Pink Floyd

Ostali albumi konceptualno i filozofski nisu bas toliko jaki i cvrsti. S izuzetkom A Momentary Lapse of Reason, svi su iz ranih perioda Floyda i vise su odraz usviravanja i trazenja identitea benda. Uglavnom, muzicki izuzetno jaki ili u najgorem slucaju vrlo interesantni (dosta eksperimentalni), bez mnogo duboke filozofije i kompleksno osmisljenih prica.


Ne znam zasto album mora da bude konceptualan da bi bio muzicki kvalitetniji,to mi bas nije jasno!Po meni u njima ima dosta kicha! Shvatam da svi koji pocinju da slusaju floyde se zadrzavaju i vecu paznju poklanjaju kasnijoj fazi zato sto je dosta laksa za slusanje od prve i komercijalnija je.Baretu nije bilo stalo do komercijalnog uspeha vec do same muzike i njene umetnicke strane.Njegova muzika nije imala hitove!I jako mi smeta kad Waters onako sa odusevljenjem prica o Baretovom 'ludilu' ne bi li prodao plocu vise-zalosno je to!A oni kao pricaju o materijalizmu i kapitalizmu,smesno!
 
Ostali albumi konceptualno i filozofski nisu bas toliko jaki i cvrsti. S izuzetkom A Momentary Lapse of Reason, svi su iz ranih perioda Floyda i vise su odraz usviravanja i trazenja identitea benda. Uglavnom, muzicki izuzetno jaki ili u najgorem slucaju vrlo interesantni (dosta eksperimentalni), bez mnogo duboke filozofije i kompleksno osmisljenih prica.


Ne znam zasto album mora da bude konceptualan da bi bio muzicki kvalitetniji,to mi bas nije jasno!Po meni u njima ima dosta kicha! Shvatam da svi koji pocinju da slusaju floyde se zadrzavaju i vecu paznju poklanjaju kasnijoj fazi zato sto je dosta laksa za slusanje od prve i komercijalnija je.Baretu nije bilo stalo do komercijalnog uspeha vec do same muzike i njene umetnicke strane.Njegova muzika nije imala hitove!I jako mi smeta kad Waters onako sa odusevljenjem prica o Baretovom 'ludilu' ne bi li prodao plocu vise-zalosno je to!A oni kao pricaju o materijalizmu i kapitalizmu,smesno!

slazem se da je kasnijji rad komercijalniji.
meddle jede malu decu.... doduse nije sa barretom.
 
Pa dobro svako ima svoj omiljeni album meni licno to je Pajper.Rana faza mi je velicanstvena.Da su floydi promenili naziv grupe posle odlaska bareta a trebali su, da su iole dzentlmeni,ne bi bilo ovoliko suprostavljenih misljenja,Posmatrali bi se kao dva odvojena benda, jer to su ipak dva razlicita shvatanja muzike i nemaju bas dodirnih tacaka pogotovo od meddle-a.
 
Za Waters-ovu turneju, relativno proverena ingformacija:

"It's expected more shows will be added. We have already been told (Unofficially) that Vienna, Zagreb, Belgrade and Athens could be added at the end of June 2011. We will have full ticketing information for you as soon as it becomes available."

aleeeeeee
 
Za Waters-ovu turneju, relativno proverena ingformacija:

"It's expected more shows will be added. We have already been told (Unofficially) that Vienna, Zagreb, Belgrade and Athens could be added at the end of June 2011. We will have full ticketing information for you as soon as it becomes available."

aleeeeeee

eh kad bi dosao zajedno sa gilmourom to bi bilo savrseno al ajd' :) jedva cekam :super:
 
Ostali albumi konceptualno i filozofski nisu bas toliko jaki i cvrsti. S izuzetkom A Momentary Lapse of Reason, svi su iz ranih perioda Floyda i vise su odraz usviravanja i trazenja identitea benda. Uglavnom, muzicki izuzetno jaki ili u najgorem slucaju vrlo interesantni (dosta eksperimentalni), bez mnogo duboke filozofije i kompleksno osmisljenih prica.


