PC vs PS3 vs XBOX360

Ne znam za vas, ali ja ceo zivot igram na PC-ju, ali jedino mi je krivo sto ne mogu da igram neke ekskluzive na njemu, tipa God of War, Gears of War i sl. :(
Kad nema dobrih emulatora za PS3 i Xbox360. Inace, sada sve vise igara pocinju da lice na lice na konzolna ostvarenja, sve se portuju na PC, tako da ne znam koliko ce PC ziveti, ali dok ima PC ekskluziva, nemamo razloga za brigu valjda.
Sto bi reko Milan Tarot, Sony je za igrice a PC je za programiranje.

Pricao sam sa drugom oko sonija trojke.On mi je reko kada kupis sony3 i kada ga ukljucis moras da update-ujes sistem i da mozda nema za taj softwer cip?!Da li je to tacno?Kada cipujem sony3 da li mogu kad hocu da ugasim taj cip(pokazao bi mi onaj koj bi mi cipovao sony3),zato sto to moze na PSP-u kada oces
Unapred,hvala

Ako mislis da koristis obicne diskove za PS3, trebace ti hack firmware-a, ne verujem da se koriste chipovi i sl (to je zastarela tehnolgija). Sto se firmware-a tice, Sony cesto updatuje svoj firmware, tako da, ako hoces da budes siguran kada "provalis" svoj PS3, bolje bi bilo da ga ne kacis na net da se na bi sam sistem updateovao, mada onda neces moci da igras online.

ma ne mislim ja da se kacim na net i slicno,niti preko cipa!U igraonici u mom kraju on mi je reko da ga je dzil-brejkovao samo mi je to rekao i igra piratske igrice!Pa sam mislio ako sad kupim sony3 da li cu moci da igram piratske igrice?

Da, moguce je, doduse nemam Sony i nisam to radio, ali postupak je relativno lak. Proveris koji ti je firmware na PS3, skines jailbreak sa za taj firmware neta, prebacis taj fajl u PS3, pokrenes firmware i uzivas i nikako ne povezujes PS3 na net, jer Sony sada moze da menja firmware kako mu je volja. Bolje pitaj nekoga ko je vec jailbreakovao PS3 ili vidi na stranim forumima sta i kako, ovo je sve sto ja znam.

Kao prvo, mnogo je veci izbor igara za pc nego za konzole. Kao drugo, nema razlike u grafici na directx9 i 10 i 11 cak nema razlike. Posto citam da je neko napisao da se vidi razlika u grafici na directx 10, to nije tacno, ja teram igre i na directx9,10 i 11, i nema razlike. Kao trece, glupo je porediti konzole sa komjuterima. A ako vec hocete da ih poredimo pc je jaci za igre, ne mislim kante od komjutera nego na tesla racunar. Jeste kosta 4000 dolara ali i ps3 kad se pojavio kostao je 2000 dolara, tako da kada padne cena tesla racunara ni ps4 kad izadje nece moci ni da prdne pred tesla komjuterima.

Poslednja izmena od moderatora:
Kao prvo, mnogo je veci izbor igara za pc nego za konzole. Kao drugo, nema razlike u grafici na directx9 i 10 i 11 cak nema razlike. Posto citam da je neko napisao da se vidi razlika u grafici na directx 10, to nije tacno, ja teram igre i na directx9,10 i 11, i nema razlike. Kao trece, glupo je porediti konzole sa komjuterima. A ako vec hocete da ih poredimo pc je jaci za igre, ne mislim kante od komjutera nego na tesla racunar. Jeste kosta 4000 dolara ali i ps3 kad se pojavio kostao je 2000 dolara, tako da kada padne cena tesla racunara ni ps4 kad izadje nece moci ni da prdne pred tesla komjuterima.

:hahaha:

Mnogo veci izbor igara ? Upravu si ako u računaš flash igrice na netu ali od ovih boljih mislim da pc skoro pa nema više ekskluziva ako se dobro sećam crysis 1 je bio pc ekskluziva ali su i njega portovali kad je izašao crysis 2 ,dokle konzole imaju na tonu ekskluziva koje tek nakon 3-4 godine portuju na pc ako ih uopšte i portuju ,nisu izdavači igara glupi smo se u srbiji ,bosni ,cg... igraju ovako masivno igre na pc u svakoj drugoj razvijonoj zemlji čoveku nije problem da pukne 400-500E na Sony/Xbox a neki imaju i obadvoje a pc koriste samo za net i posao ,i brate neznam ko je tebe zajebavao pa ti je rekao da je sony koštao 2000E tek kad je izašao.
Što se tiče DX standarda i ja se slažem da nma neke ogromne razlike.

