Pitajte u vezi zdravlja

Hvala nut kasnije smo uspeli ponovo da ih uparimo i slepili su se! Nadam se da je onda i kuji termin cim je stala i uparila se pretpostavljam da je to to. Rekao sam vec da je svega 3-4 dana krvarila ali neki 7-8 dan smo je prvi put spojili i ucinicemo to jos jedan put nakon 48 sati. Verujem da ce tada 90% biti siguran uspeh. Pozdrav svima

Ma bice stenaca onda ne sekiraj se.
 
Treba mi pomoc.Ne znam dal neko moze da mi pomogne, al vredi pokusati.
Elem, moj pas ima godinu i 4 meseca i stalno jede govna po ulici. Ne postoji teoretska sansa da ga odviknem. Znam da to neki psi rade, i cula sam da je to zbog nedostatka necega, pa tako nadoknadjuju. Interesuje me sta mu fali, pa da mu to i dam, jer je postalo nepodnosljivo. Gde god da ga pustim u bilo kom parku, on ce naci ***** i pojesti ga. Ne razumem, od svih pasa koje znam, on jedini to radi. Pored toga sto je odvratno,moze da se zarazi nekom bolestinom.
Juce sam ga pustila na 15 min zajedno sa jos 4 psa, i jedini je on jeo govna. Nisam znala koliko je pojeo. Kad smo dosli kuci, on se sve nesto vrteo i drhtao, ja se uplasila sta mu je i onda je odjednom povratio, ubite me ako nije bilo pola kile govana i nekih gluposti. Jutros je opet povracao, samo manju kolicinu. Nasla sam mu jutros, izmedju ostalih bljuvotina i parcice metala i gume od neke igracke, onda razno semenje, grancice...Stvarno ne znam sta da radim. I dobijao je batine i vodila sam ga u delove gde sam mislila da je cisto, ali nista ne vredi.
 
Treba mi pomoc.Ne znam dal neko moze da mi pomogne, al vredi pokusati.
Elem, moj pas ima godinu i 4 meseca i stalno jede govna po ulici. Ne postoji teoretska sansa da ga odviknem. Znam da to neki psi rade, i cula sam da je to zbog nedostatka necega, pa tako nadoknadjuju. Interesuje me sta mu fali, pa da mu to i dam, jer je postalo nepodnosljivo.

Pojava se zove koprofagija i o njoj je nadugacko i nasiroko pisano na raznim mestima. Ako te ne mrzi, potrazi je na Guglu. Ukratko, radi se ili o hipovitaminozi (manjku vitamina), uglavnom A (crveno i narandzasto voce i povrce) i narocito K (zelenis i iznutrice). I, ukratko, welcome to the club! Resenje je u prvom slucaju bolje izbalansirana ishrana a u drugom "cvrsca ruka" i vise paznje. Mi smo u setnji ili na povodniku ili pod strogim nadzorom. Vise ne jede (zivi me blam jeo godinama, na brdu iznad moje zgrade je poljoprivredna skola i gomile balege i brabonjaka) ali i dalje mu je tesko da odoli a da ne onjusi. Valjda ga je vremenom bar malo popustila radoznalost. Procice ga to, ne predaj se. Istina, radi pravih rezultata cete morati postupno i JAKO STRPLJIVO da radite ali, sto je brzo, to je i kuso!
 
Dvogodišnjem, kastriranom mačku povremeno dajem Uro-pet pastu, a u pet-šopu su mi preporučili hranu koja između ostalog sadrži metionin, pa me interesuje da li takva hrana može stalno da se daje ili je treba davati povremeno, ili u nekom vremenskom periodu pa prekinuti... Reč je o "Trainer" hrani tipa senzibil ili hairbol.
 
Dvogodišnjem, kastriranom mačku povremeno dajem Uro-pet pastu, a u pet-šopu su mi preporučili hranu koja između ostalog sadrži metionin, pa me interesuje da li takva hrana može stalno da se daje ili je treba davati povremeno, ili u nekom vremenskom periodu pa prekinuti... Reč je o "Trainer" hrani tipa senzibil ili hairbol.

Da budem iskren ne znam o kojoj hrani je rec i ne znam kakvog je kvaliteta.uro pet pasta nije losa i treba je mozda davati preventivno ali to svakako ne garantuje da nece doci do problema sa urinarnim traktom.
Ne znam zasto su ti preporucili hairball hranu i uro pet pastu ali dobro i njih covek treba da razume jer su trgovci.
S obzirom da ti je macor kastriran treba da mu nadjes hranu koja je bas napravljena za kastrirane macke i kojom moze da se prevenira FUS i eventualna prekomerena tezina posto je manje kaloricna.Sa takvom hranom mozes svoju macku da hranis stalno i nije toliko skupa.
Pozdrav
 
Hvala na brzom odgovoru, pastu mi je preporučio veterinar kao prevenciju pošto je cicko prošle zime imao manjih problema sa urinarnim traktom, a hrana sadrži DL-metionin koji je sastojak paste, pa mi je zato u petu predložena ta hrana. Do sad sam mu davala Rojal kanin, ali nije baš lud za njom.
 
