PC vs PS3 vs XBOX360

Ako ti je gamepaly najbitniji zasto onda stalno pominjes grafiku na konzolama i na kompu ?Meni uopste ne smeta da igram neku igru na Low ... ako se secate grafike kakva je bila pre 10 godina ovaj low vam dodje ko high tada ;).Konzole su dobre za drustvo ,ali ako hoces da odigras neku dobru igru to se moze samo na kompu ...

Ok, hocu da odigram na PC-u: God of War Serijal, Metal Gear Solid Serijal, Gran Turismo Serijal, Zelda Serijal, Final Fantasy Serijal, Gears OF War Serijal, Forza Motosport Serijal.... :D

BTW vecina vas ke*** kad kaze kao nije mi bitna grafika!!! Lol!!! Pa vec kad igram igru, hocu da imam pun dozivljaj a ne da mi pada frame rate, nestaju teksture, secka i jos milion stvari. To moze da upropasti i tek kako dobru igru :thumbdown:

Ok, hocu da odigram na PC-u: God of War Serijal, Metal Gear Solid Serijal, Gran Turismo Serijal, Zelda Serijal, Final Fantasy Serijal, Gears OF War Serijal, Forza Motosport Serijal.... :D

Pa igraj ako oces.Vecinu igri sto si naveo mozes da odigras na PC...

BTW vecina vas ke*** kad kaze kao nije mi bitna grafika!!! Lol!!! Pa vec kad igram igru, hocu da imam pun dozivljaj a ne da mi pada frame rate, nestaju teksture, secka i jos milion stvari. To moze da upropasti i tek kako dobru igru

Ako stavis na Low nece da secka ;) Igrao sam nekoliko igri tako i uopste mi nije smetalo. Pogledaj recimo razliku izmedju CS 1.6 i CS Source, po meni Source ima mnogo bolju grafiku ,ali vecina ljudi jos uvek igra 1.6 zato sto im je bolji....

Poslednja izmena:
BTW vecina vas ke*** kad kaze kao nije mi bitna grafika!!! Lol!!! Pa vec kad igram igru, hocu da imam pun dozivljaj a ne da mi pada frame rate, nestaju teksture, secka i jos milion stvari. To moze da upropasti i tek kako dobru igru :thumbdown:

Opet. Ne mozes koristiti subjektivno misljenje kao objektivni argument. Cak sta vise, ovde svoje kriterijume za uzivanje u igrama pokusavas da nametnes drugima...

Poslednja izmena:
za Forza Motorsport i Gran Turismo ne postoji alternativa na PC-ju , ovo ostalo nisam igrao tako da ne znam.

Inace i ja dajem prednost konzolama jel ipak one prvenstveno sluze za igranje dok je kod kompa ipak igranje malo u drugom planu, a i konzolu ne moras posle da budzis i da trosis pare na nju kako bi mogao da igras neke nove naslove.
A ipak kao najvazniji faktor zasto sam izabrao konzole je siri izbor igara, evo navesccu samo neke od meni omiljenih igara koje nisu dostupne na PC-ju : Gran Turismo, Forza Motorsport, Project Gotham Racing, Ace Combat, UFC Undisputed, itd, a opet sa druge strane ne znam ni jednu dobru igru za PC koja nije dostupna i na konzolama.

za Forza Motorsport i Gran Turismo ne postoji alternativa na PC-ju , ovo ostalo nisam igrao tako da ne znam.

Inace i ja dajem prednost konzolama jel ipak one prvenstveno sluze za igranje dok je kod kompa ipak igranje malo u drugom planu, a i konzolu ne moras posle da budzis i da trosis pare na nju kako bi mogao da igras neke nove naslove.
A ipak kao najvazniji faktor zasto sam izabrao konzole je siri izbor igara, evo navesccu samo neke od meni omiljenih igara koje nisu dostupne na PC-ju : Gran Turismo, Forza Motorsport, Project Gotham Racing, Ace Combat, UFC Undisputed, itd, a opet sa druge strane ne znam ni jednu dobru igru za PC koja nije dostupna i na konzolama.

Half life 2, Warcraft 3, Counter Strike, WoW, NWN, Diablo 2, Heroji... Al ******* sve je ovo sica prema jednom gigantu kao sto je Forza Motrosport...

Ako stavis na Low nece da secka ;) Igrao sam nekoliko igri tako i uopste mi nije smetalo. Pogledaj recimo razliku izmedju CS 1.6 i CS Source, po meni Source ima mnogo bolju grafiku ,ali vecina ljudi jos uvek igra 1.6 zato sto im je bolji....

Volim kada tako razmisljate ;)...

Half life 2, Warcraft 3, Counter Strike, WoW, NWN, Diablo 2, Heroji... Al ******* sve je ovo sica prema jednom gigantu kao sto je Forza Motrosport...

