Pitanja ili nedoumice vezane za astrologiju

Odavde, jer ne bih da odajem mesto, da li ce ziveto u mom gradu, u okolini, doci iz druge drzave, grada..?
Za procenu mesta partnera ću koristiti položaj Sunca (zato što Sunce u ženskom horoskopu označava partnera), neću koristiti 7p.
Sudeći po aspektima Sunca, tvoj partner definitivno neće doći iz druge države, tu mogućnost isključuje aspekt opozicije izmedju Saturna i Sunca. Em je izrešetan Saturn u 9om polju (problemi sa odlaskom u inostranstvo, netrpeljivost prema strancima), em afliktuje Sunce - Ego, ličnost (Sunce) natusova je vezana njegovom prošlošću (Saturn) za ovo podneblje, natus oseća da ima obaveze (Saturn) prema ovoj zemlji.
Rekao bih da će doći iz okoline, zato što je Sunce smešteno u tvojoj trećoj kući. Treća kuća označava bliža putovanja, kraće distance i destinacije na bližoj udaljenosti. Veoma je moguće da će doći iz ravničarskog kraja, zbog konjukcije Sunca i Venere u Vagi - lepo, ravno, plodno zemljište (Venera), a i aspekt Neptuna sa Suncem ukazuje da je to zemljište, Panonska nizija nastalo isušivanjem (Sunce) nekadašnjeg Panonskog mora (Neptun).
 
Описи партнера нису толико тешки за тумачење, али како вријеме одредити или године када се упознаје дотични или ступа у нешто озбиљније са њим? :think:

kako odrediti.. neki msm da mogu da vide i kada ce neko stupiti u brak, godine. mada i ja sam pogresno pitanje postavila, zapravo me zanima generalno za buduce partnere, ne samo bracnog.
 
- - - - - - - - - -

Za procenu mesta partnera ću koristiti položaj Sunca (zato što Sunce u ženskom horoskopu označava partnera), neću koristiti 7p.
Sudeći po aspektima Sunca, tvoj partner definitivno neće doći iz druge države, tu mogućnost isključuje aspekt opozicije izmedju Saturna i Sunca. Em je izrešetan Saturn u 9om polju (problemi sa odlaskom u inostranstvo, netrpeljivost prema strancima), em afliktuje Sunce - Ego, ličnost (Sunce) natusova je vezana njegovom prošlošću (Saturn) za ovo podneblje, natus oseća da ima obaveze (Saturn) prema ovoj zemlji.
Rekao bih da će doći iz okoline, zato što je Sunce smešteno u tvojoj trećoj kući. Treća kuća označava bliža putovanja, kraće distance i destinacije na bližoj udaljenosti. Veoma je moguće da će doći iz ravničarskog kraja, zbog konjukcije Sunca i Venere u Vagi - lepo, ravno, plodno zemljište (Venera), a i aspekt Neptuna sa Suncem ukazuje da je to zemljište, Panonska nizija nastalo isušivanjem (Sunce) nekadašnjeg Panonskog mora (Neptun).

ima smisla, uglavnom su bili iz okoline, par stotina km al sta sad :mrgreen:
ravnica za sad nije bila, bila su brda i brdasca, ona najgora. Panonska nizija.. ne znam, nisam skolovana. imam neku situaciju trenutno s osobom koja je, ako moram a moram da otkrijem, Bugar al zivi ovde. dal se to uklapa u sve ovo navedeno ne znam

a po svemu odgovara opisu onoga sto si pre rekao, i fizicki, i po profesiji.
 
Poslednja izmena:
Описи партнера нису толико тешки за тумачење, али како вријеме одредити или године када се упознаје дотични или ступа у нешто озбиљније са њим? :think:

Mislim da i tu prvo mora natal, pre nego sto se ukljuce tranziti, progresije itd.
Neko sa jakim Ovnom npr. i punom petom kucom obicno upoznaje nekog ranije, jer taj znak i kuca simbolisu mladost.
Svi vodeni znaci(znak/podznak) isto lakse stupaju u veze. Rak podznak i najlakse od svih(jer ima prirodan afinitet ka zajednistvu, Skorpija u 5, brzo i otkriva seks)
Ko ima Saturn u 7, vladar 7 u Jarcu, Veneru itd. obicno kasnije malo.
Uglavnom za podznak Vodolija i Lav je najmanje verovatan neki srecan brak(da ne ulazim sad u dubiozu zasto i kako) tu dobre planete u 7 mogu da donekle spasu situaciju.
Jaka Vaga uvek tezi zajednistvu, oni su retko sami. Sami su ako im je Venera losa, ali i dalje ne znaci da ne traze nekog jer je to priroda tog znaka.