Interesuje me da li psu mogu u isto vreme da dajem pronizon i kondroin? Pronizon pije trenutno zbog terapije, a kondorin mora da pije stalno zbog kukova pa ne bih bas da mu pravim pauzu od mesec dana dok ne prestane da pije pronizon ako je ikako moguce.
 
Interesuje me da li psu mogu u isto vreme da dajem pronizon i kondroin? Pronizon pije trenutno zbog terapije, a kondorin mora da pije stalno zbog kukova pa ne bih bas da mu pravim pauzu od mesec dana dok ne prestane da pije pronizon ako je ikako moguce.

Nadam se da je pronison prepisao vet, nemoj davati kortizone na svoju ruku



mesec dana???

ne prekidaj sa hondroitinom i sulfozaminom!
 
Hvala na brzom odgovoru, pastu mi je preporučio veterinar kao prevenciju pošto je cicko prošle zime imao manjih problema sa urinarnim traktom, a hrana sadrži DL-metionin koji je sastojak paste, pa mi je zato u petu predložena ta hrana. Do sad sam mu davala Rojal kanin, ali nije baš lud za njom.

Probaj da mu nadjes Hills neutered cat.Dobra je hrana mozda cak i bolja od Royal canina mada me ne placaju nista za reklamu.Kod nas je pocela da se prodaje od skoro.
 
treci ocni kapak se ne leci, ako nije bolestan
to je prosto DEO OKA! :))))

napisi sta primecujes i koje probleme pas ima
to je kao da si nas pitala kako se leci ruka ili nos....
pzzz

S'vremena na vreme otekne i pocrveni,pa prodje.
Biglovi inace imaju problem sa tim trecim kapkom. Rekli su mi da im oslabi tetiva koja drzi zlezdu i da se zbog toga javlja taj otok i crvenilo.
 
Molim Vas da mi pomognete.
Imam pudlu (srednju) i sad joj je 18 meseci.Muzjak je, mada ne znam koliko je to bitno?!
U poslednje vreme je postao vrlo neugodan i kod kuce i na ulici. Redovno ga izvodimo u setnju i bavimo se njime, ali je on i dalje postao prava napast.
Na ulici nam ponekad bude veoma neprijatno jer strasno laje na prolaznike i kidise, mada nikoga ne dira i ustukne ako krenu prema njemu, ali je vrlo neprijatna situacija. A kod kuce napada nas ukucane, grize nas , vuce, skace po nama.
Ne znamo sta mu je?! Sta se desava? Da li je to samo prolazna pojava ili ce on i nadalje ostati ovakav?
Inace je veoma dobar i "pristojan" ako negde odemo s njim u goste i zaista nemamo razloga da se postidimo.
Ali ej u kuci i na ulici postao nemoguc. Pomagajte!
 
Molim Vas da mi pomognete.
Imam pudlu (srednju) i sad joj je 18 meseci.Muzjak je, mada ne znam koliko je to bitno?!
U poslednje vreme je postao vrlo neugodan i kod kuce i na ulici. Redovno ga izvodimo u setnju i bavimo se njime, ali je on i dalje postao prava napast.
Na ulici nam ponekad bude veoma neprijatno jer strasno laje na prolaznike i kidise, mada nikoga ne dira i ustukne ako krenu prema njemu, ali je vrlo neprijatna situacija. A kod kuce napada nas ukucane, grize nas , vuce, skace po nama.
Ne znamo sta mu je?! Sta se desava? Da li je to samo prolazna pojava ili ce on i nadalje ostati ovakav?
Inace je veoma dobar i "pristojan" ako negde odemo s njim u goste i zaista nemamo razloga da se postidimo.
Ali ej u kuci i na ulici postao nemoguc. Pomagajte!