Kao prvo to su sve igre koje su vec malo i prevazidjene a kao drugo neke od tih imas i na konzolama, a kao trece ja uopste nisam ljubitelj tih igara tako da me ne doticu bas, mogu i ja sad da nabrajam na desetine igara koje ne igram a koje su ekskluzive na konzolama i koje nemas za PC , ja sam samo spomenuo neke moje omiljene igre koje nisu dostupne na PC-ju.
Inace ne znam samo kako mozes te igre da poredis sa Forzom , jel to su strategije, pucacine, avanture ili sta vec a Forza je simulacija voznje, a inace Forza 3 je nova igra izasla pre par dana a to su vec sve naslovi stari po 5 i vise godina, inace samo cu reci da je u Forzu ulozeno 60 miliona dolara cini mi se.

Kao prvo to su sve igre koje su vec malo i prevazidjene a kao drugo neke od tih imas i na konzolama, a kao trece ja uopste nisam ljubitelj tih igara tako da me ne doticu bas, mogu i ja sad da nabrajam na desetine igara koje ne igram a koje su ekskluzive na konzolama i koje nemas za PC , ja sam samo spomenuo neke moje omiljene igre koje nisu dostupne na PC-ju.
Inace ne znam samo kako mozes te igre da poredis sa Forzom , jel to su strategije, pucacine, avanture ili sta vec a Forza je simulacija voznje, a inace Forza 3 je nova igra izasla pre par dana a to su vec sve naslovi stari po 5 i vise godina, inace samo cu reci da je u Forzu ulozeno 60 miliona dolara cini mi se.

Sve ove igre sto sam naveo su PC ekskluzive. A razlog njihovog nabrajanja jeste to sto si rekao da ne znas nijednu dobru igru koja nije portovana na konzole. Eto ti par dobrih...

Stvarno ne razumem ovo ''prevazidjene''. Prvo sam termin je nesrecno izabran, a drugo kakve veze ima njihovo godiste sa njihovim kvalitetom. Dobre igre su kao vino. Sa godinama one mogu postati samo bolje i kvalitetnije (kroz patcheve, modove, ekspanzije),

A ovo za 60 miliona ulozenih u igru mi ne govori nista. Igra moze imati siromaski budzet pa da bude odlicna (Starcraft, Guild Wars), a moze i da ima budzet Srbije pa da bude katastrofa (Tabula Rasa). Budzet =/= kvalitet.
Uostalom kad bi merili kvalitet igre po njenom budzetu PC ekskluzivna igra bi opet bila najkvalitetnija od svih. U WoW je do sada (potvrdjeno od Blizz/Acti CEOa) ulozeno preko 600 miliona dolara...

Druze svaka cast na PS2 ali ta konzola je izasla pre 8 godina,takodje i Xbox(ne 360) tako da su poprilicno jeftine,ali ove nove konzole trece generacije nisu bas jeftine narocito ne PS3.
Mala ispravka.
XBOX 360 Arcade paket kosta 19900 din,ima ga u Gigatronu,cak ga daju i na rate i tako bude jos lakse za otplatu.To ti je nekih 210 eura.
Za 220 eura ima vec da se uzme Jasper XBOX 360 Arcade sa full opremom,flashovan i sa godinu dana ostvarive garancije,pogledajte po oglasima pa cete videti.
PS3 slim ima da se uzme nov za 40000 din ili 430 eura u fullu,dobijes 2 igrice i gitaru.
Vrednost jedne igrice (guitar hero) i te gitare je oko 80 do 100 eura zavisno kome prodas,tako da se od pune cene odbije tih 100 eura i ostane ti PS3 slim i igrica za 330 eura.
O polovnim da i ne pricam,polovan PS3 Fat kosta oko 200 do 240 eura sa par igrica.
Mislim da ne postoji nikakav izgovor da su konzole skupe,toliko kosta malo bolji mobilni telefon a cak je i solidniji PC skuplji od ovoga.

Da stavim na low pa da osakatim igru i da ne vidim pola detalja... a neka hvala... :)

Za skoro sve igre ovde navedene(sem za God of War,ali se pojavio emulator)imas alternativu na PC-ju

Dali da igram igru preko emulatora :roll:

Aj stavite lock na temu jel su ljudi prsli skroz. Ovaj sto je postavio temu, ubacio kosku pa sad cita i smeje se :) Mislim glupo je uopste porediti PC i Konzole. Ok je da se poredi PS3 i Xbox360... Eto za kraj da napomenem da je meni veeeelika prednost konzola zato sto mozes da zabodes na fotelju i pikas igru sa nekih 5-6m od TV-a, dok na PC-u da bi odigrao 90% igara moras da si priljubljen uz monitor i stetis sebi vid...

Poslednja izmena od moderatora:
Aj stavite lock na temu jel su ljudi prsli skroz. Ovaj sto je postavio temu, ubacio kosku pa sad cita i smeje se :) Mislim glupo je uopste porediti PC i Konzole. Ok je da se poredi PS3 i Xbox360... Eto za kraj da napomenem da je meni veeeelika prednost konzola zato sto mozes da zabodes na fotelju i pikas igru sa nekih 5-6m od TV-a, dok na PC-u da bi odigrao 90% igara moras da si priljubljen uz monitor i stetis sebi vid...

Kupi bezicnu tastaturu i mis .....

Back