Pitajte u vezi zdravlja

Moguce da je u soku. Ali bi trebalo sto pre da je odvedes kod veta, ako ne mozes danas, onda sutra obavezno, cisto da je pregleda, da budes siguran da je dobro. Postoje ambulante koje rade 24h, a imas i privatne veterinare koji rade po pozivu.
Pre neki dan je kamion kad mene zakacio psa, i on je istog momenta poceo da cvili, legao je na pod i nije hteo da se pomeri. Odvezli su ga odmah kod veta, da bi utvrdili da mu nije nista, nista nije slomljeno, ispostavilo se da ga je kamion samo dodirnuo. A eto vidis, od soka je pao na zemlju i poceo da skici.
 
Ma sigurno ima nekog ko dezura. Ako si u BG blizu faxa, oni bi trebalo da su tu do 13h nedeljom. Mozda ima neko unutrasnje krvarenje ali nista ne mogu da ti kazem napamet. A mozda je samo dozivela stres. To bi bila bolja opcija. Drzimo ti palceve i javi sta je bilo.
 
Evo i ja imam jedno pitanje! Pre 20-ak dana sam kupio stene zenkicu nkd pticara staru 4 meseca i odgajivac mi rekao da su joj se vec izmenjali zubici sem ocnjaka cija je zamena u toku pokazavsi mi tom prilikom i mali otok bas na mestu ocnjaka!
No, i danas je otok na istom mestu, ocnjaci su tu i dalje, nju to ocigledno boli jer hranu obavezno uzima samo sekuticima i prebacujena kutnjake pri cemu bolno krivi glavu pri zvakanju hrane!
Dali je to normalno stanje ( imam informacije od drugara da nisu ni primetili menjanje zubica kod iste rase osim grizenja stvari), a ona bukvalno nista ne grize osim tkaninu ili tvrdu koricu hleba koju bukvalno rastrza? dali ima nekih lekova koji bi joj olaksali i dali neko ima iskustvo ili neko znanje o ovome???
Unapred hvala na odgovoru!
 
Mojoj cerki upravo rastu zubi i ako ti je za utehu, mazem joj Kalgel, imam utisak da joj bas pomaze. Inace, nicanje ili menjanje zuba je vrlo individualna stvar i videla sam masu slucajeva da su nikli stalni zubi a mlecni jos nisu ispali. To je izgledalo groteskno i mogu samo da pretpostavljam kako je jadniccima bilo, cak sam neke od tih zubica i izvadila-rukom, bez vecih problema.
 
Moj pas je mesec dana imao mlecne i stalne zube, jedne preko drugih. Mozda ga je i bolelo, ali mi to nismo primetili. Jedan dan se, jreci lopticu zakucao u vrata i otpao mu jedan zub, krvarenje je bilo uzasno, a isto vece je otpao i drugi... sve mu se to desilo jako kasno, otprilike sa 6 meseci, tako da nemoj da brines
 
hvala na odgovoru mica zr, ja strpljenja i ljubavi za nju imam i previse i meni samoj to i nije neki problem sto je takva ali pravo mucenje je kad je setam jer ona tada vuce, legne, cima se, izvlaci se sa povodca pa je jedva uhvatim. Skroz je nepoverljiva i strasno mi je nje zao sto je takva. Da li bi neki antidepresivi tu pomogli, ne znam to onako pitam jer svasta mi pada na pamet samo da bih joj pomogla. Molim Vas za jos neki savet. Puno pozdrava od mene i mog haskija.
 
Od cega mi maca ima gliste? Po govancetu su neke male bijele glistice.

To je bese ono crno mace sto ide u Crnu Goru? Retko koje mace i stene nema gliste, narocito ako je, kao tvoje, pokupljeno sa ulice. Obicno ih dobiju jos od majke, pre nego sto ih okoti. Ako je izbacilo jednu generaciju glista, verovatno ce sad da ima malo problema i sa disanjem, ne sekiraj se, to je normalno i zove se entero-hepato-pulmo-enteralna migracija. Nadam se da cete se za dve-tri nedelje dovoljno sprijateljiti da mozes da joj das sredstvo protiv glista, ali moras to da uradis pre nego sto izbaci sledecu generaciju jer se onda "agonija" nastavlja jos 3 nedelje. Ako pacijent ima gliste, terapija se daje dvokratno, odmah i za 20-tak dana posto sredstva ne deluju na jaja a zivotni ciklus vecine askarida traje oko 20 dana. Kad joj budes kupovala lekic, idi u eterinarsku apoteku, po pet sopovima su skuplje jer oni po novom zakonu nemaju pravo da ih nabavljaju pa je onda ono sto oni imaju ustvari preprodaja a i u apotekama ce ti dati bolji savet sta i kako. :wink:
 
