Pahor:''Hrvatska će morati da ispuni zahteve Slovenije koji se tiču granica!''

Ma briga Slovence oni to rade po nalogu jacih koji vas ne zele u EU pa u vahem slucaju trenutno Slovenija ima zadatak da bude taj izgovor zasto vas ne primaju u EU kao sto u slucaju Srbije tu ulogu igra Holandija.

Dobro jutro!!! Imali ko doma????

Slovenci mute,boje se međunarodne arbitraže oko granica.
Francuzi su dali razuman prijedlog.Čega se Janezi boje????
 
:hahaha::hahaha:
ako samo od toga zavisi nisam neshto optimista po vashe chlanstvo tada

pa onda ćemo si sami biti krivi:cool:

inaće lično mislim da je ovo sa Slovencima u našim medijima malo prenapuhano...zato da se javnosti skrene pažnja od neuspelih akcija Indeks, Šok, mafijašlkih obračuna, ubistva Hodakove i Pukanića, neprincipjelnosti vlade i pre svega nesposobnosti u ekonomskom smislu...pa malo narodne mase raše sa ovakvim vestima:roll:...a čuj...masa se prima...:thumbdown:

najlakše je masu kako u Hrvatskoj tako i u Srbiji zapaliti nadrpatriJotskim događajima i temama te "incidentima" i skrenuti im pozornost sa pravih problema za koje nesposobne vlade nemaju rešenja:dash:

toliko:bye:
 
slovenija daleko više izvozi u Hrvatsku nego u većinu zemalja...:rtfm:

smešno mi je kako su se svojevremeno bunile srpske patriJote kad je Slovenija bila među prvima koja je priznala Kosovo i kako svako malo zabiberi i Srbiji.... pa onda arlauču ovde po forumu kako treba onih par Merkatora po Srbiji spaliti, ne ići kupovati u njih itd itd...a sad ovde svesrdno tapšaju slovence po goozi:hahaha:

jel ste vi ...a i ovi nadrislovenci svesni da u Hrvatskoj tipa gradić Čakovec od 25 000 stanovnika ima čak 2 šoping centra Merkatora...a da ne govorim koliko ih ima u Varaždinu, Zagrebu i po celoj Hrvatskoj...a da ne pričam o trgovinama Merkator po turističkim mestima gde enormnu količinu para ubiru preko ljeta od turista (ev Merkator u Dubrovniku ima šoping centar između novog autobusnog kolodvora i lučkog pristaništa - velika lova se okreće -samo nek čačkaju mečku:rumenko:

Merkatora ima 100njak u Hrvatskoj...a da ne govorim o drugim slovenačkim lancima (tipa Lesnina u Čakovcu jedan, u Varaždinu drugi a samo 16km jedan od drugog udaljeni) a tek proizvodima iz Slovenije (Gorenje, kuhinje, hrana)...pa potom skijanje po Sloveniji...itd

ja samo kažem nek Slovenci čačkaju mečku oni imaju daleko više da izgube nego Hrvatska...i njima bi pre svih u Evropi trebalo da bude u interesu da Hrvatska uđe u EU da zaštite svoj kapital, proizvode, investicije i nekretnine u Hrvatskoj :think:

još nije ni jedna akcija poduzeta da samo na jedan dan bojkotujemo sve slovenačke trgovine, radnje , šoping centre i proizvode u Hrvatskoj - samo nek čačkaju mečku..:super:

al nije ni daleko od toga...ako budu čačkali lako moguće da se to desi...pa nek se zamisle...kad ima promet padne za (recimo) 90poso u jednom danu:think:
:bye:
Otprilike i ja to mislim, Slovenci se qrče u prazno. Uobrazili su se previše.
 
pa kako nama kazu,kada udjete u eu granice nisu bitne,nebitno vam je Kosovo jer smo svi u eu e sad dajte slovencima sta traze nebitno je kad ste u eu,nema granice

ajde da to čujem iz ustiju nekog LDPovca il DSovca....još bih se složio...al ovako...ispadaš smešan...

inaće šta se mene lično tiće i ja bi im prepustio tih par "čokota" zemje..zarad mira...al znam da kad bi to uradili oni i opet našli nešto drugo

evo trenutno je delići Istre i Međimurja u njihovim očima IN...ko zna šta bi sve posle bilo


možda bi i celu Istru i Međimurje tražili ...kao što onaj slovenački šeki Zmago traži:dash:
 
ajde da to čujem iz ustiju nekog LDPovca il DSovca....još bih se složio...al ovako...ispadaš smešan...

inaće šta se mene lično tiće i ja bi im prepustio tih par "čokota" zemje..zarad mira...al znam da kad bi to uradili oni i opet našli nešto drugo

evo trenutno je delići Istre i Međimurja u njihovim očima IN...ko zna šta bi sve posle bilo


možda bi i celu Istru i Međimurje tražili ...kao što onaj slovenački šeki Zmago traži:dash:


nisam ja nesto narocito u tokku sta traze ali hvatam paralelu izmedju ta dva problema,bez uvrede:ok::ok::ok::ok:
 
Slovenija je tipičan primer šta se dešava kada poštar Đokica postane komesar.

