Палмер: Србија и Црна Гора ће вечно бити суседи, решење је у партнерском односу

Nikada nije bilo ni spomena o tome da bi SPC prestala s crkvenim djelovanjem u Crnoj Gori. Jedino joj se osporava pravo na političku agitaciju u korist Srbije, što je razumljivo, jer bi primarni interes SPC u Crnoj Gori trebala biti Crna Gora, a ne Srbija.
A vaseg Kardila bira predsednik Hrvatske ili Papa ?
 
To što ga ne vidiš ne znači da ga nema.

Posttitoistički režimi u obe države nastoje da na sve načine opstruišu povratak Kralja ali im neće uspeti.

Zašto si tako siguran? To se može, ali i ne mora dogoditi. Ne možeš znati. Zasad je činjenica da nema ništa od obnove monarhije, bilo u Srbiji, bilo u Crnoj Gori. I to je zapravo jedino što se trenutno može tvrditi. Tvoja izjava "ali im neće uspjeti" je samo nagađanje i izraz tvoje nade, a ne izgledan scenarij, čak niti realno očekivanje.
 
Izgledaju kao civilizovani ljudi veoma plementog karaktera.

Naravno da izgledaju kao civilizirani ljudi (ne bih znao jesu li doista takvi, jer ih ne poznajem, a pretpostavljam da im ni ti nisi intimisimus), a ne bih ulazio u to to jesu li plemenitog karaktera i što je to plemeniti karakter. To je nedefinirani pojam.
 
A vaseg Kardila bira predsednik Hrvatske ili Papa ?

Piše se kardinala. Naš kardinal nije predstavnik Katoličke Crkve u Hrvatskoj. Vrhovni hijerarhijski položaj u katoličkim zemljama ima primas, a Hrvatska nema danas primasa. Kada bi ga imala, to bi bio splitski, a ne zagrebački nadbiskup, budući da su splitski nadbiskupi držali naslov "primasa Dalmacije i cijele Hrvatske" do 1828. godine.
 
Zašto si tako siguran? To se može, ali i ne mora dogoditi. Ne možeš znati. Zasad je činjenica da nema ništa od obnove monarhije, bilo u Srbiji, bilo u Crnoj Gori. I to je zapravo jedino što se trenutno može tvrditi. Tvoja izjava "ali im neće uspjeti" je samo nagađanje i izraz tvoje nade, a ne izgledan scenarij, čak niti realno očekivanje.
Ne znam za CG zaista niti mogu da govorim u njihovo ime.

Poreces ponovnog uspostvaljanja monarhije u Srbiji vezan je za proces demontaže titoističke pseudoaristokratije koja je neminovna.

Neke stvari ne mogu da se predvide ali nekakve svakako mogu.

Recimo to da ako Srbija ne raskrsti sa posttitioističkim nepotizmom biče i sama demontriana.

Biće na kraju ili Kralj ili Pašaluk.
 
Naravno da izgledaju kao civilizirani ljudi (ne bih znao jesu li doista takvi, jer ih ne poznajem, a pretpostavljam da im ni ti nisi intimisimus), a ne bih ulazio u to to jesu li plemenitog karaktera i što je to plemeniti karakter. To je nedefinirani pojam.
Upoznao sam princa Tomislava Karađorđevića i kratko učestvovao u razgovoru sa njim.

Bio je vrhunski čovek u svakom pogledu Po onome što sam sa strane mogao o ostalim članovima Kraljevske porodice da zaključim je sve najbolje.
 
Ne znam za CG zaista niti mogu da govorim u njihovo ime.

Poreces ponovnog uspostvaljanja monarhije u Srbiji vezan je za proces demontaže titoističke pseudoaristokratije koja je neminovna.

Neke stvari ne mogu da se predvide ali nekakve svakako mogu.

Recimo to da ako Srbija ne raskrsti sa posttitioističkim nepotizmom biče i sama demontriana.

Biće na kraju ili Kralj ili Pašaluk.

To ostaje za vidjeti. Ne mogu, kao ni ti, znati dok se (i ako se uopće) dogodi.
 