Mnogo veci izbor igara ? Upravu si ako u računaš flash igrice na netu

Dodaj na to hiljade i hiljade igara sa emulatora(za skoro svaku konzolu, osim tzv. "next gen" konzola). Šta je sa strategijama? RPG? Avanture? Indie igre? Nema razlike izmedju dx9, 10, i 11? Gde si video DX11 igre? Na PS3? Nema razlike jer se slabo programiraju DX11 igre, ali to je nešto što će se uskoro promenuti sa Battlefield 3. I glupo je više ovo poredjenje konzola i PC-ja. Najbolje je imati i jedno i drugo.

Pa mi ovde pričamo o next gen konzolama znam i ja da će kad izađe ps4 biti emulator za ps3 a strategije ne pratim tako da stvarno neznam kakvo je stanje sa im igrama ,što se tiče DX ja mogu bez tih dodatnih detalja i neprave mi neku ogromnu razliku a druga stvar je kad bih hteo da pokrenem neku od ovih novih igra na 1080p sa svim detaljima na High trebao bi mi jako skup komp i opet kad uporediš sa konzolom biće mala razlika u grafici ,nemoj da me pogrešno shvatiš ja nemam ni ps3 ni xbox samo dajem mišljenje na oivu temu i slažem se sa tobo ja bih najviše voleo da imam oboje na pc bi igrao pucačine zato što nijedan gamepad nemože da zameni miš a na konzola bih igrao ekskluzive i igre koje su optimizovane za gamepad tipa hack and slash.

Dodaj na to hiljade i hiljade igara sa emulatora(za skoro svaku konzolu, osim tzv. "next gen" konzola). Šta je sa strategijama? RPG? Avanture? Indie igre? Nema razlike izmedju dx9, 10, i 11? Gde si video DX11 igre? Na PS3? Nema razlike jer se slabo programiraju DX11 igre, ali to je nešto što će se uskoro promenuti sa Battlefield 3. I glupo je više ovo poredjenje konzola i PC-ja. Najbolje je imati i jedno i drugo.

Tvoja logika ej sustinski pogresna.. Jer zivimo u svetu ogranicenih resorsa.. Neko ko moze da ima oba nema raloga da uporedjuje.. Naravno da je bolje imati sve u svakom slucaju...
Medjutim retko ko moze da priusti sebi 2000 eura na pc i 400 eura na jednu konzolu next gen...

Tvoja logika ej sustinski pogresna.. Jer zivimo u svetu ogranicenih resorsa.. Neko ko moze da ima oba nema raloga da uporedjuje.. Naravno da je bolje imati sve u svakom slucaju...
Medjutim retko ko moze da priusti sebi 2000 eura na pc i 400 eura na jednu konzolu next gen...

Taj koji kupuje comp za 2000eura je kreten... Za 1000eura mozes da uzmes masinu koja ce terati sve najnovije igre i one koje dolaze jos naredne 2-3godine....A da ne zabovimo ono najvaznije... U kojoj je rezoluciji vecina igara za konzole? Nekoj bednoj koja nije ni prismrdila 1080p, sve dok je tako konzole ce biti sraaanjeee.....

PC je veoma los za video igre . Zasto je onda u Srbiji popularniji od konzola?

E odavno se ovako lepo nisam nasmejao.... :hahaha:

Sto se tice naslova,stavio bih istu takvu uporedjenost... PC > PS3 > XBOX360

Sad,sigurno ce neko reci da je xbox bolji od sonija....mozda,nerazumem se,neznam...ali ono sto znam je da sam skoro svake subote iznajmljivao sony keca zbog crasha bandicoota i nikakav xbox mi nece zameniti draz sonijeve konzole. xD

E odavno se ovako lepo nisam nasmejao.... :hahaha:

Sto se tice naslova,stavio bih istu takvu uporedjenost... PC > PS3 > XBOX360

Sad,sigurno ce neko reci da je xbox bolji od sonija....mozda,nerazumem se,neznam...ali ono sto znam je da sam skoro svake subote iznajmljivao sony keca zbog crasha bandicoota i nikakav xbox mi nece zameniti draz sonijeve konzole. xD

Sve zavisi koje igre volish,za mene ce uvek Xbox biti ispred Sony-jevih konzola jer Xbox ima igre koje su ekskluzivno samo na njemu,kao sto je Halo serijal,Forzamotorsport i Ninja Gaiden.

Back