Ne znam zasto album mora da bude konceptualan da bi bio muzicki kvalitetniji,to mi bas nije jasno!Po meni u njima ima dosta kicha! Shvatam da svi koji pocinju da slusaju floyde se zadrzavaju i vecu paznju poklanjaju kasnijoj fazi zato sto je dosta laksa za slusanje od prve i komercijalnija je.Baretu nije bilo stalo do komercijalnog uspeha vec do same muzike i njene umetnicke strane.Njegova muzika nije imala hitove!I jako mi smeta kad Waters onako sa odusevljenjem prica o Baretovom 'ludilu' ne bi li prodao plocu vise-zalosno je to!A oni kao pricaju o materijalizmu i kapitalizmu,smesno!
da,da,slazem se sa ovim:).bolje si to srocio od mene u prethodnim postovima.
 
Možda dolaze u Srbiju? To bi bilo divno. Ja se već spremam za Budimpeštu u aprilu sljedeće godine. Samo mislim da karte neće biti nimalo jeftine. Karta za koncerte u SAD se kreću oko $250 što je otprilike 210€ po sadašnjem kursu (izvor www.ticketmaster.com). Ako je nama najbliži šou u Budimpešti, sa povratnom voznom kartom Beograd-Budimpešta koja košta 26€, samo da budeš tamo treba ti 236€ (~25 000 din).
Ja sam inače planirao da kupim novi komp (ovaj sad mi je prastara mašina sa 478 socket procesorom...), ali steširani keš definitivno ide na Votersa. :)

Ko bi još išao?
 
Da, vrlo beskrupulozno od njega. Bolje bi bilo da zakupi, recimo, arenu i onda odsvira koncert, ali da ne pusti nikoga da uđe.
Ili još bolje, da nas pusti sve za dž, skuva nam po kaficu, odsvira koncert i još da nam da po hiljadu kinti džeparca da popijemo po piće.
Ja se ne bih bunio...
 
haos. ludnica.

Tue 04/12/11 Budapest, Hungary Budapest Sportarena
Fri 04/15/11 Prague, Czech Republic O2 Arena

na ova dva sigurno idem

ako ubaci i Zagreb isto sigurno, a Beograd ... ne mogu ni da zamislim kako bi me puklo to. u svojoj poslednjoj turneji dolazi kod nas. mislim da bih se raspao na koncertu
 
Možda dolaze u Srbiju? To bi bilo divno. Ja se već spremam za Budimpeštu u aprilu sljedeće godine. Samo mislim da karte neće biti nimalo jeftine. Karta za koncerte u SAD se kreću oko $250 što je otprilike 210€ po sadašnjem kursu (izvor www.ticketmaster.com). Ako je nama najbliži šou u Budimpešti, sa povratnom voznom kartom Beograd-Budimpešta koja košta 26€, samo da budeš tamo treba ti 236€ (~25 000 din).
Ja sam inače planirao da kupim novi komp (ovaj sad mi je prastara mašina sa 478 socket procesorom...), ali steširani keš definitivno ide na Votersa. :)

Ko bi još išao?

nece biti toliko para u Evropi. bio sam na Watersu dvaput do sada, Locarno 2006 i Budimpesta 2007 i oba puta karta nije presla 50-60 evra. opusteno. idemo zajedno ako hoces, a ako si za dodatnu avanturu, mozes da produzis sa mnom u Prag gde je koncert tri dana kasnije :)
 
Ne.Bilo bi bolje da mu svi date po 500eura!Zasluzio je covek!

Sve preko 50-60 evra je mnogo za bilo koji koncert
Ali s obzirom da je opste poznato kakva je bila ona "the wall" turneja, zatim kakvu sada doticni Waters najavljuje, a i da mi je the wall jedan od omiljenih albuma, mesta za tvoj sarkazam nema. Ako ti ne bi dao 5-6 hiljada za tako nesto, to ne znaci da (nas) nema koji bismo, vrlo rado.
 
Nemaju oni nikakve veze sa klasikom,niti se njihova vrednost dokazuje na taj nacin.Imas jos mnogo bendova ciju muziku je odsvirao LFO.To ti je samo pokusaj da se preko popularne muzike privuku ljudi na njihove koncerte.Sad se lepo cuje na ovom primeru ustvari da njihova muzika i nije toliko bogata...Najbolje je ipak slusati studijski album i gitarske solaze.
 

Back
Top