Piše se kardinala. Naš kardinal nije predstavnik Katoličke Crkve u Hrvatskoj. Vrhovni hijerarhijski položaj u katoličkim zemljama ima primas, a Hrvatska nema danas primasa. Kada bi ga imala, to bi bio splitski, a ne zagrebački nadbiskup, budući da su splitski nadbiskupi držali naslov "primasa Dalmacije i cijele Hrvatske" do 1828. godine.
A tko je imenovao biskupa i nadbiskupa , opet Papa .
 
Upoznao sam princa Tomislava Karađorđevića i kratko učestvovao u razgovoru sa njim.

Bio je vrhunski čovek u svakom pogledu Po onome što sam sa strane mogao o ostalim članovima Kraljevske porodice da zaključim je sve najbolje.

Upoznao sam i ja nekoliko hrvatskih veleposlanika, od kojih su neki bili na tim dužnostima u europskim zemljama u vrijeme osamostaljivanja Hrvatske, ali to što sam popio kavu i popričao sa njima (premda su mi rekli pregršt zanimljivih političko-povijesnih anegdota), ne znači da mogu ocijeniti njihov karakter. Trebaš doista poznavati nekoga da bi znao kakav je, iako priznajem da je i prvi dojam također bitan, ali može varati.
 
Naravno ali monarhistički pokret je sve jači, pritom ne mislim na pox kvazirojaliste već generalno.

Postoji više europskih i bliskoeuropskih zemalja u kojima su monarhistički pokreti ili pokret jaki, ali ni u tim zemljama trenutno ne postoji izgledna šansa za restauraciju monarhije i nije izvjesno da će se takvo što ikada dogoditi.
 
To je druga stvar. Hrvatsku se živo fučka hoće li se Srbija uvrijedit, dok Crna Gora mora trpjeti pritiske, ucjene i prigovore Beograda, a da ništa loše nisu mislili ni napravili, već se samo vode rezultatima epidemiološke situacije u Srbiji, koja još nije povoljna.
Па немој ми рећи да ВЕРУЈЕШ У ТЕ БУДАЛАШТИНЕ - а ако верујеш иди па погледај број заражених у другим државама којима је дозвољен улазак у ЦГ........
 
Па немој ми рећи да ВЕРУЈЕШ У ТЕ БУДАЛАШТИНЕ - а ако верујеш иди па погледај број заражених у другим државама којима је дозвољен улазак у ЦГ........
kolko ti budalastina postavljas iz radikalno naprednih tabloida, cudo da se osvrces na tudju :roll:
 
Postoji više europskih i bliskoeuropskih zemalja u kojima su monarhistički pokreti ili pokret jaki, ali ni u tim zemljama trenutno ne postoji izgledna šansa za restauraciju monarhije i nije izvjesno da će se takvo što ikada dogoditi.
Restauracija monarhije i ne treba da se dogodi brzo.

Šest decenija ispiranja mozga narodu je uzelo svoj danak. O tome svedoče i oni opskutni klipovi po YT u kojima se ismeva prestolonaslednik na krajnje infantilan i priglup način.

Kada Srbi konačno nauče svoju necenzurisanu istoriju za deceniju do dve sve će doći na svoje mesto.
 
Restauracija monarhije i ne treba da se dogodi brzo.

Šest decenija ispiranja mozga narodu je uzelo svoj danak. O tome svedoče i oni opskutni klipovi po YT u kojima se ismeva prestolonaslednik na krajnje infantilan i priglup način.

Kada Srbi konačno nauče svoju necenzurisanu istoriju za deceniju do dve sve će doći na svoje mesto.
da bi nesto restaurisao ne mozes samo da sastruzes zid i ponovo okrecis...moras nesto i da srusis
 
Tako je, neznanje i cenzuru sopstvene istorije pre svega.
metaforicki da
a nekad se mora i gradjevinski
ako hoces da slobodno dises da u prostoru koji je lose skockan
i naravno sa sto vise prozora gde se slobodno moze gledati
prethodni gazda ostavio samo jedan jer je smatrao da su prozori suvisni pa ih je zazidao
 
metaforicki da
a nekad se mora i gradjevinski
ako hoces da slobodno dises da u prostoru koji je lose skockan
i naravno sa sto vise prozora gde se slobodno moze gledati
prethodni gazda ostavio samo jedan jer je smatrao da su prozori suvisni pa ih je zazidao
Apsolutno počev od nakaze na vodi pa nadalje.

