Patrijarha umorile godine

На то сам дао одговор,желим да устане и да се опорави..мада истина веомаје стар....али ако бих само то прокоментарисао а оћуто хвалоспеве за човека који нас је разбио више него комунисти,не бих био ја...зилот...
а тебе волим ,па пукни..
 
Patrijarh Pavle je zaista pravi svetac u odnosu na ostalu dzamahiriju oko njega. Zelim mu da zivi jos dugo... Mene interesuje jedna stvar. Zasto je Jovan izbacen iz Sinoda, kad ga je Patrijarh oznacio kao svog pomocnika? I ko se sasvim "slucajno" ugurao na tu funkciju? Jer je posle njega naravno najstariji....
 
Patrijarh Pavle je zaista pravi svetac u odnosu na ostalu dzamahiriju oko njega. Zelim mu da zivi jos dugo... Mene interesuje jedna stvar. Zasto je Jovan izbacen iz Sinoda, kad ga je Patrijarh oznacio kao svog pomocnika? I ko se sasvim "slucajno" ugurao na tu funkciju? Jer je posle njega naravno najstariji....
X
samo mi se nimalo ne svidja sto je Risto vec ispleo svoje mreze po celoj SPC bas ce bitio tesko pogoditi ko ce biti naslednik:?
 
Patrijarh Pavle je zaista pravi svetac u odnosu na ostalu dzamahiriju oko njega.

"Џамахирија" у основи значи "република", прецизније "република којом управљају народне масе". Настало из арапске речи за републику - џумхурија, стављањем речи "џумхур" - јавност, у множину "џамахир" - (народне) масе.
 
X
samo mi se nimalo ne svidja sto je Risto vec ispleo svoje mreze po celoj SPC bas ce bitio tesko pogoditi ko ce biti naslednik:?

Има нека фора са извлачењем, ваљда се не бира патријарх директно, него се бирају три кандидата, па се онда извлаче цедуље са њиховим именима.
 
Izgleda da je deda Paja na kraju puta. Šteta, pitom i miran čovek. Evidentno je da neće poživeti još dugo, a verujem da će ra izbor novog biti prava politička kampanja, doduše ne javna kao ove prave političke. Samo da se još ne osramotimo i po tom pitanju...
 
Павле је пример Божијег човека.
Дај Боже да буде са нама још дуго...
PatrijarhPavle.jpg


Не могу да се не присетим коментара једног атеисте о Патријарху Павлу.Парафразирам..."Он тако изгледа чисто,љупко,мило,безопасно,да не може човек да га не заволи".:)


Ko je našeg Patrijarha sreo uživo, svakako se uverio da se radi o jednoj velikoj i plemenitoj duši od čoveka.

A ko god se od ovde prisutnih sprda na njegov račun...šta reći o takvima..?:-?:roll:

Samo o sebi dovoljno govore.
 
Има нека фора са извлачењем, ваљда се не бира патријарх директно, него се бирају три кандидата, па се онда извлаче цедуље са њиховим именима.
pa znam kako se bira inace na tu foru je moj poznanik pokojni vladika sumadijski Sava koji me je i krstio izduvao na proslom izboru iako je imao najvise glasova al dobro takva im procedura ,inace mozda i nece Risto biti licno izabran za partijarha ali ce sigurno on voditi glavnu rec ,kao i do sada uostalom.
 
pa znam kako se bira inace na tu foru je moj poznanik pokojni vladika sumadijski Sava koji me je i krstio izduvao na proslom izboru iako je imao najvise glasova al dobro takva im procedura ,inace mozda i nece Risto biti licno izabran za partijarha ali ce sigurno on voditi glavnu rec ,kao i do sada uostalom.

KAda je Pavle trebao da postane patrijarh bila je prica da ce to biti sadasnji mitropolit Jovan ali nije kako covek snuje vec kako Bog naredjuje
 
"Џамахирија" у основи значи "република", прецизније "република којом управљају народне масе". Настало из арапске речи за републику - џумхурија, стављањем речи "џумхур" - јавност, у множину "џамахир" - (народне) масе.

