Piramide "izlivane" na licu mesta!

Ja ipak mislim da mozemo ozbiljno raspravljati argumentima.
Izvinjavam se...
Argumenti? Pa sve ovo sto si naveo , nisu dokazi vec insinuacije.Dokaz je: Evo sleteli vanzemaljci i rekli kako dolaze u miru!
Ovakvi snimci, clanci i sl...nisu stvoreni svrhu inormisanja vec upravo obrnuto...
Nego da se vratimo na temu: "granit - beton" moguce ili nemoguce?
Slazemo se da bi uprostilo pricu oko izgradnje piramida?
 
Savetujem najdobronamernije da bacis pogled na trenutna bojista, krizna podrucja, broj ekoloskih katastrofa, populaciju ljudi u odnosu na resurse, i sumorna predvidjanja eminentnih strucnjaka koji predvidjaju nestanak ljudske rase u sledecih 100 god.


Zemlja umire ,a i mi sa njom.

Nesumljivi uspeh....da.Sta od tog znanja imaju milijarde ljudi u svetu koji nemaju ni za prosecan zivot?Zasto se to udvostrucujuce znanje ne koristi u spasavanje buducnosti?Obustavljanje ratova?Sirenje duhovnosti?

Mi smo civilizacija koja se razvijala zarad pohlepe,a za spasavanje je kasno.Oni to znaju,a onda ce ti isti javno reci da idu na odmor,skupa svi i otici u sklonista koja su gradili nasim parama.
 
Izvinjavam se...
Argumenti? Pa sve ovo sto si naveo , nisu dokazi vec insinuacije.Dokaz je: Evo sleteli vanzemaljci i rekli kako dolaze u miru!
Ovakvi snimci, clanci i sl...nisu stvoreni svrhu inormisanja vec upravo obrnuto...
Nego da se vratimo na temu: "granit - beton" moguce ili nemoguce?
Slazemo se da bi uprostilo pricu oko izgradnje piramida?

Ja sam ti naveo dokaze o tome kako ih zvanicne institucije americke vlade prate.Naveo sam ti materijalne dokaze koje nikako nisu nikakve insinuacije,nego cisti dokazi,koji se mogu uzeti na bilo kojem sudu.
Beton sasvim moguce da su ga koristili,ali kod starih civilizacija je prisutno jedno drugo znanje.Oni su uz pomoc nekih smjesa omeksavali stijene koje su postajale skoro pa tecne i kao takve su ih mogle lako obradjivati.
 
Ja sam ti naveo dokaze o tome kako ih zvanicne institucije americke vlade prate.Naveo sam ti materijalne dokaze koje nikako nisu nikakve insinuacije,nego cisti dokazi,koji se mogu uzeti na bilo kojem sudu.
Beton sasvim moguce da su ga koristili,ali kod starih civilizacija je prisutno jedno drugo znanje.Oni su uz pomoc nekih smjesa omeksavali stijene koje su postajale skoro pa tecne i kao takve su ih mogle lako obradjivati.
Za to sam i ja procitao nede...navodno, postoje odredjene biljke koje svojim ekstraktima mogu razmeksati kamen...
Recept, naravno (nazalost) izgubljen u hodnicima vremena...Medjutim, i mekan kamen je tezak, zbog cega, na prvom mestu, zvanicna teorija o gradnji piramida pada u vodu...Moj nacin je daleko elegantniji.
A po pitanju vanzemaljaca...zbog cega ne uspotave kontakt sa ljudima putem mas-medija?To bi po meni bio najbrzi put za upoznavanje sa njihovim dobrim namerama...cak i nasa tehnologija omogucava da se "udje " u frekfrencije tv i radio signala...
 
Pa ako su nam preneli znanja o kalendarima, o gradjenju piramida i sl...znaci da su nas podrzavali?zato su prestali da cine to?[/B]