Ali i od povećanja stepena funkcionalne pismenosti stanovništva što je teži zadatak od restauracije monarhije.
 
Restauracija monarhije i ne treba da se dogodi brzo.

Šest decenija ispiranja mozga narodu je uzelo svoj danak. O tome svedoče i oni opskutni klipovi po YT u kojima se ismeva prestolonaslednik na krajnje infantilan i priglup način.

Kada Srbi konačno nauče svoju necenzurisanu istoriju za deceniju do dve sve će doći na svoje mesto.

Da, činjenica je da postoji preko 70 godina diskontinuiteta, što je problema sam za sebe kod takvih stvar, jer sada nema tko agitirati za monarhiju, a da posjeduje poluge državne vlasti. Sigurno da neće državne institucije Srbije i Crne Gore agitirati za obnovu monarhije kroz obrazovni sustav, medije i slično, stoga je vrlo upitno tko to ima moć izmijeniti svijest kod građana, koji su u velikom postotku republikanci.

Prijestolonasljednik je navelike sam pridonio vlastitom ismijavanju. Onakva prezentacija koju je pokazao pred javnošću na Gazimestanu je teški fijasko, neovisno o tome koliko je bio isprovociran. Upravo je, kao medijska ličnost, trebao ostati smiren i dostojanstven, a on se srozao na razinu onih koji su mu fučkali i zviždali. To je, i s njegove strane, bilo neprimjereno i infantilno ponašanje.

Srbi su toliko sluđeni što se tiče povijesti, zbog postojanja brojnih šarlatana, kako danas (J.Deretić), tako i u prošlosti (M.Milojević, S.L. Lazić) te u kakofoniji potpuno suprotnih tvrdnji i tumačenja više ne znaju ni gdje su, a kamoli što je im je povijest.
 
Apsolutno počev od nakaze na vodi pa nadalje.

Ali i od povećanja stepena funkcionalne pismenosti stanovništva što je teži zadatak od restauracije monarhije.

Prema službenim podacima, pismenost u Srbiji je 98,2%. To nije loša statistika. U Hrvatskoj je 98,9%. Ne znam na koju razinu pismenosti misliš. Ako misliš na čitanje s razumijevanjem pročitanog, to je onda druga priča i za to ne postoje statistički podaci.
 
Da, činjenica je da postoji preko 70 godina diskontinuiteta, što je problema sam za sebe kod takvih stvar, jer sada nema tko agitirati za monarhiju, a da posjeduje poluge državne vlasti. Sigurno da neće državne institucije Srbije i Crne Gore agitirati za obnovu monarhije kroz obrazovni sustav, medije i slično, stoga je vrlo upitno tko to ima moć izmijeniti svijest kod građana, koji su u velikom postotku republikanci.

Prijestolonasljednik je navelike sam pridonio vlastitom ismijavanju. Onakva prezentacija koju je pokazao pred javnošću na Gazimestanu je teški fijasko, neovisno o tome koliko je bio isprovociran. Upravo je, kao medijska ličnost, trebao ostati smiren i dostojanstven, a on se srozao na razinu onih koji su mu fučkali i zviždali. To je, i s njegove strane, bilo neprimjereno i infantilno ponašanje.

Srbi su toliko sluđeni što se tiče povijesti, zbog postojanja brojnih šarlatana, kako danas (J.Deretić), tako i u prošlosti (M.Milojević, S.L. Lazić) te u kakofoniji potpuno suprotnih tvrdnji i tumačenja više ne znaju ni gdje su, a kamoli što je im je povijest.
Nije on ništa loše uradio na Gazimestanu već je prosto rulja rulja, džaba joj je goviriti kad je na gomili.

A što se odnosa Srba sa svojom istorijom tiče, nisu ljudi tako sluđeni već su obrazovni kurikulumi kriminal, što i ne čudi ako se ima na umu da im Nemci i Hrvati pišu udžbenike istorije ili moroni kakav je Ramuš Ljuši. Ali generalni su svesni mnogo toga ali usled medijske blokade, zabrane otvaranja udbaških dosijea koji su uzgred i poharani istina ne dopire do njih. Osim toga mnoštvo egizistencijalnih problema sprečava ih da razmišljaju o prošlosti i anticipiraju budućnost.

Za to najveću odgovornost snose posttitoistički režimi uključujući i aktuelni.
 

Back
Top