Nije da volim Hrvate ali Slovenci me nerviraju sa svojim superiornim stavom, kao oni su sad nešto bolji od svih nas iako u stvari potičemo iz iste močvare...
Slovenci su i počeli sa tim ekstremno nacionalističkim pizzdarijama, sa raspirivanjem mržnje i nasilnim prekrajanjem granica, ali to im je prošlo zbog uvlačenja u doopeta na pravim adresama, a sad bi da nastave u sličnom fazonu.
 
Slovenija je tipičan primer šta se dešava kada poštar Đokica postane komesar.

Nije da volim Hrvate ali Slovenci me nerviraju sa svojim superiornim stavom, kao oni su sad nešto bolji od svih nas iako u stvari potičemo iz iste močvare...

tako otprilike je i moj stav...svi smo mi iz iste balkanske žabokrečine bez obzira koliko se Slovenci sad odjednom drže velikim eVropljanima:lol:
 
Ma slovenci su uvek izigravali besne gliste,stalno pate od nekog ludog kompleksa kao da im je neko kriv što nisu smešteni negde u Sredozemnom moru već su sabijeni u planine.
Ljubomorni su na hrvate najradije im ne bi dali ni da dišu,ja sam to davno osetila još pre dvadeset godina kada sam na nekom izletu obilazila Postojnsku jamu.
Još tada je većina folirala da NE RAZUME srpsko-hrvatski,strašno naduvana nacija,to je moj utisak.
Sada kada su primljeni u EU koriste svoju poziciju da ućare nešto pod pritiskom što je opet legitimno,ali sve ima svoje limite.
 
Baš ti lepo stoji osmeh ali pogledaj koliko slovenačkih preduzeća posluje u Srbiji,jel' to neki znak ekonomske moći?

У Србији послује око 3000 Словеначких предузећа , и око 2800 Хрватских . 70 посто њих је у Србију дошло , због бесцаринског извоза у Русију . Остало су Хрватска предузећа , коај су ту , ради економског подчињавања Србије .. Велика грешка наше владе , из времена ДОСа што није инсистирано на реципроцитету . Хрватима је посао одрадио Влаховић а касноје и Дулицка , код куповине 200 хилјада хектара ѕзамлје у Војводини , а за Словенце је главни посао орадио Свилановичћ Српске фирме нису радио виђене ни у Словенији , ни у Хрватској . С тим да треба нагласити , да и Хрвати и Словенци имају националну свест , и да само отварање Српских фирми тамо не би много значило , јер у таквим окружњима Српска роба и производи и не би могли да се адекватно пласирају .
Ми немамо националну свест , и због тога ће се Србија распасти .
 
У Србији послује око 3000 Словеначких предузећа , и око 2800 Хрватских . 70 посто њих је у Србију дошло , због бесцаринског извоза у Русију . Остало су Хрватска предузећа , коај су ту , ради економског подчињавања Србије .. Велика грешка наше владе , из времена ДОСа што није инсистирано на реципроцитету . Хрватима је посао одрадио Влаховић а касноје и Дулицка , код куповине 200 хилјада хектара ѕзамлје у Војводини , а за Словенце је главни посао орадио Свилановичћ Српске фирме нису радио виђене ни у Словенији , ни у Хрватској . С тим да треба нагласити , да и Хрвати и Словенци имају националну свест , и да само отварање Српских фирми тамо не би много значило , јер у таквим окружњима Српска роба и производи и не би могли да се адекватно пласирају .
Ми немамо националну свест , и због тога ће се Србија распасти .
Da, da. Mislio sam do skoro da sam jedini koji to vidi i da polako paranoišem, ali izgleda da nije tako. Neke stvari su u pokretu i ne mogu biti zaustavljene, naravnoi da Hrvatska i Slovenačka preduzeća nemaju veze sa tim, ali bitan je zakljućak.
 
У Србији послује око 3000 Словеначких предузећа , и око 2800 Хрватских . 70 посто њих је у Србију дошло , због бесцаринског извоза у Русију . Остало су Хрватска предузећа , коај су ту , ради економског подчињавања Србије .. Велика грешка наше владе , из времена ДОСа што није инсистирано на реципроцитету . Хрватима је посао одрадио Влаховић а касноје и Дулицка , код куповине 200 хилјада хектара ѕзамлје у Војводини , а за Словенце је главни посао орадио Свилановичћ Српске фирме нису радио виђене ни у Словенији , ни у Хрватској . С тим да треба нагласити , да и Хрвати и Словенци имају националну свест , и да само отварање Српских фирми тамо не би много значило , јер у таквим окружњима Српска роба и производи и не би могли да се адекватно пласирају .
Ми немамо националну свест , и због тога ће се Србија распасти .