A za karakter partnera se vise gledaju Mars i Sunce, 7 polje je vise priroda veze, karakter prvo opisuju ove dve planete. Kod Marsa prvo znak pa aspekti, kod Sunca vise aspekti. Gleda se i polozaj Sunca(da li je u padu, izgnonu, egzaltirano itd.). Sunce u Vagi npr. obicno pokazuje da je muz stariji, ne vole 'klince'(Mars je tu u padu).

A sad sto se tice vremena braka, za vezu moraju nekako biti aktivirane 4 i 5 kuca u tranzitu, to je obicno pocetak veze.
Za papriloski brak i vreme vencanja moraju da budu uvezani Venera Jupiter i Saturn u tranzitu nekako zajedno.
Zavisi od svake karte, mislim da nema nekog univerzalnog odgovora, sto znam da nije nesto od pomoci kao odgovor.
 
Samo se ne bih slozila da SO u Vagi dobija starijeg, vec u Jarcu. (ozbiljnijeg ili starijeg)
So u Vagi dobija pedantnog muskarca, lepog izgleda i oblacenja sa lepim manirima, naravno ako su aspekti dobri.

- - - - - - - - - -

Za vreme braka u tranzitima mora da bude aktiviran vladar 7p. Ako je vladar Saturn cesto ga donese njegov povratak. Aktivirana Venera kao prirodni signifikator braka, aktiviran vrh 10p i njegov vladar (promena statusa natusa). Ako brak dolazi zbog trudnoce aktiviran vrh ili vladar 8p (ako je prva trudnoca) aspekt MesecPluton, Mesec u plodnom znaku + polozaj Ceresa - najcesce u solaru Ceres na Mesecu ili obrnuto.

- - - - - - - - - -

U solaru asc u 5 ili 8p. MesecJupiter (sirenje) Mesec u 1p. Za brak i aspekti izmedju Venere i Saturna. Cesto i kvadrati i opozicije pokrenu trudnocu ili brak.

- - - - - - - - - -

+ Jupiter kroz 1p za trudnocu.

- - - - - - - - - -

Takodje, u solaru i aktivirano 12p jer u tom periodu zena se povlaci u sebe.
 
Mislim da i tu prvo mora natal, pre nego sto se ukljuce tranziti, progresije itd.
Neko sa jakim Ovnom npr. i punom petom kucom obicno upoznaje nekog ranije, jer taj znak i kuca simbolisu mladost.
Svi vodeni znaci(znak/podznak) isto lakse stupaju u veze. Rak podznak i najlakse od svih(jer ima prirodan afinitet ka zajednistvu, Skorpija u 5, brzo i otkriva seks)
Ko ima Saturn u 7, vladar 7 u Jarcu, Veneru itd. obicno kasnije malo.
Uglavnom za podznak Vodolija i Lav je najmanje verovatan neki srecan brak(da ne ulazim sad u dubiozu zasto i kako) tu dobre planete u 7 mogu da donekle spasu situaciju.
Jaka Vaga uvek tezi zajednistvu, oni su retko sami. Sami su ako im je Venera losa, ali i dalje ne znaci da ne traze nekog jer je to priroda tog znaka.

A za karakter partnera se vise gledaju Mars i Sunce, 7 polje je vise priroda veze, karakter prvo opisuju ove dve planete. Kod Marsa prvo znak pa aspekti, kod Sunca vise aspekti. Gleda se i polozaj Sunca(da li je u padu, izgnonu, egzaltirano itd.). Sunce u Vagi npr. obicno pokazuje da je muz stariji, ne vole 'klince'(Mars je tu u padu).

