Pitajte u vezi zdravlja

@mimi`s mom veliko hvala na odgovoru...sve cu to baki preneti sutra,nadam se da ce nas macak do sutra biti u zivotu.
zaista je divno ovo sto radite i zao mi je i velika je steta sto se nisam ranije setio da pitam za savet.

p.s.molim da mi odgovoris ako doznas nesto i u vezi macinog lizanja betona a i spavanje/lezanje u travi i na zemlji(obicno je spavao u bastenskoj stolici kad je napolju)
 
Poslednja izmena:
@mimi`s mom veliko hvala na odgovoru...sve cu to baki preneti sutra,nadam se da ce nas macak do sutra biti u zivotu.
zaista je divno ovo sto radite i zao mi je i velika je steta sto se nisam ranije setio da pitam za savet.

p.s.molim da mi odgovoris ako doznas nesto i u vezi macinog lizanja betona a i spavanje/lezanje u travi i na zemlji(obicno je spavao u bastenskoj stolici kad je napolju)

To sa ležanjem na zemlji mi je promaklo a verovatno ukazuje na povišenu temperaturu, što je u ovom slušaju dobar znak, organizam se i dalje sam bori. To lizanje betona nam nije jasno, nema ni moj muž pojma šta bi moglo da bude. Pa javi kako je mali golubar.
 
ta ranica lici kao da je od vazdusne..ne znamo sta bi drugo moglo biti..
a to lizanje betona-mozda ima neke veze(mozgam ja) mozda ne moze da guta,ili ima nesto u grlu/na jeziku ili ga svrbi..
inace ga mazi baka svaki dan,i ceslja ga..ne buni se..samo kad bi jeo..javicu joj sutra sta jos da preuzme.
hvala jos jednom:heart:
 
@miom,danas baka kaze da je ranica na dobrom putu da zaraste,ali mu je videla da u usnoj duplji,na jeziku kao ima nesto veliko gnojavo...zato je sigurno lizao beton i ne moze da jede:cry:

Probajte da mu ispirate usta čajem od žalfije, on ima antiseptičko dejstvo, i nastavite sa antibioticima kao i dosad. Možeš i da mu kupiš nešto za ispiranje usta u humanoj apoteci, samo objasni da je u pitanju mačak i reci da su mačke alergične na streptomicin.
 
sve je to ok,ali ja mislim da ste trebali da ga vodite kod veta jos u samom pocetku problema,a ne da cekate 5 do 12nikako nije isto kada vet vidi pacijenta i kada mu objashnjavas preko telefona ili neta simptome...
da je to tako lako,niko od nas ne bi nikada isao kod doktora nego bi se sve resavalo preko telefona,niti bismo vodili ljubimce kod veta,vec bi ih lecili na ovaj nachin...
 
Poslednja izmena:
sve je to ok,ali ja mislim da ste trebali da ga vodite kod veta jos u samom pocetku problema,a ne da cekate 5 do 12nikako nije isto kada vet vidi pacijenta i kada mu objashnjavas preko telefona ili neta simptome...
da je to tako lako,niko od nas ne bi nikada isao kod doktora nego bi se sve resavalo preko telefona,niti bismo vodili ljubimce kod veta,vec bi ih lecili na ovaj nachin...

naravno da ste potpuno u pravu,i o tome nema polemike,ali
vec rekoh da moji nikako nisu u mogucnosti da ga vode kod veta,a i taj jedan seoski koji opsluzuje sve je vrlo diskutabilan.
 
elem...nama je pre nekih 7 godina dosao machak u dvoriste koji je imao rupu u kozi i video mu se grkljan :shock:
bilo je i gnoja malo i ko zna chega...mi smo mu samo redovno ispirali hidrogenom(3%) i zaraslo je....on je ostao kod nas i ime mu je bilo Grklja(moj cale ludak ga nazvao tako) mi ostali smo bili fini pa smo ga zvali Zika :lol:
kasnije smo ga poklonili caletovom prijatelju,i ne znam dal je jos ziv :(
ali to je druga tema
 
Kako se prepoznaje da li je kuja skotna? Komsinica je jedan dan ostavila kuju koju je nasla na ulici sa svojim psom i izgleda da su se parili!

Najčešće ne može da se prepozna do nekih 40-tak dana, oni koji su imali ili imaju kuje će ti preciznije reći a prepoznaje se po tome što porastu stomak i mlečne žlezde, što dalje odmiče, to je sve izraženije, kuja počinje brže da se umara, da leži i sedi polubočno, tako da pazi na stomak... Prošetaj malo po Labradorima, Astorelina Alfa je na jednoj slici tipičan primer "trudnice".
 
Kako se prepoznaje da li je kuja skotna? Komsinica je jedan dan ostavila kuju koju je nasla na ulici sa svojim psom i izgleda da su se parili!

Kako je dosla do zakljucka da su se parili i kako je uopste mogla da ostavi kuju u teranju sa muzijako ako nije htela da se upare?

Tasko se prepoznaje prvih mesec dana,ali je moguce provaliti po iscedku bezbojnom koji kuji ide iz vagine.

Ali ako ona nije videla sam cin parenja,mozda se nisu ni uparili. Pitaj je kako je dosla do tog zakljucka.
 
Kako je dosla do zakljucka da su se parili i kako je uopste mogla da ostavi kuju u teranju sa muzijako ako nije htela da se upare?

Tasko se prepoznaje prvih mesec dana,ali je moguce provaliti po iscedku bezbojnom koji kuji ide iz vagine.

Ali ako ona nije videla sam cin parenja,mozda se nisu ni uparili. Pitaj je kako je dosla do tog zakljucka.

I zato je Vilus moderator! Meni u prvom momentu ni na kraj pameti nije palo da komšinica pita da bi se na vreme "rešila" skotne kuje ili tako nešto. Pretpostavka je majka svih za... pa sam tako i ja poletela sa zaključcima. Dakle, otkud joj ideja da ih ostavlja bez nadzora i otkud zna da su se parili? Ovo ostalo, kao što piše.
 
I zato je Vilus moderator! Meni u prvom momentu ni na kraj pameti nije palo da komšinica pita da bi se na vreme "rešila" skotne kuje ili tako nešto. Pretpostavka je majka svih za... pa sam tako i ja poletela sa zaključcima. Dakle, otkud joj ideja da ih ostavlja bez nadzora i otkud zna da su se parili? Ovo ostalo, kao što piše.


Pa ja ne znam uopste kako ljudi uzmu pse a ne vode racuna o njima, a nisam mnogo pricala sa njom i samo sam joj rekla i da je skotna da moze da je sterilise ali ako je kuja vec zasla u trudnocu da je steta da je muci i da je veci rizik a da saceka onda da se okoti pa udomi kuce.
E sad, s obzirom da je to pas koji je manji rastom, recimo velicine kokera a muzjak je skocki ovcar postoji rizik da se kuci pocepa materica pri porodjaju, ako su veci stenci.
 

Back
Top