To je izraz koji mi je blizak srcu..... Obicno ga koristim da oznacim kojekakva #$#@@..... U ovom slucaju je u pitanju dobar deo crkvene mase..... :wink:
 
Patrijarh Pavle kakvog (ne) poznajemo

Kad je fotograf Vican Vicanović poželeo da fotografiše patrijarha Pavla, obratio mu se rečima: “ Vaša svetlosti (umesto Vaša svetosti), na šta mu je patrijarh vrcavo odgovorio: “Kad sam već svetlost, šta će ti blic”?

A za vreme zasedanja Svetog arhijerejskog sabora Srpske pravoslavne crkve, kada je došao trenutak večernje službe, patrijarh se uputio prema Sabornoj crkvi. Na putu od Patrijaršije do hrama, bili su jedan do drugog parkirani luksuzni automobili. Svog pratioca, patrijarh je upitao: “Čiji su ovi skupoceni automobili?” i dobio je odgovor da su vlasništvo njihovih episkopa. Patrijarh je na to kazao: “O, Bog ga video, šta bi tek vozili da nisu dali zavet skromnosti?” (Podsetimo se, episkopi se biraju iz monaških redova i, kad stupaju u manastir, po primanju postriga obavezuju se na bezbračnost, poslušnost i siromaštvo (skromnost).


Secam se kad se Patrijarh Pavle pojavio na studentskom protestu tamo 1991., prosao kroz kordone policije , popeo se na binu i rekao ''ostacu s vama, da se ne desi nesto neuputno''.Pozdravljen ovacijama i ''Pajo, majstore!''
Rekao je jednu duboku istinu: ''Nekad smo imali zlatne popove i drvene crkve, a sad imamo zlatne crkve i drvene popove.''

Neka ga Bog pozivi jos dugo.Jedan od retkih istinskih hriscana u SPC.I inace.


Kad je patrijarh sa svojom pratiocem trebalo da krene na Banovo brdo, na službu u crkvu, pratilac ga je upitao hoće li da se odveze automobilom, što je patrijarh odbio, rekavši da će ići autobusom. Da bi ga, ipak, odgovorio od ovog nauma, pratilac ga je podsetio da je leto i da nije zgodno ići gradskim prevozom, jer ljudi idu na Adu Ciganliju, a ženski svet je razgolićen.
Patrijarh je kratko odgovorio: “Svako vidi ono što hoće”...



U prijatnoj atmosferi, na ručku u Patrijaršijskom dvoru, jedan do drugoga sedeli su patrijarh Pavle i vladika Stefan. Na stolu je bila i činija sa maslinama. Svi prisutni znali su da se patrijarh drži svog načela da je ljudskom organizmu potrebno do šest maslina, ne više. Vladika Stefan je zahvatio osam, te je šaljivo upitao patrijarha: “Vaša svetosti, ja zahvatih dve više, šta da činim”? Patrijarh mu je odgovorio: “Sad uzmi to što si zahvatio, a sutra uzmi dve manje”...
 
To je izraz koji mi je blizak srcu..... Obicno ga koristim da oznacim kojekakva #$#@@..... U ovom slucaju je u pitanju dobar deo crkvene mase..... :wink:

Па може, али ми је мало безвезе када доста људи када критикује оно што не ваља у православној цркви, спомиње примере из ислама или католичанства. , спаљивања на ломачама, инквизиције, убијање природњака, и џихаде и џамахирије. То су по мени ствари за које треба цимати католичку цркву и исламску заједницу, јер су они то направили, а не православну цркву, док за њу треба пронаћи нешто оригиналније.

Наравно, не мислим овде на тебе, сви то говоре, а ја сам се сад ухватио само за твој цитат. А и јесте интересантно да џамахирија нема везе са вером, него је арапски термин за неку врсту комунистичке републике.
 

Back
Top