Pitanje za ginekologa

  • Začetnik teme Zabrinuta
  • Datum pokretanja
Devojke, sledece nedelje idem kod ginekologa jer mi trebaju pilule, ali dok ne odem da pitam vas na osnovu cega ce ona da mi prepise njih, kakve se analize rade itd, i koliko se otprilike ceka dok vam ih ne prepise? :D

Analiza krvi i urina, ultra zvuk, obican rutinski pregled, bez toga ne dozvoli da ti prepise pilule, zahtevaj da uradis sve te analize jer ces smao tako znati koje ti odgovaraju..a ako ti prepise one koje ti ne odgovaraju moze doci do raznih komplikacija. pilule kad god da ti prepise pocinjes da pijes prvog dana menstrualnog krvarenja jer si samo tako zasticena.
 
Poslednjih par dana imam bol tokom seksualnog odnosa,a na spoljnim genitalnim organima mi se pojavilo crvenilo,kao ojed i svrbi me. Takodje mi je pojacan sekret,zuckast,uvek je bio,ali sada jos vise. Pijem Yasmin pilule zbog neredovne menstruacije. Da li je neko imao slican problem i kako ga je resio? Hvala.
 
Poslednjih par dana imam bol tokom seksualnog odnosa,a na spoljnim genitalnim organima mi se pojavilo crvenilo,kao ojed i svrbi me. Takodje mi je pojacan sekret,zuckast,uvek je bio,ali sada jos vise. Pijem Yasmin pilule zbog neredovne menstruacije. Da li je neko imao slican problem i kako ga je resio? Hvala.

ja sam imao problem sa crvenilom ali sam promenio devojku i vise mi se ne crveni
 
Poslednjih par dana imam bol tokom seksualnog odnosa,a na spoljnim genitalnim organima mi se pojavilo crvenilo,kao ojed i svrbi me. Takodje mi je pojacan sekret,zuckast,uvek je bio,ali sada jos vise. Pijem Yasmin pilule zbog neredovne menstruacije. Da li je neko imao slican problem i kako ga je resio? Hvala.
Cestitam dobila si gljivice 90% sam sigurna.Moraju li te pilule bre?Meni je doktorka rekla da nisu efikasne toliko.
 
Ja znam da se meni treca gr. smanjila drasticno a samo sam nabavila pamucni UDOBAN ves i promenila sapun,bebi i sve sto moze da me iritira izbacila,tako da mislim da i tablete imaju veze sa time.Pa antibiotike kad pijes pa se pojaca sekret a gde yasmin...
 
Jos se leci tek je isla dve "kontrole" pa lupam oko 3 meseca ja mislim da sve traje,sad treba da zakaze opet.Ne mora da znaci da su gljivice ali moras ici bre zenski organi se moraju cuvati radjala ti ili ne sta ti treba ko zna kakav problem sa time.
 
Ako ti je prvi put u zivotu da ti se tako desava moze a i ne mora da bude normalno,pa eto secam se pre par godina kad sam imala 20 i neku(sad imam 27) da mi je jedan mesec preskocilo i sve posle islo normalno,doktorku sam pitala posle kaze da je to za moje godine normalno,a za tvoje ne znam,najbolje je da odes da pitas,sad nije guzva bar kod mene,zakazuje se na 15min kao kod opste praxe i mirna backa.
 
Danas sam bila kod ginekologa da promenim pilule. Do sada sam pila Lindynette 20, a sada sam uzela Legravan, ali ne znam treba li da pravim pauzu od sedam dana kada zavrsim sa Lindynette pa da krenem sa novim pilulama, ili odmah da krenem da pijem Legravan cim zavrsim sa Lindy, da ne pravim pauzu. Molim vas psite, hitno je, a nije mi doktorka rekla.
 

Back
Top