Pahor:''Hrvatska će morati da ispuni zahteve Slovenije koji se tiču granica!''

[QUOTE

isto kao nije ni za uspoređivat tamo tvoju za8it u dalmatinskoj zagori sa najmanjim selom u Međimurju (primjerice Štefanec) koje je infrastrukturalno nekoliko stoljeća ispred (ima vodu, struju, telefon, kanalizacija spojena na županijski kolektor, razvrsravanje ambalaže svaki dan se drugo smeće odvozi, kablovska, signal TV, Vip, HT.... PLIN i šta je najzanimljivije wirles pokrevost je odlična...

e sad ti meni nađi selo sa manje od 1000 stanovnika u Dalmaciji a da sve to ima!?:think: znanstvena fantastika jel?:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

:hahaha::hahaha::hahaha:[/B][/COLOR][/QUOTE]




Hebu nas jedino semafori i slaba regulacija prometa. Imaš li kakve ideje ili gotove projekte.
:dash::dash:
 
Ako si čitao moje postove,mogao si da vidiš da ja ne mislim da je bilo koje i bilo kakvo zanimanje sramota.U političkim pričicama se pominje samo zbog toga da se kaže da je neko beznačajan u pitanju.:confused:


Ovo sa zanimanjima nema veze.
Imenom "bečki konjušari " posprdno ste zvali Slovence i Hrvate.
Malo ste zaboravili koliko je Srba bilo u Austro-Ugarskoj.....
 
Ovo sa zanimanjima nema veze.
Imenom "bečki konjušari " posprdno ste zvali Slovence i Hrvate.
Malo ste zaboravili koliko je Srba bilo u Austro-Ugarskoj.....
Bilo,al' su bili nešto drugo po zanimanju,ne bi se zvali Krajišnici da su bili konjušari.Nebitno,pošto ste ih proterali.Nego,šta ćete sa Zlovencima?
 
Bilo,al' su bili nešto drugo po zanimanju,ne bi se zvali Krajišnici da su bili konjušari.Nebitno,pošto ste ih proterali.

U Vojnoj krajini je bilo omjer 1:1 katolici -pravoslavci.....ako nisi znao

Glede činjenica....

Svako veće okupljanje i među samim krajišnicima bilo je zabranjeno pod pretnjom smrtne kazne. Pored toga što su bili nepismeni, graničari su bili i vrlo loše informisani o bilo čemu što je izlazilo izvan okvira njihovog lokaliteta, uključujući tu i faktore kao što je mobilizacija, koja je bila ključna za njihov život i za život njihovih porodica. Odjednom pokrenuti na ratišta, oni čak nisu bili sigurni da li im zaista daju akontaciju plate ili ih zavaravaju da bi ih odveli i prodali mletačkim galijama i u njihovom odsustvu odveli žene i decu da rade u austrijskim predioničkim postrojenjima (Savković, 1964: 46)
 
alo Rojs, spominja si "moju zabit" a to je split, nikakva zagora ili zagorje...;)

taj prometni faks...:hahaha:

čisto sumnjam da si ti iz Splita...taman i jesi po mentalnom sklopu pisanja tvojih pos5tova reklo bi se da si iz nekog kamena iznika :hahaha:

al bitno je da ti meni nisi odgovorio na pitanje...

al dobro to je tvoja (vaša) sramota.... činjenica je da ni Split nema rješeno mnoge segmente infrastrukture pogotovo komunalne...di će onda i prva zabit 10ak minuta od Splita imat i ono najosnovnije...na ne nabrajam mjesta u bližoj okolici Splita koja još ni struju i vodu nemaju...a u kojima je telefon naučna fantastika:hahaha::hahaha:
:dash:

adiJo patriJoto:bye:
 
Da,ali Srba nije bilo u vašim aristokratsko-konjušarskim delovima Hrvatske ili ih je bilo zanemarljivo malo.A da su bili nepismeni,pa naravno,a ni Hrvati u to vreme nisu bili pismeni.Nego,Slovenci...šta ćete
uraditi da ih se rešite?
nama slovenci hoće otet par km2 a vama neki uzeše 17% teritorije; bolje gledaj šta ćeš s tim ;)
 
Hebu nas jedino semafori i slaba regulacija prometa. Imaš li kakve ideje ili gotove projekte.
:dash::dash:

bio sam ove godine 2 puta u Splitu i tako sam skoro svake godine...ne treba mnogo da čovjek uvidi gdje se poteškoće akumuliraju u prometu u Splitu....al nije vam to jedina boljka...al neću sad da dužim o tom...najbolje vi dole znate kako je...sam ste eto malo presubjektivni da bi to priznali...

xe8iga to ti je onaj dalmatinski dišpet...i kad je u krivu a neko drugi u pravu nema šanse da to Dalmatinac prizna

meni majka Dalmatinka i svi sa majkine strane pa nisam tvrdoglav i kažem sljedeće

varaždinci i međimurci su daleko civiliziraniji i sređeniji...ALI su zato germanski škrti, jalni, neretko NEDUHOVITI i veoma loši u zaxe8anciji