A sad sto se tice vremena braka, za vezu moraju nekako biti aktivirane 4 i 5 kuca u tranzitu, to je obicno pocetak veze.
Za papriloski brak i vreme vencanja moraju da budu uvezani Venera Jupiter i Saturn u tranzitu nekako zajedno.
Zavisi od svake karte, mislim da nema nekog univerzalnog odgovora, sto znam da nije nesto od pomoci kao odgovor.

korisno saznanje ovo za karakter partnera i prirodu veze. :D

e sad ja opet da pitam, pocetak 5 u Strelcu, zavrsa se u Jarcu.
Jupiter - 8.
Saturn - 9.
sta imate da kazete na moje veze? :lol:

sad ovo sto si rekla za Mars, Sunce i 7 mi otvara neke vidike mozda. imam Sunce opozicija Saturn - stariji :think:
oteracete me sa cele astrologije s ovim pitanjima :lol:
 
Mislim da i tu prvo mora natal, pre nego sto se ukljuce tranziti, progresije itd.
Neko sa jakim Ovnom npr. i punom petom kucom obicno upoznaje nekog ranije, jer taj znak i kuca simbolisu mladost.
Svi vodeni znaci(znak/podznak) isto lakse stupaju u veze. Rak podznak i najlakse od svih(jer ima prirodan afinitet ka zajednistvu, Skorpija u 5, brzo i otkriva seks)
Ko ima Saturn u 7, vladar 7 u Jarcu, Veneru itd. obicno kasnije malo.
Uglavnom za podznak Vodolija i Lav je najmanje verovatan neki srecan brak(da ne ulazim sad u dubiozu zasto i kako) tu dobre planete u 7 mogu da donekle spasu situaciju.
Jaka Vaga uvek tezi zajednistvu, oni su retko sami. Sami su ako im je Venera losa, ali i dalje ne znaci da ne traze nekog jer je to priroda tog znaka.

A za karakter partnera se vise gledaju Mars i Sunce, 7 polje je vise priroda veze, karakter prvo opisuju ove dve planete. Kod Marsa prvo znak pa aspekti, kod Sunca vise aspekti. Gleda se i polozaj Sunca(da li je u padu, izgnonu, egzaltirano itd.). Sunce u Vagi npr. obicno pokazuje da je muz stariji, ne vole 'klince'(Mars je tu u padu).

A sad sto se tice vremena braka, za vezu moraju nekako biti aktivirane 4 i 5 kuca u tranzitu, to je obicno pocetak veze.
Za papriloski brak i vreme vencanja moraju da budu uvezani Venera Jupiter i Saturn u tranzitu nekako zajedno.
Zavisi od svake karte, mislim da nema nekog univerzalnog odgovora, sto znam da nije nesto od pomoci kao odgovor.

Da dodam.. 7p nije priroda veza, to je 5p. 7p je po derivatnim poljima 1polje partnera tj njegov asc. Preko 7p mozemo da priblizimo i izgled partnera.

Mars u zenskoj karti predstavlja muskarce ka kojima tezimo a Sunce predstavlja muskarca tj supruga kojeg dobijamo.
Kao kod zena - iz Venere (devojke) se pretvaras u majku (Mesec)
Venera si ono sto si sad, a Mesec opisuje kakva ces biti supruga i majka. Tako i kod muskaraca.
 
Da dodam.. 7p nije priroda veza, to je 5p. 7p je po derivatnim poljima 1polje partnera tj njegov asc. Preko 7p mozemo da priblizimo i izgled partnera.

Mars u zenskoj karti predstavlja muskarce ka kojima tezimo a Sunce predstavlja muskarca tj supruga kojeg dobijamo.
Kao kod zena - iz Venere (devojke) se pretvaras u majku (Mesec)
Venera si ono sto si sad, a Mesec opisuje kakva ces biti supruga i majka. Tako i kod muskaraca.

ovo se zna i bez astro filozofije

- - - - - - - - - -

:lol:

- - - - - - - - - -

tezis ka nekom :zaljubljena:
a zapadne ti neki krlja :zcepanje:
 
Odgovara fizičkom i karakternom opisu tvog budućeg bračnog partnera.
Nešto mi govori... javlja mi se.... vizija.... da ćete uskoro ustanoviti na čemu ste i da posle toga možete komotno da ugovorite svadbu.

meni se mesecima unazad javlja on u snu. a tek skoro smo se zvanicno upoznali, stvari koje sam sanjala su ispale tacne - vezane za njega
 
Mi Jarici smo realni i ne odlucujemo srcem.
Ne zalecemo se i ne idealizujemo. A kao pesimisti uvek smo spremni na najgore pa malo kad postoje iznenadjenja za nas.

- - - - - - - - - -

Odgovara fizičkom i karakternom opisu tvog budućeg bračnog partnera.
Nešto mi govori... javlja mi se.... vizija.... da ćete uskoro ustanoviti na čemu ste i da posle toga možete komotno da ugovorite svadbu.

Javlja ti se :lol:

- - - - - - - - - -

Tanti, molim te :lol:
 

Back
Top