrdi da li su ti hormoni ok ili ne.
Za te resice isto ne znam šta bih ti rekla, i ne znam o čemu se radi, ako dr ništa nije rekao za to valjda je sve u redu.
Ni za bol ne znam šta bih ti rekla :(
 
u 4. sam mesecu trudnoce....zvali su me na vakcinaciju i pretpostavljam da je to tetanus s obzirom da sam 40 god za koji mesec.....jel bezbedno?

Не знам како сам ово пропустила.

Трудноћа је стање кад се вакцине не примају.
То је једна од основних контраиндикација за примање вакцине.
 
imam gomilu pitanja i preplasena sam i nadam se da ce bar neko hteti i moci da mi odgovori. pre godinu dana sam bila na pregledu kod ginekologa i pitala za pilule za kontr, on mi je na osnovu obicnog pregleda, znaci bez vadjenja krvi i ostalog rekao da smem da ih pijem. bila sam skoro na kontroli i ocekivala da cu vaditi krv, raditi neki hormonski test, on kaze to se vise ne radi, nema potrebe. malo sam zacudjena jer svuda citam kako se na 6 meseci vadi krv. sta mislite o ovome? jos nisam u mogucnosti da zatrazim tudje misljenje jer mi je on izabrani lekar, drugi me ne bi primio a za privatnog trenutno nemam novca. drugo pitanje je da li neka od vas ima resice na ulazu u vaginu, neke izrastaje? davno sam to primetila ali nikad nisam cula da to neko ima i bilo me je strasno sramota, dok nisam upoznala sadasnjeg decka, sad me je samo malo manje sramota ::confused: i poslednje.. pre mesecak dana sam osetila bol pri odnosu, i to unutar vagine , na zidu, samo sa jedne strane, kao na odredjenom mestu. nekad je slabiji nekad jaci ali je tu uvek na pocetku odnosa, posle prestane. pitala sam pomenutog za to, samo je rekao nema tu nista. nikakav dalji komentar. :confused: veceras sam osetila taj bol tu na ulazu u vaginu, odmah. na jednom mestu. izgubila sam zelju za mazenjem i odnosom sa deckom zbog toga, a i on je. molim vas za bar neki odgovor jer nemam kome da se obratim, a zbunjena sam skroz. jedino da cekam da odem u bg na faks pa u studentsku polikliniku, ali do tad cu skrenuti
Потребно је контролисати крв, пре свега тримбоците, трансаминазе и време коагулације крви.

Ресице на улазу у вагину, могу бити само особеност грађе вагине, а можда су и неки атипични израштаји. То може да разреши само гинеколог који ће то видети.

Бол у вагини, опет личи на неку упалу и нешто што само прегледом може да се утврди. ;)
 
kada mi je dao uput za kiretazu i kada je cuo koji ce mi je lekar raditi rekao je da mi taj lekar verovatno dao p., ali da on nije za to
mi bezuspesno pokusavamo, i shvatila sam da je meni ovulacija uvek 1-2 dana pred ciklus ( po njemu- rekao mi par puta ovulirate i ja dobijem, i trudnoci, a i po intenzivnoj sex. zelji uvek isto)
i tek sada guglam opet i dodjem do tog termina i setim se sta je bio rekao, a meni je rekao da uradim za trombofiliju nalaz sto je onaj drugi ( bolji) rekao da nema veze posto su spontani u ranoj trudnoci a ne u 3-4 mesecu


elem, moracu da idem opet na pregled posto me jajnik desni rastura otkako sam prvi put otisla kod njega u aprilu( zbog bolova, pa on rekao da ovuliram i mi se bacili na pravljenje bebe )

a ja, a ja :mrgreen:

jel' normalno da se ovulira pred sam ciklus non-stop ???
to utica na mogucnost spontanog ?
 