:ok:
samo da dodam da u tom lancu je Slovenija kudikamo bolje prošla od Hrvatske i Srbije jer osim što srpska preduzeća gotovo da i nema u Sloveniji ALI nema ni HRVTASKIH:thumbdown: (pa je daleko veći broj otvorenih slovenačkih poduzeća u Hrvatskoj nego u Srbiji):eek:

dok primerice samo Merkatora u Hrvatskoj ima 80ak (malo čas otišao na njihov web i izbrojao) a Konzum (Idea) ni jedan u Sloveniji!!!

šta li to govori ko bi trebao da bude najobazriviji prema Srbiji i Hrvatskoj...???:think:

upravo Slovenci ...

a kako se oni ponašaju prema Srbiji i Hrvatskoj....zaključite sami:think:


PS ajde srpske proizvode još možeš naći u hrvatskim trgovinama....al u sloveniji nisam još nikad naišao na proizvode iz Srbije ...a iz hrvatske sam jedino vidio Kraš, Podravku i Vegetu:think:


toliko
:bye:
 
tako otprilike je i moj stav...svi smo mi iz iste balkanske žabokrečine bez obzira koliko se Slovenci sad odjednom drže velikim eVropljanima:lol:

usporedjivat slovence s primjerice stanovnicima južne srbije, kosova, makedonije je malo idiotski, osim iste države koju su dijelili 70 godina nemaju ništa zajedničko..

uostalom slovenija ni geografski nije na balkanu kao ni većina HR.

guraju svoje stavove i ako im prodje dobro za njih, na nama je da to osporimo..
 
usporedjivat slovence s primjerice stanovnicima južne srbije, kosova, makedonije je malo idiotski, osim iste države koju su dijelili 70 godina nemaju ništa zajedničko..

uostalom slovenija ni geografski nije na balkanu kao ni većina HR.

guraju svoje stavove i ako im prodje dobro za njih, na nama je da to osporimo..

657px-Balkan_topo_en.jpg


pa jasno

isto kao nije ni za uspoređivat tamo tvoju za8it u dalmatinskoj zagori sa najmanjim selom u Međimurju (primjerice Štefanec) koje je infrastrukturalno nekoliko stoljeća ispred (ima vodu, struju, telefon, kanalizacija spojena na županijski kolektor, razvrsravanje ambalaže svaki dan se drugo smeće odvozi, kablovska, signal TV, Vip, HT.... PLIN i šta je najzanimljivije wirles pokrevost je odlična...

e sad ti meni nađi selo sa manje od 1000 stanovnika u Dalmaciji a da sve to ima!?:think: znanstvena fantastika jel?:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

:hahaha::hahaha::hahaha:
 
657px-Balkan_topo_en.jpg


pa jasno

isto kao nije ni za uspoređivat tamo tvoju za8it u dalmatinskoj zagori sa najmanjim selom u Međimurju (primjerice Štefanec) koje je infrastrukturalno nekoliko stoljeća ispred (ima vodu, struju, telefon, kanalizacija spojena na županijski kolektor, razvrsravanje ambalaže svaki dan se drugo smeće odvozi, kablovska, signal TV, Vip, HT.... PLIN i šta je najzanimljivije wirles pokrevost je odlična...

e sad ti meni nađi selo sa manje od 1000 stanovnika u Dalmaciji a da sve to ima!?:think: znanstvena fantastika jel?:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

:hahaha::hahaha::hahaha:


Rojs opet dokazuješ brilijantnost umova hrvatskih velikana s prometnog fakulteta...:lol:

split zabit.. dobro dečko iz londona..:hahaha:
 
Baš ti lepo stoji osmeh ali pogledaj koliko slovenačkih preduzeća posluje u Srbiji,jel' to neki znak ekonomske moći?
Tačno.A neka pogledaju i bruto nacionalni dohodak po glavi stanovnika.I još pride,neka imaju u vidu da Slovenci imaju manju korupciju,tako da mogu više toga urade i kupe za manje para nego mi ostali.
 
e sad ti meni nađi selo sa manje od 1000 stanovnika u Dalmaciji a da sve to ima!?:think: znanstvena fantastika jel?[/B][/COLOR]
opet dokazuješ brilijantnost umova hrvatskih velikana

split zabit.. dobro dečko iz londona..:hahaha:

prije nego se uzlupaš:roll:....nauči čitati ...i pomogućnosti isto i shvatiti...

:dash:
 
Divno si to povezao....bečke konjušare i Papu....
Tebi se nije čuditi....

Srbima vjera zabranjuje biti konjušar?????:hahaha:
Ako si čitao moje postove,mogao si da vidiš da ja ne mislim da je bilo koje i bilo kakvo zanimanje sramota.U političkim pričicama se pominje samo zbog toga da se kaže da je neko beznačajan u pitanju.:confused:
 

Back
Top