Pink Floyd

tasa.m:
Ako se ne varam to je neka grupa?Cini mi se da moja sestra slusa tako nesto... :confused: :confused:

A sestra ti je uskratila obrazovanje? Ili si samo mutav?

Anyways, KAKAV BRE NIS? Ko dolazi u Nis?

I da, sta sam hteo inace, da li je neko cuo alternativnu verziju stvari On the Run sa Dark Side of the Moon-a? Nema veze nikakve sa onim sintetickim zvucima, skroz je gitarska i nenormalno dobra. Od toga su mogli da naprave potpuno novu umetnost. Nije izdata nikad, postoji samo zivi snimak. Na dvd-u Dark Side of the Moon (o tome kako je nastao) puste je na pola minut taman da se odusevis i prekinu je. A mozda je nesto najbolje sto je Dejv odsvirao. Jel postoji negde cela?
 
hm,... ma sve zavisi od NOVCA. Ako bude dovoljno ponudjeno da natupe zajedno, oni ce to i uraditi, ako ne...nista od toga.
Tako da... njihova "ozbiljnost" kako ti kazesh, nije primarna stvar.
 
Ne slazem se.
Oni su toliko bogati da njima zarada od polucasovnog nastupa koji je humanitaran i gdje se ne bi trebala dijeliti velika lova. Ovo pitanje je mnogo, mnogo vise od novca. Da je Waters ostao u grupi svi bi profitirali.
Ako bih saznao da odluka da li ce zajedno nastupiti zavisi od novca, silno bi me razocarali.
 
Waters235:
Ne slazem se.
Oni su toliko bogati da njima zarada od polucasovnog nastupa koji je humanitaran i gdje se ne bi trebala dijeliti velika lova. Ovo pitanje je mnogo, mnogo vise od novca. Da je Waters ostao u grupi svi bi profitirali.
Ako bih saznao da odluka da li ce zajedno nastupiti zavisi od novca, silno bi me razocarali.
Hm.. The Rolling Stones ce za crnogorski koncert dobiti 1.000.000 - 1.500.000
Sto mislish, da oni to rade zbog novca? ;) :lol::lol::lol:
Ovamo su karte od 55 EURA pa na vishe. U prodaji je 75.000
Dakle, 75.000x 55= 4.125.000
Sto
i nije tako loshe, zar ne?
Nije "SVE" u novcu... Rolling Stones a bogami i Fink Ployd imaju od prilike ISTO RADNOG STAZA... Zar bi bilo pametno da kazem da su Stonesi "RADNICI" a ovi "NERADNICI" ? :lol: :lol: :lol:
hm... u ostalom ko je spominjao novac ?!?!?!:lol::lol::lol:
 
Hajde mi prezentuj podatak koliko ce Waters dobiti za Live Earth? Stonesi nisu tema ove price. Oni drze solisticki koncert, a Live Earth je humanitarni koncert u vise gradova sa dosta izvodjaca. Dakle, koliko po tebi dobija Waters za Live Earth?
 
NE znam, a i ne zelim da predpostavim...
Taj Live Earth sigurno koshta. A koshta "MNOGO"...


Pazi, PINK FLOYD je imao za sponzora WOLKSWAGEN, prije 20ak godina, zar ne..
Sve to kosta a radi se RADI KORISTI i ni zbog kojeg drugog razloga. Znam da bi sve bilo tako lijepo kao sto ti zamishljash, da to rade iz LJUBAVI, ali i oni su ljudi - MATERIJALISTI.
 
1. Svi izvodjaci ce imati kratke nastupe (zavisno od velicine imena), najvise do 30 minuta mislim.

2. Ako s obzirom na to (a i na to da je koncert humanitaran) mislis da ce svi izvodjaci dobiti masan honorar, odustajem od dalje diskusije i kad budem znao cifre ovdje cu ih iznijeti.

Po meni, naspram njihovom bogatstvu, to je bukvalno samo jos jedna cigla u veeeelikom zidu.

Cekam sta ce i ostali reci.
 
Za sve ljubitelje grupe jedna informacija. Na ljeto bi trebao da se odrzi koncert "Tribute To Pink Floyd", koji bi trebali svirati becejski muzicari i jedan pancevac. Bicete blagovremeno obavijesteni o koncertu.
 
Za Pink Floyd nikad nisam cuo da ih je iko ikad osporavao. Cak i najveci anti-slusaouci, koji znaju njihove dve najslavnije stvari, nece reci da su oni neki tamo matori levi bend koji smara, nego u najmanju ruku: Ne znam, ne slusam ja to, nije moja muzika, ne razumem ja to... ili nesto tako slicno. Bez obzira koja sorta ljudi prica i kojoj se muzici klanja.
Cinjenica da niko ne sme da ih osporava, mislim da dovoljno govori o uticaju koji oni imaju.

Ako se dogodi da se pod ove stare dane jos jednom okupe i opevaju svoju sopstvenu glupost u nerazumevanju, na jos jednom albumu... ne znam, prevazisli bi sami sebe, postali nesto vise i od muzicara i umetnika i filozofa.
Ja bih im se klanjao do zemlje onda.
 
Kad_LupimLupim:
Ako se dogodi da se pod ove stare dane jos jednom okupe i opevaju svoju sopstvenu glupost u nerazumevanju, na jos jednom albumu... ne znam, prevazisli bi sami sebe, postali nesto vise i od muzicara i umetnika i filozofa.
Ja bih im se klanjao do zemlje onda.
pa oni su to vec uradili.. tj izgladili su se ...i izrodio se division bell....


sada su previshe matori da bi ishta pravili.. a i ne verujem da bi rizikovali.. poshto je division bell bio totalan uspeh (jedan od mojih omiljenih).. i mislim da su tim albumom zatvorili svoje karijere



Za Pink Floyd nikad nisam cuo da ih je iko ikad osporavao. Cak i najveci anti-slusaouci, koji znaju njihove dve najslavnije stvari, nece reci da su oni neki tamo matori levi bend koji smara, nego u najmanju ruku: Ne znam, ne slusam ja to, nije moja muzika, ne razumem ja to... ili nesto tako slicno. Bez obzira koja sorta ljudi prica i kojoj se muzici klanja.
Cinjenica da niko ne sme da ih osporava, mislim da dovoljno govori o uticaju koji oni imaju

u pravu si. oni su uspeli da spoje underground sa takoretji groundom... jak bend... iako su ih stavili na neko 30 mesto ne znam... dok su bitlsi prvi... :roll:
 

Back
Top