Peciva, testa, pogače...

SRECAN USKRS SVIMA KOJI SLAVE!!
attachment.php

cureki
 
Da Vas pitam možda mi netko može pomoć, kad sam bila u Srbiji, u prodavnicama je bilo za kupiti smrznutih raznoraznih peciva, sa sirom, džemom, kremom, vanilija, višnja itd...raznih oblika i pakiranje od kg...e sad moji kad su dolazili sjetili su se kako sam ja imala bliski susret na granici zbog tih kiflica i donijeli su mi ih par kom, ali ja bih voljela kad bih mogla da ih napravim sebi doma jer tko će čekati kad će oni opet doći ili ja ići tamo, a tako mi se sviđaju... e sad možda netko ima recept pa mi može pomoć... na deklaraciji piše brašno, so, kvasac, šećer, ulje, margarin, dozvoljeni aditivi, mleko u prahu...hvala
 
Klasicno lisnato testo, pa filovati i oblikovati po zelji.

Hvala na odgovoru, to sam i ja prvo pomislila, ali to mi tijesto više liči na neko fino dizano, jer se prije pečenja skoro utrostruči, a recepti koje ja imam za dizana nijedno nije tako fino.
 
Klasicno lisnato testo, pa filovati i oblikovati po zelji.

Hvala na odgovoru, to sam i ja prvo pomislila, ali to mi tijesto više liči na neko fino dizano, jer se prije pečenja skoro utrostruči, a recepti koje ja imam za dizana nijedno nije tako fino.

imam ja negde tecept za to dizano lisnato testo za kroasane...neci cu sutra i saljem na pp ...odlicno je i mozes i slane i slatke stvarcice sa njim da pravis..
 
Klasicno lisnato testo, pa filovati i oblikovati po zelji.

Hvala na odgovoru, to sam i ja prvo pomislila, ali to mi tijesto više liči na neko fino dizano, jer se prije pečenja skoro utrostruči, a recepti koje ja imam za dizana nijedno nije tako fino.
Lisnato testo jeste ukusno, ali je to testo bez kvasca.
Na temi imaš nekoliko recepata za testo za kroasane... evo ti nekoliko sa slikama i postupkom:
http://forum.krstarica.com/showthre...sta-pogače?p=12480792&viewfull=1#post12480792
http://forum.krstarica.com/showthre...sta-pogače?p=12749423&viewfull=1#post12749423
http://forum.krstarica.com/showthre...sta-pogače?p=12773196&viewfull=1#post12773196

... a najjednostavnije objašnjenje je umesiš klasično dizano testo (znači: kvasac, voda/mleko, eventualno jaja, ulje ili neka druga masnoća, šećer, so) podeliš ga na 5-6 delova, razvučeš svaki, narendaš ili premažeš margarinom/puterom, ređaš jedno na drugo, kad malo odstoji razvučeš na debljinu od oko 0,5 cm, seckaš trougliće i uvijaš ih u kiflice. Fil po želji.
 
Poslednja izmena:
... a najjednostavnije objašnjenje je umesiš klasično dizano testo (znači: kvasac, voda/mleko, eventualno jaja, ulje ili neka druga masnoća, šećer, so) podeliš ga na 5-6 delova, razvučeš svaki, narendaš ili premažeš margarinom/puterom, ređaš jedno na drugo, kad malo odstoji razvučeš na debljinu od oko 0,5 cm, seckaš trougliće i uvijaš ih u kiflice. Fil po želji.

Ja to radim malo jednostavnije. :D
Kada umesis testo kako Smeh rece, ostavim ga malo da odstoji. Zatim ga razvucem u pravougaonik i testo, od prilike podelim na tri dela. Ali ga NE SECEM! Na onom srednjem od 3/3 narendam margarin koji sam prethodno zamrzla,(toplo preporucujem vitalov i iskljucivo vitalov) pa prebacim od gore 1/3. Zatim opet narendam margarin i onda prebacim onu jedinu cistu trecinu testa i ostavim da odstoji. Znaci dobila sam jedan pravougaonik koji je odprilike velik kao 1/3 onog testa razvucenog pre rendanja margarina.
Kada mi opet odstoji nekih 20ak min razvlacim opet u pravougaonik i secem, filujem cime hocu, motam, premazujem jajetom , malo posolim i malo susama. Tek sada ukljucujem rernu da se greje a to traje oko 13 min. Za to vreme one polagano krenu da rastu. I uvek pecem na papru. Meni je tako lakse i lepo se odlepe kada su gotove. I tog dana kada pecem, posto je to ume da bude i preko 10ak kg papir ne menjam vec ga koristim tog dana za sve kiflice. Samo menjam kiflice :cool:
E sada ja uvek kiflice pecem tako sto rernu podesim da mi se zagreje na 300stepeni. Maximum. Ubacim dve tepsije i ukljucim ventilator smanji mi rerna sama na 280 stepeni (takva je). Nakon 6 min im zamenim mesta i pecem jos 5 min. I to je to. A kada sam pekla u obicnoj rerni pekla sam ih na maximumu tacno 12 min ali samo jednu tepsiju.
Evo i slicica
z6ae.jpg

jag5.jpg

Ako nisam udavila sada pitajte ukoliko nesto jos treba :whistling:

Nadam se da sam malo pomogla i da nisam zbunila
 
Davno sam pravila ove kiflice ali sam izgubila recept.
Nemalo sam se obradovala kad sam ga našla na FB
i nisam odolela da ga ne prenesem ovde :D

BELE VODENE KIFLICE
Sastojci:

400 gr margarina
600 gr brasna
12 kasika kisele pavlake
Priprema:
Od navedenioh sastojaka umesiti testo.
Testo staviti u cistu kuhinjsku krpu i dobro ga umotati sa svih strana.
Potom ga staviti u ciniju sa hladnom vodom i ostaviti da odstoji 2 h.
Posle 2 h testo izvaditi iz vode, razmotati krpu, i podeliti ga na 4 jednaka dela.
Svaki deo razviti u krug i iseci na jednake delove, pa na siri deo testa stavljati nadev.
Filovati dzemom i nutellom..
Peci 20 minuta na 200 stepeni (rerna treba da je prethodno zagrijana).
Tople kiflice posuti sa vanilin i prah secerom.
Ukoliko imate neku kutiju sa poklopcem, kiflice poslagajte u nju.
Iz dana u dan sve su lepse, mekse i pogodne su za zamrzavanje.

1017008_613093048735615_1513525600_n.jpg
 
Ipak nisam dobro objasnila ;-)
Samo se jednom razvuce i na jednu trecinu se narenda margarin (polje 2), zatm se odmah preko te narendane trecine prebaci ona druga trecina koja se npr. sa leve strane od sredine (polje 1) i preko toga se narenda ostatak margarina i prebaci se preko toga ona preostala trecina testa (polje 3).
Ostavi se da odstoji i opet se razvuce u onaj isti pravougaonik u secka se.
Evo slike gde bi trebalo rendati margarin zamrznut!
c7o4.png

A ovako od prilike izgleda kada ih seckam ;-)
khbv.png
 
Poslednja izmena:

Back
Top