Pet razloga zasto treba unistiti kapitalizam!

Zaboraviste da je dobrobit Švajcarske zahvaljući strancima.Kada bi Srbija uvezla malo više stranaca bila bi na dobrom putu.Ima i takvih firmi što se
traži da ste Švajcarci na rukovodećim poslovima.To je bilo ranije i morali su da steknu i neki čin u vojsci.Mislim da danas nije tako.
Ja sam cuo da u nekim firmama u CH primaju za direktore iskljucivo cigane...i to Leskovackog i Pozarevackog porekla...
 
U kapitalizmu svi ljudi su vaspitani da postuju autizam i ludilo drugih.
To nije bas pametno , ali pojedinac dobija da se ne nervira mnogo , ludaci imaju svoju stvarnost i talasaju svoje lokalne talasice...

A osnova svega je da u kapitalizmu preovladava tj jedino je zastupljena psihologija patologije, tj stav je svi su ludi i nenormalni samo je pitanje koliko...i sta kome fali..

Drugi sistemi nemaju taj stav, ali u kapitalizmu je tako..
Zalosno iz ugla coveka kao coveka, a ne kao roba ili proizvodjaca, ali ljudi to prihvataju jer im je blize...
I kad se to uzme kao osnova, onda se gubi neka prevelika povezanost izmedju ljudi , sto bi se bas nesto jako vezivao za nekoga ko ima neki autisticki pogled na nesto i ubedjen je u to..

Medjutim, to slabi drustveni odgovor, drustvene odnose, drustvenost, ukida bilo kakav normalan razvoj ljudskih odnosa...vec se moze razviti samo nesto na nivou interesa i simptomatoloskog zadovoljenja..
 
Ima jedna stvar koja treba da se kaze u jednoj recenici i da se pamti ali da se ne ponavlja cesto...

Kapitalizam je idealan sistem za sljam....

Svaka licna potreba, nemoralna, sebicna , zlobna , koristoljubiva, pakosna, se moze vrlo lako i vrlo cesto da postavi i objasni kao normalna u kapitalizmu.
Ili kao normalna korupcija i emocija..
 
Ima jedna stvar koja treba da se kaze u jednoj recenici i da se pamti ali da se ne ponavlja cesto...

Kapitalizam je idealan sistem za sljam....

Svaka licna potreba, nemoralna, sebicna , zlobna , koristoljubiva, pakosna, se moze vrlo lako i vrlo cesto da postavi i objasni kao normalna u kapitalizmu.
Ili kao normalna korupcija i emocija..
Не може, јер ако се служиш Џуловским методима, онда те напуштају клијенти, а самим тим и паре а.к.а. капитал.

Али зато Џуловске методе одлично опстају у социјализму, пошто они не полажу рачуне потрошачима.
 
Не може, јер ако се служиш Џуловским методима, онда те напуштају клијенти, а самим тим и паре а.к.а. капитал.

Али зато Џуловске методе одлично опстају у социјализму, пошто они не полажу рачуне потрошачима.
To nije tacno i ti to znas...
Svakog interesuje samo licni interes, tako da ono sto primeti ne sme da bude da mu je previse na stetu, a sta ne primeti nikom nista...
A plus postuje se zedj za novcem.

Sve to izgleda kao da si sa kriminalcima u zatvoru , samo sto ovi jos nisu uhvaceni , tj vazi pravilo sve je dozvoljeno ako te ne uhvate...
 
To nije tacno i ti to znas...
Svakog interesuje samo licni interes, tako da ono sto primeti ne sme da bude da mu je previse na stetu, a sta ne primeti nikom nista...
A plus postuje se zedj za novcem.

Sve to izgleda kao da si sa kriminalcima u zatvoru , samo sto ovi jos nisu uhvaceni , tj vazi pravilo sve je dozvoljeno ako te ne uhvate...
Па да, а лични интерес је да се продобију паре од Задовољних Потрошача.

У томе је гениј и хуманост капитализма.
 
Па, капитализам је устројен тако да зарађују оне фирме које испоруче жељену ствар.

То значи да капитализам приморава људе да буду добри према ближњем свом.
Pa ni to ne razumem sta pricas...nekako kao da pricas, dolar je zelen jer pokazuje brigu drzave prema zelenilu i prirodi.....jeste argument ali meni ne izgleda istinit.
 
Pa ni to ne razumem sta pricas...nekako kao da pricas, dolar je zelen jer pokazuje brigu drzave prema zelenilu i prirodi.....jeste argument ali meni ne izgleda istinit.
Много си ограничен, за неког ко пише 500 страна пер пост.

Дакле, једини начин да фирма типа Амазон заради паре, је да има задовољну клијентелу.

Зато кажемо да су капиталисти (Амазон) дивни људи, јер чине свог брата-човека (клијентелу) задовољним.
 
Ne, stvarno te ne razumem, spajas babe i zabe.......
I ne citas sta sam ja napisao , pa se pravis lud...
To nije tacno i ti to znas...
Svakog interesuje samo licni interes, tako da ono sto primeti ne sme da bude da mu je previse na stetu, a sta ne primeti nikom nista...
A plus postuje se zedj za novcem.

Sve to izgleda kao da si sa kriminalcima u zatvoru , samo sto ovi jos nisu uhvaceni , tj vazi pravilo sve je dozvoljeno ako te ne uhvate...
Procitaj dobro pa razmisljaj ti malo sire.....ovo vazi i za kupca....znaci zabole ga tuki za zadovoljstvo koje ce da postoji ako ima korist....
 
Ne, stvarno te ne razumem, spajas babe i zabe.......
I ne citas sta sam ja napisao , pa se pravis lud...

Procitaj dobro pa razmisljaj ti malo sire.....ovo vazi i za kupca....znaci zabole ga tuki za zadovoljstvo koje ce da postoji ako ima korist....
Da, korist prodavca je u tome što će da dobije pare.

Ali pare dobija samo ako je klijent happy.

Znači koristoljubivost u kapitalizmu je u funkciji većeg cilja a to je Happiness.

 

Back
Top