Nisu prestali to da cine, nego vise to ne rade tako direktno kao tada. Otkrili su da je direktan pristup u pomaganju evolucije entiteta ( kompleksa uma/tela/duha ) na Zemlji bio kontraproduktivan. Jer, cak i sada kao i tad, postoje entiteti koji nisu spremni da prihvate i da razumeju postojanje tako neceg kao sto su 'vanzemaljci'. Razlog broj jedan je sto sada kada bi pred tobom bila bica ciji bi izraz na 3.Denzitetu bio svetlost i doimali bi ti se kao andjeli, a ti bih smatrao za bogove (kao sto su ih i smatrali, imas brdo sumerskih i kasnijih zapisa..) i ne bi obracao paznju na poruku glasnika koliko na samog glasnika. Samo ona Istina koja je samo-spoznata ima duhovnu snagu. Dakle bez cuvenog dokaza. Drugi razlog je njihova naivnost da ljudi nece zloupotrebiti znanje koje im je pruzeno. Pogledaj sta se desilo Atlantidjanima? Bili su civilizacija koja je trenutno naprednija od nase. Mnogi od njih se sada inkarniraju u ovo vreme kako bi odradili svoj Karmicki dug; sada su drustveni uslovi na tehnoloski slicnom nivou. Egipcani su piramide nakon njihovog odlaska odmah namenili eliti sto im nikako nije bila prvobitna namera. Namena piramida je bila lecenje i inicijacija (postavljanje uslova u kojima bi entitet zapoceo potragu za Jednim Beskonacnim Kreatorom tako sto bi prosao kroz ritual koji bi njegovo telo energizovalo na odgovarajuci nacin da bi prosao nesto sto je iskustvo poput rituala koji danas neka plemena koriste da kroz vatru istaknu duh). Sami kazu da su ucinili dosta gresaka u nameri da nam pomognu. U ovo vreme i zadnjih 40 godina, pomoc dolazi kroz kanalisanje cime prenose poruke bitne za nas duhovni razvoj. Dolaze po pozivu koji im upucujemo svojom Slobodnom Voljom. Medjutim, nece se materijalizovati pred tobom vec ce ti pomoci kroz snove i stvaranjem vizija. Ljudi vode podsvesne zivote.
 
Za to sam i ja procitao nede...navodno, postoje odredjene biljke koje svojim ekstraktima mogu razmeksati kamen...
Recept, naravno (nazalost) izgubljen u hodnicima vremena...Medjutim, i mekan kamen je tezak, zbog cega, na prvom mestu, zvanicna teorija o gradnji piramida pada u vodu...Moj nacin je daleko elegantniji.
A po pitanju vanzemaljaca...zbog cega ne uspotave kontakt sa ljudima putem mas-medija?To bi po meni bio najbrzi put za upoznavanje sa njihovim dobrim namerama...cak i nasa tehnologija omogucava da se "udje " u frekfrencije tv i radio signala...

Takav susret civilizacija koje toliko odskacu u znanju i razvoju mislim da bi bio koban.Sad ce vjerovatno biti kako to da su imali kontakt sa nama u proslosti,moguce je da dok smo bili u kamenom dobu mi njih vidili kao Bogove,a sad bi vec znali ko su i sta su.Takodje moguce i vrlo vjerovatno da odredjene vlade prije svega vlada SAD ima sa njima kontakte,a mi o tome ne znamo.Kad bi se dogodio susret tipa oni slete pred bijelu kucu(a i nije da se nesto tako nije dogodilo
To je i naucna cinjenica o stojecim talasima koji omogucavaju lebdenje,ali zasad ne i tolike tezine,sto su vjerovatno izgubljena znanja.
 
Nisu prestali to da cine, nego vise to ne rade tako direktno kao tada. Otkrili su da je direktan pristup u pomaganju evolucije entiteta ( kompleksa uma/tela/duha ) na Zemlji bio kontraproduktivan. Jer, cak i sada kao i tad, postoje entiteti koji nisu spremni da prihvate i da razumeju postojanje tako neceg kao sto su 'vanzemaljci'. Razlog broj jedan je sto sada kada bi pred tobom bila bica ciji bi izraz na 3.Denzitetu bio svetlost i doimali bi ti se kao andjeli, a ti bih smatrao za bogove (kao sto su ih i smatrali, imas brdo sumerskih i kasnijih zapisa..) i ne bi obracao paznju na poruku glasnika koliko na samog glasnika. Samo ona Istina koja je samo-spoznata ima duhovnu snagu. Dakle bez cuvenog dokaza. Drugi razlog je njihova naivnost da ljudi nece zloupotrebiti znanje koje im je pruzeno. Pogledaj sta se desilo Atlantidjanima? Bili su civilizacija koja je trenutno naprednija od nase. Mnogi od njih se sada inkarniraju u ovo vreme kako bi odradili svoj Karmicki dug; sada su drustveni uslovi na tehnoloski slicnom nivou. Egipcani su piramide nakon njihovog odlaska odmah namenili eliti sto im nikako nije bila prvobitna namera. Namena piramida je bila lecenje i inicijacija (postavljanje uslova u kojima bi entitet zapoceo potragu za Jednim Beskonacnim Kreatorom tako sto bi prosao kroz ritual koji bi njegovo telo energizovalo na odgovarajuci nacin da bi prosao nesto sto je iskustvo poput rituala koji danas neka plemena koriste da kroz vatru istaknu duh). Sami kazu da su ucinili dosta gresaka u nameri da nam pomognu. U ovo vreme i zadnjih 40 godina, pomoc dolazi kroz kanalisanje cime prenose poruke bitne za nas duhovni razvoj. Dolaze po pozivu koji im upucujemo svojom Slobodnom Voljom. Medjutim, nece se materijalizovati pred tobom vec ce ti pomoci kroz snove i stvaranjem vizija. Ljudi vode podsvesne zivote.
Bez namere da bilo koga nipodostavam, Atlantida nije dokazano ni postojanje, ni lokacija.
Inkarnacija i reinkarnacija, nesto sto moja religija ne poznaje, nauka ne moze da dokaze.
Valjda , ako se zna da su piramide luzile u tu vrhu, mogu i danas da lece?
Kako se to tacno radi, to upucivanje poziva S.V.?
Snovi i vizije su oduvek bili izvor praznoverja i manipulacije...onaj ko zeli da pronikne u tajnu svojih snova, neka izvoli nauciti tehnike tumacenja snova, koje funkcionisu( ja ih znam bar tri, i pokazalo se da su delotvorne)
 