MOLIM ZA POMOC

moj machak maksim se vec treci mesec linja kao lud
okej, ako sam do sada mislila samo da je preterano
sada mislim da je mozda u pitanju neka bolest i zato vas molim za pomoc
iako cu veterinara zvati ujutro
potrebna su mi vasha iskustva

to je vec 3 meseca neprestano
sada kada ga pomazite ostane vam puna shaka dlaka
chetkam ga na dnevnom nivou
chak sam ga pre mesec i neshto dana i kupala u pokushaju da vishak dlaka otpadne
sada kada sa dva prsta bukvalno pipnete njegovo krzno
izmedju ta dva prsta vam ostane 20 dlaka minumum

da ne pominjem da na tepihu nalazim njegove pramenove

on je rodjen u julu
primio je sve vakcine i tablete protiv glista

pitanje je...da li je to normalno?
 
Imam koker spanijela koji je star skoro 5 meseci i nekontrolisano ujeda,to sam tolerisala dok je bio mladji,kao,ostri zube,ali sad to ujedanje prelazi svaku meru!Da li je to samo prolazno i sta treba da uradim povodom toga?
P.S. Vakcinisan je protiv besnila,stenecaka...
 
Lokalni anestetik u vidu gela, kupuje se u humanim apotekama, ljubicasta tubica. Zove se Kalgel (ili Calgel, nisam sigurna) i efikasno je jer ublazava i bol i otok. Cak je moja Milica (cerka) jedne veceri u mraku imala fatalan sudar sa nogarom od kreveta i imam utisak da bi mnooogo vise krvi bilo da nisam sacuvala hladnu glavu i namazala joj kalgel. Bebama sme da se maze do 6 puta dnevno i nikako posle jela, za kucu samo smanjis dozu. Proceni vec po masi.
 
Поред могућности да куца мења зубе (то је обично у 4-том месецу), мора и да јој се стави до знања да је уједање нешто што се не толерише. Дакле, кад крене да гризе, одлучно се каже "не" са мало повишеним и строгим тоном и припрети прстом да то види, ако настави, поновити, ако и даље наставља онда пљуска по њушци. У случају да је пас упоран у уједању, следи покоравање тако што ћеш пса да ухватиш у пределу врата и да га пажљиво притиснеш на доле да не може да се извуче. Или га ухвати за кожу на врату и благо протреси уз команду "не". Ако не будеш то сузбила сад док још можеш, имаћеш касније проблема са њим. Све ове радње су мање-више "копија" радњи паса у чопору, тако да ће твој пас врло брзо укапирати.
 
BojaneDj, evo i mene opet. Henry je jutros zmirkao na jedno oko, posle se zaigrao sa drugim mackom (Stanley) i mislim da je u toj igri povredio oko (ne znam da li ono zmirkanje da povezem sa tim jer se ovo desilo u igri sa drugim mackom). Odjednom se umirio, zatvorio oko a krupne suze su kapale iz tog oka.Posle nekoliko sati, to oko mu i dalje suzi, otvara ga ali samo do pola. Oprala sam mu ga malo sa kamilicom i ne znam moram li ga odmah danas voditi kod veterinara ili bi moglo cekati do sutra. Ovde su praznici, nemam pojma hocu li naci nekog. Evo i slicica;
DSCF1845-1.jpg


sad mali persijski macak.
cini mi se da gljivicna infekcija ne prolazi (mozda se cak i pogorsava) uprkos lekovima koje pije (Fulviderm Virbac 1/4 dnevno) i kupanja medicinskim samponom jednom nedeljno. on je inace mnogo veseo, zivahan i dobro jede. i dalje je u karantinu, a moja sedamnaestogodisnja cerka je izgleda dobila infekciju od njega, odmah ispod vrata na kozi ima crveni prstencic precnika 1,3 cm (ringworm)

evo slika od prosle nedelje
DSCF1818-1.jpg

DSCF1824-1.jpg


a ovo su danasnje (ispod okica mu se skori nesto zuckasto braon)
DSCF1841-1.jpg

posle pranja okica kamilicom
DSCF1847-1.jpg


postoji li jos nesto sto mozemo uraditi za te gljivice, pocinjem da brinem,a i karantin postaje sve tezi, on nije srecan zatvoren,a Henry otvara vrata i pokusava da ga oslobodi.
mogu li Henry-ju da pomognem od kuce ili da ga jos danas nosim u hitnu?
 

Back
Top