a ja, a ja :mrgreen:

jel' normalno da se ovulira pred sam ciklus non-stop ???
to utica na mogucnost spontanog ?
Расејана сам ових дана. :mrgreen:
Може да се овулира кад год хоћеш. ;)
Природа је чудо. :)
Не, не би то био узрок спонтаног. Тешко ће ти неко рећи шта би био узрок.
Постоје два става гинеколога што се тиче прогестерона.
Једни сматрају да он има утицај у одржању плода, други сматрају да нема утицаја.
Тј. да будем прецизнија, снижен ниво прогестерона, неки сматрају, а неки не, да утиче на одржање плода.
Рађене су и неке студије у том смислу које иду на руку овима који не би преписивали прогестерон. Али мени те студије звуче...хмм...некако недовољно конкретно.
 
Poslednja izmena:
Не знам како сам ово пропустила.

Трудноћа је стање кад се вакцине не примају.
То је једна од основних контраиндикација за примање вакцине.

ginekolog mi je rekao da mogu a i nasla sam negde na netu da mogu trudnice da prime....ja se ipak nisam usudila i otisla sam da resim to u dom zdarvlja...primicu sledece godine, nije problem, tako mi rekose....
 
ginekolog mi je rekao da mogu a i nasla sam negde na netu da mogu trudnice da prime....ja se ipak nisam usudila i otisla sam da resim to u dom zdarvlja...primicu sledece godine, nije problem, tako mi rekose....
Jedine situacije u kojima se vakcine ne daju su kod nekog akutnog oboljenja,povisene temperature ili alergijske reakcije na sastojke vakcine.Ako ne gresim vakcina protiv trbusnog tifusa se ne daje kod trudnoce,doduse mozda postoji i jos neka,nisam siguran.
 
ginekolog mi je rekao da mogu a i nasla sam negde na netu da mogu trudnice da prime....ja se ipak nisam usudila i otisla sam da resim to u dom zdarvlja...primicu sledece godine, nije problem, tako mi rekose....
Ај' важи....ја никад не бих у трудноћи примала вакцину. То је друго стање и у време кад сам ја учила имунологију, трудноћа се третирала као контраиндикација. ;)
 
Ај' важи....ја никад не бих у трудноћи примала вакцину. То је друго стање и у време кад сам ја учила имунологију, трудноћа се третирала као контраиндикација. ;)

pa i ja sam isla tom logikom da necu da opteretim organizam sa necim sto ne moram a i u domu zdravlja su istyog misljenja....i jeste drugo stanje bogme :)))), u svakom pogledu
 
Imam jednu nedoumicu, imam neki nabor dole i ne znam sta je to... Misila sam da je kondilom ali sam shvatila da sam u to vreme dobila po telu nekoliko visecih mladeza. Sada ne znam kako da razlikujem kondilom od viseceg mladeza? Jos uvek nisam sigurna sta je, velicina mi se ne menja. Da li da posetim ginekologa ili sta da radim? Hvala
 
Imam jednu nedoumicu, imam neki nabor dole i ne znam sta je to... Misila sam da je kondilom ali sam shvatila da sam u to vreme dobila po telu nekoliko visecih mladeza. Sada ne znam kako da razlikujem kondilom od viseceg mladeza? Jos uvek nisam sigurna sta je, velicina mi se ne menja. Da li da posetim ginekologa ili sta da radim? Hvala
Наравно, иди код гинеколога. ;)
Не може без прегледа. :)
 
На које тестове мислиш?
Мејби-бејби или на ултра-звук?

baby time, po lh hormonu
meni uvek negativan, samo bleda test crta ....

a danas se sjebah, popila diklofenak duo na nagovor, ukocila mi se ledja
pa tek posle procitala da se ne preporucuje trudnicama i onim akoji planiraju trudnocu :(
bas sam kreten, tesi me samo sto mi je do juce bio negativan test ovulacije pa valjda , radim svaki drugi dan- skupo mi da radim svaki dan a kaze ako je pozitivan da ce ovulacija biti tek za 24-48h
 

Back
Top