Pokusajte da mu produzite setnje, ili ako ne mozete onda ga izvedite negde gde nema puno ljudi i bacajte mu lopticu dok se dobro ne umori. Dobro bi bilo u stvari i jedno i drugo da bi potrosio visak energije koji iskaljuje na vama i prolaznicima. Takodje nemojte da mu dozvolite da vas grize i vuce, jer mu tako stavljate do znanja da je on glavni pa samim tim ce i slabije da vas slusa. Pas je sada dosao u jednu od faza odrastanja kada vise nije stene (ni psihicki ni fizicki) i trazi svoje mesto u "coporu" i to sto visi polozaj. Tako da je sada dobro vreme da ga podsetite na njegovo mesto u porodici. To znaci da kad pocne da laje na vas ili nekog nepoznatog vi ga uhvatite za vrat i prislonite uz zemlju. Ne pustajte ga dok se ne smiri. Usput mu vise puta ponovite komadnu kojom cete ga nauciti da je tako ponasanje neprihvatljivo (recimo "tisina" ili "dosta), bitno je da su kratke reci.
 
bas tako kako je mackic rekla, kad pocne da vas maltretira, uhvatis ga za vrat i prislonis uz zemlju, odsecno, da se zna ko je glavni. Tako svaki put. Morate sad nesto da preduzmete, inace ce biti sve gori i gori, a ako se potpuno osili,postace nepodnosljiv. Znam jednu pudlu koja grize svakog ko udje u kucu, i vlasnike i goste. I na ulici kad krene da kevce na prolaznike, kupite mu davilicu za male rase, i kad pocne da laje, ostro ga cimnite svaki put, posle nekog vremena znace da ne sme to da radi
 
MORAM DA VAM SE OBRATIM I MOLIM VAS ZA POMOC VRLO HITNO! MOJ RETRRIVER STAR 10 MESECEI VEC DVA DANA NISTA NE JEDE , TO MI NIJE STRASNO ALI POVRACA VEC TRI -CETIRI DANA DVA PUTA DNEVNO. VODIO SAM JE KOD VETERINARA DAO JOJ JE NEKE INJEKCIJE ALI NISTA. IZUZETNO JE TUZNA I NE VESELA I MIRNA .!!! STA DA RADIM!
 
treci ocni kapak se ne leci, ako nije bolestan
to je prosto DEO OKA! :))))

napisi sta primecujes i koje probleme pas ima
to je kao da si nas pitala kako se leci ruka ili nos....
pzzz

posto i mene zanima odgovor na pitanje, da pored vilusovih napisem i simtome moje kuce. ranije mu se nije video toliko treci kapak koliko sada. prvi put se problem javio iz nepoznatih razloga- nije mogao da otvori na oba oka 3.kapak,izgledalo je poprilicno jezivo dok nismo ukapirali sta je. malo bi mu proslo a onda kada bi zvakao nesto, opet bi se isto desilo, otisli kod veta nista nije mogao da vidi jer se do tada sve sredilo. od tada mu se cesto desava da mu se oci zakrvave, upale i uz to opet ne moze skroz da otvori treci kapak. icicemo kod ocnog uskoro po preporuci ovog naseg veta, ali volela bih da cujem i tvoje misljenje. kada mu uporedim oci sa njegovim bratom koji je jednom imao sl.problem, mom se vise vidi crveni-rozi deo kapka, a drugom ne. da naglasim da su im oci ranije bile iste.
 
MORAM DA VAM SE OBRATIM I MOLIM VAS ZA POMOC VRLO HITNO! MOJ RETRRIVER STAR 10 MESECEI VEC DVA DANA NISTA NE JEDE , TO MI NIJE STRASNO ALI POVRACA VEC TRI -CETIRI DANA DVA PUTA DNEVNO. VODIO SAM JE KOD VETERINARA DAO JOJ JE NEKE INJEKCIJE ALI NISTA. IZUZETNO JE TUZNA I NE VESELA I MIRNA .!!! STA DA RADIM!

Moraces da je vodis ponovo kod veterinara.U principu nista ne moze da se sredi samo sa jednom terapijom.Mora da se uradi dobar i temeljan pregled.Potrebno je uraditi i RG snimanje da se vidi da nije da nije progutao neko strano telo(sto je kod retrivera dosta cesto jer su alavi).Ako je potrebno treba ga snimiti sa kontrastom da se vidi da nema negde zacepljenja u giestivnom traktu.
Nisi pomenuo da li povraca posle uzimanja vode i da li uopste uzima vodu?Ako ne uzima ni tecnost treba ga nakaciti na infuziju da ne bi dehidrirao.
Pozdrav
 
POMOC!!!
Pas crni ruski terijer vec par meseci ima problem koji niko ne moze da resi. Stara je 2 god,na nos ne moze da dise i krci kao da je zapusen. Radili su bris i nos je cist. Pre mesec dana joj je radjena krvna slika i primeceno je da ima povisen holesterol,pa je bila na dijeti. Medjutim pre 2 dana joj je opet vadjena krv i utvrdjeno je da su joj jetra i bubrezi u redu a da su joj leukociti 2,1.
Pas se oseca dobro.jede,igra se... Pila je i neke silne antibiotike ali nista i dalje ne moze da dise na nos. A da zaboravih,pre 2 nedelje leukociti su bili 5,5

Unapred hvala
 

Back
Top