Tacno da nije dokazano. Dokazi su posredni. Maje grade piramide, Egipcani grade piramide. Odakle im znanje? Od ostataka Atlantidjana naravno...
Reinkarnaciju poznaje bar duplo vise ljudi na ovoj planeti nego li 'tvoju religiju'...
Piramide i dalje koristi egipatska elita u zelji da ocuva mit koji od turizma donosi brdo para.
Lepo, u meditaciji, trazis pomoc oko neceg konkretnog. Slobodno trazi Ra. Mozes i Latwii, Hatton, Q'uo..

Ja sam ti ponudio moje misljenje kao odgovor na tvoje pitanje. Naravno da ne ocekujem da ces ga prihvatiti bez pogovora, nisam to ni trazio.
Tebi je ocigledno najbitniji dokaz. Ako ides u tom smeru, onda ti toplo preporucujem da procavas rad Edgar Cayce-a...
 
pa sad...sto se religije tice..moze se diskutovati, ali drugom prilikom.A meditacija, ispravno kanalisana i usmerena, vodi do samospoznaje i prociscenja.Drugim recima do sustine sebe samog....to sto neki traze (i nadju) Boga tamo gde ga nema...tema je za psihologe.
Egar (spavajuci prorok ) Kayce je samo jedan u nizu profitera nad ljudskim patnjama.
 
Egar (spavajuci prorok ) Kayce je samo jedan u nizu profitera nad ljudskim patnjama.

Daj, o cemu pricas. Da je uzeo dolar za svako citanje koje je obavio bio bi prebogat. Poznato je da je ljudima vracao pare i izvinjavao se sto terapija koju je prepisao nije uspela. Iako on nije bio kriv sto se ljudi nisu, ili su se polovicno, pridrzavali njegovih saveta za ozdravljenje. Plus, lik je bio izuzetno pobozan. Svake godine je citao Bibliju 'od korice do korice' od malena. Sam je plasio da je to sto radi zlo. Medjutim, sama citanja i brdo ljudi kojima je pomogao su ga uverila u suprotno. Nadji mi ko je to tvrdio da je profiter i na osnovu cega? Postoje brdo dokumenata i istrazivaca (od kojih su neki jako eminentni) koji su tvrdili da je Casey 'pravi'. Njegova citanja su dokumentovana a i dalje posoje zivi subjekti kojima je pomogao a koji bi ti vrlo rado u lice rekli da li je on profiter ili ne..
 
Robovi pretezno Jevreji su gradili piramide za Egipcane......

nisu, slagali su te ti koji su ti ispricali tu pricu.
nije dokazano da su postojali robovi u vreme kada su se gradile piramide.
nije poznata ni starost piramida, a tek su nedavno otkrili da je sfinga mnogo starija nego sto su egiptolozi tvrdili, tako da price o robovima koji su gradili piramide spadaju u bajke arheologa koji nemaju validniji odgovor.
sto se tice jevreja, sumnjam i da su postojali u to vreme.
 
Tehnologija izlivanja kamena u kalup bi i danas bila korisna.
Spoj tipa "lastin rep" bi pružao značajne mogućnosti kod zidanih konstrukcija.
klizajucilastinrep.jpg
 
Ja imam materijalni dokaz(kako ovo prepotentno zvuci,ali tako je) da su Egipatske piarmide gradjene uz pomoc znanja sa Lemurije.Dakle nisu vjerovatno vanzemaljci imali nista sa tim,nego stare civilizacije koje su raspolagale ogromnim znanjem vjerovatno vecim nego sto i mi imamo danas i drugacijim oblikom znanja nego sto ga mi poimamo danas.Molim moderatore da ostave temu otvorenu,sad ne mogu ,ali za nekih mjesec dana cu postaviti te dokaze.

:pivce:
 

Back
Top