Dalmatinci vole proć mimo zakona, retko su sređeni i retko kad ćeš doživjeti da neko osudi kad susjed stari reno baci u jendek umjesto da isti odveze na legalni deponij...ALI su zato super za zabavu, slavlje, društvo, nisu škrti vole dobro ugostiti i ne traže ništa za uzvrat, humoristični su i interesantni kao individue

ja sam u biti pomalo spoj i jednih i drugih...ipak u Dalmaciju mi je lijepo otić posjetit rodbinu...izloodirat se dva put godišnje po 10 dana...al ipak više volim red rad i disciplinu koje tamo dole ima nažalost samo u obrisima

toliko:bye:
 
Poslednja izmena:
p.s. patriJota ti mater

post je prijavljen

vređanje nečije majke ili roditelja ipak bi trebalo biti sankcionirano

ako nam je već SVIMA omogućeno da se prepiremo, žustro diskutiramo pa čak i vređamo.lično...mislim da negde granica mora postojati i da se ista ne bi smela kršiti

bez obzira na forumaški staž i nacionalnost ili bilo kakvu drugu odliku forumaša...naši roditelji i familija se NE BI trebali uvlačiti u postove a kamoli vređati

žalosno je da to uopšte moram pisati i nekom objašnjavati

toliko
 
post je prijavljen

vređanje nečije majke ili roditelja ipak bi trebalo biti sankcionirano

ako nam je već SVIMA omogućeno da se prepiremo, žustro diskutiramo pa čak i vređamo.lično...mislim da negde granica mora postojati i da se ista ne bi smela kršiti

bez obzira na forumaški staž i nacionalnost ili bilo kakvu drugu odliku forumaša...naši roditelji i familija se NE BI trebali uvlačiti u postove a kamoli vređati

žalosno je da to uopšte moram pisati i nekom objašnjavati

toliko

vuf, vuf...:lol:
 
eto još ti smešno što nekome vređaš "mater"

samo dokazuješ i potvrđuješ ove moje prethodne postove o neciviliziranosti

:bye:


Rojs, teško je povezat nešto što je očito??:lol:

ako san ja patriJota onda je to i tvoja mama, ipak je i ona iz dalmacije (bar ti tako kažeš)..:lol:

p.s. iz kojeg je mista?
 
Poslednja izmena:
prozirno & jadno
Pa za šiptare nema rešenja osim oružja,oni ne žive u 21.veku,nego još uvek u 14,15,16. i poštuju kanon Leke Dukađinija.Oni su mafija,a ne narod i jedina jača mafija od njih su Rusi,i to zato što kad se svete ne ubijaju jednog čoveka,nego celu familiju,sve odreda.Pošto šiptari ceo život rade za familiju itekako se klanjaju ruskih mafijaša.
Nego,oni nisu samo naš problem i neće se zaustaviti pljačkama i kriminalom na Kosovu.
Slovenci nisu kriminalci,samo hoće da uzmu ono što im treba,i to legalno.Nemaš komentar?;)
 
pa prije su jju počeo vređat nego si dobio informaciju qrel@c mali navodno "nabildovani":dash::evil:

aj da vidim šta ćeš sad loopit:roll:

Rojs svjestan san da nisi baš pametan kao i 99% ekipe sa prometnog ali nemoj biti nepristojan..

i prije si pisao da ti je dio rodbine iz dalmacije (baka) pa i nije teško povezat.

p.s. nisi mi odgovoria odakle ti je mater, naravno ako se sramiš prešuti..
 
misoni jesi li ti uopšte upoznat sa politikom Slovenije i sa njihovim državnim interesima il onako sipaš iz rukava...da ne kažem iz pasulja?:think:
Ja se pre svega dobro zabavljam,a što se tiče Slovenaca i vas bih rešio sve probleme jedino na osnovu državnih interesa,kada bih se ja pitao.Svu slovenačku robu koja po kvalitetu i ceni ne odgovara standardima bih povukao iz prodaje,a sve slovenačke firme koje muvaju,kradu i podmićuju bih pozatvarao.Slovenija vodi najjeftiniju šićardžijsku politiku na Balkanu od stvaranja FNRJ.
Ali ovo što pričam je priča malog Đokice,hteo si da čuješ...:)
 
Ja se pre svega dobro zabavljam,a što se tiče Slovenaca i vas bih rešio sve probleme jedino na osnovu državnih interesa,kada bih se ja pitao.Svu slovenačku robu koja po kvalitetu i ceni ne odgovara standardima bih povukao iz prodaje,a sve slovenačke firme koje muvaju,kradu i podmićuju bih pozatvarao.Slovenija vodi najjeftiniju šićardžijsku politiku na Balkanu od stvaranja FNRJ.
Ali ovo što pričam je priča malog Đokice,hteo si da čuješ...:)

:lol::ok::cool:
 

Back
Top